Skocz do zawartości

Mass Effect 3


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą skonczylem oglądać nowe czerwone zakończenie i zauważylem że BioWare niewytlumaczylo wątku

 

 

oddechu Sheparda

 

Nie muszą, LI nie wiesza tablicy Sheparda na memoriale i uśmiecha się. Jest różnica pomiędzy puszczeniem oka i otwartym zakończeniem a rażącym niedopowiedzeniem jakim była poprzednia wersja.

 

Mnie dalej smieszy powod powstania reaperow.

 

Cykl/Solucja - "Zabije was, zeby wasze wynalazki was nie zabily". <-- Cool story

Celem było zachowanie życia organicznego a nie zabicie, żeby coś innego nie zabiło. Na zimną logikę maszyny IMO ok.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Właśnie przed chwilą skonczylem oglądać nowe czerwone zakończenie i zauważylem że BioWare niewytlumaczylo wątku

 

 

oddechu Sheparda

 

Nie muszą, LI nie wiesza tablicy Sheparda na memoriale i uśmiecha się. Jest różnica pomiędzy puszczeniem oka i otwartym zakończeniem a rażącym niedopowiedzeniem jakim była poprzednia wersja.

 

Rozumiem,ale mimo wszystko mocno liczyłem że w EC zostanie pokazane choć krótki film co się działo z Shepardem po tym oddechu,a tu taki zawód

Odnośnik do komentarza

Celem było zachowanie życia organicznego a nie zabicie, żeby coś innego nie zabiło. Na zimną logikę maszyny IMO ok.

 

No to przeciez napisalem, zamien "innego" na "wynalazki" i powtorzyles po mnie. Przez wynalazki rozumiem jakies syntetyczne rzeczy ktore stworzymy,

np Quarianie - Geci. Bo co niby innego moze nas zabic ? Zetrzec cala zycie w galaktyce w pyl ? Zaktualizowana baza wirusow prostytutek po euro ? ;)

 

Cytuje lebka: "The created will always rebel against the creators. But we found a way to stop that from happening" bla bla bla.

 

Wiec sory, ale ja dalej sensu tu nie widze.

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Celem było zachowanie życia organicznego a nie zabicie, żeby coś innego nie zabiło. Na zimną logikę maszyny IMO ok.

 

No to przeciez napisalem, zamien "innego" na "wynalazki" i powtorzyles po mnie. Przez wynalazki rozumiem jakies syntetyczne rzeczy ktore stworzymy,

np Quarianie - Geci. Bo co niby innego moze nas zabic ? Zetrzec cala zycie w galaktyce w pyl ? Zaktualizowana baza wirusow prostytutek po euro ? ;)

 

Cytuje lebka: "The created will always rebel against the creators. But we found a way to stop that from happening" bla bla bla.

 

Wiec sory, ale ja dalej sensu tu nie widze.

Wprowadzasz nieuzasadnione uproszczenia aby dojść do absurdalnych wniosków. Katalizator wiedząc, że nieuniknione jest stworzenie SI przez zaawansowane organizmy i dalej ich anihilacja z rąk własnych tworów, eliminuje te formy pozwalając żyć tym mniej rozwiniętym. Na skalę galaktyki organizmy żywe funkcjonują dalej, podczas gdy bez ingerencji Katalizatora zostałyby one w końcu całkowicie usunięte.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Wprowadzasz nieuzasadnione uproszczenia aby dojść do absurdalnych wniosków. Katalizator wiedząc, że nieuniknione jest stworzenie SI przez zaawansowane organizmy i dalej ich anihilacja z rąk własnych tworów, eliminuje te formy pozwalając żyć tym mniej rozwiniętym. Na skalę galaktyki organizmy żywe funkcjonują dalej, podczas gdy bez ingerencji Katalizatora zostałyby one w końcu całkowicie usunięte.

