Skocz do zawartości

PSX Extreme #169


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

mi sie tam szata graficzna podoba, co już zresztą mówie chyba po raz trzeci;-)

 

szkoda w sumie, ze jednak nie zdecydowaliscie sie przesunąc premiery nr na powiedzmy tydzien by kosztem tego wrzucic relacje z gs...wiem , mówiliscie, ze to nie takie proste ale w sumie..zycie nie jest proste;-)

 

 

mam nadzieję, ba domagam sie;-) , ze za miesiąc w związku z premierami Fifki i Pesa wróci Kącik Sportowy. Soq weź sie za to panocku! (btw przyslij mi zaproszenie jesli grasz na PS3 , ciupniemy w Fifię 12 ;-)

 

i zaje.bongo;-) ze nie rozczarował Deus,!

 

Hiv dobra fota, to na NK ?

Odnośnik do komentarza

A mi PE nie przeszkadza taki jaki jest. Robi się z tego dojrzałe czasopismo, poparte dobrą załogą. Era "starych pism" wygasła, trzeba iść z postępem. PE w pewnym jednak sensie kłania się starym wygom - w Kąciku Biijatyk znowu jest movelist i relacja z turnieju, Hiv prowadzi listy, jest felietion czytelnika. Z drugiej strony jest chaotycznie, ale nie żeby mi przeszkadzało - tu recka, tu kącik, znowu felieton, znowu kącik, ect. No i mało recek, dużo rzeczy porozrzucane po builderze, pockecie, bez tektury... ale to pewnie przez sezon ogórkowy. Papier ok, ale grzbiet faktycznie du.piaty bo nie da się zgiąć pisma i czytać monostronnie..A i ogóllnie dajcie trochę ciemniejszych kolorów czasem, bo od białego w nocy bolą oczy po dłuższym czytaniu :)

Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem najnowszego numeru w Warszawie już teraz, to zapraszam na stoisko do Wola Parku póki jeszcze je mamy :)

 

dobry żart. kiedyś pamiętam to leciało się w dzień premiery po nowe PE żeby nie wykupili, a dziś jak ukazuje się nowy nr to jeszcze zalega w ch*j starych egzemplarzy.

co do okładki to jest OK, ale i tak bardziej interesuje mnie zawartość gazetki.

a papier faktycznie gówniany, niedługo w ramach cięcia kosztów może na srajtaśmie będziecie drukować?

@ Iquis - PE powinno się rozwijać się, zgadzam się, ale w odpowiednim kierunku

@Figaro - zgadzam się, kiedyś jak gra zapowiadała się na crapa to już w zapowiedzi została odpowiednio zjechana, a teraz liczy się tylko kasa kasa... (np. jak to soq zachwycał się w zapowiedzi DNF)

ja PE kupuję/oglądam z przyzwyczajenia, nie wiem jak długo jeszcze dam radę czytać to, co pozostało po starym dobrym PE, ale co tam, przecież zyskacie 10 casualowych czytelników, bo teraz jest moda na "gierki". ciekawe jak ta moda przeminie co zrobicie (o ile PE przetrwa)

Odnośnik do komentarza

Z tymi zapowiedziami jest coś na rzeczy. Niektóre opisywane pozycje, aż kłują w oczy swoim średniactwem, podczas gdy redaktorzy niczym nie zrażeni, niejako na siłę każdą pozycję kreują na coś wartego uwagi. Może zamiast rubryki "dlaczego czekamy", dołożyć też "dlaczego nie czekamy", w przypadku pozycji zapowiadających się średnio lub crapowato. W końcu tworzycie to dla graczy, nie dla dobrego nastroju wydawców.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

o to prawda. Czesto zapowiada sie ewidentny przecietniak a nawet crap a autor zapowiedzi stara sie byc hiper optymista co pod stertą łajna dostrzega kucyka;-) niepotrzebnie, walcie serio między oczy swe przemyślenia

Odnośnik do komentarza

Zapowiedź niech będzie jak najwcześniej się da. ;] Nie ma sensu czekać do dnia ukazania numeru.

