Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, chciałbym na dniach kupić nowy telewizor i tu pojawia się pytanie - który? Nie znam się na tym kompletnie. Ma być Samsung 55 cali bo bardzo mi się podoba ich wygląd z tą smukłą ramką, chciałbym żeby miał kamerkę do Skype, USB i resztę pierdół do oglądania filmów w 3d. Polecono mi poniższe modele, ale który najlepiej wybrać? Czym się różnią oprócz ceny i odświeżania? Bardzo proszę o poradę.

 

UE55ES6570

ES7000

D7000

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak prezentują się powyższe modele ale D7000 przemawia jednoznacznie jeśli masz zamiar korzystac często z trybu grania online :

"Tryb gry eliminuje jakiekolwiek problemy z input lagiem. Teraz z czystym sumieniem mogę polecić ten telewizor graczom."

 

http://rtv.gadzetoma...0-smart-3d-test

 

Co do jakości, po odpowiedniej kalibracji o jakość obrazu możesz byc spokojny.Ta nie zawodzi i jest wręcz perfekcyjna.Oglądanie filmów i prog. tv w HD, zdecydowanie wole na moim Samsungu :) ale wiadomo model modelowi nie jest równy i musisz pobuszować w necie, ja szczerze potrzebowałem na to chyba ze dwa lata :))

 

Może to coś pomoże ? Jedyny minus to aktualizacja, nie jest na bierząco i nie ma wszystkich modeli

 

http://www.chip.pl/r...y-lcd-4042-cale

Edytowane przez Bushisan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dorwałem w końcu niedawno bryle (TDG-BR250B) i przetestowałem sobie nareszcie te całe 3D ;]

 

Z gier sprawdziłem: MotorStorm: Apokalipsa, Sly Trilogy, demo K3, Batman: AC, Black Ops, Mortal Kombat, U3 i chyba to wszystko. Oczywiście najlepsze i największe wrażenie zrobił na mnie Motorstorm, kurde no beka nieziemska na początku była xD "Blotko w twarz" wychodzące menusy, pojazd; naprawdę fajnie to wszystko wygląda.

Drugie co mnie zrobiło to demo Killzone 3, w sumie poziom podobny do Apokalipsy. Niezła wczuwa z falującą bronią, sypiącym śniegiem etc. Mam nadzieję, że pełna wersja prezentuje się tak samo dobrze.

 

A co do reszty to niestety ale... a idź pan w ch,uj ;/ W takim Mortalu, Sly czy BO te całe 3d to o kant dupy rozbić chyba tylko występuje na pudełko jako informacja.

Najbardziej mnie zawiódł U3 i nawet chwalony Batman - kiepsko. Bez porównania do Apokalipsy czy demka K3.

 

M'kay to tyle jeżeli chodzi o gry, natomiast filmy to już zupełnie co innego. O WIELE LEPSZEGOoooo :wub:

 

Będzie beka xD ale pierwsze co zrobiłem (prędzej nie miałem styczności z 3D, nie licząc kina) to odpaliłem kanał 3D w Bravia net (czy jak tam to się zwie).

Około 80 filmików, trailerów gier - filmów i pokazówek Sony. No (pipi)a ŁAŁ, dosłownie i w przenośni zostałem zabity 3D. Ja pierdziele najbardziej rozwaliły mnie te wszystkie filmiki z rekinami, rybami i innymi ch,ujami z akwarium Sony.

 

Coś niesamowitego, dosłownie dotykałem żółwika morskiego haha :P Masakra, potem odpaliłem swoje imaxy z dinozaurami (mega), Transy 3 i Piraci 4 już bez szału. Oczywiście i tak lepiej niż w grach ale bez jebnięcia jak dokumenty Imax (całą serię imaxów łykam bez zastanowienia) i pokazówki Sony.

 

W każdym bądź razie wczuć się można niesamowicie, już wieczorem piwkując i oglądając kompletnie odpłynąłem.

