Skocz do zawartości

Predator Cinematic Universe


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Shen napisał:

 

:dafuq:

 

Screenshot_20220806-102433_Gallery.thumb.jpg.86b4de031bb05b586b627bc6df2e40c8.jpg

Nie no wiem, propsy na dubbing oczywiście, ale to nie to samo jak aktorzy mają grać w innym języku

 

Ostatnio też Northmena oglądałem i też się srogo zawiodłem w tym aspekcie 

Odnośnik do komentarza

Do Prey jak większość, podchodziłem z obowiązkowym dystansem. Predator teoretycznie skończył się na pierwszej części, tylko dlatego, że jako jedyny z całego zestawienia wpisywał się w schemat mocnego filmu o potworze z innej planety. Czyli stawiano widza w identycznej nieświadomości co bohaterów tamtego obrazu. Nie wiedzieliśmy czym jest Predator, z jakiej pochodzi planety, całkiem inaczej niż u kolegi po fachu, Obcego. W Predatorze nie było żadnych, naukowych prób wyjaśnienia natury stworzenia. Wszyscy wiedzieli jedynie, że nie jest to człowiek. Tylko tyle i aż tyle. "If it bleed. We can kill it"

 

Do poziomu filmu McTiernana zbliżył się (wprawdzie połownicznie) Predators z 2010. Napakowany easter eggami, ciekawym pomysłem i starciami jak równy z równym.  Predator 2 już wprowadził naukowe rozkminy o obserwacji potwora, lecz obraz ratuje Danny Glover i końcowe sceny, czasem jakiś komentarz Billa Paxtona, więc ten sequel po częścin ratuje obsada, nie fabuła. Prey podąża schematem części pierwszej, umieszcza akcję w naturalnym środowisku, bez żadnych miast, świątyń. Tylko las, łowca i zdobycz. Narracja odsłania pewne obyczaje Komanczów, główną bohaterkę jako niegodną łowów oraz obecność Predatora, który adaptuje się do zachowań przeciwników. Reżyser nie bawi się w żadną tajemniczość, ponieważ inicjuje każdą z wizytówek Yautja. Czyli kamuflaż, pazury, widok na podczerwień, wyrywanie trofeów, obserwacja znad drzew, w końcu atak i walka. Przy czym miło popatrzeć gdy Predator popełnia proste błędy i nie zna wszystkich sztuczek ludzkiego wroga. Kilka akcji zapada w pamięć. Fabularnie jest tak jak być powinno. To obraz oparty na polowaniu, szukaniu najsilniejszego rywala. Czas akcji pozwolił na redukcję logicznych wyjaśnień czym jest Predator. Film o polowaniu, o myśliwych. Na tym się skupiono, bez wątków cywilizacyjnych. Polecam. 8/10

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.06.2022 o 15:00, Mejm napisał:

Gdyby nie bylo az tak widocznego z kosmosu woke go.wna to bym sie jaral na ten film. 

 

W dniu 11.07.2022 o 15:57, Mejm napisał:

Nie chodzi mi o pienionszki, chodzi o jakosc. Nie moge patrzec na te disneyowskie woke go.wna. 

 

martwię się o mejma

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Całkiem dobre, szkoda tylko, że budżet tam musiał być jak u filmów fabularnych Walaszka. Nie wiem czemu ludzie się czepiają, że jak Arni nie dawał sobie rady fizycznie z Predziem pedziem to drobna laska sobie tym bardziej nie da rady. To nie ma sensu, bo skoro brzydal może podnieść z łatwością niedźwiedzia to i Arniego powinien rozyebać na strzała. Predatora zawsze trzeba było pokonać sposobem, a nie w mordobiciu pod śmietnikiem. Bardziej razi to, że dziołcha jeszcze na początku filmu miała problem z upolowaniem kurlików, a potem nie miała problemu z ułożeniem szczwanego planu na pokonanie Predzia. 

