Skocz do zawartości

Far Cry 3


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwią mnie te wysokie oceny. Gra nie odbiega poziomem od drugiej części więc szybko się nudzi, grafika jest przeciętna a framerate tragiczny. Dobra pozycja dla kogoś kto ma ograniczone fundusze i chce się cieszyć jedną grą jak najdłużej bo jest tam co robić. Jak to ktoś słusznie stwierdził to jest taki skyrim z klamkami tylko tam była magia a tu jest.... troche to co w fc2. Dla tych co nie grali w obie pozycje zdecydowanie polecam skyrim.

Odnośnik do komentarza

Grafika mnie powaliła. Dodatkowo świetnie czuć ciężar postaci, kamera się fachowo kołysze podczas biegu i ogólnie cud miód. Dodatkowo jest coś, co uwielbiam w grach, a mianowicie rozbudowany system rozwoju postaci. Pomijam już ze skilli jest dużo, ale do tego dochodzi fajny crafting, który wpływa praktycznie na każdy element gry. Jedyne czego mi na razie brakowało to możliwości przenoszenia ciał, ale już widziałem że jest skill od tego.

 

Do tego jeżeli ktoś przejmował się tym, że gramy jakąś ciotą która nagle staje się terminatorem to raczej można te obawy schować do kieszeni. Gościu nie akceptuje tak szybko nowej rzeczywistości, często rzuca jakimiś uwagami i ogólnie widać że sra w gacie. Razem z graczem, bo na najwyższym poziomie trudności 3 strzały kładą nas na glebę ;)

 

Skyrim FPSów póki co brzmi jako idealna metka na tego szpila.

Odnośnik do komentarza

To są wrażenia po jakiejś godzinie gry. Nawet tutoriala nie skończyłem do końca, bo np. nie robiłem zadań dla łowców, czy jakiś innych. Nie miałem czasu po prostu. Także być może w dalszej części gry monotonia zabija cały miód z rozgrywki, ale to już będziecie musieli sprawdzić sami.

 

Aha, no i genialny, naprawdę genialny, VA. I dialogi też fajnie napisane. Ogólnie dobra gierka.

Odnośnik do komentarza

Jestem po jakiejś 1.5h gry. Gra się świetnie. Tak jak estel napisał wyżej crafting - super rozwiązanie. Można ustawić jaką się chce kombinację językową (napisy, menu, głosy), na +.

Jak na razie tylko jakoś tak dziwnie się strzela z niektórych broni, ale możliwe że muszę sie przyzwyczaić. Grafa świetna jak na PS3.

Jak chcecie to pytajcie o cokolwiek.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

'Polski' Eurogamer ocenił FC3

 

W Far Cry 3 fenomenalnie zaprojektowano każdy, nawet najmniejszy posterunek, a w niektórych misjach osiągnięto wręcz perfekcję. Zdobywanie rozsianych po wyspie obozów Vaasa to już nie smutna konieczność, ale wciągająca, różnorodna i zaskakująca zabawa. Szybki rekonesans, wybór taktyki i do dzieła. Cicha eliminacja pozwoli wstępnie oczyścić teren, a wyłączenie alarmu powstrzyma bandytów przed wezwaniem posiłków. Skradanie się rozwiązano tak banalnie jak to możliwe, dlatego jest cudowne i zjada większość aspirujących tytułów na śniadanie.

 

Ocena 10/10, 'gra wybitna, dzieło absolutne' i tak dalej, i tak w kółko. Masakra!

Odnośnik do komentarza

Na X360 framerate zdecydowanie mógłby być lepszy. Jest stabilnie, ale nisko. Jakieś 20fps średnio, mam wrażenie. Chyba, że mówimy o scenkach. Tutaj gra rozwala, bo wszystko wygląda jak szybki pokaz slajdów. Grafa niczym nie zachwyca, to wciąż te same, stare konsole, więc musiałby się jakić cud zdarzyć, by było dobrze. Jedynie co, to fajne efekty świetlne i głębi są. Ale tekstury kłują w oczy.

 

Gameplayowo? Na razie jeżdżę od miejsca do miejsca zabijając co jakiś czas kilku typków (całkiem cwanych swoją drogą), oglądam jakieś cutscenki, dzieje się. Ale już mnie gierka wkur,wia, bo ponad godzina minęła, ciągle automatycznie włącza się kolejna misja, a ja bym chciał sobie pohasać swoimi ścieżkami, to nie mogę :/. Pewnie trzeba zrobić kilka pierwszych zadań, by uzyskać pełną swobodę. Ale jakiś debil to wymyślał, bo po 10 minutach mamy pełen plecak, pełen portfel, misje idą jedna za drugą i wszystkie skrzynki, przedmioty i siano zostawiamy za sobą, bo nie mamy jak ich schować, ale nie mamy też jak ogarnąć lepszego plecaka, bo jesteśmy na misji i tak w koło Macieju. Dziwne to. Nie mówiąc o tych cholernych komunikatach o pełnym pleacku i portfelu, no przecież wiem, już 50 minut biegam z pełnym, bo mi głupia gro nie pozwalasz zapolować na świniaka, by go powiększyć! W ogóle niby fajnie, że mamy jakieś różne skille, crafting, ale mnie to bardziej wku,rwia niż bawi. To nie RPG do cholery, od skillów mam Skyrima. To FPS, a Ty na start możesz nieść ze sobą tylko kilka liści, 30 nabojów i jedną spluwę i teraz ganiaj za świniakami, by sobie uszyć lepszy plecaczek. WTF!?

