Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

audio do pokoju

Featured Replies

Opublikowano

@Fanek

Ale w innych amplitunerach nie da się chyba całkowicie wyłączyć wewnętrznego wzmacniacza, oba będą pracował jednocześnie. W preamp mode będziesz miał aktywny jedynie zewnętrzny.

Edytowane przez marcin33

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Wyświetleń 219 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpopularniejszy posty

  • Podsyłam fotkę głośników, które niedawno kupiłem. Tym razem podłączone.

  • O gustach sie nie dyskutuje. Rozumiem ze robiles odlsuch i sposrod kilkunastu konfiguracji wybrales to - twoja sprawa ja bym nie kupil tego. Ale stereo do gier i filmow? WTF?    

  • Tak się pochwalę nowym nabytkiem w strefie audio. Subwoofer Velodyne Impact 10 obok zestawu Pylon Pearl 25.         Można teraz grać/słuchać/oglądać.

Opublikowano

Jeszcze jedno - Denon seria 3xxx i 4xxx czy ktoś może porównywał je w odsłuchu lub czytał coś na ten temat? duże są różnice? 

Opublikowano

Yoł yoł Panowie ktoś się wypowie coś w tym temacie? Denon seria 3xxx vs 4xxx ?

 

@marcin33 może badałeś kiedyś temat?

Opublikowano

@Fanek

Nie słyszałem jak gra seria 4xxx. Przestałem się nią interesować od kiedy 3xxx dostało 9 kanałów. Dopłacasz głównie za większą moc i wsparcie mało popularnego Auro 3D (konkurent Atmosa). No i jeszcze ten przetwornik AL32, ale nie wiem w jakim stopniu poprawia on dźwięk w kinie domowym. Moim zdaniem nie warto dopłacać.

 

Opublikowano

@marcin33 jeszcze jedna rzecz :D  jaki Ty masz dokładnie model Denona?

 
Tak przeczytałem, że seria 3xxx ma plastykowy front, aluminiowy zaczyna się dopiero od modelu 4400 tak?
Jak jest z jakością tego wykonania? nie razi w oczy że to "plastyk"?

Wezme pewnie ten X3700H

 

edit: dostałem zdjęcia z bliska nizszego modelu, ee wyglada to jak alu, człowiek by sie nie zorientował gdyby nie wiedział :)

Edytowane przez Fanek

Opublikowano

@Fanek

Ja miałem X3500H, ale go sprzedałem. Planuje rozbudować KD o dodatkowe głośniki, a X3500H ma tylko 7.2. Też mam w planach kupno X3700H :)

Aktualnie używam zastępczego X2500H.

Do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń. Nie wygląda to na plastik, bardzo dobrze imituje aluminium. Prawdziwe alu to jak piszesz 4xxx i wyżej.

Opublikowano

@marcin33 a co planujesz rozbudować i jakie wsadzić?  Masz coś teraz w suficie?


Jak coś nowego będziesz wiedział, review, czy dostępność w sklepach o X3700H to pisz tutaj :D

A może masz coś ciekawego do poczytania o tych nowych Denonach?   czytałem że jeden gość porównywał 3600 i 4500 bezpośrednio na tych samych głośnikach i seria 4 lepiej brzmiała, myślałem chwile o 4700, ale to już jednak za dużo..

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x3700h-avr-review.15031/page-10

Edytowane przez Fanek

Opublikowano

@marcin33  gdzie będziesz kupował? masz jakiś sklep gdzie taniej?

Opublikowano

@Fanek

Jeszcze nie śledziłem dokładnie cen, bo kupię go raczej dopiero pod koniec roku. Chce razem z amplitunerem wziąć 4 kolumny podwieszane pod sufit do atmosa, muszę więc odłożyć trochę pieniędzy :D

Ogólnie to polecam to forum do poczytania o nowych denonach:

https://www.avsforum.com/threads/official-2020-denon-avr-owners-thread-faq-posts-1-8.3151088/

Opublikowano

@marcin33  a jakie dokładnie pod atmosa chcesz masz już coś wybrane wstępnie?
ekran to tv czy projektor?


ja do tego mam Epsona i 110" ekran ramowy, myśle jeszcze o troche większym do 130" byłoby idealnie już do 4K HDR.