 

Anyłej, podsumowując (imo) jestem jak najbardziej za 3D w grach, (pipi)a jeżeli twórcom uda się osiągnąć to co w filmach, dokumentach które widziałem. To będzie masakra i true next gaming ale właśnie, te całe 3d nie jest jeszcze na tą generację. Obecne konsole mają problem z 720p i 30 klatkami a co dopiero z 3d. Jedem Motorstorm i K3 to za mało tym bardziej, że srakotekstury walą po oczach w takim 3D. Z drugiej strony boję się (patrząc na E3 2012), że szał na 3d minął (0 zapowiedzi?) i w takim Ps4 zrezygnują z 3d-gier. Oby nie bo potencjał na nowe doświadczenia w graniu jest ogromny, patrząc na filmy.

 

PS. Muszę jeszcze Crysisy dorwać, podobno dają radę.

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Raczej 46 ex720 3D ;]

 

Ni ch.uja 3D już bym nie oddał :P Nawet jeżeli w grach z tego całkowicie zrezygnują (w Sony nadzieja) to zostają filmy. Tam chyba tak szybko nie wyjdzie to z mody.

Tak jak pisałem prędzej, spodobał mi się ten cały ficzer i tyle. W grach jak w grach (K3 na bank zaliczę w 3D) ale za jedyne 60-100 zł (mniej więcej koszt imaxów oceanów) dotknąć rekina w zaciszu domowym to przeżycie jak w mordę strzelił :D

 

PS. Szkoda, że cena Avatara w 3D zabija (negatywnie) :(

Odnośnik do komentarza

Raczej 46 ex720 3D ;]

 

Ni ch.uja 3D już bym nie oddał :P Nawet jeżeli w grach z tego całkowicie zrezygnują (w Sony nadzieja) to zostają filmy. Tam chyba tak szybko nie wyjdzie to z mody.

Tak jak pisałem prędzej, spodobał mi się ten cały ficzer i tyle. W grach jak w grach (K3 na bank zaliczę w 3D) ale za jedyne 60-100 zł (mniej więcej koszt imaxów oceanów) dotknąć rekina w zaciszu domowym to przeżycie jak w mordę strzelił :D

 

PS. Szkoda, że cena Avatara w 3D zabija (negatywnie) :(

Avatar nawet nie ma co do takich imaxów co startować, (2 lub 3 sceny tam coś widać że coś wychodzi)

Polecam jeszcze obadać:

http://www.filmweb.pl/film/%C5%BB%C3%B3%C5%82wik+Sammy%3A+W+50+lat+dooko%C5%82a+%C5%9Bwiata-2010-484882

http://www.filmweb.pl/film/Legendy+Przestworzy-2010-604032

http://www.filmweb.pl/film/Ocean+przyg%C3%B3d+3D-2009-525606

3 EVER filmy jakie pod względem 3D widziałem .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

piratów jest od cholery. odkąd wyszły tanie i sprytne nagrywarki BD to nawet ściągać z neta nie trzeba bo na każdej giełdzie elektronicznej masz filmy BD 3D po 20-40zł w zależności od tytułu.....masakra, piractwo pełną gębą, wypalają to też na duplikatorach z drukowaniem na płycie, więc można się nie kapnąć nawet, że masz lewiznę. polak potrrrrrafiiiii

Odnośnik do komentarza

Panowie a powiedzcie mi czy warto rzucić okiem na te całe smart tv od samsunga? jak na tv to ma mega rozbudowane możliwości ale czy to faktycznie coś użytecznego czy raczej bajery na chwile?

Jeżeli interesuję cie kupno tv to moja rada nie sugeruj się bajerami tylko jak najlepszym obrazem, teraz większość telewizorów ma coś jak smart hub. W tym roku nawet Sony ma bardzo dużo do powiedzenia jeśli chodzi o aplikacje i inne bzdety, fakt faktem że Samsung jest nadal pod tym względem liderem bo odtwarza niemal wszystko, nowe serie mają nawet wbudowane kamerki, sterowanie za pomocą gestów czy głosem ale czy to się przewija na to by ten tv zakupić ? czy będzie to wykorzystywane ?

