Skocz do zawartości

Predator Cinematic Universe


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam ci niby napisac o kobietach i kobietach w ciazy? W jedynce postac kobieca byla dodana mocno na sile bo laska nie miala zadnego story oprocz tego ze byla jakims zakladnikiem i pierwsza widziala predatora. W dwojce byla baba w ciazy i co w zwiazku z tym? Czy ty ku.rwa probujesz tutaj implikowac jakies paralele do tlou2? xDD O babie z predatora 2, jak i o reszczcie ekipy da sie chociaz powiedziec, ze byli jacys a nie tylko, ze ktoregos celem bylo zaspokojenie swojej potrzeby.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem, no i fajny film. Oczywiście brak jakichkolwiek oczekiwań i niesmak po ostatnim epizodzie w uniwersum sprawił, że dzieło Trachtenberga (swoją drogą Cloverfield Lane było spoko i to była jedna z niewielu przesłanek za tym, że może nie wyjdzie z tego crap) zyskuje z automatu, no ale w sumie nie mam za bardzo się do czego przyczepić. Nawet krytykowane CGI mnie jakoś niespecjalnie raziło, tym bardziej, że ostatnio efekty komputerowe zawodzą nawet w filmach z o wiele większymi budżetami. No dobra, design Predka (zarówno w masce, jak i bez) mi nie siadł, drażni mnie to uparte poszukiwanie w tym względzie "czegoś nowego" i próby wprowadzenia za wszelką cenę w każdym filmie po P2 jakichś udziwnionych, nowych "rodzajów" Łowców. Ogólnie wizualnie, ze względu na krajobrazy, jest bardzo ładnie.

 

Inna sprawa, to sporo obecnych tu głupotek, no ale zazwyczaj działa to u mnie tak, że jeśli film jako całokształt działa, to jestem w stanie na to przymknąć oko (oczywiście bez przesady). Przede wszystkim przyczepiłbym się tu motywu "Yautja 300 lat temu też mieli gorszą technologię", co jest po prostu nielogiczne. No i albo mi coś umknęło i nie załapałem do końca zasady wykorzystania celownika laserowego, albo Predzio okazał się niedorozwinięty umysłowo, skoro

Spoiler

celował bronią wymagającą celownika, nie mając celownika xD

 

Podszedłem też z dystansem do wiszącego w powietrzu "wokeizmu" i cieszy, że w sumie nie ma tu nachalnego "komentarza społecznego", ot parę oczywistych aluzji, ale można oglądać bez skrzywienia. Aktorsko solidnie, ale mimo wszystko brak tu kogoś charyzmatycznego, "z jajami" (chyba ekipa przerysowanych traperów wypadła w tym temacie najlepiej). Poza tym: parę fajnych scen (wiadomo, każde pojawienie się Łowcy, oszczędnie zresztą dawkowane), brutalność z odpowiednim wyczuciem, nijaka muzyka, odpowiednia długość. Generalnie: spoko. Tylko tyle i aż tyle.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.08.2022 o 22:51, Mejm napisał:

Jesli zrownujesz Prey z P1 i twierdzisz, ze jedynka jest dzis oceniana tak wysoko bo rozowe okulary, to nie ma sensu dalej dyskutowac.

Nie zrównuje tylko patrzę na to w ten sposób ze jedynka pierwszy raz pokazała predatora i to było wtedy coś nowego chociaż szkielet w którym jest ekipka która ginie jeden po drugim już na tamte czasy był mocno eksploatowany, chociażby w pierwszym obcym. W prey już znamy predatora a i tak zostało to udźwignięte. Nie zmienia to faktu ze to jest kino mocno rozrywkowe i często umowne wiec nie wiem czemu robi sie takie rozkminy jakby to mial być oscarowy hit.

Odnośnik do komentarza

jezu zawsze sie znajda jacys odchylency co sie przyczepia do tego, ze baba

 

film byl fajny. IMO troche za dlugi wstep, bo druga polowa juz byla bardzo spoczko. poza tym jedyny minus za wspomniane juz celowanie bez celownika, to bylo co najmniej dziwne.