 

Czyli "zabije was bo inaczej sami sie zabijecie" wcale nie jest nieuzasadnionym uproszczeniem, po prostu nie leje wody (a brzmi debilnie bo to jest debilizm). Poza tym skad pewnosc ze ow SI stworzymy ? Szklana kule ma ze to WIE ? Geci byli raczej dobra nauczka dla Quarianow jak i rowniez pewnie calej galaktyki jak moga konczyc sie takie zabawy. Sorry, you still didn't convince me why that shit makes sense.

 

PS. Raczej sie nie przekonamy do zmiany zdania, wiec zycze milej nocy ^^.

 

edit: minus ? super, bawmy sie tak.

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli "zabije was bo inaczej sami sie zabijecie" wcale nie jest nieuzasadnionym uproszczeniem, po prostu nie leje wody (a brzmi debilnie bo to jest debilizm).

Jest bo to nieistotne, istotny jest kolejny krok, czyli eliminacja WSZYSTKICH organizmów. Posługując się więc twoim uproszczeniem rodem z gimnazjum "Zabije was, zeby wasze wynalazki nie zabily was i wszystkie inne organizmy żywe w galaktyce"

 

Poza tym skad pewnosc ze ow SI stworzymy ? Szklana kule ma ze to WIE ? Geci byli raczej dobra nauczka dla Quarianow jak i rowniez pewnie calej galaktyki jak moga konczyc sie takie zabawy. Sorry, you still didn't convince me why that shit makes sense.

Został stworzony do rozwiązania problemu, który już istniał (to wiadomo z samej gry). Na drodze pewnych symulacji (?) doszedł do takich a nie innych wniosków. Rozmijasz się z istotą dyskusji, nie mam zamiaru dopowiadać czegoś co nie jest istotne, to maszyna i może rozumować w inny sposób niż człowiek. Ważne, że motywy były jasno przedstawione.

 

Przekazuje dokładnie to co było w grze, nie ma tutaj miejsca na czyjeś "zdanie".

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Przekazuje dokładnie to co było w grze, nie ma tutaj miejsca na czyjeś "zdanie".

 

To dziwne:

 

Na drodze pewnych symulacji (?) doszedł do takich a nie innych wniosków.

 

Nie przypominam sobie aby to bylo przedstawione w grze. Sam sobie przeczysz wymyslajac te bzdury zeby latwiej ci bylo tezy bronic. Juz samo to ze zostal STWORZONY kasuje argument ze ON SAM sobie do czegos doszedl na podstawie "takich a nie innych wnioskow".

 

 

Ta gra ma wiecej dziur fabularnych niz polskie drogi. A ten motyw to imo najwieksza glupota. Tu masz reszte (obejrzyj dokladnie od 13 minuty):

 

http://www.youtube.com/watch?v=6M0Cf864P7E&feature=related

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Przekazuje dokładnie to co było w grze, nie ma tutaj miejsca na czyjeś "zdanie".

 

To dziwne:

 

Na drodze pewnych symulacji (?) doszedł do takich a nie innych wniosków.

Nie przypominam sobie aby to bylo przedstawione w grze. Sam sobie przeczysz wymyslajac te bzdury zeby latwiej ci bylo tezy bronic.

Dałem pytajnik po czym dodałem, że nie mam zamiaru się domyślać bo to bezcelowe i NIEISTOTNE. Jesteś aż tak głupi?

Juz samo to ze zostal STWORZONY kasuje argument ze ON SAM sobie do czegos doszedl na podstawie "takich a nie innych wnioskow".

SI ma to do siebie, że na podstawie danych wsadowych jest zdolne do wysnuwania samodzielnych wniosków.

Odnośnik do komentarza

2 ostatnie pytania i mala korekta do tego co wczoraj napisalem/lismy, noc byla i juz nie doczytywalem pomalu, jesli mi na nie odpowiesz, zwroce ci honor.

