Skocz do zawartości

Predator Cinematic Universe


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, darkos napisał:

 

 

 

Nie mogę się oprzeć wrażeniu że Internet obecnie zalewa trochę sztuczna fala zachwytu nad Prey, Skoro inni mówią że się podoba to ja też powiem że mi się podoba.

Film podoba się zdecydowanej większości widzów, a wytłumaczenie jest proste: trudno, żeby było gorzej niż ostatni Predator, no i film sam w sobie jest po prostu dobry.

 

Jakby nie był dobry to bym zjebał jak burą sukę, nie płacą mi za pisanie pochlebnych recenzji (za pisanie negatywnych też nie:()

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, darkos napisał:

A od chwili gdy zmieszał z błotem The Last Of US Part II punktując wszystko co jest złe w tej grze to po prostu uważam go za uczciwego opiniotwórcę. Nie robi pod publiczkę i nie boi się wypowiedzieć swoją opinię. 

 

jebanie TLOU 2 to było jak najbardziej pod publiczkę xD 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie kumam jaranka. Straszny średniak ten film - tyle. Nie jest takim gównem jak Predator z 2018 ale jak zoabaczyłem cgi z miśkiem to XD Może jak się ma kineskop w domu jak mejm to może nie przeszkadzać ale na DV w 4K to delikatnie mówiąc wstyd. Nie ma to startu ani do 1,2 ani do predators. Można powiedzieć że budżet nie ten no i w sumie rozumiem dlaczego trafił od razu na streaming. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Twoja stara kineskop.

 

 

Bedo spoilery.

 

4 godziny temu, gekon napisał:

Ale, że co, że Pray to był zły film?

 

ok, to czekam

*Prey

 

Nie byl zly ale tez nie byl dobry. To ze byl lepszy od tego z 2018 nie robi z niego od razu dobrego filmu, bo od tego ostatniego go.wna lepsze bylyby fanfiki C1rexa z Predatorami odpowiedzialnymi za NWO.

 

Prey jest po prostu srednie. Jest srednim filmem i srednim filmem o Predatorze. Jest fikcja nie tylko dlatego, ze mamy tu obcego z kosmosu ale i z tego powodu, ze probuje nam wmowic, ze indianki 300 lat temu byly budzone do roboty butem. Ta proba przeniesienia dzisiejszych lewackich "problemow" na grunt plemienia mieszkajacego na prerii jest tak surrealistyczna, ze calkowicie wybija klimatu (i tak juz slabego). Dochodza do tego jakies dluzyzny jak ta ze wstawaniem, z powrotami, czulem sie jakbym ogladal national geographic. Mamy powtorki tych samych scen (namiot, waz potem wilk), powtorki motywow (zastawienie sidel zeby zwabic ofiare). To jest po prostu zle nakrecony film. Juz nawet nie chce mi sie pisac o dialogach i utyskiwaniu na to jak nie pozwalaja jej polowac bo Figaro juz dawno odpalony. Tak, w plemieniu starajacym sie codziennie przetrwac nikt by nie docenil jej skili zwlaszcza, ze wystarczylo powiedziec, ze swietnie tropi i juz kazdy zamknal mordy (ojezu te teksty zeby wracala gotowac #ciareczki). No ale pamietajmy, ze upolowac krolka potrafila dopiero wtedy jak nauczyla sie obslugiwac tomahawk chaosu, wiec jak na moje to jej brat mial racje.

 

Predator to je.bany becwal, ktory nie wie jak dziala jego bron. Juz pomine koncowke ale wczesniej byla ta sama sytuacja jak piz.gal z pistoletu i strzalki nie trafialy. No ale musielismy zobaczyc jak nasza bohaterka to obserwuje. Patent z kwiatkami byl wiadomy od rozmowy z babcia w namiocie. Kula z pistoletu powinna rozje.bac lowcy mozg bo przeszla na wylot ku.rwa a stracila jedynie maske xD To samo po starciu z niedzwiedziem ale Predzio sie tylko otrzepal i rozje.bal miska jednym strzalem. Ekspozycja broni byla mierna, do teraz nie wiem co to za obraczke mial ten Rafael na nodze i czemu ku.rwa nie tylko byl w stanie chodzic z uje.bana konczyna ale jeszcze nie zemdlal przy "operacji". Tak smamo te wirujace ostrza, dobra minute poswiecili na to, a na koncu tylko pokazali 3 rozblyski. Sam predator przypominal mi tego z 2018 roku w wersji chudej i jakiegos z The Predators, tez byl jakis czerwony tam. Maska to chyba tylko ozdobnik bo usta byly widoczne a tu sie w ogole ktos zastanawial czy w filmie beda zwracac uwage na takie detale jak oddychanie Predatora bez maski :kekw:

 

Scena z pistoletem nie miala zadnego sensu. Znaczyloby to, ze wpadnie on w rece Predatorow, wiec albo ci przylecia i zabija cale plemie (bo zostaly tam juz tylko same baby i stary wodz) albo bedzie jakis tag z nasza heroina. Fajnie, ze zginal jej brat i wiekszosc meskiej ekipy ale przynajmniej dali jej tyt wodza wiec usmiech mogl zagoscic znow na twarzy. Najlepiej napisana postacia w calym filmie jest pies. Chociaz zasmialem sie jak przyniosl jej patyk bo schylala sie nad sladem, mmio ze o niego nie poprosila. Ale moze niedoceniam teraz kundla.