Z jednej strony tak, z drugiej strony pojawia się dużo komentarzy o czymś, czego czytelnik de facto nie widział :). Raczej staramy się wbić pomiędzy prenumeratę (o niej później) a premierę numeru.

 

Nie rozumiem narzekania na Powrót do Przeszłości, że umieszczają wynalazki. Wolę poczytać o zapomnianym/mniej znanym sprzęcie (którego nie miałem lub nie będę miał) niż o konsolach, które znamy na wylot i większość z nas je posiadała lub jeszcze posiada (ps2, psx). Zresztą jako, że posiadam więcej numerów PSX to ileż mogę czytać o ps2? Już przecież , ktoś napisał, że o pożegnaniu ps2 było kupę stron poświęconych. Wolę wynalazek typu 3Do czy Phillips CDi niz co roku ps2, Snes i inne przewiercone na wylot konsole.

Dlatego też w Powrocie... pojawią się różne urządzenia, a nie tylko te, które znają wszyscy.

 

Otwieram nowy numer i...... co sie dzieje z tym pismem?! czuje sie jak bym czytal przystawke do cd action. Nowa szata graficzna to jakas tragedia, wszystko jakies takie bezosobowe. Sciera chlopie ty lepiej wracaj bo Butcher niszczy wszystko co przez te wszystkie lata osiagnoles.

Pisałem o tym na PPE.pl - proszę o szczegóły. Chętnie przekażę grafikowi uwagi, ale mówiąc, że jest tragicznie, zbyt wiele nie zdołamy zmienić/poprawić, bo trudno przy takiej ocenie obrać jakiś kierunek. Tragiczne jest co? Za biało? Za czarno? Złe rozmieszczenie screenów?

 

Numer wstępnie przekartkowany. Póki co jeden plus najbardziej rzucił się w oczy - brak wszędobylskich reklam wydawnictw muzycznych.

Tak to jest, jak ktoś bardzo chce coś zauważyć :P. Aż przejrzałem i:

166 - 2 strony

167 - 1 strona (w sumie IV okładka, czyli de facto, przeglądając pismo, nie trafimy na żadną muzyczną reklamę)

168 - j.w.

169 - 1 strona, ale widać na tyle nieinwazyjna, że nie do zauważenia :)

 

Czekam na swoj ostatni nr prenumeraty i to ostatni. Niestety magazyn zszedl na psy, a otrzymywanie prenumeraty (po raz kolejny) pozniej niz pojawi sie w kioskach jest maksymalnie smieszne. Kolejny miesiac w kioslk mozna qpic, a moja nie doszla - PARANOJA! Poza tym, po zmianie wydawcy magazyn jest coraz gorszy pod wieloma wzgledami. Ja (nie)stety, ale dziekuje za tak gazetke. Cos mi sie wydaje, ze wydanie nowego magazynu PLAYBOX to najbardziej odpowiedni momant, aby odebrac PSX-owi czytenlnikow. Jest jeszcze NEO PLUS. Sorry, ale nie wroze Extreme'owi jasnej przyszlosci. Jest coraz gorzej. Ja czekam na swoj ostatni nr prenumeraty i dziekuje.

O prenumeracie za chwilę. Co do boldu - słucham. Powtarzam - jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, sam jestem z natury marudny, ale gdy zgłoszę uwagi komukolwiek, to ten ktoś mnie spyta "ale co konkretnie" i wtedy mu mam odpowiedzieć "nooo, wiesz, wiele różnych spraw"?

 

Obecną szatą zajmuje się grafik, a nie Ściera, czy jego żona - ludzie którzy nie byli grafikami.

 

Grafik czy nie, wysokiej klasy profesjonalista z pewnością to nie jest. Obawiam się, że to po prostu byle świeżak zatrudniony ze względu na koszty. Magazyn nigdy nie był składany profesjonalnie (czyli całość z konkretną estetyką konsekwentnie utrzymywaną) i niestety nadal nie jest. Moim zdaniem jest nawet gorzej, a absolutnym koszmarkiem są te "kółeczka" wyjątkowo rzucające się w oczy w obecnym numerze. Wybaczcie, ale wygląda to koszmarnie.