Odnośnik do komentarza
33 minutes ago, Butt said:

Były napisy na disneyu przy kwestiach tych francuzików? Bo sobie pożyczyłem z internetu i nie wiem co oni mówili. Skąd wiedzieli o predatorze? Zaatakował ich wcześniej?

 

Jak masz jeszcze film na dysku to tutaj masz napisy tylko do rozmów po Francusku. https://wtfdetective.com/download/66884/ Ale nie było w ich dialogach nic ciekawego. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szczerze to dla mnie jebitny filmik. Jasne to że gadają po angielsku jest meh, CGI czasem też, trochę głupot. Ale kurde, świetnie się to oglądało. Od początku poczułem że film jest jakiś, że ktoś miał pomysł na to. W sferze audiowizualnej to się naprawdę spina. Jest tu wiele zajebistych ujęć i scen.

Może odnośnie samego predatora nie ma nic nowego, ale jak przypomnę sobie cuda wianki z poprzedniego filmu to może niech on zostanie po prostu tajemniczą bestią co dla sportu poluje. 

 

Kurde zaskoczony jestem że taką frajdę sprawił mi ten film w sobotni wieczór 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja powiem tylko tyle - gituwa. Nie miałem żadnego problemu z główną bohaterką, bardzo fajnie została przedstawiona. Nie zabrakło kultowej kwestii z predatora 1.

Do tego sporo dekapitacji i mięsistych zabójstw - czego oczekiwać więcej po predatorze? 

Spoiler

Ciekawi mnie tylko jak predzik w tej swojej bardzo prosto wyglądającej masce zmieścił jakąkolwiek technologię, nie wyglądało jakby miała miejsce na termowizje i obsługę celowniczka xd

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem i podzielam opinię. Jest git. Daje 7/10. Postać indianki o dziwo mnie nie irytowała a wręcz przeciwnie. W sumie jak mam być szczery to bardziej bym się doczepił samego Predzia. No w tym filmie wydaje się jakiś przygłupi ale nie jestem jakimś mega fanem i nie śledzę lore komiksów/filmów. Może tak miało być i wtedy jeszcze uczyli się prymitywnych sztuczek ludzi, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem przed chwilą i naprawdę spoko.
Co prawda słabiutkie CGI zdradzało streamingowe korzenie tego tytułu, ale ogólnie można było to przełknąć.
Z bohaterką mam problem, bo niby aktorka jest w połowie krwi indiańskiej to jednak tajsko-chińska mieszanka ze strony matki zbyt mocno odcisnęła piętno na jej twarzy i jakoś mi tu nie pasowała.
No i to budowanie postaci - z jednej strony możliwe, że tak zbuntowana była niejedna, młoda indiańska dziewczyna, którą wkurzało zbierania jagód i pranie gaci w rzece, a przez te wszystkie "strong female protagonist" z dzisiejszych filmów ja jestem przewrażliwiony, ale wydało mi się bardzo leniwym i prostackim zabiegiem to całe pomiatanie nią i mówienie, że się nie nadaje, żeby mogła udowodnić, że jednak girl power i zdobyć uznanie męskiej części plemienia.
Predator naprawdę spoko, odpowiednie dawkowanie jego obecności, walki dobrze zrealizowane, krwawe egzekucje również na plus, podobnie jak zestaw gadżetów.
Podobała mi się zarówno maska, jak i to co pod nią - w końcu oni też mogą mieć różne twarze.
Ogólnie więc dam te 7/10 na zachętę i nawet sprawię sobie fizyczne wydanie do kolekcji - jest jeszcze nadzieja w tej marce.

