Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

coś na poczatku wydaje sie jak by czytala z kartki że jest "bardzo zadowolona że gra w w grze" ...

 

 

ale tez bez kitu, nawet jak staną na głowie to i tak bedzie lipa, przeciez oryginał nagrywany był - akcja + dzwięk jednocześnie, cała scenka, łacznie z bieganiem, gibaniem sie, zasapaniem itp. a polska wersja to stanie i czytanie z kartki... nie może być tak samo dobre

 

ja i tak zawsze gram po angielsku, ale akurat w grach w ktorych scenki sa nagrywane tak jak to robi NG to tym bardziej trudno jest przekazac oryginalny klimat

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

 

Anna Cieślak - aktorka filmowa i teatralna - użyczyła głosu Ellie, młodej, odważnej bohaterce The Last of Us - najnowszej gry studia Naughty Dog. Ania dubbingując postać Ellie dołączyła do grona artystów, którzy wzięli udział w projekcie Lokalizacje 2.0., wprowadzonym w 2009 roku przez Sony Computer Entertainment Polska. Gra ukazuje świat po epidemii, która odmieniła jego oblicze. Ludzkość została zdziesiątkowana, a ci, którzy ocaleli, walczą o żywność, broń i wszystko, co przedstawia jakąkolwiek wartość. Jeden z ocalałych Joel, zostaje wynajęty, by wydostać 14-letnią Ellie z rządzonej twardą ręką zmilitaryzowanej strefy ochronnej. Proste zlecenie szybko przeradza się w przygodę, która na zawsze odmieni bohaterów.

 

„Ellie jest młoda, bardzo odważna, pewna siebie (…) i nad wyraz dojrzała jak na swój wiek. To jest dla mnie bardzo trudne zadanie bo to jest kilkunastoletnia dziewczynka (…) i trzeba oddać jej poziom odczuwania i emocje.” – komentuje Ania Cieślak.

 

Esencję gry stanowi emocjonalna więź kształtująca się pomiędzy parą bohaterów. The Last of Us to historia o lojalności i odkupieniu. Dwójka bohaterów, przemierzając postapokaliptyczną Amerykę, napotyka grupy ocalałych, które wypracowały własne metody radzenia sobie z zainfekowanymi, niedostatkiem zapasów i zagrożeniem ze strony innych ocalałych. Aby przeżyć w nowej rzeczywistości, Joel i Ellie muszą obdarzyć się zaufaniem oraz nauczyć się współpracować.

 

Ania Cieślak opowiada o relacji między dwoma głównymi bohaterami: „Moja bohaterka jest partnerką Joela w tej przygodzie (…). Z jednej strony jest nim zafascynowana, a z drugiej strony często mu się stawia, buntuje i zdarza się że ma rację. To jest bardzo faja relacja, bo wymaga wzajemnej czujności, ale także zaufania.”

 

Sony Computer Entertainment Polska zapraszając do współpracy Annę Cieślak, kontynuuje projekt Lokalizacje 2.0, którego celem jest zapewnienie polskim użytkownikom najwyższej jakości korzystania z gier oraz usług PlayStation w języku polskim. Kwiecień 2013 został ogłoszony miesiącem z gwiazdami PlayStation, co oznacza, że w każdą środę miesiąca przedstawiony zostaje nowy bohater, który użycza swojego głosu postaci z nadchodzących produkcji na PlayStation 3. Już w kolejne środy, kolejne ogłoszenia.

 

Premiera gry The Last of Us – już 14 czerwca 2013!

 

Informacja Prasowa

http://www.grasz24.pl/newsy/anna-cieslak-jako-ellie-w-polskiej-wersji-the-last-of-us-,1,1,16189

Odnośnik do komentarza

Lepiej mieć niż nie mieć. Ważne że coś się dzieje na naszym rynku. Narzekania były, że się nie dzieje, ale jak już jest to ludziom w dupach się poprzewracało i już nie chcą by się działo. Nie dogodzisz. Jak dla mnie, to TLoU w tym temacie wyrywa z kapci, choć na pierwszy ogień i tak pójdzie standard. Angielski dubbing i pl napisy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

,,Noughty Gods". Dobre, a ja bym ich nazwał ,,benchmarks gods", bo jedyne co potrafią robić w grach, to kozacką grafikę. Gierki ich są po prostu słabe, odtwórcze i ratuje je głównie ładna grafika, która zaspokaja wszystkie potrzeby tzw. graficznych dziwek, toczących boje w wojenkach konsolowych. 

 

 

Słabe prowo. Wszystko co najlepsze na konsolach PlayStation, kojarzy mi się z tymi Psiakami. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Może dla szczęścia i powodzenia projektu umówili się żeby się nie golić do czasu ukończenia. Podobnie jak sportowcy w play-offach np. hokeiści.

 

Ostatnio widziałem wywiad z dyrektorem kreatywnym, który robił przy nowym SimCity i mówił, że przez ostatnie 6 miesięcy crunchowali i nie było wtedy czasu na takie bzdury jak golenie się (zaj'ebistego wąsa koleś zapuścił). 

Odnośnik do komentarza

 

 

Osią fabuły The Last of Us będzie relacja kształtująca się pomiędzy dwójką głównych bohaterów – Ellie i Joelem (w polskiej wersji językowej Krzysztof Banaszyk). Dialogi nierzadko niosą ze sobą potężny ładunek emocjonalny. Czy polscy aktorzy sprostali trudnemu wyzwaniu i zachowali cały zestaw emocji podczas nagrywania dubbingu przekonamy się 14 czerwca. Na ten dzień zaplanowana została premiera The Last of Us.
O jakość gry aktorskiej w przypadku Krzysztofa Banaszyka nie martwię się w ogóle. Jego kreacje Cole’a MacGratha z inFamous czy Vernona Roche’a z Wiedśmina 2 są wystarczającym dowodem na to, że i z Joela z The Last of Us jest w stanie uczynić postać niezwykle krwistą i posługującą się pełnym wachlarzem emocji. Próbki z Anią Cieślak w roli głównej już tak optymistycznie nie nastrajają. Ale z jakimikolwiek ocenami wstrzymajmy się do debiutu gry.

 

http://dubscore.pl/Home/Details/775%2cAnna_Cieslak_wcieli_sie_w_Ellie_w_The_Last_of_Us__Joelem_Banaszyk

Odnośnik do komentarza

Skoro już o dubbingu mowa, sprawdziłem sobie kto podkłada głos w oryginale pod Joela - a tam wszędobylski Troy Baker  :confused:

 

Poważnie, czy w branży vocie actingu jest tylko kilku aktorów na krzyż, którzy podkładają głosy wszędzie gdzie się da? Nie umniejszam kunsztu Baker'owi gdyż głos ma bardzo fajny, ale ileż można - w każdej nowej grze słyszę Snowa z FF13/ Chrisa z Residenta/ DeWitta z Bioshocka itd. itp.  Totalnie zabija to jak dla mnie immersję.

 

W polskiej branży dubbingowania gier jestem w stanie zrozumieć, że w każdej produkcji są Ci sami aktorzy, bo jesteśmy 40 lat za murzynami. Ale dlaczego w dużych zagranicznych produkcjach przewijają się w kółko ci sami, tego nie potrafię ogarnąć...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...