Nikt nie zatrudniał grafika z łapanki czy - jak napisałeś - świeżaka. Musiol już wyjaśniał - obecny grafik pracował długo m.in. w Filmie. Ma swój warsztat, ma swój styl. Ponownie - chętnie przekażę uwagi, gdy tylko ktoś napisze, o co dokładnie chodzi... Screeny są źle rozmieszczone? Grafiki źle dobrane? Za ciemno, a może za jasno?

 

PS Perez, ładne zdjęcie, mam nadzieję ,że to nie sympatie kibicowskie ;P

Nie, niekoniecznie sympatie :). Raczej pasowało mi do koncepcji, którą może rozwinę przy kolejnych HP.

 

Numer dobry, lecz ja też dołączam się do narzekań na papier i okładkę. Ponadto znalazłem babola: w oceniaczce dodatku do Black Ops jest napisane "DODATEK (DLC) DO DRAGON AGE II" ;)

Ech, chyba złożę wniosek o wydłużenie doby przy deadline'ie.Mimo przeglądania po kilka razy danej strony, zdarza się, że coś umknie. Oczywiście tutaj ewidentny nasz błąd.

 

szkoda w sumie, ze jednak nie zdecydowaliscie sie przesunąc premiery nr na powiedzmy tydzien by kosztem tego wrzucic relacje z gs...wiem , mówiliscie, ze to nie takie proste ale w sumie..zycie nie jest proste;-)

Ale tu nie chodzi o to, czy życie jest proste czy nie :). Naprawdę, z niektórymi terminami ciężko wygrać. Załóżmy, że przesuwamy, wtedy numer w kioskach pojawiłby się gdzie około 29.08. A przed nami okres ciekawych premier, czyli zaraz znowu trzeba byłoby coś przesuwać/zmieniać itd.

 

Dodam jeszcze, że nie podoba mi się pewna tendencja. Sprawa dotyczy zapowiedzi - zawsze są pozytywne! Pamiętam jak kiedyś Shiva czy HIV mówili wprost "ta gra nie zapowiada się na nic dobrego" itd i to było dobre.

Nie chcę tutaj wchodzić w kompetencje dziennikarzy, ale mimo wszystko tutaj należy zwrócić uwagę na rzetelność dziennikarską. Jasne, takie zapowiedzi, które jadą po grze, czyta się najlepiej. Problem w tym, że to niekoniecznie musi mieć związek z rzetelnością. Mając kilka informacji od wydawcy trudno zjechać grę, bo celem zapowiedzi jest po prostu poinformowanie o niej. Weryfikacją zapowiedzi jest dopiero recenzja (czy ewentualny wcześniejszy playtest) i chyba nie trudno ocenić, że czasami to, co obiecują wydawcy, mija się z prawdą, tyle że piszący nikt nie będzie strzelał "gra będzie do bani, bo jest tylko 5, a nie 8 broni", bo skąd ma wiedzieć, jak będzie naprawdę... Przejrzałem poprzedni numer i w podsumowaniach zapowiedzi często pojawia się "mam nadzieję...", "gra ma szansę" itd. Znowu, gdyby było wiele zapek krytykujących, to pewnie nie brakowałoby komentarzy "eee, to po co tracicie miejsce na takiego crapa...".

 

A mi PE nie przeszkadza taki jaki jest. Robi się z tego dojrzałe czasopismo, poparte dobrą załogą. Era "starych pism" wygasła, trzeba iść z postępem. PE w pewnym jednak sensie kłania się starym wygom - w Kąciku Biijatyk znowu jest movelist i relacja z turnieju, Hiv prowadzi listy, jest felietion czytelnika. Z drugiej strony jest chaotycznie, ale nie żeby mi przeszkadzało - tu recka, tu kącik, znowu felieton, znowu kącik, ect. No i mało recek, dużo rzeczy porozrzucane po builderze, pockecie, bez tektury... ale to pewnie przez sezon ogórkowy. Papier ok, ale grzbiet faktycznie du.piaty bo nie da się zgiąć pisma i czytać monostronnie..A i ogóllnie dajcie trochę ciemniejszych kolorów czasem, bo od białego w nocy bolą oczy po dłuższym czytaniu :)

