Skocz do zawartości

Xbox Live w Polsce


Zeratul

Jezeli w Polsce pojawi sie Live czy porzucisz swoj GT  

190 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jezeli w Polsce pojawi sie Live czy porzucisz swoj GT

    • Pozostane przy swoim obecnym GT
    • Zarejestruje sie na Polske i porzuce obecny GT
    • Nie posiadam jeszcze GT
    • Jeszcze nie wiem


Rekomendowane odpowiedzi

xbl pl w 90% wszystkim chodzi o zniesienie blokad regionalnych (które w(pipi)iają) na te kilka gier.

hmmm chociaż jeszcze będą inne plusy polskiego live > masz region PL to podczas gry online będzie wyszukiwało jak najwięcej polaków, bezproblemowe płacenie kartą w marketplace, oficjalne turnieje online czy tworzenie lig/klanów, może polskie opisy gier itp.

Wszystko sprawdzimy 10 listopada.

moze beda tez mniejsze lagi (stawiaja u nas jakies serwery z tej okazji?) :whistling:

Odnośnik do komentarza

39,99 GBP

49,99 USD

59,99 EUR

 

tak wygląda LIVE na świecie resztę dopowiedzcie sobie Sami.

~181 PLN / GBP

~144 PLN / USD

~228,5 PLN / EUR

~140 PLN na allegro dla kont EU/US.

 

I u nas ma kosztowac... 249 PLN.

Bardzo mnie to zacheca, bardzo! lol

Ja tam zostaje jak jestem... jeszcze nagle wymysla, ze polskie konta moga byc doladowane tylko polskimi zdrapkami ;D.

Walic wspieranie jesli to ma mnie prawie dwukrotnie wiecej kosztowac.

Odnośnik do komentarza
moze beda tez mniejsze lagi (stawiaja u nas jakies serwery z tej okazji?) :whistling:

 

a co mają serwery gier do xbl ? za nie są odpowiedzialne firmy które robią gry a nie MS, przy czym 95% konsolowych gier nie ma dedykowanych serwerów.

 

kupiłbym już dzisiaj golda na 12mc ale daję szanse na ukazanie się polskich zdrapek i polskiego live, jeśli nie zaoferują jakiś dobrych bonusów, narka.

Odnośnik do komentarza

Właśnie trwa oficjalna polska premiera Kinecta w warszawskim klubie Capitol. Polski Xbox Live działa. Na razie za zamkniętymi drzwiami, ale działa. Mieliśmy okazję przez chwilę na niego spojrzeć. Wrażenia? Mieszane.

 

Na prezentacji pokazano nową wersję interfejsu konsoli Microsoftu, tę którą Amerykanie testują w wersji beta już od jakiegoś czasu. Została spolonizowana, ale gdzieniegdzie czają się jeszcze literówki, które zostaną do czasu listopadowej premiery usługi poprawione.

 

Migracja wcześniej zakupionych gier i dodatków działa niestety jedynie częściowo. "Przeniesiemy" tylko te produkty, które uda nam się zmieścić na dysku i będziemy mogli w nie grać, jednakże jeśli usuniemy grę lub padnie nam dysk, to nie będziemy mogli ich odzyskać. Jednakże towary zakupione już po przeniesieniu będą działać już wg normalnych zasad, czyli będziemy mogli je pobierać ile razy zechcemy.

 

Na razie płacić będzie można jedynie zdrapkami, nie doszukaliśmy się możliwości płatności kartą. Zapowiadane gry z "Games on Demand" na razie nie są dostępne - mająca mieścić je zakładka jest pusta. Można już jednak pobierać dema z rynku Xbox Live.

 

Premiera usługi będzie miała miejsce 10 listopada.

 

Mam nadzieję że games on demand i płatności kartami będą działać do 10/11/10

Odnośnik do komentarza

Dwa pytanka:

 

1. Co z pobrana zawartoscia jezeli padnie mi konsola ? Jezeli zakupilo sie rzeczy wczensiej to wiadomo, ze beda dzialac po migracji bo sa przypisane do tej konsoli, ale co sie stanie jezeli trzeba bedzie zmienic sprzet?

 

2. Czy sejwy nadal beda dzialac ? Nie jestem pewny jak to bedzie wygladac, poniewaz zapisy sa przypisane do konta, a skoro DLC itp nie beda przypisane do konta po migracji to mam pewne obawy, ze i tutaj moze byc problem. Nie przypominam sobie, zeby zapewniali ze sejwy z gier beda dzialac, jezeli bylo inaczej to niech ktos mnie oswieci.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za info. No nic, trzeba bedzie olac ta migracje ... No chyba, ze szybko sie uporaja (o ile w ogole) z problemem wczesniej pobranej zawartosci.