 

Zaczne od korekty, w grze chyba nigdzie nie bylo powiedziane, ze Katalizator (czy tam "God-Child" jak go potocznie nazywaja) byl stworzony. Jedyne co my wiemy na pewno to to, ze katalizator stworzyl syntentykow o nazwie reaperzy ktorzy co 50k lat zabijaja 3/4 galaktyki tylko po to zeby "inne" syntetyki (ktore nie istnieja) tego nie zrobily w 4/4. Cala reszta jest w ciemni, i dlatego jest to TAK GLUPIE. Rownie dobrze Reaperzy mogliby zabijac tylko stare babcie i tez tlumaczylbys to "SI mysli inaczej od nas" czy moze powiedzialbys ze reaperzy martwia sie o przyrost emerytow i upadek gospodarki spowodowany ich emeryturami ? Nie sadze, pewnie powiedzialbys ze to debilizm, i wlasnie ja tak to widze.

 

Ale do pytan:

 

1. Skoro Repareom/Katalizatorowi nie pasuje postep, to po kiego wala dali nam przekazniki masy i cytadele przez co notabene SAMI technologie w galaktyce przyspieszyli turbodoladowaniem (lub moze nawet umozliwili taki postep) ? Przeciez taka ziemia gdyby nie odkryla przekaznikow masy pewnie dalej by o ropie w Iraku walczyla a tacy Kroganie zdazyli by sie sami wybic na Tuczance majac w (pipi)e cala reszte. Dobrym przykladem jest tu rasa Shadow Brokera, pozbawiono ich podrozy kosmicznych i maja u siebie sredniowiecze w porownaniu do nas, sa uznawani bardziej za zwierzeta ktorymi nie warto sie przejmowac.

 

(Po tych faktach o ktorych wyzej napisalem spodziewalem sie jakiegos sensowniejszego powodu, stad moje ogromne rozczarowanie ...)

 

2. "The created will always rebel against the creator" - samo to zdanie, skad w ogole podejrzenia ze rasa syntetykow o nazwie przykladowo "TROLL" zabije cala galaktyke a nie tylko tych co ich stworzyli ? Doskonalym przykladem sa tu znowu Geci (ktorzy i tak WOJNY NIE ZACZELI bo wiadomo ze to Quarianie sie na nich porwali), ktorzy w d*pie maja cala reszte, chcieli tylko swoja planete z ktorej probowano ich wygnac. [Pragne tez nadmienic ze Geci zaprosili swoich tworcow z powrotem na planete od razu kiedy tylko ci drudzy zlozyli bron. To tez nie idzie logicznie w parze z powodem powstania reaperow (ale to tylko ciekawostka)]

 

Tylko jesli mi znowu wyskoczysz z tekstem typu "SI mysli inaczej niz my" to uznam ze albo z ciebie slepy fanboy, albo sam jestes, cytuje "az tak glupi" bo szukasz sensu tam gdzie go zupelnie nie ma.

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moze powiem krotko - nic nie wyjasnili.

 

Dlaczego dzieciak pod koniec pyta sie swojego pedofila, kiedy wyruszy w gwiazdy? I co tam jest? Czyzby cofneli sie w rozwoju? Jak to mozliwe, skoro osiagneli w conajmniej dwoch przypadkach szczyt ewolucji?

 

No i to, o czym mowi Katalizator, to zataczajaca petle glupota. Sam sie miesza, sam nie wie, co mowi. Namietnie przeczy samemu sobie i co dwa zdania odwraca kota ogonem.

 

I najbardziej rozwalila mnie odpowiedz : Nie rozpoznasz ich, nie ma czasu, zeby to wyjasnic. Gross.

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza

1. Skoro Repareom/Katalizatorowi nie pasuje postep, to po kiego wala dali nam przekazniki masy i cytadele przez co notabene SAMI technologie w galaktyce przyspieszyli turbodoladowaniem (lub moze nawet umozliwili taki postep) ?

Dzięki temu wszystkie gatunki podążają technologiczną ścieżką wyznaczoną przez Reaperów, a oni mogą kontynuować swój cykl - swój cel istnienia.

Plus oni asymilują wszystkie rasy, oprócz tej jeden którą zostawiają, dzięki czemu rozwijają również siebie.

