Skocz do zawartości

Mafia 2


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wcześniej jechałem po pepikach jak po łysej kobyle, ale po ograniu pełnej wersji stwierdzam, że ta GRA jest warta każdych pieniędzy.

KLIMAT, KLIMAT i jeszcze raz KLIMAT !!! Coś pięknego :) W pierwszą część niestety nie miałem okazji pograć, ale dwójeczka to dla mnie gangsterka doskonała :yes:

 

Edit: Demo nie powinno było w ogóle ujrzeć światła dziennego, ludzie tylko niepotrzebnie się zniechęcili. Uwierzcie mi - wszystkie techniczne niedociągnięcia znikają gdy już zaczniemy zagłębiać się w fabułę, która jest genialna. Misje są bardzo, ale to bardzo ciekawe i różnorodne (nie tak nudne jak w GTA), cały czas mamy ochotę pchać akcję do przodu. Wczoraj wieczorem miałem sobie pograć góra godzinkę - skończyło się na tym, że siedziałem do 4-tej rano :lol: (pierwsze takie posiedzenie przed konsolą od czasów PSX'a) MOC !!!

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Abstrahując od The Betrayal of Jimmy, dostał ktoś kod na "bonus" od Ultimy, który miał być w pudełku?

 

Koleś z Ultimy w Przeglądzie Tygodnia na tvgry.pl, powiedział, że nasza wersja Mafii 2 wspiera patche i DLC, tylko problem był ze Zdradą. Będzie dostępna, ale trzeba jeszcze poczekać. Zobaczymy jak to będzie. W Jimmiego zagram, kiedy cała jego historia będzie już dostępna, żeby zaliczyć za 1 zamachem, bez przestojów.

 

Ja i Mysza jesteśmy chętni do składki na DLC. Proponowałbym rozszerzyć oferte, żeby zebrać ekipę i zastanowić się nad wszystkimi DLC. W składce wyjdzie dużo taniej, a fajnie mieć taką "wypchaną" wersje ;D

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to narzekanie, czy coś innego, ale mnie Mafia II pozytywnie rozczarowała, zwłaszcza po beznadziejnym demku na PS3. Przyznaję bez bicia, że grę z powodu lepszej grafiki przechodzę na X360 (jeszcze całej nie przeszedłem, choć jestem już daleko) i nie uważam wcale, by oprawa była zła. Przeciwnie, moim zdaniem jest klimatyczna, a smaczków nie brakuje. Natomiast największym atutem są misje, które w dużej mierze są za(pipi)iste! Oczywiście nie wszystkie, ale jak dla mnie Mafia II zjada zarówno GTA4, jak i RDR pod tym względem - jest klimat, są fajne i klimatyczne tematy, jest to z jajem, dopracowane, miasto wcale nie sprawia wrażenia wyludnionego, fajnie się jeździ, bronie są spoko, czuć power wystrzałów, itd. Postaci świetnie nakreślone jak dla mnie,

doskonały jest motyw z więzieniem i totalną zmianą klimatu tj. zima/lato

, miasto jest olbrzymie i bardzo dobrze odwzorowane... serio... czy ktoś naprawdę po sandboxie oczekuje oprawy z Uncharted?

 

Jak dla mnie Mafia II to tytuł naprawdę świetny i nie przeszkadza mi, że nie można zbyt wiele rzeczy robić w mieście, bo po kiego grzyba mi w takiej grze partyjki w kręgle? Nie ma może misji dodatkowych, ale wątek główny jest na tyle wciągający, że wprost nie można się oderwać od konsoli. Jak dla mnie obowiązkowa pozycja i zupełnie nie rozumiem, czemu niedoceniana. Taki RDR oferował milion możliwości, a był pusty jak wydmuszka, za to nowa Mafia po prostu wciąga samą fabułą, klimatem, itd. Oczywiście są drobne bugi tu i ówdzie, ale nie ma się co czepiać.

