Skocz do zawartości

Star Wars: The Old Republic


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiącu-dwóch, nie. Po paru latach - kto wie. Przy takim napływie darmowych, wcale nie dużo gorszych MMO mogą być oni po prostu do tego zmuszeni. Co prawda nie sposób porównywać tutaj produkcji pokroju TOR (SW, BW i hype) z innymi (np. DC Universe), ale z tego co czytam, to model F2P z mikrotransakcjami dla wielu okazał się o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Może jak gracze przejrzą na oczy i nie będą już więcej płacić za grę single-player, to i TOR zrobi coś podobnego. No ale kto ich tam w sumie wie.

Odnośnik do komentarza

EA zrobiło pewne ruchy w tę stronę przy okazji WARa już, więc sama możliwość jest niewykluczona. Inna sprawa, że po kilku latach to ta gra straci całe zainteresowanie w moich oczach, bo do tego momentu mogą wyjść inne MMO np, a ja mam tak, że raczej skłaniam się ku nowszym tytułom, a nie wracam do starszych. Jeżeli nie odpalę gry w rok - góra dwa - po premierze to już nie odpalę nigdy.

Odnośnik do komentarza

no to troche ogralem. narazie lvl 19 jedi sentinel z wlasnym statkiem i 3 niewolnikami na nim. ta gra jest tak podobna do wow ze szok. zawsze to mowilem ale dopiero po pograniu widac ogrom tego co sciagneli. drzewko combat jedi sentinela to copy/paste combat rogue, watchman=mutilate rogue. ktos kogo spotkalem mowil ze jedi sage=shadow priest.

system crafting tez sciagniety. jedyny dodatek to ze masz narzucone ograniczenia na 1 crafting skill i mozesz do tego wziasc 2 gather skille (czyli 3 profesje).

podobienstw jest naprawde sporo wiecej. i odnosze wrazenie ze jedyne co nie sciagneli z wowa to jest to co sciagneli z mass effect.

 

co do samej gry.

mocny nacisk na single player spowodowany daniem kazdemu jego main story line. moze to sie potem jakos laczy ale przez te 20 lvl to jak narazie kazdy sobie rzepke skrobie.

flashpointy (imo za dlugie jak na dungeon) i heroic group questy ktore przez te 20 leveli zrobilem mozna policzyc na palcach jednej reki ale niektorzy farmili je niemilosiernie (brak bycia saved z wowa) albo szukali ciagle ludzi do ubijania world bossow (podobno trzeba z 20 osob na takiego ale nie bralem udzialu). jak bedzie z high end raiding to nie wiem ale narazie prawie wszystko sie robi samemu a reszta ludzi tylko przeszkadza ubijajac twoje moby. (widzialem az 1 gildie bo nikt ich nie potrzebuje)

system walki prawie taki sam jak w wowie do tego stopnia ze jak robilismy w 4 osoby heroic questa to stosowalismy ten same taktyki z cc czy los pull co w wowie.

wydaje sie troche mniej przemyslany i uproszczony pod wzgledem class. jedi sentinel ktorym gralem to rogue ktoremu zabrali stealth i energy a zostawili combo pointy. (przypomina to troche fury ale jest oparte na punktach)

zmuszenie padawanow do biegania z jakims kijem od miotly przez te 8 leveli zanim sobie zrobia swoj pierwszy lightsaber bylo zadziwiajaco dobrym ruchem. wydaje sie takie epickie i daje tyle satysfakcji, ale chwile potem kaza ci wybrac advanced klase (imo za szybko o 10 lvli) i odrazu dostalem drugi lightsaber :D

 

gra raczej odniesie sukces bo jest to to czego wiekszosc fanow oczekuje: wow w swiecie gwiezdnych wojen.

osobiscie wydaje mi sie ze nie uda jej sie utrzymac przy sobie takiej liczby ludzi ktora by chciala farmic raidy co w wowie (20 jedi walczacych z 1 sithem lol) a nowe dodatki beda sporo opoznione przez ten voice acting.

gra zla nie jest, napewno sie wyroznia na tle dcu, d&d czy rift, ale ja i tak stawiam na gw2 ktory chce zerwac z tradycja swietej trojcy i skostnialym schematem walki "uderz moba, mob uderza ciebie, powtorzyc az ktores padnie"

Odnośnik do komentarza

Mogę się mylić, ale chyba już są jakieś nieoficjalne "piraty" odpalające starsze wersje Galaxies. Oczywiście nielegalnie.