 

 

2. "The created will always rebel against the creator" - samo to zdanie, skad w ogole podejrzenia ze rasa syntetykow o nazwie przykladowo "TROLL" zabije cala galaktyke a nie tylko tych co ich stworzyli ? Doskonalym przykladem sa tu znowu Geci (ktorzy i tak WOJNY NIE ZACZELI bo wiadomo ze to Quarianie sie na nich porwali), ktorzy w d*pie maja cala reszte, chcieli tylko swoja planete z ktorej probowano ich wygnac. [Pragne tez nadmienic ze Geci zaprosili swoich tworcow z powrotem na planete od razu kiedy tylko ci drudzy zlozyli bron. To tez nie idzie logicznie w parze z powodem powstania reaperow (ale to tylko ciekawostka)]

 

Tylko jesli mi znowu wyskoczysz z tekstem typu "SI mysli inaczej niz my" to uznam ze albo z ciebie slepy fanboy, albo sam jestes, cytuje "az tak glupi" bo szukasz sensu tam gdzie go zupelnie nie ma.

Gó.wno prawda, bo Protheanie prawie zostali wybici przez maszyny jeszcze przed Reaperami. A Gethy mogły wykończyć Quarian w każdej chwili.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Plus oni asymilują wszystkie rasy, oprócz tej jeden którą zostawiają, dzięki czemu rozwijają również siebie.

 

Zostawiaja wiecej niz jedna rase. A to o technologi co napisales wykluczylem juz w moim pytaniu, chyba nie zrozumiales czesci o "gdyby nam technologi nie dali, to pewnie dalej w czarnej (pipi)e bysmy tkwili" ergo, ich cel istnienia jest bezsensowny, bo sami napedzaja to co chca zniszczyc 50k lat pozniej.

 

A Gethy mogły wykończyć Quarian w każdej chwili.

 

I jak ma to sie do zagrozanie calej galaktyce ? Nijak wlasnie skoro nawet SI nie chce wojny z wlasnymi tworcami a co dopiero podbijac galaktyke. Wiem przeciez ze geci mogli zniszczyc quarian, ale tego nie zrobili, nawet ich zaprosili z powrotem na planete. Co tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze ten ending to kupa straszna, a Extended Cut to spryskanie jej tanim odswiezaczem powietrza.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Podobno spoilery z nadchodzącego DLC, które zostały znalezione w kodzie EC:

 

According to the data, the new DLC expansion focuses on a Reaper defector called Leviathan who has spent 10 years controlling a Reaper-indoctrinated mining colony that Shepard must infiltrate to save scientist Ann Brynson. Brynson can either live or die depending on your choices.

One line of dialogue suggests we will learn more about the history behind the Reapers, including those that created them.

"So the Reapers did not fully exterminate their creators. That suggests they are fallible, even on large or long-term scales."

http://www.theverge....ure-dlc-content

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Po pobraniu z amerykanskiego pss i istalacji w zakladce zapisane dane gier widnieje mi po polsku Mass Effect 3 - Zawartosci do pobrania i patche o rozmiarze tego extended cut (ale jest to duplikat i pare pozycji nizej mam to samo tylko ze z patchami i wczesniejszymi dlc). W menu gry dluzej mieli ale zadnej innej zawartosci nie zobaczylem. Moze odpalilem w zbyt poznym momencie bo mam save z momentu jak Shepard

 

wstaje i wchodzi w przekaznik na cytadele

wiec nie wiem czy to wina tego ze jest z amerykanskiego pss czy temu ze odpalilem w zbyt poznym momencie.

Odnośnik do komentarza

Myślałem ,że jestem dobry w takich fabularnych kruczkach i sprawach ale tutaj to ja wiele nie rozumiem.

 

- Kto to jest ten mały szczyl ? Sztuczna jakaś inteligencja ? Skąd to ? Przecież to takie złe i do zniszczenia. SI ma chronić organiczne przed SI które na pewno będą chciały je niszczyć ? To dlaczego ten SI nie stanie się takim "złym" jak rzekomo te Si które maja niszczyć twórców. Luuuuuuuudzie! Skąd te Żniwiarze ?