 

fajnie, ze w koncu poszli w kierunku o ktorym tu kilka lat wspominalem, czyli pokazanie walki z predatorem przez ludzi z prostym sprzetem, bez nowoczesnych technologii. to byla sila jedynki (tzn sprzet byl, ale wiadomo).

 

ranking predatorów:

 

1. jedynka

 

2. prey

3. predators

 

4. the predator

5. predator 2

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Słabizna. Oprócz nachalnej lewackiej propagandy dla przygłupów ("mężczyzna zły, biały człowiek zły, głupi i nieekologiczny, kolorowa kobieta silna i niezależna, niszczy socjalne normy i zamiast zbierać buraki pokonuje siłą i inteligencją dużo większego przedstawiciela pozaziemskiej cywilizacji który wcześciej bez problemu pokonał dziesiątki złych szowinistycznych bezużyteczch tfu mężczyzn") mnie w tym filmie najbardziej żenował jaki chamski plot armor miał ten pies. To już nawet nie plot armor, a plot teleport. Pies miał supermoc pojawiania się na kilka sekund np. w trakcie walki a potem zniknięcia z fabuły do momentu aż znowu może się teleportować do fabuły w dogodnym momencie. Jak scenarzyści nie wiedzieli co ma robić pies przez większość filmu to powinni sobie darować całkowicie jego obecność w tej historii, a nie robić z niego magicznego summona głównej bohaterki co się pojawia na kilka sekund żeby zrobić jakiś trik na wrogu a potem mieć 10 minutowy cooldown. 

 

Disney+ po seansie proponuje nam Predatora 1 i polecam sobie od razu włączyć żeby zobaczyć jak sie robi wiarygodne filmy akcji. Kilku konkretnie dojebanych chłopów wyłazi z helikoptera w dżungli, mają karabiny, kosy, granaty i miniguna, od razu pierwszy linijki to żarty o pizdach i wrzuty od "pedałów" (to słowo cytuje z filmu, aż dziwne że disney nie ocenzurował) - od razu widać że konkretne chamy co mogliby dojechać Predatora, a nie dziewczynka 40 kg i jej feministyczny bunt który by pasował do collegu dla bogatych płatków śniegu $50000 za semestr a nie do realiów plemienia trzysta lat temu. Gdyby nie to znowu na siłę wpychanie propagandy pod gusta lewaków czy spermiarzy i faktycznie jacyś dojebani indiańscy wojownicy jak ten jej brat (jedyna fajna kreacja) polowali na Predatora to mógłby być dobry film. Oczywiście bez teleportującego sie poza fabułę psa.

  • Plusik 5
  • Haha 3
  • WTF 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, stereoptypowy prawacki bo przecież co drugie słowo mam o istotnej roli kościoła oraz o wolnym rynku, c'nie. Zrozum w końcu że beka z lewackiej propagandy nie robi ze mnie prawaka, bo taką samą mam z propagandy w TVP - i wtedy nagle staje się dla fanów ich produkcji lewakiem. Ciężkie życie centrysty tępić propagande obu skrajnych grup fanatyków, zawsze starają się wcisnąć mnie do przeciwnego obozu :/

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Observer napisał:

Dokładnie, stereoptypowy prawacki bo przecież co drugie słowo mam o istotnej roli kościoła oraz o wolnym rynku, c'nie. Zrozum w końcu że beka z lewackiej propagandy nie robi ze mnie prawaka, bo taką samą mam z propagandy w TVP - i wtedy nagle staje się dla fanów ich produkcji lewakiem. Ciężkie życie centrysty tępić propagande obu skrajnych grup fanatyków, zawsze starają się wcisnąć mnie do przeciwnego obozu :/

 

gościu, nieważne czyś prawacki czy centrysta (xDDD), ten post był niedorzeczny i nie uwierzę, że napisałeś go na serio 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...