Opublikowano

@Fanek

Ja preferuję tv, nie potrzebuję tak dużego ekranu. Aktualnie mam 55" oleda LG B8. Z głośników wezmę Polk OWM3. Są często wybierane do atmosa z uwagi na sporo opcji montażu oraz niską cenę. Niektórzy montują je do sufitu nawet taśma montażową, bo ważą tylko 1,8 kg. Ja chyba jednak nie będę ryzykował :D

 

Opublikowano

@Fanek

No właśnie nie mam podwieszanego, więc głośniki instalacyjne sobie odpuszczam.

Opublikowano

@marcin33  widziałeś/słyszałeś coś o dostępności X3700H ?
Miały być w Polsce wczoraj, ale coś cisza..

Opublikowano

@Fanek

Właśnie widzę, że coś słabo z dostępnością. W Denon Store mają tylko X4700H, ale w ofercie na Allegro mają X3700H z datą wysyłki 31.08. Najlepiej to chyba do nich napisać, bo niektóre sklepy nawet wycofały ten model z oferty :/

Opublikowano

jakieś stereo do subwoofera logitech Z-2300 ? tak do 200zl żeby ładnie grało. satelity sie zes,raly..

Opublikowano

@marcin33  X3700H mają być podobno jutro w Polsce.

 

btw Rel Quake - mały sub kojarzysz, czytałeś coś może o nim?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Przyzwoite ampli +5.1 z bezprzewodowymi głośnikami tak do 4/5K da sie złożyć ?

Opublikowano

Mam na sprzedaż z-5500 od logitecha w stanie b.dobrym (lekkie otarcie suba w kancie) wraz z kablami, może ktoś chętny? Muszę niestety się pozbyć, bo sąsiedzi nie wytrzymują :/ 

Edytowane przez Starh

Opublikowano

  To może zamiast sprzętu to pozbądź się sąsiadów?... na pewno wiesz jak zatrzeć ślady :reggie:

Spoiler

hehe

 

 

 A bardziej serio i w temacie, to u mnie powoli czas się zabierać za  jakiś odtwarzacz vinylków. Jestem kompletnie zielony i docenię każdą sugestię/opinię. Pierwsze randomowe kliki w google i teraz przykładowo mam tak: 

 

Audio Technica AT-LP60XUSB za £119

Pioneer PLX 1000 za £599

 

 Wiadomo droższe to na pewno lepsze, ale przykładowo na ile taki budżetowy AT jest wart zachodu, by różnicę w cenie przeznaczyć np jakieś fajne słuchawki (specjalnie tylko do muzyki). Lub mógłby ktoś coś zasugerować  w budżecie pomiędzy? A może yebać biedę i półka Pioneera to je to? Aha nastawiam się raczej na odsłuch na słuchawkach i ewentualnie "tak dla hecy" podłączę pod soundbar. 

 

ps: btw mam obsesję pa punkcie Sony “Flamingo” PS-F9, przenośny odtwarzacz z 1982 roku. Rzadka rzecz... rarytas poza zasięgiem :sapek:

 

Edytowane przez alb84

Opublikowano

Przy wyborze gramofonu pamiętaj o przetestowaniu dobrej wkładki, często to ważniejsza rzecz niż sam gramofon. A jeśli się zdecydujesz na fabryczną (lub dodawaną do kupionego gramofonu) to zawsze można w przyszłości zrobić upgrade.

Opublikowano

Ja mam AT-210LP czyli lepsza wersja tego ktory zapostowales. Jestem bardzo zadowolony, ma wbudowany preamp, nie potrzeba oddzielnego, podlaczony mam do glosnikow Beringhera i fajnie to dziala. Wkladka standardowa dziala dobrze, wystarczy na poczatkek, z czasem mozesz sobie poeksperymentowac.