 

Na plus fabuła, postacie. Tak po godzince oczywiście. Zaczyna się całkiem nieszablonowo, bohater jest w miarę normalny, nie jakiś heros.

 

I te menusy. Paskudne ;/.

 

Gierka ma potencjał, ale zaczyna się niezbyt fajnie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam zupelnie inne odczucia. Przeciez w momencie kiedy trafiasz do pierwszego miasta (w jakis pierwszych 15 min) od razu mozesz kupowac/sprzedawac. Tak samo miedzy misjami idziesz czyscic jakis posterunek i od razu odblokowuje Ci sie fast travel i mini sklepik. Co do ograniczenia plecaka to jest to rzeczywiscie denerwujace. Z kolei ograniczeni amunicji uwazam za swietny pomysl. Obecnie latam z karabinem z tlumikiem i luneta, ktory ma 60 naboi i naprawde uwazam gdzie celuje, bo to wcale nie jest duzo.

 

Poza tym najwieksza frajde dla mnie sprawia sciaganie wszystkich nozem co ten uskuteczniam. Wyczyszczenie w taki sposob posterunku to poltora poziomu, wiec warto!

 

Ta gra ma jedna niesamowita rzecz - imersje. HUD jest minimalny, zupelnie nie przeszkadza w rozgrywce. Do tego moim zdaniem kapitalnie oddany widok z pierwszej osoby (ostatnie takie wrazenia mialem w Mirror's Edge, ale ja malo gram w FPSy). Fajne jest tez to, ze gra nie zmienia nigdy tego widoku. Latasz na lotni, jezdzisz autem, plywasz, ciagniesz ciala - wszystko z pierwszej osoby. W sumie troche to utrudnia rozgrywke, bo trzeba pamietac co sie mialo za plecami, ale za to dodaje klimatu. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, wczuwka jest naprawdę dobra, bo wszystko, co się dzieje, nawet cut-scenki, oglądamy z pierwszej osoby.

 

Aha, przypomniałeś mi o kolejnej rzeczy, która mnie mocno wkurzyła - za stealth w tej grze dostaje się 3x więcej punktów. Ja rozumiem, że wyeliminowanie wszystkich po cichu jest trochę trudniejsze niż wparowanie i wystrzelanie wszystkich jak kaczki wrzeszcząc przy tym niemiłosiernie, ale (pipi), kolejna po Deus Exie gra, gdzie otwarta walka się nie opłaca. Tam to jeszcze można trochę zrozumieć (ale tylko trochę), tutaj absolutnie tego nie pojmuję. Gra nastawiona na rozwałkę, dająca nam ogromny arsenał w ręce, jakieś skille pomagające w walce, a Ty masz całą grę kitrać się po krzakach i podrzynać gardła, bo inaczej dostajesz jakieś ochłapy doświadczenia.

 

Nie wiem, może jeszcze za mało grałem, za mało czasu i uwagi poświęciłem, by dobrze się wkręcić w ten typ rozgrywki, ale na razie mnie nie porwało.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Pograłem, z godzinę może i pierwsze wrażenie na serio dobre. Sama oprawa różni się od dwójki, także gadanie, że to to samo można włożyć między bajki. Już pierwsze misje mi się spodobały, mimo że są takie tutorialowe. To jest zupełnie inna gra niż dwójka. Rozgrywka niczym nie przypomina poprzednich części. Było już pierwsze polowanie, musiałem zebrać parę roślin, w tym jedną wyrwać z pod wody. Ciekawie jest, bardzo, mimo że fabuły na dobrą sprawę jeszcze nie liznąłem nawet. Klimat jest świetny. Można powiedzieć, że to gracz, czyli ja, jest Jasonem. Koleś kompletnie zielony, nie potrafi nic. Rozwalił mnie tekst jak powiedział, że nigdy do nikogo nie strzelał. Jest mega spękany i nic dziwnego. Jakbym był na jego miejscu to miałbym tak samo i dzięki temu wczułem się już w tą grę niesamowicie. Wreszcie żaden superman, a normalny chłopak, taki jak każdy, z którym można się identyfikować. Wielki plus dla Ubi. Pograłbym dłużej ale idę na piłeczkę zaraz. Dalej uważam, że to czarny kot 2k12! :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...