 

No i na koniec ciekawostka - czy ktoś też zauważył, że tam jest cała masa tych samych miejscówek, co w GTA4? W sensie... to tak jakby przenieść się w czasie o 50 lat wstecz w stosunku do GTA jeśli chodzi o Nowy Jork - jeżdżąc po mieście co trochę miałem deja vu i kojarzyłem różne miejscówki... no kawał dobrej roboty jak dla mnie! I przede wszystkim jest tu ten humor, którego Rockstarsom od pewnego czasu brakuje, np. doskonałe są teksty a propos telewizji, itd. można boki zrywać!

Odnośnik do komentarza

Ile trwała średniej długości misja w GTA IV? Jak się sprężyć to dało się to skończyć w mniej niż 5 minut. Ile trwa w Mafii 2? Czasem nawet i 40 minut, kilka sekcji jeżdżonych, gadki które trudno przewijać i klimat tak gęsty jak majty małolaty w galarecie gdy się jej przed oczami zamacha nowo kupionym telefonem. Mało tego, w przypadku gdy gramy pierwszy raz ciągle mamy banan na twarzy na myśl, że tak na prawdę nigdy nie możemy być pewni co się zaraz stanie i czy nie będzie trzeba znowu gdzieś jechać i coś zrobić, bo ktoś coś po ludzku s(pipi)ił i trzeba po gościu posprzątać. To mi się w Mafii podoba, nawet motyw gdzie w jakimś klonie GTA mięlibyśmy Game Over i Try Again, tu jedziemy z koksem bo w końcu takie jest życie, nie zawsze jesteśmy na górze.

Ciąg niepowodzeń z małym zwycięstwem, gdzie tracimy kogoś i widzimy tego konsekwencje - akcja z wieżowcem

. Szkoda, że takie gry tworzy się 5-6 lat. Czekam jak ten głupi na DLC.

Odnośnik do komentarza

Miasto nie jest olbrzymie jak napisał Ural, ale jest bardzo klimatyczne i skondensowane. Misje są naprawde dlugie, jeden chapter zajal mi ok 1,5 godziny. Jest grubo, genialnie fabularnie i nikt sie nie patyczkuje. Jezyk jest ciezki, ale z umiarkowaniem i bez przesady. W zasadzie jedynym powaznym minusem tej gry jest okrojenie konsolowych wersji (w szczegolnosci PS3) w stosunku do PC. Gdyby na wszystkich 3 platformach wygladala tak samo (z naprawde minimalnymi roznicami, jak to bywa zawsze) to jest to gra na bardzo mocne 9. Gdyby sie czesi postarali bardziej z portami, to nie przejmowaliby sie slaba sprzedaza i srednia w granicach 70%.

 

Dlugosc gry? Odpowiednia. Jak na taka gre nie jest ani za krotka, ani za dluga, lecz w sam raz.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie zobaczył DLC z

Henrym Tomasino jako gościem, który infiltruje szeregi mafii i zbiera o nich info dla federalnych, bo ten wątek trochę słabo został przedstawiony. A jak wiadomo okazał się wtyką i właśnie za to skośnoocy go ubili. Przy okazji ta scena jest genialna, ale o tym pisałem już wcześniej. :]

Odnośnik do komentarza

Ta scena to jest według mnie w ogóle najlepsza, najmocniejsza scena w grze, powiem więcej jedna z najlepszych scen z jakimi miałem doczynienia w grach. Po niej z wielką przyziemnością rozwalłem

żółte czerepy

. Dlc z tym wątkiem mogło by być ciekawe oczywiście o ile nie byłoby to zwykłe "przynieś, wynieś, pozamiataj" a trzymałoby poziom gry.

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

Dla mnie niezłym szokerem była

jego prawdziwa tożsamość, za co słono zapłacił. W sumie w grze jest kilka momentów które mogą to potwierdzać, że był agentem.

- Nie zabił starca (Leo) chociaż dostał na niego zlecenie

- w momencie gdy Joe, Vito i Henry idą z walizką pełną narkotyków i spotykają policję, ten kapnął się, że to nie jest policja

 

 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z wami jeżeli chodzi o klimat fabułę i pociąg do gry jest bardzo dobrze. Tak się wczułem, że nawet nie biegam jak się przemieszczam, a chodzę, aby być bardziej poważny :) aha i koniecznie trzeba przełączyć na model jazdy symulacyjny, bardzo fajnie się pomyka.

