Skocz do zawartości

Potrawy wigilijne


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Yano dla Ciebie to powinien byc dzien jak codzien, bo co niby masz swietowac? ;) A to ze siedzisz sam to pracujesz na to cale zycie.

 

Czekam na nalesniki z kapusta i grzybami, ktore uwielbiam i rybe. To u mnie number one. Potem znajdzie sie miejsce na barszcz od szwagierki, paszteciki, pierogi, kapuche z grzybami, salatke itd. Tylko ze rano ide do pracy i na pewno nie bede w niej poscil w ilosci zarcia, wiec nie wiem czy wszystko wcisne w domu.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

ja troche ryzykuje z potrawami w tym roku, zobaczymy jak wyjdzie, gravlax z surowego lososia - wyglada i pacheni cudnie (...)

Pierwsze słysze, ale faktycznie brzmi zachecająco:

 

Więcej w linkuhttp://magicznyskladnik.pl/2014/01/gravlax-losos-peklowany-w-soli-morskiej/

Strona w ogóle ma ciekawe przepisy.

 

 

Dokladnie, jedna z dwoch stronek na ktorej porownywalem przepis na to, bo to troche sie obawialem w sumie surowa rybe robic na swieta dla rodziny ;P Za(pipi)iscie puscilo wszystkie soki, zostalo samo miesko, jutro nie moge sie doczekac pierwszej proby.

Odnośnik do komentarza

U mnie na wigilię, to standardowo:

1. Na początku są rzeczy zimne - śledzie w różnych postaciach, różne sałatki ze śledzia, jarzynowa, ryba w galarecie i jakieś inne pierdoły.

2. Po jakimś czasie wjeżdża GOTY Ryba po grecku i Karp na ciepło

3. Bajgos 

4. Pod koniec wigilii pierogi, barszcz czerwony z uszkami/grzybowa z makaronem.

 

Do tego cały czas ten kijowy kompot z suszu, którego nie lubię. I nie wiem czy w tym roku ktoś robił kutię wigilijną.

Odnośnik do komentarza

u mnei dosc skromnie bo w mniejszym gronie robie wigilie 

 

tak wiec; 

 

barszcz czerwony z uszkami

barszcz bialy z grzybami

makaron / kluski z makiem 

kapusta z grochem 

i panierowny dorsz 

 

za karpiem nie przepdam ale raz w roku z checia zjem, niestety wszyscy co przychodza do mnie na wigilie nie przepadaja za nim wiec wybor padl na dorsza 

 

wszystko wlasnej roboty

Odnośnik do komentarza

KUR**************.

Nie chcę odświeżać znowu tematu "Co cię w życiu wku.rwia?", ale właśnie uświadomiłem sobie, że zje.bałem babkę.

Miałem upiec babkę, ale zamiast 1/2 szklanki mleka, dałem 1 i 1/2 :) coś mi się porypało, nie wyspałem się, źle popatrzyłem. No widzę, że coś tam pieni się w tym piekarniku. Może będzie dobre? Ech, jakby dał się jakoś wyssać słomką..., ale nie będę ryzykował i wkładał głowy do piekarnika;0

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

U mnie wjechał barszcz plus paszteciki z kapustą i grzybami, krokiety z szpinakiem i takie z kapustą, bigos, ryba po grecku, ryba z sosem tatarskim, dwa rodzaje pasztetu do tego kompot z suszu i na deser kluski z makiem. Pis joł.

Odnośnik do komentarza

Jest jakiś bigos bez mięsa? Czy mówmiy o gotowanej, doprawionej kapuście?

 

np bigos z grzybami, ktore maja intensywny smak i nie czuc w nim braku miesa ;) mozna tez do niego wrzucic suszone sliwki

KUR**************.

Nie chcę odświeżać znowu tematu "Co cię w życiu wku.rwia?", ale właśnie uświadomiłem sobie, że zje.bałem babkę.

Miałem upiec babkę, ale zamiast 1/2 szklanki mleka, dałem 1 i 1/2 :) coś mi się porypało, nie wyspałem się, źle popatrzyłem. No widzę, że coś tam pieni się w tym piekarniku. Może będzie dobre? Ech, jakby dał się jakoś wyssać słomką..., ale nie będę ryzykował i wkładał głowy do piekarnika;0

 

 

babka udala sie ?

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Wszystko było wegańskie. Bigos był z kotletami sojowymi, grzybami, suszonymi śliwkami na winie a pasztety warzywne. Mięsożerna część rodziny mojej dziewczyny próbowała wszystkiego i mówili, że mega dobre więc no.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...