Skocz do zawartości

Battlefield 3 - single player i ogółem


jarken

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno poszło to na karcie graficznej za 1900 zł ale trzeba zaznaczyć że jest to kod jeszcze przed optymalizacją więc jestem pod wrażeniem że wystarczyła tylko jedna karta. Jeszcze tylko dobra optymalizacja i nawet na średnim sprzęcie gra będzie wyglądała bosko.

Pytam czy to jeszcze gra czy wirtualna rzeczywistość :whistling:

Odnośnik do komentarza

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Te walące się gmachy wprawiły mnie w osłupienie a to był przecież obraz zgrywany z kamery, na czystym gameplayu to musiało dosłownie miażdżyć. Nawet jeśli ta sekwencja została oskryptowana to czapki z głów dla DICE bo lepszego jeszcze nie widziałem. Zwróćcie uwagę na ostrzeliwanie jednostek wroga, każdy żołnierz upadał inaczej (chodzi mi o moment, w którym grający ostrzeliwał przeciwników z mostku).

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Zwróćcie uwagę na ostrzeliwanie jednostek wroga, każdy żołnierz upadał inaczej (chodzi mi o moment, w którym grający ostrzeliwał przeciwników z mostku).

 

Właśnie to jest detal na który ja bardzo, ale to bardzo zwracam uwagę.

 

Bo np animacje po śmierci w KZ2/KZ3 wyglądają super ale po jakimś czasie się powtarzają co rzuca się w oczy. Rag-doll za to dosłownie robi z ciała lalkę, co też wygląda głupio.

 

W BC2 natomiast zrobili to całkiem dobrze (było to połączenie skryptowanych animacji i rag-dolla), ale widzę że w BF3 będzie z tym jeszcze lepiej. Ciekawe czy to zasługa tego systemu animacyjnego ANT.

 

A wracając do zniszczeń to ja mam coraz większe wątpliwości że to skrypt. Siedzę na neogafie, enterbf, ea forum wyczytałem, że DICE wspominało że dlatego powstał FB 2.0, żeby takie akcje były jak najbardziej możliwe. Można rozwalać budynki, mosty, asfalt, przyrodę, ponoć wszystko. Zniszczenie domku takiego jak w Bad Company 2 będzie łatwizną, ale takiego bloku już będzie trudno... ale nie będzie to niewykonalne. Oczywiście chciałbym to jak najszybciej zobaczyć, jak taki bloczek reaguje na artylerię/trzesienie ziemi/ostrzeliwanie czołgu, by być pewnym czy rzeczywiście ten silnik jest taki magiczny jak to Szwedzi mówią, czy jednak jest to bullshit.

Odnośnik do komentarza

To co widzieliśmy z GDC było zapewne pokazem szczytowych możliwości Frostbite 2. DICE póki co zaprezentowało grę na potężnych PC, więc nie wiadomo czy identyczne akcje zobaczymy na konsolach. Wciąż jednak mam wątpliwości do tych walących się budynków bo wyobraźmy sobie misję helikopterem lub czołgiem, kiedy wręcz kusi do destrukcji takich obiektów. Jeśli przy takich obliczeniach silnik nie zacznie się krztusić na konsoli to DICE nie ma sobie równych w tej materii.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Dev mówił, że to gtx580, więc aż takiego kosmosu to nie ma, szczególnie że do premiery jest jeszcze sporo czasu i można coś zoptymalizować, a sprzęt stanieje.

 

Poczekamy zobaczymy, bo skok w zakresie fizyki jest ogromny, w Bad Company można było rozwalać domki owszem, ale wyglądało to sztucznie i oskryptowanie, w ogóle BC2 chyba fizyki nie miało (mam na myśli havoka), dlatego pełno w nich było bugów i głupot, dzieki któremu niektórzy robili bekę na filmikach np tu

 

 

Natomiast te walące się bloki z gameplaya BF3 wyglądają jakby były zrobione z setek niezależnych części, nawet w kontekście mocnych pecetów to jest coś kosmicznego. Ciekawe co się stanie jak helikopter albo lepiej - samolot wbije się w taki bloczek.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...