 

Takze no widzisz Stasiu, ciezko mi sie to ogladalo. Ale zeby nie bylo to na plus sporo akcji z Predatorem i wymyslne sceny zabojstw. Tylko kamuflarz to sie chyba wlaczal z nadgarstka a nie magicznie sila woli ale ch.uj juz z tym. Prey to tak troche ponizej Predators bo tam jednak klimat byl lepszy. No i troche juz rzygam, ze Pradator to ciagle lasy i dzungle. Tak jak Terminator to ciagle przysylanie dwoch robotow z przeszlosci. Stad niech sie nikt nie wazy podnosic reki na czesc druga. A Prey to takie naciagane 5-/10.

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Są smaczki, ale nie jest ich jakoś wybitnie dużo.
Kurde, ciężko się z Mejmem nie zgodzić - samą prawdę napisał w sumie :notbad:
Jaranka jako takiego to ja w tym temacie nie widzę, a właśnie takie odetchnięcie z ulgą, że nie było tak chujowo, jak w tym ostatnim.
Też uważam PREY za średniaka, ale jakoś tak na fali entuzjazmu i "na zachętę" dałem mu 7/10, chyba głównie dlatego, że nie jest gównem obesranym :kaz:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Pupcio napisał:

Polecacie zrobić rewatch predatorów czy nie szanują dla widza i nie ma smaczków do poprzednich filmów?

Obejrzyj jedynke mlody bo takich filmow juz nie robia. "Smaczki" sa z 1 i 2 wlasnie dlatego bo nie szanuja widza.

 

Jeszcze dwie rzeczy mi sie przypomnialy. Skad francuzi wiedzieli, ze Predator grasuje? I co to ku.rwa za spalona ziema jak z fallouta, na ktorej sie prali? To juz nawet ich oboz byl w pieknym lasku. I jeszcze Predator to wachal. To jakies nawiazanie do Gladiatiora? xD

Odnośnik do komentarza

No to tez w sumie fajna maja tam komunikacje te predatory, ze pierwszy polecial na obca planete o nieznanej atmosferze z maska zakrywajaca oczy a nastepnym juz z pelna xD Chociaz w sumie nie wiem skad sie wzielo to, ze Predy nie moga oddychac nasza atmosfera. W jedynce jedyne co to mu sie wzrok pogorszyl ale nie siadla mu stamina.

 

W ogole myslalem, ze on sie rozpier.dolil na tej prerii bo ten slup dymu na niebie na to wskazywal. Ale pewnie to byl tylko z a b i e g  a r t y s t y c z n y.

 

1 minutę temu, Shen napisał:

Na moje to sobie koleś po prostu odjebał diy maske, bo sie to za cholere nie klei z reszta nowoczesnej technologii

W jednym ujeciu widac ze maska sklada sie z niewielkiej czesci jakiegos tworzywa (doslownie pasek) no i reszty kosci.

Odnośnik do komentarza

o właśnie pamiętacie te twory Alien vs Predator? Do dziś nie wybaczę tym filmom, że tymi idiotycznymi fabułami odarły z całej tajemniczości zarówno postacie Obcego jak i Predatora.

 

IMO Predator jako postać działa najlepiej, jako ten zwykły kosmiczny morderca polujący na ludzi, o którym nic nie wiemy. Każda próba tłumaczenia w różnych filmach, kim jest, skąd pochodzi i dlaczego to robi okazywała się glupia i narażała filmy na śmieszność. Podobnie to działa z Alienem. 

 

W Prey podobało mi się że mamy powrót do tego klasycznego motywu, kiedy Predator znów jest w jakimś stopniu nieznany i tajemniczy, przynajmniej dla bohaterów filmu, bo widzowie to wiadomo. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mejm napisał:

Jeszcze dwie rzeczy mi sie przypomnialy. Skad francuzi wiedzieli, ze Predator grasuje?


To, że grasuje to chuj, ale oni wiedzieli, że "on poluje na najsilniejsze osobniki" (skąd ta wiedza? czytali komiksy?), a później robią na niego zasadzkę z przynętą, jak na jakąś mysz kurwa :yao:
 

1 godzinę temu, ASX napisał:

o właśnie pamiętacie te twory Alien vs Predator? Do dziś nie wybaczę tym filmom, że tymi idiotycznymi fabułami odarły z całej tajemniczości zarówno postacie Obcego jak i Predatora.

