Skocz do zawartości

Euro 2012


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe a wy dalej o pOLSKIEJ Kopanej reprezentacji,dajmy sobie spokój bo u nas Piłka Nożna nie istnieje,i nie chodzi tutaj tylko o Franka piłkarzy itp tylko o wszystko.Jezus Chrystus był by trenerem i nie wiem czy też by coś to dało,dajcie już lepiej spokój bo szkoda literek nawet.

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

No jak trener w meczu o wszystko przyjmuje taktykę napier/dalamy 20 minut, a jak nic w tym czasie nie wpadnie to pozostaje się modlić, bo nie ma planu b, no to chyba coś jest nie w porządku. Czy Smuda zorientował się jak wygląda rzeczywistość w pzpn i jakich mamy piłkarzyków w czasie euro ? Był w pełni świadomy na co się pisze i co będzie reklamował swoim nazwiskiem. Bezradne rozkładanie rąk bo "nic więcej nie da się zrobić" przerabialiśmy już naście razy. Franek miał być gwarantem nowej jakości w polskiej kadrze, nie podołał i stąd w pełni zasłużona krytyka.

Dla wielu sporym rozczarowaniem był styl zaprezentowany na euro mocno kontrastujący z tym, co prezentowały zespoły ligowe prowadzone przez Smudę czyli ofensywa przede wszystkim i ostre ciśnięcie do przodu bez względu na wynik. Argument o tym, że reprezentacja to nie klub i transferów się nie zrobi obalił francusko-niemiecki zaciąg. Styl gry dopasowany do składu osobowego ? A czy nikt nie powiedział Smudzie, że z 3 punktami raczej nie wyjdzie się z grupy ?

Tak jak pisałem, rozkładanie rąk w geście bezradności było już przerabiane na przestrzeni ostatnich 30 lat ładnych kilka razy i Smuda na własne życzenie wpisał się złotymi literami do kroniki trenerskich nieudaczników.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, bo widzę, że każdy tu mógłby zostać z miejsca trenerem reprezentacji... to może zrobimy mały eksperyment?

Wystosujemy petycję do PZPN, żeby założyli stronę internetową, na której internauci będą od początku do końca ustalać wszystko w polskiej kadrze. Zaczniemy od głosowania na taktykę, potem powołania, następnie głosowanie "live" w trakcie meczu na to kogo i w której minucie trener powinien zmienić...? Przynajmniej raz kadra wyglądałaby tak jak większość by chciała i nie byłoby pretensji do trenera i PZPN, tylko do samych siebie.

Dodatkowe głosy do wykorzystania miałyby osoby, które osiągały podium w różnych edycjach "Fantasy Football" i ci, którzy zdobyli mistrza w pierwszym sezonie Szczakowianką Jaworzno w Football Managerze.

Już widzę te hasła na billboardach: "Zostań trenerem reprezentacji nie zdejmując kapci" oraz Donald Tusk wskazujący na Ciebie palcem pytający: "A TY co możesz zrobić dla reprezentacji?".

 

A, jeszcze jedno. Arshavin na lotnisku do rosyjskich kibiców powiedział: "To nie nasz problem, że nie spełniliśmy Waszych oczekiwań. To Wasz problem." Ciekawe jakie piekiełko by się u nas rozwinęło po takim tekście od Kuby, czy Lewego.

Edytowane przez Mathiu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jak juz smuda musi odejsc to najlepiej wziac jakiegos mlodego trenera, dac mu sporo czasu i niech lepi z go.wna. problem tkwi w pilkarzach a nie w przygotowaniu i innych (pipi)ach. bo jak wytlumaczyc fakt, ze na 4 imprezie z rzedu dajemy ostro du,py? 4 slabych trenerow? 4 razy spie,przone przygotowania?

 

nie. slabi pilkarze.

Odnośnik do komentarza

Już w trakcie meczu odczuwałem męczące deja vu. Zawsze Szpaku najpierw mówi: "jak mawiał Kazimierz Górski, dopóki piłka w grze", a później, pod koniec, zaczyna już "no ale nie mamy szkolenia, cała polska piłka jest do naprawy...". Nagle sobie przypomnieli wszyscy, że nie mamy szkolenia i wszystko jest do naprawy. Domyślam się, że gdyby Lewandowski inaczej ułożył nogę i strzelił metr w prawo, to by się okazało, że mamy szkolenie, a Smuda jest doskonałym motywatorem. Śmiech.

 

To jest Euro. Turniej na parę meczów, i to reprezentacji. To jest random. Odpadła Rosja, która jest w rankingu FIFA 50 miejsc nad nami, ma siódmą ligę Europy, ekipy walczące o awans w LM. Rosja była w czołówce Euro pod względem ilości strzałów, dryblingów i posiadania. Grecja na dole. Niżej od niej (w posiadaniu) jest Anglia, która zrobiła jedną akcję przez 90 minut meczu z Francją i zremisowała i teraz jest faworytem do awansu z grupy. Odpadła Holandia, która jest 60 miejsc nad nami w rankingu FIFA i ma ósmą ligę Europy. Dziewiątą ligę Europy ma Ukraina, w tej lidze grają niemal wszyscy reprezentanci i grają regularnie w LM. Odpadną albo oni, albo Anglia. To są kraje, w których rozumiem wielkie rozkminy: co jest nie tak, jak to się stało, że mogliśmy odpaść, o Boże.

