Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Skóra elegancka do czyszczenia i utrzymania czystości, ale nie przepadam właśnie przez nagrzewanie się i ogólnie mało przytulne siedzenia. Jak już bym miał mieć to ekoskóra, a nie prawdziwa. Ciekawe, w jakich autach teraz jeszcze jest prawdziwa, bo taki Bentley już sztuczną używa od jakiegoś czasu. Fajne są mieszane tapicerki, czyli środek jakiś welur, a brzegi z ekoskóry. W Outlanderze miałem welur i był wygodny i fajnie wyglądał, ale w czyszczeniu był tragiczny. Najgorszy był piasek, albo sierść psa. Jebla można było dostać przy odkurzaniu. Teraz mam taką najzwyklejszą materiałową tapicerkę w Focusie i jest wygodna, łatwa w czyszczeniu, ale nie wygląda na trwałą. Pewnie szybko się wytrze w newralgicznych miejscach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam taką sytuację że w lipcu wykupuje z leasingu auto na własność (w ramach ostatniej raty), przerejestrowuje na nas i nowe OC/AC juz będzie na osobę fizyczną, a nie leasingodawcę (finansową firmę po stronie Skody).

 

No i teraz babka od ubezpieczen mi pisze czy auto będzie prywatne czy na firmę. A ja myślę co odpisać, bo przecież jednoosobowa działalność wykupująca auto na fakturę nie powoduje, że staje się ono "firmowe". Auto przerejestrowane będzie na osobę fizyczną (imię + nazwisko, a nie NIP i nazwa firmy) gdyż nie da się rejestrować pojazdów na JDG (za to na osoby prawne tj. spółki, owszem). Auto nie jest taksówką, nie służy bezpośrednio do zarabiania (transport towaru, osób, flotowe dla handlowców etc.). Jest jak każde jebane auto w JDG używane w celu mieszanym (priv + jazda do miejsca pracy). Branie faktur na paliwo czy naprawy nie czyni z auta "służbowego" (stąd  można wliczac w koszty tylko 75% wydatków na eksploatacje auta, bo ustawodawca dobrze wie że większość używa aut prywatnie i częściowo służbowo).

 

I co ja mam w takiej sytuacji odpisać babce, żeby mnie nikt nie ścigał o zaciemnianie prawdy. Auto prywatne? Firmowe? W necie nie ma żadnej definicji dla JDG. Konsultantka przez telefon jedynie powiedziała, ze to nasza decyzja i trzeba zadeklarować czy auto jest firmowe czy prywatne xdd Firmowe pewnie zaraz podniesie stawkę bo kojarzy się z flotą handlowa czy taxi. No nic, czekam na obie kalkulacje na ten moment.

Odnośnik do komentarza

No i tak zrobię chyba. To co zaznacza się w polisie to jak mniemam nie ma nic wspólnego ze skarbówką i nie wpływa na dalsze możliwości brania benzyny w koszty etc. Po prostu ubezpieczalnia musi wiedzieć, czy ryzyko jest większe (handlowiec robiący zawodowo kilometry), czy mniejsze (prywatny użytek dla rodzinki, w tym dojazd do biura). 

Do pracy to ono robi kilkanaście kilometrów tygodniowo, więc trochę byłoby głupio przepłacać za traktowanie je jako "firmowy użytek" xd

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Shago napisał:

Z ciekawości: jak u Was z OC/AC w tym roku? Poszło Wam do góry? Rok temu u mnie 1900 Hestia, żadnych stłuczek nie miałem i za ten rok 2150 w Hestii :/. PZU 2600, Warta grubo ponad 3k, heh.

Pewnie wartość wyceny auta Ci skoczyła i może dlatego masz więcej, jeżeli chodzi o AC. Ja miałem 2 opcje przy AC, wartość auta z poprzedniego ubezpieczenia i koszt bez zmian lub aktualna wycena wartości ( więcej o 22% w stosunku do poprzedniego roku) i AC wyższe o 300zł.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, mozi napisał:

Zapytaj pod kątem Ew podatku teraz. Wiem na pewno ze przy sprzedaży auta później jeśli jest firmowe trzeba zabulic VAT.

 

A to chyba tak było zawsze, ze VATowiec sprzedający auto musi wystawić fakturę sprzedaży z VATem i go odprowadzić do skarbówki. Tu działalność medyczna akurat jest zwolniona z tego, faktura jest na 0 VAT. Juz sprzedawaliśmy tak kiedyś hujdaja i30 własnościowego będącego środkiem trwałym firmy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Widziałem wczoraj na ulicy Skodę Octavię II generacji i to już tą późną, po lifcie, w kombi, która miała... żółte, zabytkowe tablice. Trochę mindfuck, zrobiłem research w necie, z jakiego powodu mogłaby mieć i znalazłem info, że można się ubiegać o takie tablice, jeśli auto jest pojazdem specjalnym i np ma specjalne zasługi dla obronności państwa lub jeździł nim ktoś ważny. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...