W nocy to się śpi ;). Przekazałem info, aczkolwiek tutaj wiele zależy od gier. Są takie, których składanie na czarnym mija się z celem, ot, choćby np. z tego numeru Disney Universe. Znowu, mimo wszystko, felietony czy inne teksty wygodniej czyta się, gdy są na białym tle (zakładając, że jednak czytamy w dzień :)).

 

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem najnowszego numeru w Warszawie już teraz, to zapraszam na stoisko do Wola Parku póki jeszcze je mamy :)

 

dobry żart. kiedyś pamiętam to leciało się w dzień premiery po nowe PE żeby nie wykupili, a dziś jak ukazuje się nowy nr to jeszcze zalega w ch*j starych egzemplarzy.

co do okładki to jest OK, ale i tak bardziej interesuje mnie zawartość gazetki.

a papier faktycznie gówniany, niedługo w ramach cięcia kosztów może na srajtaśmie będziecie drukować?

@ Iquis - PE powinno się rozwijać się, zgadzam się, ale w odpowiednim kierunku

@Figaro - zgadzam się, kiedyś jak gra zapowiadała się na crapa to już w zapowiedzi została odpowiednio zjechana, a teraz liczy się tylko kasa kasa... (np. jak to soq zachwycał się w zapowiedzi DNF)

ja PE kupuję/oglądam z przyzwyczajenia, nie wiem jak długo jeszcze dam radę czytać to, co pozostało po starym dobrym PE, ale co tam, przecież zyskacie 10 casualowych czytelników, bo teraz jest moda na "gierki". ciekawe jak ta moda przeminie co zrobicie (o ile PE przetrwa)

Co do bolda - zalega, bo zależało nam, aby każdy mógł nabyć pismo, a zdarzały się sygnały, że już nie ma. Uprzedzając - nie, nie ze względu, że w ogóle nie doszło :), tylko po prostu było ich za mało. O zapowiedziach już wspominałem, ale dodam - nikt nie pisze ich za kasę czy co tam sobie jeszcze czytelnicy wyobrażają. DNF był zapowiedziany, bo nadzieję można było mieć i skąd SoQ mógł wiedzieć, że wyjdzie w sumie tak, jak wyszło. Takich przykładów można mnożyć - w zapowiedziach słyszymy, że będzie masa nowości (np. w corocznych seriach), a dopiero płyta w czytniku weryfikuje wszystko.

 

Prenumerata - ja ze swojej strony mogę jedynie przeprosić, chociaż w sumie żadnego wpływu na prenumeratę nie mam. Pojawiło się info o priorytecie - pisałem w poprzednim miesiącu - różnica była wręcz niezauważalna. Nie wiem, czemu jedni dostają w terminie, a jedni nie. Wszyscy prenumeratę mają z tej samej wysyłki i wiele osób miało swoje egz. już w piątek. Wiele zależy też od samej poczty - monitorujemy na bieżąco, kiedy dostają egzemplarze, kiedy je rozsyłają, ale nie mamy możliwości sprawdzić, czy akurat dzisiaj listonosz miał ochotę wrzucić przesyłkę do skrzynki, czy może doszedł do wniosku, że wrzuci jutro, bo w sumie dzisiaj to nie ma w danym rejonie innych listów...

 

Papier - tutaj zmian póki co żadnych nie przewidujemy. Sprawdza się on od lat przy Teraz Rocku, więc czemu ma być inaczej w PE? Numery sprzed kilku lat trzymają się bardzo dobrze - nic się nie rozpuszcza, nie odkleja, nie wypadają strony.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie zatrudniał grafika z łapanki czy - jak napisałeś - świeżaka. Musiol już wyjaśniał - obecny grafik pracował długo m.in. w Filmie. Ma swój warsztat, ma swój styl. Ponownie - chętnie przekażę uwagi, gdy tylko ktoś napisze, o co dokładnie chodzi... Screeny są źle rozmieszczone? Grafiki źle dobrane? Za ciemno, a może za jasno?

