Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.05.2020 o 23:38, Absolem napisał:

Rel ma membrane w podłogę jeżeli masz mały metraż będzie najlepszy. 

 


Jaką przewage mają suby z membraną w podłoge niż klasyczne? Rel jest zamknięty tak?
Metraż ok 4.5x4.5m
Co myślisz o bass reflex w podłoge?

Na ten moment wybór to Fyne Audio, rzuć okiem co myślisz?

https://www.q21.pl/manufacturer/fyne-audio/fyne-audio-f3-10-czarny.html

 

Są 8, 10 i 12 calowe, ale raczej wezme 10" hmm

Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś Rela na próbę w domu, wybacz nie pamiętam modelu. To co jest jego zaletą to mocny sprężysty dźwięk, nie masz tam efektu buły i wierz mi że nie będziesz się tu musiał bawić ustawieniami bo on za(pipi)iście dobrze gra wyjęty prosto z pudełka. Tak jak już pisałem wcześniej ma membranę skierowaną w podłogę więc nie ma znaczenia narożnik, bliskość ściany czy mebla no i bas w podłogę rozchodzi się w miarę równomiernie bo przy tradycyjnych masz bardziej w ścianę i sufit. Jeżeli chodzi o model który pokazałeś wybacz nie miałem styczności a w polecanie się nie bawię bo audio trzeba sprawdzić na własnych uszach i tylko takie porady uznaję, słyszałem polecam lub odradzam nie lubię za bardzo teoretyzować w tym temacie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A brałeś pod uwagę suby Yamahy np: Yamaha NS-SW300. Słuchałem u kumpla niższy model sw-200 i w pokoju ok 5x4m jest miazga, on mieszka na 4 piętrze i miał już rozmowę z sąsiadem z 2. Cena 1500 za 300 wydaje się być sporo poniżej twoich  ostatnich wyborów.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Fanek napisał:

@Absolem  ale REL rozsądny czyli 10" HT to od 2500pln gdzieś się zaczyna?
Wszystkie do 2tyś są małe 8" z tego co widze.
Wyjdzie mi to już poza budżet całego kina który ustaliłem, a i tak przekroczyłem.

W przypadku Rela nie jest tak bardzo istotny rozmiar a jakość generowanego dźwięku sub przecież jest tylko uzupełnieniem, chyba że masz cienkie fronty to wtedy niedomiar basu nadrabiasz subem. W każdym salonie audio możesz negocjować ceny i wierz mi że można trafić konkretny sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli nie masz  u siebie jakiego salonu z prawdziwego zdarzenia uderzaj telefonicznie. Takie miejsca jak Q21, Sopockie Premiumsound czy 4HiFi zawsze dobrze traktują potecjalnego klienta omijaj top hifi bo oni z racji dużych umów na dystrybucję mają ceny z kosmosu i olewają ludzi z ograniczonym budżetem. Suby Yamahy omijaj z daleka bo to jest atrapa stolika pod herbatę. Ze swojej strony mogę też polecić Klipsha, mam, używam do kina już od lat i po odpowiedniej kalibracji nie myślę już o zmianach. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza

Yamahy od początku w ogóle nie brałem pod uwagę i nie będę.

2 msce temu odsłuch był niemożliwy ze wzg na covida i musiałem się zdać na opinie salonu na tel, testy i opinie na necie, no i szczęśliwie z tym dobrze trafiłem Monitor Audio, mega zadowolony. Z tydzień temu jak rozmawiałem zapraszali już na odsłuch.

Jednego suba Heco już odesłałem..  @Absolem a jakiego Klipsch masz i jaki pokój na wielkość? do czego podpięty?

 

Najtańszy rel to REL T0, ael tao naprawde mały sub , 6.5" i 7kg niecałe waży, to chyba za małę na 20m2.

https://sklep.audiocolor.pl/produkt/rel-subwoofer-t0/?attribute_kolor=Czarny&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

A kolejny Rel to już jakieś 2300zł pewnie. No nie wiem z REL najtańszego byś polecał?

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

@Fanek T0 do 20 m może być trochę mały chociaż nie wiem co chcesz osiągnąć bo dla mnie sub ma być wypełnieniem całego systemu a nie dudnić tak żeby sasiad mi zadzroscił. Osobiście brałbym T5 ale to trochę inny przedział cenowy chociaż myślę że jak się po targujesz to dobrą cenę będziesz miał. Z mojego doświadczenia tylko dodam żebyś nie bawił się w półśrodki, wspominam o tym dlatego że do pewnego momentu sam błądziłem i ktoś mi to wszystko ładnie wytłumaczył. Lepiej wykazać trochę cierpliwości i kupić coś co będzie cieszyć na lata a nie po roku zmieniać sprzedając po niższej cenie niż rynkowa. Do kima używam Onkyo RZ900 mój sub to wspomniany Klipsh 112sw w pokoju około 30m

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Absolem   a powiedz jeszcze jedno, bo wcześniej wypowiadałeś się o kablach.

