Skocz do zawartości

Potrawy wigilijne


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja od całkiem dawna już, nie jem nic przez cały dzień w wigilię, jedynie coś do picia ofc, żeby nie wyschnąć i jakoś zabić głód, bo apetyt od tych wszystkich zapachów i widoku przygotowywanych potraf rośnie do sześcianu, oczywiście w grę wchodzi każdy rodzaj picia bez kompotu z suszu. Tak sobie postanowiłem co roku i tak robię, a później, jak już przychodzi ten moment kolacji wigilijnej około 16-17 to ślinianki dostają gigantycznego orgazmu i człowiek po prostu pożera wszystko już samym spojrzeniem. Uwielbiam tę swoją mini-głodówkę w wigilię właśnie ze względu na doznania gdy już się dorwę do tych wszystkich zaje.bistości wieczorem.

 

Jeśli chodzi o potrawy to odkąd pamiętam zawsze jest to samo. Święta spędzam zawsze w rodzinnym domu i mama przygotowuje co roku te same potrawy, nie jakieś cuda, ale proste i tradycyjne jedzenie czyli barszczyk z uszkami (grzyby), na drugie rybka w panierce + ziemniaki i moja ulubiona "potrawa" świąteczna ever czyli groch z kapustą, grzybami i suszonymi śliwkami, który jem tylko w tym okresie świątecznym, na to czeka się cały rok. Do popicia wiadomo kompot z suszu, a na deser pierogi z owocami. Nie lubię eksperymentów i jakichś wymyślnych przepisów więc takie proste dania w zupełności starczą. Teoretycznie można powiedzieć, że w ciągu roku kilka razy je się lepsze rzeczy, ale nic nigdy nie smakuje tak jak w wigilię i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

u mnie wszystko zawsze jest w miare mozliwosci wlasnej roboty. zakwas na barszcz robil sie chyba od tygodnia albo lepiej, do tego uszka wiadomo, pierogi z kapusta i grzybami, kapusta z grzybami jako osobne danie xd sledzie, karp, salatka sledziowa, losos na cieplo w takim sosie smietanowym, wegorz nie wiem jak bedzie robiony ale jakos bedzie, ryba w galarecie chyba bedzie (ktorej ja nie lubie specjalnie). na drugie swieto to schab zwykly i ze sliwka :D no i z ciast to sernik, makowiec i takie ciasto biszkopt+bita smietana+karmel+beza. mam wrazenie ze czegos i tak zapomnialem wymienic, ale jutro na pewno nie zapomne wszamac  :fsg:

Odnośnik do komentarza

Klasyka: zupa grzybowa z super prawdziwków, potem karp + ziemniaczki + kapusta z grzybami <3, później barszcz z uszkami, a do popicia kompot z wiśni. Oczywiście na święta babcia i mama zrobiły przeróżne sałatki, śledzie, napiekły ciast, wiadomo.

Odnośnik do komentarza

ja troche ryzykuje z potrawami w tym roku, zobaczymy jak wyjdzie, gravlax z surowego lososia - wyglada i pacheni cudnie (...)

Pierwsze słysze, ale faktycznie brzmi zachecająco:

Gravlax-z-%C5%82ososia-2.jpg

Więcej w linkuhttp://magicznyskladnik.pl/2014/01/gravlax-losos-peklowany-w-soli-morskiej/

Strona w ogóle ma ciekawe przepisy.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

jako że jestem sam i za granicą to u mnie kombo wygląda tak

Zupka chińska o smaku kurczaka

Frytki + parówki

Jakies czerwone wino wytrawne.

 

A gdzie Ciebie wywiało ?

 

on topic

 

Już 3 rok z rzędu z żoną robimy Wigilię u Siebie. U nas też klasycznie:

- zupa grzybowa (własnej roboty i ze grzybów zebranych przez tatę i siostrę)

- zupa rybna

- barszcz (nie własnej roboty ale samemu doprawiany) z uszkami (robione dziś przez babcię kumpla)

- pierogi z kapustą i grzybami (własnej roboty i ze grzybów zebranych przez tatę i siostrę),

- pierogi ruskie (robione dziś przez babcię kumpla),

- łosoś pieczony w sosie miodowo-musztardowym ,

- ryba po grecku ,

- grzyby (prawdziwki aka borowki) smażone w mące, prze za.(pipi)iste (zebrane przez tatę i siostrę)

- fasola gotowana,

- kapusta gotowana,

- GOTY karp smażony jak to w rodzinie wędkarzy świetnie przyrządzony :)

- makowiec (kupny)

- sernik,

- kompot z suszu

 

Ogólnie staramy się aby wsio były własnej roboty. W tym roku nie licząc makowca i barszczu  to 100 % własny wyrób.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

jako że jestem sam i za granicą to u mnie kombo wygląda tak

Zupka chińska o smaku kurczaka

Frytki + parówki

Jakies czerwone wino wytrawne.

heh czyli nie będę jedyną osobą na forum która spędza wigilie samemu (ja w pracy do 20)

 

też już zaplanowałem kolacje wigilijną - krokiety z kapustą i grzybami i barszcz z proszku xD już mam kupione ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...