 

Oceny w granicach 70-75 % to na pewno duże nie doszacowanie tego tytułu. Grafika też mi się bardzo podoba (fakt gram w wersję na klocka).

 

 

Podsumowując, bardzo polecam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

W jedynce mapa była w sam raz ponieważ samochody były wolniejsze. Tutaj migiem można szybkim wozem objechać dookoła, nie ma nawet jakichś specjalnych miejsc do zwiedzania. Poza tym bardzo mi się podobały pozamiejskie wojaże w M1 oraz te wzgórza i jak na tamte czasy świetne widoki. Tutaj mamy zwykłe miasto otoczone murem - trochę nudno.

 

Co do tego DLC to z Henrym byłoby ciekawe, sam chętnie bym poznał tę sprawę z bliska.

 

PS: Jeśli chodzi o cenę to moim zdaniem tyle ile ja dałem za wersje na PC (89zł) jest ok - nawet ta sugerowana 110zł była w porządku. Na konsole 150zł za nówkę będzie już opłacalnym zakupem. Kumpel kupił za 200 (preorder) i trochę żałuje (ma wersję ENG z DLC) ...

Odnośnik do komentarza

Powiem tak - w poniedziałek przyszedł mi pre-order, pogralem ze 2h (5 rozdzial), na drugi dzien wrocilem z roboty, 5 min wczutki i ... konsola uznala, ze nalezy sie dawno oczekiwany YLOD... zyc, nie umierac... roz(pipi)iwszy biurko i poboczny osprzet udalem sie do MM i zakupilem ps3 slima (wczesniej mialem classica). obecnie gram sobie w najlepsze niczym sie nie przejmujac, wszak czekalem na ten tytul ok 7-8 lat... jedynym moim bolem glowy, jest to, iz wiekszosc pisze, ze dany tytul mozna ukonczyc w ok 15h ... czyli mam ok/ponad polowe... troche krotka, jak na tyle lat oczekiwan ... z grubsza rzecz biorac - jestem mega zadowolony z klimatu i misji ! strona graficzna mnie nie obchodzi zbytnio - w Kane&Lynch rewelacji nie bylo, ale gameplay nadrabial ! tak wiec Panowie - do padow !!! :)

 

ps. kiedy uslyszalem - Benny Goodman - Sing Sing Sing podczas jazdy, pomyslalem, ze niebo osiagnelo kolejny level ;)

Edytowane przez mishka
Odnośnik do komentarza

Jak sciagnac ten dodatek made man i The Betrayal of Jimmy? Mam wersje angielska, nie znajduje mi zadnych materialow do sciagniecia. Pewnie musze jakies konto na zagranicznym PSN zalozyc, tak?

powtorze swoje pytanie:P

Gra kupiona w ultimie w polskie dystrybucji, wersja angielska no i ie moge sciagnac dodatkow.. :>

 

Wersja angielska czyli masz edycje kolekcjonerską? I co na dodatki i ekskluzywne dlc jak wpisujesz kody w psstore nie działa? WTF.

To mnie zmartwiłeś o co tu chodzi :blink:

 

Edit:

 

@o.b.star

Przeczytaj sobie komentarze z tego newsa a dokładnie użytkownika PrzemekM89 wygląda na to, że kody po prostu nie działają na PL koncie.

Po raz kolejny

je.bać cenegę

 

 

http://www.ppe.pl/news-2580-Zemsta_Jimmyego_juz_za_kilka_dni.html

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Edit:

 

@o.b.star

Przeczytaj sobie komentarze z tego newsa a dokładnie użytkownika PrzemekM89 wygląda na to, że kody po prostu nie działają na PL koncie.

Po raz kolejny

je.bać cenegę

 

 

Nie no to juz przesada, skoro sprzedaja oficjalnie w Polsce wydanie EK ale w wersji angielskiej to powinno byc pelne wsparcie dla niej.. lapie nerwa bo jednak troche kasy wydalem i chce sie cieszyc bonusami, a tu lipa:/

Szkoda, ze redakcja PE nie napisze czasem czegos o polskiej dystrybucji zeby pietnowac takie sytuacje zwlaszcza, ze to jest kolejny raz kiedy Cenega daje dupy :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...