Skocz do zawartości

Alien Cinematic Universe


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

robi się robi. alien z podtytułem (nie pamiętam) będący 3 częścią "sagi Prometeusz". Ridley Scott nie pisze scenariuszy (co najwyżej konsultuje na etapie produkcji) tylko reżyseruje i produkuje. Czekam cholernie, bo pomimo średniego, a z perspektywy sequela do Prometeusza wręcz słabego Covenant, potencjał dalej jest. Alien w tytule może sugerować, ,ze podobnie jak w przypadku Covenant, film rozminie się z ideą zawartą w Prometeuszu i znowu powstanie hybryda promka z alienem nie spełniająca oczekiwań żadnej ze stron. Grunt to dobry scenariusz i zielone światło dla Scotta na robienie tego, co zaczął w Prometeuszu bo strzelam w ciemno, że taki miał plan.           

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dopiero obejrzałem. Ominął mnie okres oczekiwania na film, więc do oglądania przystąpiłem z zamiarem "obejrzenia czegoś z nudów"/trochę dla zaliczenia filmu z klasycznej serii. Znałem wszystkie zarzuty w stronę tego filmu, jakieś fakapy, dużą część fabuły, bo z jednak z ciekawości czytałem. Spodziewałem się gówna najgorszego, nieinteresującego i przynudzającego do porzygu. Wszystkie poprzednie części Obcego widziałem, poza Prometeuszem, którego chyba tylko zacząłem. No i kurde, co by nie mówić, przez cały film byłem zainteresowany, śledziłem wydarzenia i dialogi, i ostatecznie nawet mi się podobało. Chyba nostalgia wjeżdża mocno, ludzie znają stare filmy (i postacie) na pamięć i po prostu chcieli więcej tego samego w nowej oprawie, a dla mnie miła odmiana i na pewno nie gwałt na serii jak w przypadku Star Wars. A co do Ridleya Scotta, to trzeba przyznać, że warsztat ma zacny i reżysersko/technicznie na pewno nie zawodzi. Samo to znacząco podbija wartość filmu. Lubię Obcego, ale nie jestem jakimś wielkim fanem ortodoksem, a jeśli powstanie trzecia część to tym razem prawdopodobnie się skuszę. Przy całych niespełnionych oczekiwaniach trzeba przyznać, że to wciąż film na pewnym poziomie i nie ma co się na niego obrażać, bo wychodzi sporo znacznie gorszych.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, krzysiek923 napisał:

Dopiero obejrzałem. Ominął mnie okres oczekiwania na film, więc do oglądania przystąpiłem z zamiarem "obejrzenia czegoś z nudów"/trochę dla zaliczenia filmu z klasycznej serii. Znałem wszystkie zarzuty w stronę tego filmu, jakieś fakapy, dużą część fabuły, bo z jednak z ciekawości czytałem. Spodziewałem się gówna najgorszego, nieinteresującego i przynudzającego do porzygu. Wszystkie poprzednie części Obcego widziałem, poza Prometeuszem, którego chyba tylko zacząłem. No i kurde, co by nie mówić, przez cały film byłem zainteresowany, śledziłem wydarzenia i dialogi, i ostatecznie nawet mi się podobało. Chyba nostalgia wjeżdża mocno, ludzie znają stare filmy (i postacie) na pamięć i po prostu chcieli więcej tego samego w nowej oprawie, a dla mnie miła odmiana i na pewno nie gwałt na serii jak w przypadku Star Wars. A co do Ridleya Scotta, to trzeba przyznać, że warsztat ma zacny i reżysersko/technicznie na pewno nie zawodzi. Samo to znacząco podbija wartość filmu. Lubię Obcego, ale nie jestem jakimś wielkim fanem ortodoksem, a jeśli powstanie trzecia część to tym razem prawdopodobnie się skuszę. Przy całych niespełnionych oczekiwaniach trzeba przyznać, że to wciąż film na pewnym poziomie i nie ma co się na niego obrażać, bo wychodzi sporo znacznie gorszych.

 

Spoko, ale co obejrzałes?

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, krzysiek923 napisał:

> temat Alien Cinematic Universe

> "Wszystkie poprzednie części Obcego widziałem, poza Prometeuszem"

 

Hmm

 

Hmm. Pisanie posta tak że żeby zrozumieć co człowiek ma na myśli, trzeba wykluczyć wszystko czego nie miał na myśli:philosoraptor:

 

Inna sprawa że jeśli piszesz o Covenant to raczej nie da sie tego filmu ocenić nie oglądając Prometeusza bo gówno się wie o fabule. Oprócz tego że statek wylądował na planecie. 

Odnośnik do komentarza

Nie oglądając też można co nieco wiedzieć o fabule, nawet sporo, bo Prometeusz to film z 2012 roku i chociaż nie oglądałem, to czytałem opinie i całe dyskusje, więc fabularnie byłem na bieżąco. Pewnie o jakichś detalach nie wiem, no ale to raczej nie zmieni mojego odbioru Przymierza. Aż nabrałem ochoty na Prometeusza, który podobno jest lepszy. Przynajmniej wiem już, że biorę się za prequel filmu, który widziałem i zamiast szukać w nim Obcego, zainteresuje mnie sam w sobie, jako uzupełnienie.

 

Cytat

Oprócz tego że statek wylądował na planecie. 

A z tym to grubo przesadziłeś.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 8 miesięcy później...

https://www.antyradio.pl/Filmy-i-seriale/Filmy/powstaje-kolejny-nowy-obcy-glowna-role-zagra-malo-znana-mloda-aktorka?fbclid=IwAR1O0C7b_oHv9YwMM54V-BVSx8SgnNG9XCYPgLVe0Nyhs_QzolUlv7Q75CU

 

To chyba ten dla Hulu. Piszą że na fali predatora Prey robią film. Mi ten Prey podszedł mocno więc bardziej się cieszę, niż się nie cieszę. 

 

Znowu też będzie ciekawy wylew na forum, bo na bank będą wielkie i silne oraz przerażające strong female. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Teaser jak najbardziej na plus, fajnie, że robi to gość od horrorów - może wreszcie marka wróci na właściwe tory.
Oczywiście to tylko krótka zajawka i "wszystko się może zdarzyć", ale po tym materiale jestem pozytywnie nastawiony.
Podobnie chyba zresztą myślą włodarze 20th Century Fox, bo żadnego Hulu nie będzie tylko kinowy release (co cieszy, bo będzie możliwość kupienia fizycznego wydania do kolekcji).
Oby tylko nie wpierdalali woke-gówna, silnych bab, pomiatających facetami i będących silnymi, bo "moc jest kobietą" - ostatnia scenka to znów granie na nostalgii i kolejna "Ripley" (w Covenant też to było), oby była fajnie napisana, bo sama poza z giwerą, kojarząca się z końcówką ALIENS to za mało, żebym klaskał.
Podobno postaci będzie 6, więc pewnie ze dwie do natychmiastowego odstrzału, a reszta może będzie jakoś ciekawie nakreślona - nie oglądam horrorów to nie wiem, jak to tam w tych "Teksańskich masakrach" wygląda w tym departamencie.
Oby nie była to taka banda no-name-debili jak w Covenant, gdzie od samego początku człowiek wiedział, że są tu tylko po to, by ginąć w efektowny sposób.
Warstwa techniczna i klimacik wyglądają super, więc jakby fabularna część dowiozła to byłoby zajebiście.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.