Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka. Kiedyś oglądałem filmiki jak to jeszcze można sporo przejechać przy zerowym zasięgu, ale może lepiej nie przesadzać. Dzisiaj jadąc eko udało mi się dociągnąć do stacji z zasięgiem 15 km, ale myślałem, że samochód trochę panikuje. No i niby nieco przesadza komputer, ale weszło 48 litrów do baku 50, więc tak dużo zapasu jednak nie miałem :reggie:

Odnośnik do komentarza

Co do tego czytania znaków, VAG jak to VAG, wymaga do tego też nawigacji fabrycznej pomimo kamery w przedniej szybie, która w innych markach wystarcza do tego. Trochę jestem zły na siebie, że nie zapoznałem się dokładnie z wszystkimi opcjami i wariantami, gdybym wiedział to bym już dopłacił te 2k do nawigacji, pomimo tego, że będę używał Android Auto na codzień. Przydałaby się ta opcja na autostradzie bo nie musiałbym robić już nic poza skręcaniem. Z czytaniem znaków wystarczy sobie ustawić tylko odległość od auta poprzedzającego i to wszystko, z normalnym ACC trzebaj jeszcze pilnować prędkości. 

Odnośnik do komentarza

Na autostradzie wyłączam często ACC zanim zareaguje on na wolniejsze auto na lewym pasie, bo czasem niepotrzebnie używa hamulca.

W sytuacji ja 130, ktoś 110 na lewym, ACC wciska hamulec, zostawia duży odstęp i zaczyna przyspieszać dopiero gdy samochód z przodu w pełni wróci na prawy pas. Ja zwykle zamiast tego wyłączam ACC przyciskiem, leciutko wciskam gaz i go puszczam żeby samochód zgasił silnik i zaczął żeglować, żeglując podjeżdżam nieco bliżej niż ACC, a przyspieszać zaczynam kiedy samochód z przodu jest w trakcie zmieniania pasa. Wychodzi trochę płynniej, nie zużywam hamulców i wykorzystuję żeglowanie.

Odnośnik do komentarza

Ja wręcz nie jeżdżę bez Waze, od lat. 
 

Masz mapy i nawigację wspólną z Google, ograniczenia prędkości, kontrole policji i fotoradary, przeszkody na drodze... Idealna minimapa rodem z gierek do jazdy w realu. We Francji od dawna mega popularna aplikacja, w Polsce chyba obecnie już też.

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Mustang said:

Ja wręcz nie jeżdżę bez Waze, od lat. 
 

Masz mapy i nawigację wspólną z Google, ograniczenia prędkości, kontrole policji i fotoradary, przeszkody na drodze... Idealna minimapa rodem z gierek do jazdy w realu. We Francji od dawna mega popularna aplikacja, w Polsce chyba obecnie już też.

Wiem, że oni są zależni od Google ale nie byłem pewien, że korzystają z map Google. Spoko, będę testowł. Szkoda tylko, że nie da się pobrać map offline.

Odnośnik do komentarza
54 minutes ago, Mustang said:

Ja wręcz nie jeżdżę bez Waze, od lat. 
 

Masz mapy i nawigację wspólną z Google, ograniczenia prędkości, kontrole policji i fotoradary, przeszkody na drodze... Idealna minimapa rodem z gierek do jazdy w realu. We Francji od dawna mega popularna aplikacja, w Polsce chyba obecnie już też.

Serio takie dobre?

A działa z Android auto?

Odnośnik do komentarza

W Polsce dominuje Yanosik, jak ktoś chce jak największą ilość informacji z drogi, to nie ma innej opcji. Waze jest bardzo fajne, ale wystarczy zjechać z głównych dróg, albo wyjechać poza miasto i tak naprawdę dostajemy zero info z drogi (przynajmniej w mojej okolicy). Za to poza granicami Waze jest świetny i wtedy warto go używać.

Swoją drogą, jak Google doda do swoich map w końcu limity prędkości na drogach + możliwość ostrzegania, to Waze chyba straci sens, nawet Yanosik może wtedy czuć się u nas zagrożony.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, mitra said:

W mapach Google od jakiegoś czasu jest już ostrzeganie. Zawsze używam w jednym miejscu gdzie psy się chowają za drzewami i transformatorem.

Gdzie? Funkcja o limitach prędkości działa tylko w niewielu wybranych krajach w Google Maps, w Polsce nie działa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cudowny, wręcz ,,o boski!", Bentley Contintental GT, głównie rocznik 2022, uważam za jedno z najlepszych aut z serii usportowionej, GT, jakie kiedykolwiek powstały. Rzecz jasna, jak na razie do takiego auta jeszcze nie wsiadłem, nie jechałem nim, ani go sobie nie kupiłem... xD. Ale jego parametry techniczne, potężna zwarta budowa w której potrafiono ,,upakować" świetną linią aerodynamiczną, daje nam w rezultacie cudowny pojazd, tą niewiarygodną GT-ówę! Zwłaszcza w takiej kolorystyce, jak poniżej, jest to jedno z tych aut ze skrz. automatyczną, którym mógłbym jeździć (jestem zwolennikiem manuali) - a mam taką listę automatów, które pragnąłbym mieć i którymi (tylko nimi) mógłbym podróżować.

:P tą 

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.08.2023 o 21:51, mitra napisał:

Ostatnio gadałem z rzeczoznawcą PZU, szukał przedniego zderzaka i drzwi kierowcy do Bentleya Continental GT z chyba 2005. Oczywiście niedostępne a ostatnie ceny jakie widniały za zderzak 29k netto a za drzwi koło 10k więcej.

 

Jeśli to prawda... To ,,ło kujwa"... :dafuq: Cóż, piękne auto, i to drogie, i to nowe... to droga pasja. Serwis, serwisem, z tym nie będzie problemu: części, usługi etc. Ale w kwestii ubezpieczenia pojazdu i ściągania szkody z ubezpieczenia, to już inna bajka. Nawet nowy Bentley Continental GT, niby fabryczny i z gwarancją na 5 - 7 lat, gdyby się nic nie popsuło, będzie generował całkiem spore koszty utrzymania: chodzi właśnie o pełny pakiet ubezpieczenia AC i OC. 

 

... Same dekielki do alufelg Bentleya chodzą po 200-400 zł za komplet, albo niekiedy (jeśli się nie mylę) w takiej cenie za sztukę. 

 

Z nowych, po 2020 roku aut GT wybrałbym: Aston Martin DBS (jeśli byłby manual, to byłoby ok!), Porsche Taycan - jedyny problem z tym autem, to... ładowanie. Jednostka elektryczna... 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...