 

W żadnym meczu - patrząc całościowo na 90 minut meczu - nie byliśmy gorsi od rywala. Mimo to ostatecznie w grupie byliśmy najgorsi. No taka jest piłka. Widziałem straszniejsze rzeczy.

 

Na tle Europy, poziom polskiej reprezentacji od 10 lat jest wyższy, niż poziom całej polskiej piłki. Gdyby po którymś z tych dośrodkowań padł gol dla Polski, albo Szczęsny postanowił być świetny w meczu z Grecją, to by dla mnie znaczyło, że mecz się ułożył, a nie, że Smuda jest doskonałym motywatorem i PZPN jest mniej zgnity.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Nie chcę mówić, że Cristiano Ronaldo "się przełamał", po prostu Holandia ma słabą obronę. Ale Czesi raczej też. A Cristiano to jest maszyna i nie sądzę, żeby zaczął okazywać oznaki zmęczenia, jak wielu innych. Ta Portugalia, który grała w grupie jedną z bardziej pasywnych piłek (z Grecją, Irlandią i Anglią zdecydowana czołówka), nagle wyrasta na półfinalistę, a co będzie dalej, to nie wiadomo...

 

Proszę nawet nie sugerować stawiania na Grecję. Wystarczy mi już, że Chelsea była Grecją tego roku. Jeśi jeszcze Grecja będzie Grecją tego roku, to będzie za wiele.

 

 

Co prawda wiele się może zdarzyć, ale jeśli nie... to Francja będzie grać z Włochami w zdecydowanie najmocniejszym ćwierćfinale. Włochy nie są Włochami tego roku. Grają - oczywiście - jak Juventus. Ciągle aktualne powiedzonko: jakie Juve - takie Włochy. Walczą, rozciągają grę wszerz i wzdłuż, biegają, mają siły... dopóki piłka nie dojdzie do ataku (Boże, Prandelli, wystaw swojego jedynego strzelającego bramki napastnika od początku), wygląda to fajnie. Francja podobnie - Blanc był jednym z nielicznych trenerów, którzy już w drugim meczu postanowił zmienić skład. Słusznie, bo gdy się ma taką przewagę przy piłce, nie można grać tylko jednym napastnikiem, który i tak jest w sumie odgrywającym. Że Menez też nie powalił skutecznością, to inna sprawa...

 

 

Drugi na ten moment ćwierćfinał to Hiszpania z kimś słabym. Tutaj typ zależeć będzie od tego, czy dzisiaj, z rywalem niebędącym Irlandią, Hiszpania też pokaże skuteczność. Chorwaccy obrońcy mogą nie dać się obiegać dookoła Torresowi, jak to zrobił Stephen Ward. Ale kto wie, może Torres będzie Villą tych mistrzostw, a rola Torresa tych mistrzostw przypadnie ostatecznie jedynie Robinowi Van Persiemu?

 

 

Zagraniczne media nie bez powodu piszą, że to może być najlepsze Euro w historii. Kto gra w fantasy, ten wie, jak strasznie trudno jest komukolwiek utrzymać czyste konto, i to nie z powodu paściarstwa w obronie (pomińmy Irlandię...). Jednak zapisanie się w historii na dłużej wymagać też będzie wstrząsających, wyrównanych meczów pucharowych. Na razie się aż tak nie zapowiada, ale kto wie...

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogqozo prawdę wam powie. W stu procentach zgadzam się z jego ostatnim postem. Piłka metr w lewo po którymś ze strzałów Lewandowskiego i ostatnie cztery strony tematu opiewałyby w pieśni pochwalne dla naszej kadry. Futbol = Random!!!! Ja osobiście zrozumiałem to już dawno temu (futbolem interesuję się od około 14 lat) i dlatego po odpadnięciu Polaków nie szukam winnych, bo tak naprawdę nie byliśmy specjalnie słabsi od żadnej z drużyn z którymi graliśmy. Gdybyśmy strzelili (a okazji ku temu było mnóstwo) Grekom na początku dwa gole pewnie już by tego nie odrobili. Gdyby udało się na początku skutecznie "napocząć" Czechów remis pewnie udało by się dowieść itp itd. Nie ma co rozpamiętywać i szukać winnych, gdyż jedyne co według mnie można zarzucić Polakom to kupa w majtach po wyrównaniu Greków lub zupełne odpuszczenie drugiej połowy spotkania z Czechami. Ale te sytuacje i tak nikogo by nie obchodziły gdyby wcześniej przytoczone przez mnie gdybania stały się faktem.