Nie rozumiem tego lamentu na grafika czy ogólnie samą szatę graficzną. Mi tam się podoba. Moim zdaniem jest tak, jak być powinno. Zobaczcie sobie np. playtest Resistance 3. I co, wygląda to brzydko? Mi się podoba. Czego Wy byście chcieli? Białego tła i blach samego tekstu? Choć po części mogę to zrozumieć, gust jest jak dupa, każdy swoją ma. Ale ten lament w kierunku Troca czy ogólne narzekanie w stylu: "bo kiedyś było lepiej, czasy były lepsze, PE był lepszy, piwo mniej kosztowało i kobiety miały większe piersi" jest raczej takim narzekaniem dla samego narzekania...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W końcu i ja dostałem swoją prenumerate - wczoraj wieczorem w końcu był w skrzynce...Żeby jednak nie psioczyć, słów kilka pozytywnych na temat nowego numeru. Chciałbym zwrócić uwagę na to że poprawia się - w moim odczuciu - jakość składu graficznego / layoutu recenzji. Chociazby na przykladzię recki Deus Exa - dużo tekstu który czyta się lepiej jesli nie jest poszatkowany zdjęciami i artami jak wcześniej. Jeden art po lewej pod tytułem może być, dalej też nieźle. Chyba grafik bierze sobie do serca uwagi? To miłe! Dalej też jest lepiej, fajny "wzorek" w dziale listy (ala stemple pocztowe) , jakoś w miarę przejrzyście "zmontowane" stałe działy. Nie podobają mi się tylko newsy: żywcem wzięte z Playboxa ostatniego (inspiracja?). Ale trzymam kciuki i oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Po pierwszym przeglądnięciu muszę przyznać że jestem mile zaskoczony! Układ stron [screeny, tło] naprawdę pozytywny, w niektórych reckach nawet świetny[Emily (choć to akurat zasługa stylu graficznego tej gry) , Resistance(o tym później), PES (tego typu układ strony chyba najbardziej mi odpowiada)!

 

Na razie nie mam się do czego przy(pipi)ić poza jednym - Playtesty. Rozumiem że chcecie je jakoś odróżnić od recek ale na bogów, nie w ten sposób.

Przeglądam numer. Zaczyna się Resistance, myślę sobie - fajnie, czerwony to taki kolor oporu [blah] i w sumie pasuje taka rameczka i wyblakłe kolorki. Przewracam kilka stron dalej i co? Dead Rising 2 - omfg co za kwasek. Następnie Uncharted - to samo, co za zonk. Okropnie to moim zdaniem wygląda. Nie wiem, może po prostu nie lubię tych kolorów? A może są za słabo dobrane? Rozumiem że kolor logo w DR2 i pustynia w U3 ale hmmm.. no nie pasuje mi to. Na szczęście jest to przeplatane fajnie dobranym tłem w F1.

 

To tak na szybko. Teraz spadam sobie zrobić obiad :)

Odnośnik do komentarza

Nikt nie zatrudniał grafika z łapanki czy - jak napisałeś - świeżaka. Musiol już wyjaśniał - obecny grafik pracował długo m.in. w Filmie. Ma swój warsztat, ma swój styl. Ponownie - chętnie przekażę uwagi, gdy tylko ktoś napisze, o co dokładnie chodzi... Screeny są źle rozmieszczone? Grafiki źle dobrane? Za ciemno, a może za jasno?