 

IMO Predator jako postać działa najlepiej, jako ten zwykły kosmiczny morderca polujący na ludzi, o którym nic nie wiemy. Każda próba tłumaczenia w różnych filmach, kim jest, skąd pochodzi i dlaczego to robi okazywała się glupia i narażała filmy na śmieszność.


Bo filmy są robionę pod debilną publikę, przez ludzi, którzy chcą kasy, ale nie za bardzo myślą, czy jedno lub drugie ma sens.
Do dziś pamiętam jak zajebisty był ten gruby komiks "Alien vs Predator" i jak po przeczytaniu tego dzieła pomyślałem sobie, że film na tej podstawie musiałby kosztować z miliard dolarów, żeby wszystkie zajebistości z komiksu przenieść 1:1. A później dostaliśmy PG-13 teledysk MTV z czarną podróbą Ripley i jakąś piramidą w lodowcu, a kiedy człowiek myślał, że gorzej być nie może to dojebali nową wersją "Krzyku", tyle że zamiast gościa w masce, amerykańskie nastolatki szlachtował potwór z kosmosu.
K#rwa, aż sobie chyba zamówię skądś ten komiks, bo swój chyba wywaliłem na śmietnik (stęchliza w piwnicy).
 

48 minut temu, drozdu7 napisał:

Kurde ten Predators to muszę sobie przypomnieć bo oglądałem to kiedyś z narzeczoną, ale wtedy byliśmy młodzi i uprawialiśmy dużo seksu. Z filmu guwno zapamiętałem 


Zawsze miałem z tej części bekę, bo raz, że gdzie Pianista zamiast Arnolda, dwa że gruby Morfeusz i ogólnie kilka bezczelnych wręcz "mrugnięć okiem" do fanów, ale jak ostatnio robiłem rewatch wszystkich części przed obejrzeniem najnowszego (tego z 2018:yao:) to stwierdziłem, że chyba za surowo go kiedyś oceniałem i po jedynce jest to chyba najlepsza część.
Dwójka jest za bardzo kiczowata i bije od niej niskim budżetem, typowym dla filmów klasy B lat osiemdziesiątych/dziewićdziesiątych - Danny Glover to nigdy nie był pierwszoplanowy, kasowy aktor, więc obsadzenie go w roli głównej (do spółki z budżetem) wyraźnie dawało sygnał, jakim poważaniem cieszy się marka PREDATOR.
Ale film ważny, choćby ze względu na rozudowanie lore i szkalować go nie będę.

Mój ranking PREDATORów  wygląda więc następująco - PREDATOR --> PREDATORS -->PREY --> PREDATOR 2 --> AvP --> AvP Requiem --> gówno obesrane --> THE PREDATOR

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Co mi się jeszcze podobało w tym Prey to jak ten film zgrabnie (na ile to możliwe w typowo rozrywkowej konwencji kina akcji) porusza kilka interesujących wątków. Pokazuje że ludzie tak naprawdę niewiele różnią się od tego strasznego potwora z kosmosu, bo podobnie jak on polują i zabijają dla sportu. Dla indianki nie ma dużej różnicy pomiędzy Predatorem i tymi myśliwymi co zabijają i obdzierają ze skóry stada bizonów. Są równie obcy, podobnie jak predator posługują się innym językiem, mają inne zwyczaje i inne bronie którymi z czasem bohaterka uczy się posługiwac. Fajny motyw.

Niby to banalne konkluzje, które na pewno nie sprawiają że film ten stanie się jakimś klasykiem, ba myślę że za rok lub dwa mało kto będzie o nim pamiętał (ja oglądałem film kilka dni temu i już nie pamiętam np. imion bohaterów), ale to IMO całkiem zgrabnie napisany i przyzwoicie zagrane kino

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem i ja. 

Trochę taki Pocahontas prey-dator. Generalnie sprawnie im to całościowo wyszło.  Dobrze ukazany w budowaniu narracji został  łańcuch pokarmowy. Odciąłem się od recenzji, trailerów, czy nawet tego tematu i wydawało mi się, że umiejscowienie będzie w prehistorii, ale się myliłem.

Generalnie: jest dobry klimat, jest mrocznie, jest krew, jest kilka fajnie rozpisanych scen. 

Spoiler

Finałowa walka trochę ssie. To powinno być lepiej rozplanowane, soczyste i dosadne. Ale poza tym...

 

Mimo, że nasze wnuki nie będą się filmem tym jarały, to nie są to stracone 93minuty mojego życia. Ot, porządny obraz bez wodotrysków.

 

W dniu 7.08.2022 o 21:56, Plugawy napisał:

Zaskoczyło mnie, że nie miał

  Ukryj zawartość

samo namierzających laserów, tylko strzałki

 

Spoiler

No, u predzia też było 250 lat wcześniej, więc technologię miał mniej rozwiniętą chyba

.

W dniu 7.08.2022 o 21:56, Plugawy napisał:

No i drażnilo mnie, że stara a każdym razem budzi mlodą kopem XD co za pato rodzina.

To były najbrutalniejsze motywy w tym filmie :D

Edytowane przez Crazy Horse
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...