 

- To zostały w końcu zniszczone te przekaźniki ? Dziwne to pokazane a jeśli tak to gdzie oni lecą wszyscy ? Przecież to praktycznie zagłada , każdy osiadł tam gdzie akurat był i już rasy komunikacji by nie mieli

 

- Dlaczego po syntezie dalej jest ten filmik z dziadkiem jakby oni się cofnęli w rozwoju

 

- Dlaczego z Normandii wyłażą typy które miały ze mną zginąć w finałowym biegu

 

- Jak Żniwarze dolecieli do naszego układu , przecież w jedynce była mowa i cała gra była oparta ,że jak zniszczy się ten przekaźnik itd to za duża odległość i nie dolecą itd.

 

 

To tylko kilka z wielu spraw które nie rozumiem , a jak ja fan tej serii nie rozumiem to raczej większość ludzi nie rozumie czyli to jakaś katastrofa te zakończenia.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Myślałem ,że jestem dobry w takich fabularnych kruczkach i sprawach ale tutaj to ja wiele nie rozumiem.

 

- Kto to jest ten mały szczyl ? Sztuczna jakaś inteligencja ? Skąd to ? Przecież to takie złe i do zniszczenia. SI ma chronić organiczne przed SI które na pewno będą chciały je niszczyć ? To dlaczego ten SI nie stanie się takim "złym" jak rzekomo te Si które maja niszczyć twórców. Luuuuuuuudzie! Skąd te Żniwiarze ?

 

- To zostały w końcu zniszczone te przekaźniki ? Dziwne to pokazane a jeśli tak to gdzie oni lecą wszyscy ? Przecież to praktycznie zagłada , każdy osiadł tam gdzie akurat był i już rasy komunikacji by nie mieli

 

- Dlaczego po syntezie dalej jest ten filmik z dziadkiem jakby oni się cofnęli w rozwoju

 

- Dlaczego z Normandii wyłażą typy które miały ze mną zginąć w finałowym biegu

 

- Jak Żniwarze dolecieli do naszego układu , przecież w jedynce była mowa i cała gra była oparta ,że jak zniszczy się ten przekaźnik itd to za duża odległość i nie dolecą itd.

 

 

To tylko kilka z wielu spraw które nie rozumiem , a jak ja fan tej serii nie rozumiem to raczej większość ludzi nie rozumie czyli to jakaś katastrofa te zakończenia.

- As it explained to Commander Shepard, the Catalyst was created by an unknown race who believed that organics and synthetics would inevitably conflict with one another.

- Lecą gdziekolwiek gdzie da się przeżyć.

- A dlaczego nie?

- Słabo zaprojektowany przez Bioware algorytm .

- Gdyby relay nie został zniszczony, to by byli pół roku wcześniej po prostu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Hela chociaż wiele mi to nie mówi bo i chyba więcej nie da się dodać i wytłumaczyć tak naprawdę.

 

Czyli jak podejrzewałem pradawna boska rasa tworzy SI a co za tym idzie Żniwiarzy którzy mordować mają 90% organicznych istot i wszystkie syntetyki bo inaczej inne SI zniszczy 100% organicznych istnień. Cudne.

 

A wyjątek Sheparda który tam dotarł ( bo mu pozwolili, dlaczego ? chociaż pewnie kolejna dziura i taki mistrz Żniwiarz "myślał" , nie zrobił skanu ,że Shepard nie żyje i odleciał a tak ważnego celu, najważniejszego broniło dwóch zombie ) ) dzięki m.in pogodzeniu organicznych z syntetykami wymusił na pradawnym i mega tajemniczym SI danie Shepardowi nowych 3 kolorowych propozycji które sprawią ,że świat na zawsze po wybraniu syntezy czy kontroli stanie się wspaniały i być może znowu zły po opcji zniszczenia.

 

Czy ja wiem czy mi się to podoba ? Niezbyt coś. Czyli tu nawet nie było drugiego dna a moje pytania są nieważne bo wszystko jest jak na tacy w taki sposób podane.

 

Jesteś pewna do tego pół roku ? W książkach bodaj było coś innego ale głowy nie dam.

 

Słabo zaprojektowanym algorytmem to można było nazwać za pierwszym razem a nie ponownie i to w nowym filmiku! Oni w głowach siano mają ?