 

Toć właśnie napisałem konkret - wszędobylskie "kółeczka". Rozumiem że zamiar był taki, by zniwelować trochę tę kanciastość, ale niestety zdjęcia w ten sposób wykadrowane to zbrodnia na fotografii. To wręcz kaleczy moją wrażliwość estetyczną ;)

 

Przejrzałem jakiś starszy numer Filmu składany przez obecnego grafika i niestety cudów nie ma, aczkolwiek jest lepiej niż obecnie w PE. Do EDGE'a który leży obok na półce jednak nie ma startu. Za to obleśne kółka też tam (w FIlmie) znajduję, widocznie jakiś "fetysz" ;)

Odnośnik do komentarza

Nikt nie zatrudniał grafika z łapanki czy - jak napisałeś - świeżaka. Musiol już wyjaśniał - obecny grafik pracował długo m.in. w Filmie. Ma swój warsztat, ma swój styl. Ponownie - chętnie przekażę uwagi, gdy tylko ktoś napisze, o co dokładnie chodzi... Screeny są źle rozmieszczone? Grafiki źle dobrane? Za ciemno, a może za jasno?

 

Toć właśnie napisałem konkret - wszędobylskie "kółeczka". Rozumiem że zamiar był taki, by zniwelować trochę tę kanciastość, ale niestety zdjęcia w ten sposób wykadrowane to zbrodnia na fotografii. To wręcz kaleczy moją wrażliwość estetyczną ;)

 

Przejrzałem jakiś starszy numer Filmu składany przez obecnego grafika i niestety cudów nie ma, aczkolwiek jest lepiej niż obecnie w PE. Do EDGE'a który leży obok na półce jednak nie ma startu. Za to obleśne kółka też tam (w FIlmie) znajduję, widocznie jakiś "fetysz" ;)

A to akurat jest ciekawe :). Sam zastanawiałem się, na ile próba zbliżenia się graficznie do EDGE-a byłaby w naszym kraju możliwa (jednak jest to trochę inna mentalność i przyzwyczajenia). Tam to jest dopiero wszystko ładnie ułożone i sterylne :).

Odnośnik do komentarza

A to akurat jest ciekawe :). Sam zastanawiałem się, na ile próba zbliżenia się graficznie do EDGE-a byłaby w naszym kraju możliwa (jednak jest to trochę inna mentalność i przyzwyczajenia). Tam to jest dopiero wszystko ładnie ułożone i sterylne :).

 

Sterylnie? Raczej nie. Często jak jest większa fotografia to nachodzi na nią jakaś grafika. Wszelkie belki są dość skomplikowane (nie są to jednokolorowe prostokąty). W ogóle masa detali. Tła często bywają wręcz całkowicie szalone :)

 

 

Żeby nie być gołosłownym zrobiłem kilka zdjęć:

http://img52.imagesh.../dsc05110xm.jpg

http://img801.images...7/dsc05111u.jpg

http://img854.images...2/dsc05112k.jpg

http://img202.images...5/dsc05113n.jpg

Każdy może teraz sobie wyrobić zdanie czy to jest sterylność :)

Edytowane przez Pajac
Odnośnik do komentarza

Tak na szybko po przekartkowaniu, z zawartości nie pasują mi najbardziej 3 rzeczy - strona 88 i cosplay'owa Pani. Zmarnowana cała strona, po cholerę to? Można byłą ją dać w kwadraciku 10x10cm, czemu ma coś takiego służyć? Żeby nerdy sobie trzepały kapucyna do takich zdjęć, czy co? Druga sprawa - kącik bijatyk, ale to już oceniam mega subiektywnie. Po co aż dwie strony na te ciągłe kombinacje ciosów? Nigdy nie czytam tego bełkotu i tych znaczków.

Trzecia rzecz - strona 63 i recenzja dodatku do Spec Ops - tekstu tyle co kot napłakał, więcej screenów niz tekstu, przynajmniej optycznie. No i błąd pod napisem werdykt - "dodatek DLC do Dragon Age II". Numer 167 był dla mnie najgorszym numerem PSX'a w historii, jednak po numerze 169 widzę pewien promyk nadziei, ciekawe jak pismo potraktuje nadchodzący zalew megahitów.