Subwoofer jeszcze ostatecznie nie wybrany, ale w tym tygodniu mi meble wjeżdżają i muszę kabel położyć.
Melodika czy WireWorld Luna - który kabel wybrać? usłysze jakąś różnice pomiędzy nimi?
Pewnie nie :)
Cena Melodiki niższa.

Odnośnik do komentarza

Osobiście brałby Wireworld, miałem swojego czasu interkonekty w torze pre amp wmacniacz, gramofon i bardzo sobie chwalę dopiero zmiana na Tellurium znacząco zmieniła brzmienie. Z Melodiki miałem coś z serii purple i przyznam szczerze że to dla mnie zwykły kabel w kolorowej otoczce który zupełnie nic nie wniósł i nie zmienił i zdecydowanie lepiej na jego tle wypadał Wireworld względem plastyczności, basu bo o selektywności w tym przedziale cenowym to nie ma co myśleć. O różnicach w poszczególnych modelach nic mądrego nie powiem bo to na każde ucho trzeba mierzyć a tych konkretnych nie słyszałem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Absolem napisał:

@Fanek do czego ma być ten kabel do suba? Jeżeli tak to bez znaczenia, najlepiej celuj w Wireworld. 

 

Tak do suba, którego jeszcze nie mam, ale musze położyć kabel już bo meble lada chwila wchodzą.

Wireword ma max 8m. Ale jak piszesz że długość jakoś nie ma znaczenia to OK.

Bo powiem Ci kolego że różne opinie słyszałem.

No ale już (pipi)ać to :)  musi być taka długość.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.06.2020 o 16:14, Wilk_Zly napisał:

Mam małą wieżę Denona podłączoną do TV. Nadszedł czas na upgrade. Dość często się przeprowadzam więc zależy mi na czymś relatywnie mobilnym. Budżet wysoki.
Co forumowicze polecają? Z góry dziękuję.

klipsch the sixes może?

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.06.2020 o 16:14, Wilk_Zly napisał:

Mam małą wieżę Denona podłączoną do TV. Nadszedł czas na upgrade. Dość często się przeprowadzam więc zależy mi na czymś relatywnie mobilnym. Budżet wysoki.
Co forumowicze polecają? Z góry dziękuję.

Powtórzę się ale najlepiej zestaw Bose. Skala mikro a gra jak w filharmonii.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ma tu ktoś może Samsung hw-q90r? Chcę w tym tygodniu przejść z wysłużonych Z906, ale chciałbym wiedzieć jak wygląda kwestia tylnych głośników przy DD i zwykłym DTS. Na necie jest tyle sprzecznych opinii, że jprd Jedni piszą że działają, inni, że nie, jeszcze inni, że nie działało ale już działa. I bądź tu mądry

 

Ogólnie nie jestem fanem soundbarów, no ale ten ze względu na tylne podwójne głośniki, niby jest tip top. Złożenie zestawu pod Atmos z głośnikami i ampli, wychodzi pod 10 tys

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz możliwości w pomieszczeniu to składaj ampli i atmosy na sufit, nawet się nie zastanawiaj. Soundbar to tylko pół środek.

Najtańszy ampli 5.1.4 kupisz już za 3 tyś i zagra to + efekt nawet nie ma co porównywać do sounbara.

Ampli na 2 atmosy w sufit pewnie za 2tyś już.

 

I zapewniam Cię bo włączeniu filmu UHD z Atmos czy DTS:X nie szkoda ani złotówki :D

Odnośnik do komentarza

Po prostu pisze, bo mam takie wrażenie. Aby soundbar zrobił efekt musiałby robić za front i mieć jeszcze oprócz surroundów dołączone głośniki atmos.

Tam masz po prostu iluzje na zasadzie odbić dźwięku od ścian, do tego pokój jako tako pewnie trzeba przystosować.

Jeśli porównasz cene tego soundbara do tego ile musiałbyś dołożyć do najtańszej konfiguracji z ampli atmos wcale tak dużo nie wyjdzie.

Jak masz miejsce i możliwości to bym soundbara w ogóle nie brał pod uwage.

Tyle ode mnie, up to you.

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

No tyle, że tu masz właśnie i z przodu idące do góry, i z tyłu idące do góry. Nie, wcale nie ma nic gdzie musiałbym dołożyć niedużo. Chyba, że dla Ciebie niedużo to minimum 4k. Jedyne co idzie znaleźć w wersji z 7.1.4 do 8 tyś, to jakieś ampli Denona + chińskie Wilson Raptor.

 

Ale skoro uważasz inaczej, to czekam na jakiś zestaw :D:D

Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO Ja ze względu na brak miejsca i brak wiary w atmos z soundbara wybrałem q70r plus tylne głośniki. Teraz żałuję, że nie wziąłem q80r. Gra to dużo głębiej, tak jakby pełniej i dzięki fizycznym głośnikom skierowanym w górę dostarcza dźwięk jakby cała ściana tv grała. Cały czas czaję się na podmiankę. Ogólnie q70r jako zestaw 5.1 sprawdza się świetnie ale można lepiej za niewiele więcej, i boli jedno hdmi in. Do tego q70 jest do dupy jeżeli chodzi o słuchanie muzyki.

 

Jakbym teraz wybierał, to q90r bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...