 

EDIT:

 

Wole sie spytac dla pewnosci:

 

Czy jezeli padnie mi sama konsola, a dysk bedzie sprawny to czy sciagniety stuff i tak przepada ? Na PPE wmawiaja mi, ze w takim przypadku sciagnieta zawartosc bedzie dzialac na nowej konsoli ...

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

I chyba dobrze Ci wmawiają, podam na własnym przykładzie, kupiłem elita z dyskiem 120GB, na starym premium miałem wszystkie dodatki do GoW2, na samym początku myslałem coś o jakimś "transfer kit'cie" ale coś mnie tkneło i pomyślałem o zwykłym pendrivie, podpiąłem, skonfigurowałem, przegrałem zawartość paczek na starym iksie, podpiąłem pena do elita, przegrałem je na dysk i wszystkie mappacki działają jak należy, więc sama podmiana dysków napewno umożliwi korzystanie z wcześniej sciągniętych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
I chyba dobrze Ci wmawiają, podam na własnym przykładzie, kupiłem elita z dyskiem 120GB, na starym premium miałem wszystkie dodatki do GoW2, na samym początku myslałem coś o jakimś "transfer kit'cie" ale coś mnie tkneło i pomyślałem o zwykłym pendrivie, podpiąłem, skonfigurowałem, przegrałem zawartość paczek na starym iksie, podpiąłem pena do elita, przegrałem je na dysk i wszystkie mappacki działają jak należy, więc sama podmiana dysków napewno umożliwi korzystanie z wcześniej sciągniętych rzeczy.

Mogłeś to zrobić, bo masz te licencje przypisane także do Gamertaga. Przenosząc konto na Polskę tracisz te licencje z GT, zostają jedynie na konsoli. Konsola pada = całkowita utrata licencji, bo nie masz jak ich przywrócić (nie ma ich na GT, nie przepiszesz ich z konsoli na konsolę).

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak mówisz wrog, dlatego ja muszę zrobić najpierw transfer licencji, żeby nie zostać potem bez całego contentu. Swoją drogą jestem trochę, nie w temacie. Czy MS powiedział coś, że będą próbowali zmienić to i że będzie można jeszcze raz pobierać rzeczy wczesniej kupione po migracji?

Odnośnik do komentarza

- widzieli ? na razie mało co jest, ale jestem pewien, że jeśli chodzi o gry i dodatki to na premierę będzie wszystko co na wyspach. mam też nadzieje, że dojdzie 3 miechy Golda i cena za rok jeszcze kapke spadnie. tak to jestem zadowolony, fajnie to wygląda :)

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Na razie nie do końca dopracowane jest też polskie xbox.com, bo przy zakładaniu nowego konta narzuca nam losowy Gamertag, lecz, w odróżnieniu od chociażby brytyjskiego, twierdzi, że wykorzystaliśmy jedną darmową jego zmianę.

 

Bardzo zawiódł mnie też fakt, o którym do dziś nie wiedziałem. Mianowicie, że blokada regionalna nie będzie obowiązywać tylko na polskich kontach :verymad: Z tego co wiem, użytkownicy Live'a z dotychczas objętym nim krajów nie mają takich obostrzeń (poza Niemcami).

Odnośnik do komentarza

- widzieli ? na razie mało co jest, ale jestem pewien, że jeśli chodzi o gry i dodatki to na premierę będzie wszystko co na wyspach. mam też nadzieje, że dojdzie 3 miechy Golda i cena za rok jeszcze kapke spadnie. tak to jestem zadowolony, fajnie to wygląda :)

 

no niektórzy już wieszczą że tak będzie wyglądał nasz Live, ja nie wierzę bo to będzie porażka roku.

 

ja mam tylko nadzieję że z Polski nie zrobili oddzielnego regionu tylko włączyli ją w ramach Europy (czyli zdrapki europejskie będą działać i tu).

 

Bo jeśli nie to pier.dolę migrację.

 

EDIT: wrog juz zupdatowal na stronce

 

Aktualizacja: Jeśli ktoś martwił się, że nic już się nie zmieni, to z przyjemnością informuję, że w ciągu niecałych 24h liczba gier Arcade wzrosła do 120.
Odnośnik do komentarza

Wszędzie blokada działa tak samo. Jak coś jest nią objęte to musisz pobrać z konta kraju, w którym mieszkasz, bo musi się zgadzać IP. Mieszkasz w Polsce, musisz pobrać na polskim koncie (oczywiście ten dodatek czy gra muszą najpierw trafić na polski Rynek).

 

Czy to znaczy, że jeśli nie chcę przenosić swojego konta zarejestrowanego na UK to nadal nie ściągnę rzeczy, które są objętą u Niemców blokadą regionalną?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...