Dla mnie są to tylko bajery i na pewno nie sugerowałbym się nimi kupując nowy tv.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Do wszystkich posiadaczy odbirników 3D: finał EURO będzie transmitowany w tej technologii w TVP HD!

http://tvp.info/info...12-w-3d/7844982

Już zacieram rączki :dance2:

 

jak dla mnie nie było szału, pokazała się mega wada 3d - oglądanie w 5 osób i każdy widzi inaczej :(

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Ja oglądałem tylko z dziewczyną i byliśmy pod MEGA wrażeniem. Szkoda, że tylko finał pokazali, może MŚ w Brazylii już będą w standardzie.

Ale generalnie super, kwestia przyzwyczajenia oczu od początku meczu do obrazu. W drugiej połowie zrobilliśmy test i przez moment oglądaliśmy w HD na TVP1, ale zdecydowanie lepiej oglądało się w 3D to wróciliśmy. Moment "sztucznego" obrazu mija po kilku min. Co najważniejsze- żadnego crostalku a głębia powaliła :dance2:

Odnośnik do komentarza

no właśnie ja byłem zachwycony - mnie to urzekło. ale już koleś co ma denka od jabcoka na oczach (minus 5 dioptri) miał ochotę się porzygać mimo że nie pił, a kobitka po nałożeniu okularów zapytała gdzie się to 3d włącza... tv to Panas GT30. dziwne. poza tym dość fajnie, ale trzeba się przyzwyczaić, bo od ręki to dość sztucznie wygląda i dalsze plany mocno zamazane są, ale po chwili naprawdę komfortowo się to ogląda.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie osobiście to była jedna wielka poracha 3D, osoby oglądające ze mną miały podobne odczucia, ja się do mięczaków nie zaliczam :) ale po 1 połowie mnie głowa bolała, a filmów w 3D się już trochę widziało. Widziałem już mecze w c+ w 3D ale tam sama głębia była znacznie lepsza i nie męcząca tak.

Ale można pochwalić samą jakość w HD bo była na dość wysokim poziomie ( szczególnie na kanale pierwszym) nie odbiegająca a nawet przewyższająca zagraniczne programy w HD.

Odnośnik do komentarza

Panowie mojego 5-letniego grata cchce wymienić na coś nowego. Koniecznie Full HD (jak zobaczyłem różnice między moim HD Ready a Full HD to myślałem, że się popłacze) minimum 40 cali i cena do 3000zł. Gram raz na miesiąc więc jakieś input lagi mnie nie interesują. TV jest używany jako monitor do stacjonarnego PC więc musi dobrze się z PC zgrywać. Ogólnie biore TV na raty w pobliskim Euro RTV albo Saturnie. Wpadły mi w oko takie modele:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lw5500-7-x-okulary-3d-pilot-magic-motion.bhtml#opis

odświeżanie 600hz, 42 cale, cena do 3000zł i SIEDEM par okularów w standardzie ;)

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40es6570.bhtml#opis

odświeżanie 400hz, 42 cale cena do 3000zł, 2 pary okularów w standardzie i wbudowane wi-fi ze smart TV.

 

Czy rzeczywiście pasywne 3D jest dużo gorsze od aktywnego? Nie chciałbym też żeby oczy mi się męczyły za bardzo podczas oglądania filmów - tu wygrywa pasywne 3D.

Odnośnik do komentarza

Przy konsoli duuuuzo gorsze, wrecz tragedia. To fakt i nic tego nie zmieni:(. Niska rozdzielczosc wali po oczach w porownaniu do i tak wcale nie rewelacyjnego aktywa z xa czy ps3....

 

To moze plazme panasonica? Albo soniacza ex720. Niby lg ma dobra cene ale miej na uwadze ten pasyw.... Na hdtvpolska masz sporo testow, tez pasywa i tez gier w 3d. Poczytaj zebys nie byl rozczarowany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...