Najwazniejsza porada to omijaj szerokim lukiem wszystkie te fora dla audiopedofili i innych tego typu chorych psychicznie, oni zaraz beda ci pisali ze musisz wydac 10k na starego thorensa z lat 70tych i wkladke z korzenia mandragory za nastepne 10k a nowe gramofony sie nie oplacaja. Oczywiscie to wszystko ich urojenia a nowy gramofon na poczatek jest lepszy niz jakies zabawy z uzywanymi legendarnymi modelami, zwlaszcza jak nie masz zadnego porownania bo to twoj pierwszy gramofon.

Opublikowano

No ostatnio czytałem lament na jednym z audifilskich forów jaki to wzmacniacz Accuphase E380 (30tyś) jest beznadziejny i dopiero Accuphase E800 (65tyś) to dobry wzmak :-) już nie pisząc o kablach i innych rzeczach jak np. stolik pod klocki.

Ogólnie nie od dziś wiadomo że ceny w świecie audio stanęły na głowie, na szczęście wystarczy zdrowy rozsądek i odsłuch u siebie w domu.

Opublikowano
18 hours ago, alb84 said:

 

 A bardziej serio i w temacie, to u mnie powoli czas się zabierać za  jakiś odtwarzacz vinylków. Jestem kompletnie zielony i docenię każdą sugestię/opinię. Pierwsze randomowe kliki w google i teraz przykładowo mam tak: 

 

Audio Technica AT-LP60XUSB za £119

Pioneer PLX 1000 za £599

 

 Wiadomo droższe to na pewno lepsze, ale przykładowo na ile taki budżetowy AT jest wart zachodu, by różnicę w cenie przeznaczyć np jakieś fajne słuchawki (specjalnie tylko do muzyki). Lub mógłby ktoś coś zasugerować  w budżecie pomiędzy? A może yebać biedę i półka Pioneera to je to? Aha nastawiam się raczej na odsłuch na słuchawkach i ewentualnie "tak dla hecy" podłączę pod soundbar. 

 

  Reveal hidden contents

 

W tej AudioTechnice chyba nie ma przeciwwagi na ramieniu, co jest dużym problemem.

W specyfikacji Pioneer'a - brak jest przedwzmacniacza (trzeba dodatkowo dokupić) a obsługiwana prędkość to 33 rpm (brak 45rpm).  Regulator tempa to bajer pod DJke, w użytku domowym raczej nie będziesz korzystał.

 

W budżecie pomiędzy kupiłem ostatnio Thorens TD 202 i jestem bardzo zadowolony ;) Słuchawki przyzwoicie brzmia na samym wbudowanym preampie. Do igły i katridza też nic nie mam, bardzo dobrze regulowana przeciwwaga na ramieniu (a od niej w sumie też brzmienie w dużym stopniu zależy).

Opublikowano

 No i serdeczne dzięki za opinie. Rzeczywiście wymienna wkładka będzie kluczowa, ale na start zadowolę się fabrycznym kompletem. Na ten moment wacham się między Sony PSHX500 i Denon DP300 czyli coś z półki pomiędzy tymi odtwarzaczami z mojego poprzedniego wpisu. Podoba mi się ta prostota i minimalizm, na spokojnie poczekam jeszcze do black friday i prawdopodobnie wybiorę coś pod wpływem chwili i będę zadowolony :). 

 

@shinian no ten budżetowy AT już skreślam, będzie coś jedną półkę wyżej + słuchawki i na początek wystarczy, bo i słowem konkluzji to raczej nie potrzebuję dopłacać  do czegoś  np z bezpośrednim napędem, jakiś średniak do max £350 mi wystarczy. 

 

Jeszcze raz podziękował za opinie. 

 

ps: Reduktor Szumu bardzo fajny kanał na yt. Często nie wiem o czym on mówi, ale bardzo lubię gościa słuchać. Imo dużo ciekawych materiałów, tu np o audiofilach. 

 

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.