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Skonczylem DLC, ktore mialo wyjasnic luki ... no ale nic nie wyjasnia na dobra sprawe :P Te wszystkie dodatkowe linie dialogowe sa tylko po to by zadowolic placzkow i dodac wiarygodnosci lopatologicznemu zakonczeniu takiego jakie widzialo wiekszosc graczy.

 

Trzy miesiace im to zajelo i co ? No i nic nie wyjasnili na dobra sprawe xD Jak dla mnie caly czas jedyna sluszna opcja jest wiadomo jaka teoria, bo tylko ono wyjasnia absolutnie wszystko i dodatkowo robi furtke dla ME4 na nastepna generacje, ktore byloby system sellerem dla kazdej konsoli, na ktorej by zawitalo. Oczywiscie taki pewnie byl zamiar, ale placzki internetowe popsuly caly plan.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Nieznana rasa bala sie konfliktow z syntetykami, dlatego postanowili stworzyc supersyntetyki, ktore beda zabijac zywych nieskonczona ilosc razy. <brawo bioware>

 

poyebana ta fabula - w pierwszej czesci, zniwiarze byli raczej jakims mrocznym, elektronicznym szatanem, o ktorym strach bylo pomyslec, wielka niewiadoma, siejaca koniec wszystkiego. A w trzeciej ONI SA PO TO, BY NAS RATOWAC xd.

 

 

Ciekawe, czy ta nieznana rasa byla pierwszymi istotami zywymi.

Edytowane przez komar737
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nieznana rasa bala sie konfliktow z syntetykami, dlatego postanowili stworzyc supersyntetyki, ktore beda zabijac zywych nieskonczona ilosc razy. <brawo bioware>

 

poyebana ta fabula - w pierwszej czesci, zniwiarze byli raczej jakims mrocznym, elektronicznym szatanem, o ktorym strach bylo pomyslec, wielka niewiadoma, siejaca koniec wszystkiego. A w trzeciej ONI SA PO TO, BY NAS RATOWAC xd.

 

 

Ciekawe, czy ta nieznana rasa byla pierwszymi istotami zywymi.

Przecież było powiedziane, że pomysł nie do końca im się spodobał, szczególnie, że jako pierwsi mieli doznać "wzniesienia" :) To nie był ich pomysł tylko odpowiedź Catalysta na ich zmartwienia.

EC miało naprawić kiepską narrację a nie zmieniać zakończenia. Teraz może nie jest super ale przynajmniej mamy jakiś ciąg zdarzeń.

Odnośnik do komentarza

Sebastian ty ściągnąłeś tego patcha? Przecież Normandia zabiera na pokład "typy które miały ze mną zginąć w finałowym biegu" zanim wrócisz na Cytadele.

 

 

Nie ściągałem, nie mam już ME3. Jeśli to poprawili to ładnie chociaż to najmniejsza bolączka. Dzięki za info.

 

Teraz najbardziej się zastanawiam dlaczego najważniejszego punktu bronił jeden Żniwiarz który dodatkowo nie potrafił ocenić czy Shepard jest martwy czy nie i odleciał by następnie tego NAJWAŻNIEJSZEGO miejsca dla Żniwiarzy broniły dwa zombiaczki które oczywiście zostały odstrzelone.

 

Tylko proszę nie pisać ,że specjalnie go tam wpuścili ponieważ to nielogiczne i gówniarz sam mówił ,że jeśli udało mu się do niego ( katalizatora- szczyla ) dotrzeć do musi "wygenerować" nowe rozwiązania. Takich dziur jest naprawdę masa , owszem przesadzony hejting trzeba tępić ale te zakończenie i tak są bardzo trudne do zaakceptowania. Za dużo nieścisłości i nielogiczności które można wyszukiwać z wszystkich trzech części. Zawiodłem się na Bioware a byłem jednym z tych którzy bronili DA2 przed przesadną krytyką.

 

Może jestem komercyjną papką ale jak dla mnie indoktrynacja to byłoby jedno z najlepszych zakończeń ever w historii gier albo zakończenie w stylu Star Wars ; d

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...