Skocz do zawartości

OFFTOPIC


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

Tak patrze kto to ten czarny furiat i znalazłem filmik na którym mówi że nie można smażyć na oliwie z oliwek . Ale jak to na kursie mi powtarzano że właśnie do smażenia oliwa z oliwek jak i olej rzepakowy ze względu na dużą zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych się jak najbardziej nadają . 

Odnośnik do komentarza

Miałem o to ostatnio spinkę z pomocnym na innym forum,gdzie obaj jesteśmy modami(między innymi nagrał ten filmik by mi dokuczyć,bo większość osób przyznawał mi rację).Ja uważam że powinno się smażyć na oliwie ale nie extra virgin z trzech  powodów:

 

-kto stoi z termometrem i monitoruje czy temp. smażenia przekroczyła 166 stopni,bo której to temp. zachodzą szkodliwe zmiany w oliwie?

-oliwa z wytłoczyn ma temp. dymienia 210 stopni czyli jeszcze lepiej sprawdza się w obróbce cieplnej,

-a skoro smażenie to tylko obróbka cieplna,to po co marnować extra virgin?Przecież smażąc na niej  nie oczekujemy że wchłonie się do smażonego produktu i dostarczy swoje drogocenne składniki(skwalen,kwas oleinowy),lepiej już przygotowany produkt polać oliwą.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Nie bo pijesz aspartam . Pewnie jeszcze jadasz powyżej 2g/kg białka ... umrzesz młodo koleszko.

 

hehe beczunia, zaraz zjedziesz do 1.5 grama. pisałeś coś o 3 - 4 gramy. chcesz, to tyraj sie białkiem i chemią, ale nie wkręcaj bajery, że to jest cool

 

 

Ja jakoś nieufam smażeniu na jakimkolwiek oleju. Zawsze po lub przed posiłkem biore łyche oleju rzepakowego i popijam colą zero :D Jestem cool?

 

ludzie smażą na oleju od tysiącleci, aspartam to wynalazek z ubiegłego wieku

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

http://mens-strong.pl/
 

Już po pierwszej dawce mięśnie stają się napompowane a tłuszcz zostaje wyparty na rzecz nowej tkanki mięśniowej

 

Nowoczesne odkrycia naukowe pozwalają na przybranie nawet 10 kilogramów mięśni w miesiąc

 

 

biore 2 tygodnie i już widzę świetne efekty, za dwa/trzy miesiące będe dzikiem

 

Kocham klikać w reklamy na wp.pl :dafuq:

Odnośnik do komentarza

 

 

Ja jakoś nieufam smażeniu na jakimkolwiek oleju. Zawsze po lub przed posiłkem biore łyche oleju rzepakowego i popijam colą zero :D Jestem cool?

 

ludzie smażą na oleju od tysiącleci, aspartam to wynalazek z ubiegłego wieku

 

 

Okej, i co w związku z tym? Dawniej czesciej smażyli na smalcu czy masle i mam rozumiec ze jest to zdrowe bo tak smazyli przez tysiąc lat?

 

Ty chyba nie rozumiesz, ja wiem ze aspartam to syf ale skoro odmawiam sobie niezdrowego żacria to zostawiłem picie koli w umiarkowanych ilosciach bo po prostu ją lubie. 

 

A co do stevii, mam stevie i do niczego sie to nie nadaje jako substytut cukru. Czasem sypne do kawy. 

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Ja jakoś nieufam smażeniu na jakimkolwiek oleju. Zawsze po lub przed posiłkem biore łyche oleju rzepakowego i popijam colą zero :D Jestem cool?

 

ludzie smażą na oleju od tysiącleci, aspartam to wynalazek z ubiegłego wieku

 

 

Okej, i co w związku z tym? Dawniej czesciej smażyli na smalcu czy masle i mam rozumiec ze jest to zdrowe bo tak smazyli przez tysiąc lat?

 

Ty chyba nie rozumiesz, ja wiem ze aspartam to syf ale skoro odmawiam sobie niezdrowego żacria to zostawiłem picie koli w umiarkowanych ilosciach bo po prostu ją lubie. 

 

A co do stevii, mam stevie i do niczego sie to nie nadaje jako substytut cukru. Czasem sypne do kawy. 

 

 

zależy jak smażysz i co smażysz. pierś czy łososia i tak smażysz na płytkim tłuszczu w krótkim czasie. łosoś to 3.5 minuty na stronę, pierś w kawałkach to 7 minut. temperatura dymienia dla smalcu to ponad 180 stopni, ale dla samego tłuszczu. zanim wytworzą się szkodliwe substancje to zdejmujesz żarcie z patelni. chyba, że lubisz katować mieso i suszyć je na wiór 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Ja jakoś nieufam smażeniu na jakimkolwiek oleju. Zawsze po lub przed posiłkem biore łyche oleju rzepakowego i popijam colą zero :D Jestem cool?

 

ludzie smażą na oleju od tysiącleci, aspartam to wynalazek z ubiegłego wieku

 

 

Okej, i co w związku z tym? Dawniej czesciej smażyli na smalcu czy masle i mam rozumiec ze jest to zdrowe bo tak smazyli przez tysiąc lat?

 

Ty chyba nie rozumiesz, ja wiem ze aspartam to syf ale skoro odmawiam sobie niezdrowego żacria to zostawiłem picie koli w umiarkowanych ilosciach bo po prostu ją lubie. 

 

A co do stevii, mam stevie i do niczego sie to nie nadaje jako substytut cukru. Czasem sypne do kawy. 

 

 

zależy jak smażysz i co smażysz. pierś czy łososia i tak smażysz na płytkim tłuszczu w krótkim czasie. łosoś to 3.5 minuty na stronę, pierś w kawałkach to 7 minut. temperatura dymienia dla smalcu to ponad 180 stopni, ale dla samego tłuszczu. zanim wytworzą się szkodliwe substancje to zdejmujesz żarcie z patelni. chyba, że lubisz katować mieso i suszyć je na wiór 

 

 

No może i tak ale np z łososiem to chyba zartujesz z tymi 3,5 minutami na strone. Choc to pewnie tez zalezy od wielkosci ognia. Ja smaże na najmniejszym bo po prostu tak mi smakuje. Wszystko trwa dłużej ale jest smaczniej dla mnie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...