 

http://www.jupiterbroadcasting.com/12796/tribute-to-swg-mmorgue-19/ - warto obejrzeć/przesłuchać. Też wydało mi się, że gra miała ciekawe pomysły, ale wygląda na to, że miała też równie dużo tych poronionych i uprzykrzających zabawę. Niemniej jednak chyba Galaxies bliżej było do prawdziwego MMO, niż obecnie TORowi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Orzeszek87

sporo znajomych gra, ja dostane w poniedizałek swoją kopie, ponoc straszne cyrki są z graniem, trzeba stac ponoc 3h w kolejce na serwer, kumpel mówi ze przebijają te kolejki premiere wow-a. a ogolnie mowi ze fajnie sie gra, ale ze i tak wróci do wow-a :)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

sporo znajomych gra, ja dostane w poniedizałek swoją kopie, ponoc straszne cyrki są z graniem, trzeba stac ponoc 3h w kolejce na serwer, kumpel mówi ze przebijają te kolejki premiere wow-a. a ogolnie mowi ze fajnie sie gra, ale ze i tak wróci do wow-a :)

Pytanie, tylko po co... .

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

NIe wiem Raptor jak wygląda Twoja gra w WoW-a. ja mam zawsze jakiegoś nowego peta/mounta do zdobycia, a mam pecha do dropów. btw koncze ze swojej strony.

 

edit: pieknie mnie zminusowałeś.

Edytowane przez Orzeszek87
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A tymczasem w Star Trek Online - http://stonline.pl/news/8268/star-trek-the-old-republic.html ;>

 

Śmiechłem gromko. ;> Ale poważnie, podoba mi się pomysł. Choć fani obu uniwersów od wieków toczą ze sobą wojnę o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi, to Cryptic Studios otwarcie przyznaje, że pośród nich są też fani SW, oraz że sporo z nich gra obecnie w TORa. I tak na premierę "konkurenta" przyszykowali taki mały hołd.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, pogralbym w tego TORa. Strasznie sie na to napalilem, jednak boje sie, ze moja przygoda ze Star Warsem bedzie wygladala, tak jak z Aionem - kupie na premiere, wykorzystam te 30 dni i zapomne. Szkoda, ze nie zapisalem sie na betatesty. ;/

 

Jesli ktos gra to mam jedno dosc wazne pytanie - czy poza fabularnymi questami sa jakies ciekawe zadania? Bo w wiekszosci mmo schemat zadania wyglada tak: idz, zabij 160 bandytow, wroc i tak w kolko. Chcialbym wiedziec, czy TOR zmienia cos w tej tematyce.

Odnośnik do komentarza

Gram po ciemnej stronie mocy i jak na razie nie miałem żadnych męczących questów typu zabij 20+ mobów, najwięcej było 10 i robiło się to po drodze do fabularnego questa. Nawet mogę powiedzieć ze za mało jest takich questów, bo człowiek chce wypróbować nowe skille i ich kombinacje a tu każą osądzić 3 więźniów, odnajdywać pradawne tablice w katakumbach, lub uczestniczyć w spiskowaniu jednego sitha przeciwko drugiemu :). Nawet jak ta gra nie ma endgame to te 30 dni są na pewno warte wydanych 179 zł. Kolejki natomiast tworzą sami gracze, stoją puste serwery ale jak na każdym polskim forum krzyczy się, że Basilsk Droid to "polski" serwer i wbija tam kilka tysięcy graczy a może i więcej to są kolejki, serwery nie są z gumy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...