Odnośnik do komentarza

I jak najbardziej zgadzam się z ogqozem, pisałem już, że okazje na gole mieliśmy i czepianie się Smudy, że tego nie potrafili wykorzystać piłkarze w większości poniżej umiejętności kilkunastu innych ekip na tym turnieju, to strzał w kolano. Można oczywiście zminimalizować ryzyko wtopy, poprzez wprowadzenie lepszych piłkarzy, dłuższy czas na rozkręcenie tego składu. Skoro Mou potrzebuje min. 2 lata faktycznej pracy w klubie, w którym trenuje zawodników, którzy w liczbie jeden są więcej warci niż cała nasza reprezentacja, to co może zrobić nawet średni trener z nawet nie średnim składem w w 2 max. 3 miesiące FAKTYCZNEJ pracy z tymi zawodnikami? Ulszmit dobrze pisze, 4 trenerów, 4 impreza i efekt podobny, z tym, że tym razem nie musimy się obawiać tytułu najgorszej drużyny imprezy. Mieliśmy trenera z wyższej półki i co zdziałał na EURO? Problemem są piłkarze, piłkarze i piłkarze.

 

Jestem w 100% przekonany, że ofensywny styl gry naszej repry skończyłyby się odpadnięciem z tym, że po meczach w których ostro dostalibyśmy w plecy. Wystarczyło zobaczyć co się działo w momencie rozszczelnienia bloku defensywnego (np. straciliśmy gola w meczu z Czechami) Wtedy na 101 % byłoby narzekanie, że Smuda popełnił błąd. Zmiany? Wprowadziłby piłkarzy bez formy zamiast piłkarzy bez formy i mielibyśmy ten sam efekt. My nawet nie mamy kogo wprowadzać z tej ławki, to chyba też było widać, bo jakieś te zmiany były, a ich efektem było np. nie odrobienie nawet tej jednej bramki, plus jeszcze gorsza gra w defensywie.Takie gdybanie, które się właśnie zaczęło od tego, że Lewandowski jednak nie strzelił, a mógł strzelić i bylibyśmy teraz w ćwierćfinale. No wina Smudy.

 

Edit. Milo- od 20 lat naszą nadzieją jest random w piłce nożnej i mniej więcej dlatego powinniśmy kibicować naszym safandułom, a my zachowujemy się jakbyśmy kibicowali zespołowi np (żeby za wysoko nie mierzyć) Rosji. Wybrzydzamy przed, w czasie i po turnieju. To jest smutne, że najpopularniejszy sport w 40 mln kraju, jest tak biedny, tylko no kurdę, zmiana trenera Smudy na nie Smude, tego nie zmieni.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie mogę patrzeć jak ułaskawiacie te GNIDY, które w WIELKIEJ ASTRONOMICZNEJ PI.ZDZIE MAJA REPREZENTACJE bo jak koorwa nazwac reakcje piłkarzy po odpadnięciu z turnieju( kładzenia się na Ziemi nie uznaje nawet za drobny fałsz). Nikt nie plakał( bo i po chooy skoro i tak słabi jesteśmy) , trener też prezentował stoicki spokój a atmosfera ogólnie KOOREVSKO piknikowa( opie.rdoliliśmy turniej, a teraz jadziem na wakacje). Nie widziałem grama złości w ich oczach bo tak Samuel Kuffour po przegranym finale LM w 1999 bił pięścią w murawe z rozpaczy. Tu mamy do czynienia z gwiazdeczkami biodreneczki, które robią to BO MUSZĄ. Na odwal, ale kasa jest. Tu nie chodzi o przygotowanie kondycyjne tylko o mentalność tych.... grajków, którym styka miejsce zmieniacza w francuskim średniaku. Czemu Lewandowski tak daleko zaszedł? Bo trafił na Ojrzyńskiego, który zrobił z niego piłkarza w Zniczu Pruszków. Reszta prócz Szczęsnego to banda minimalistów, którym dobrze TU i TERAZ. Przetrwają tylko najlepsi a u nas ciężko obsadzić na wszystkich pozycjach nawet średniaków;/

Odnośnik do komentarza
Gość Darude

Patrioci.

30s8qpe.jpg

Zresztą wam powiem ,ze u mnie na osiedlu był taki gośc co praktycznie flagi nie zdejmował przez cały rok ,ba nawet doczepił flage z tyskiego ostatnio , patrze ,a juz w niedziele po południu tam już nic nie wisi :D

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Potężna Chorwacja ma jak na razie całe 16% posiadania piłki. Tak, wiem, meczu się nie wygrywa posiadaniem, ale... pomaga czasem mieć piłkę.

 

 

 

Włosi z jakiegoś powodu na dzisiejszy mecz wyszli bardziej defensywnie ustawieni. Chociaż grają z Irlandią i muszą wygrać. Nie, nie rozumiem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No faktycznie patriotyzm okazywany jest tym, że ktoś zdjął flagę z balkonu czy nie. Czy na osiedlu jeszcze flagi wiszą czy nie. Co za głupie gadanie. Patriotyzm ma się w sercu, zna się historię swojego kraju i nie trzeba ostentacyjnie jego pokazywać. Ludzie zdjęli flagi i są już wyzywani od polaczków. Co za idiotyczne gadanie na niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...