  • Plusik 6
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
52 minutes ago, Wredny said:

Tu (8:40) chłopaki fajnie wyjaśniają, w czym jest problem i że to mega słabe rozwiązanie, typowe zresztą dla dzisiejszych czasów, jeśli chodzi o kreowanie kobiecych postaci:
 

 

 

Dziwnym trafem zgadzam się bardzo często z opiniami Joe na tematy, którymi się akurat zajmuje. Być może dlatego że mamy podobny gust. A od chwili gdy zmieszał z błotem The Last Of US Part II punktując wszystko co jest złe w tej grze to po prostu uważam go za uczciwego opiniotwórcę. Nie robi pod publiczkę i nie boi się wypowiedzieć swoją opinię. 

 

Nie mogę się oprzeć wrażeniu że Internet obecnie zalewa trochę sztuczna fala zachwytu nad Prey, Skoro inni mówią że się podoba to ja też powiem że mi się podoba. Nie wiem mam nadzieje że to nie jest sztuczne bo ja bym dał Prey 9/10 bo bardzo mi się podobał. Nie wiem skąd mam takie dziwne wrażenie, ale wieże że skoro mi się bardzo podobał to innym też. To jest mocne dobre kino z Predatorem, którego nie było od czasów Predatora 2. Nie! sorry Predators z Adrienem Brody też mi się natychmiast spodobał, pomimo dziwnego pomysłu z przeniesieniem najlepszych najemników na planetę.... seriously ??? :facepalm: nie można było tego zrobić na ziemi? No ale dziś rozumiem taki zabieg i jest OK! Ale Prey jest lepsze od Predators bo wszystko tutaj mi pasuje, wszystko ma sens. A to teleportowanie na inną planetę nie ma sensu. :dunno:

 

Obecnie obserwuje wiele prób wytłumaczenia i różne teorie dotyczące pistoletu na YT :pawel: Ubaw po pachy, 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, darkos napisał:

Nie mogę się oprzeć wrażeniu że Internet obecnie zalewa trochę sztuczna fala zachwytu nad Prey, Skoro inni mówią że się podoba to ja też powiem że mi się podoba.

a moze to po prostu dobry film? Ja przed premiera byłem mocno sceptycznie nastawiony i pewnie pisałem tutaj, ze bedzie gowno ze strong female protagonist, a wyszło elegancko.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, XM. napisał:

Imo film byłby fajniejszy jakby gadali "po swojemu".

Wczoraj u znajomych znalazłem na Disney + wersje z dubbingiem Komanczów w zakładce dodatki ale niestety jak można się domyślić to tylko dubbing więc lip sync nie pasuje do tego, co słychać.

 

Oryginalnie ten film miał wyjść tylko w tym jezyku ale niestety zmienili plany.

https://www.digitalspy.com/movies/a40794039/predator-prey-comanche-language-release/

Odnośnik do komentarza

Film calkiem niezły jak na predatora. Wiochy nie ma. Szkoda, że CGI ssie pałe, ale da sie to przeżyć. Maska predzia mi nie podeszła. Potrafią zbudować międzygalaktyczny statek a Pred biega w

Spoiler

jakiejś na oko kościanej/skórzanej masce z elektroniką. Na moje powinien powinien mieć normalną maskę, chyba, że jest fanem retro albo lubi skandynawski styl XD

 

Zaskoczyło mnie, że nie miał

Spoiler

samo namierzających laserów, tylko strzałki

, hehe. Zakończenie ok i motyw z użyciem

Spoiler

maski, żeby sobie strzelił w łeb byl legitny. Ona mu zajebała sprzęt, nie wiedział gdzie on jest, a pewnie działa na bluetooth, że jak nie jest w jego zasięgu to strzałki musi namierzać ręcznie, a tutaj zdziwko i headshot :)

 

No i na szczęście

Spoiler

pies nie ginie :)

 

Dla mnie to bylo 7/10.

Spoiler

Aha naciagane było, że niedźwiedź go ładnie poharatał, bo było ostro co nie, a ten potem lata prawie nietknięty. Wiadomo, że sie leczy, ale bez przesady.

No i drażnilo mnie, że stara a każdym razem budzi mlodą kopem XD co za pato rodzina.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...