Odnośnik do komentarza

Sterylnie = chodziło mi o znacznie więcej światła niż w naszych rodzimych czasopismach. Strony, które pokazałeś są z którego numeru? Pytam, gdyż EDGE jakiś czas temu (ze 3-4 numery temu) zmienił szatę graficzną i może mówimy o starym i nowym layoucie.

 

Numer marcowy z tego roku. Światła jest zdecydowanie więcej w recenzjach, to prawda. Dzięki temu łatwo zorientować się w jakim dziale aktualnie się znajdujemy.

Niestety nie mam żadnego numeru po odświeżeniu, zmienili zresztą też format papieru na węższy. Jak będzie jakiś ciekawszy numer to sobie sprowadzę ;)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem i dostałem jakąś dziwną okładkę, z tyłu jest "grzbiet" a z przodu okładka jest ucięta po lewej stronie a po prawej jest "piękny" biały pasek... Też ktoś tak ma????

 

Perez odwołuje podziękowania za ten odwrócony grzbiet ;)

 

E: Lucek- feralny lub edycja specjalna :D

Zdecydowanie jakiś babol z drukarni. Podeślij jakąś fotkę (będę miał dowód do drukarni), a numer doślemy.

 

Zdjęcie "wrzucę" w temat dziś lub jutro.

___________________________________________________

 

Fajnie że wyraźnie wrócił HIV, od zawsze świetnie czytało mi się jego wszystkie teksty :) Przeczytałem recenzje Deux ex i catherine- recki eleganckie! Tak jak się spodziewałem artykuł "gra w życie" dał radę, kolejnym plusem jest nareszcie ciekawa seria (PoP) w "Przez pryzmat serii". Cosplay powinien zostać na stałe :), wyrzucić można za to "grające damy" na rzecz większej ilości HC room'ów, no ale HIV pewnie o tym nawet nie pomyśli przez sek. więc już kończę.

 

dsc00005pb.th.jpg

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/594/dsc00006gw.jpg/

 

 

dsc00006gw.th.jpg

 

 

dsc00006gw.th.jpg

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Ktoś tam zrobił foto pismu Edge

http://img801.images...7/dsc05111u.jpg

Kur... gdyby takie coś pojawiło się w Extrimie, zaraz by poleciały posty, typu "dwie strony i tylko tyle tekstu" "po co te grafiki".

Ale to Edge i na nim należy się wzorować (?)

Edit: Ta recka DS w Edge, przypomina mi koniec lat '90tych i layout jak z Oficjalnego PlayStation Magazynu :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ktoś tam zrobił foto pismu Edge

http://img801.images...7/dsc05111u.jpg

Kur... gdyby takie coś pojawiło się w Extrimie, zaraz by poleciały posty, typu "dwie strony i tylko tyle tekstu" "po co te grafiki".

Ale to Edge i na nim należy się wzorować (?)

 

EDGE jest znacznie grubszy od PE a i w samym PE masz teraz artworki na całą stronę bez żadnego tekstu. Nie wiem czy należy się wzorować, ja napisałem jedynie że EDGE jest znacznie ładniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Ten screen dobitnie pokazuje, ze E i PE prezenuja zupelnie odmienne style graficzne a co za tym idzie oba pisma kierowane sa do zupelnie innego odbiorcy. Jesli recki w EDGEu wygladaja jak przytoczony screen to mi to przypomina pisma dla byznesmenow gdzie szata musi byc sterylna i "krawatowa". PE takie nie jest, jest bardziej "mlodziezowe" wiec nie wyobrazam sobie zeby na sile wprowadzac do niego taki sztywny styl. Pewnie w E recenzenci podpisuja sie imieniem i nazwiskiem co?
Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że nie podoba mi się pewna tendencja. Sprawa dotyczy zapowiedzi - zawsze są pozytywne! Pamiętam jak kiedyś Shiva czy HIV mówili wprost "ta gra nie zapowiada się na nic dobrego" itd i to było dobre.

 

Hmm... No pewnie, same zachwyty zawsze... Chociażby playtest Dead Rising: Off the Record, spod ręki wielkiego fana serii - aż kipi entuzjazmem:).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.