Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

krypto to aktualnie przyszłość. Banki testują różne rozwiązanie kryptowalutowe (o XLM było ostatnio głosno) wiec w tym temacie będzie tylko lepiej. Nvidia juz się chyba połapała i jak widac zaczela produkowac karty dla górników (szkoda ze cena z kosmosu i majnerzy dalej wola walić w 3070 i 3080 rtx)..

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, oFi napisał:

mhm, rzeczywiście z doopy jak krypto stoją wysoko cenowo i jest hossa. To jak myslisz gdzie wszystkie karty znikają aktulanie?

ja sie chetnie dowiem jak wyliczyles te wakacje 2022, skad wiesz co sie dzieje w chinach i doczytaj co to znaczy 'oscyluje' bo to nie to samo 'celuje'

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

W jakim sensie? Patrząc cenowo i wydajnościowo te nowe Intele to bardzo dobry wybór do grania.

W ogóle ja zawsze czytałem o tych botlenecach procesorów, gram na RTX3070 z budżetowym prockiem z 2017r w 4k/60-100 Hz. Na monitorze 1440p to już w ogóle jest luksus jeżeli chodzi o płynność i ciągle się zastanawiam po co przepłacać za procesory, jeżeli ktoś nie ma zamiary grać w 1080p.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.03.2021 o 01:21, easye napisał:

W ogóle ja zawsze czytałem o tych botlenecach procesorów, gram na RTX3070 z budżetowym prockiem z 2017r w 4k/60-100 Hz. Na monitorze 1440p to już w ogóle jest luksus jeżeli chodzi o płynność i ciągle się zastanawiam po co przepłacać za procesory, jeżeli ktoś nie ma zamiary grać w 1080p.

 

Co to jest ten budżetowy procek tak BTW? ;) Jako, że u mnie cały zestaw w dół ciągnie procesor rozglądam się za czymś z serii x400 lub x500. 

Odnośnik do komentarza

No tyle że od 1440p w górę wszystkie gry w 98% obciążają glownie kartę graficzną. Przy 4k średnio mam obciążenie CPU na poziomie 20%-60%, czasami 80% (a to procek z przed prawie 5 lat!), GPU zas 90-100. Często latały tutaj filmy z tanimi ryzenami w połączeniu z najmocniejszymi RTXAmi i w 4k procesor prawie nic nie dawal, w porównaniu do najdroższych Inteli.

Nie wierzysz to sobie odpal YT.

 

Kiedyś nie wiedziałem właśnie dlaczego wszystkie testy nowych prockow robione są przy rozdzielczościach 1080p. No głupio byloby pokazać że 3 lata młodszy procesor, 2 razy szybszy na papierze, 3 razy droższy w sklepie w 4k  daje +5 fpsow...

 

Jedyne co przez te parę lat zauważyłem to mocne spadki fpsow jak włączę nagrywanie wszystkiego w tle. Tutaj rozumiem procesor mógłby pomoc? 

 

Przykładowo gram w grę z ustawieniami 4k/ultra i mam średnio 80-100 fpsow, włączę nagrywanie w tle i jest nagle 60 fpsow...

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, easye napisał:

No tyle że od 1440p w górę wszystkie gry w 98% obciążają glownie kartę graficzną. Przy 4k średnio mam obciążenie CPU na poziomie 20%-60%, czasami 80% (a to procek z przed prawie 5 lat!), GPU zas 90-100. Często latały tutaj filmy z tanimi ryzenami w połączeniu z najmocniejszymi RTXAmi i w 4k procesor prawie nic nie dawal, w porównaniu do najdroższych Inteli.

Nie wierzysz to sobie odpal YT.

 

Kiedyś nie wiedziałem właśnie dlaczego wszystkie testy nowych prockow robione są przy rozdzielczościach 1080p. No głupio byloby pokazać że 3 lata młodszy procesor, 2 razy szybszy na papierze, 3 razy droższy w sklepie w 4k  daje +5 fpsow...

 

Jedyne co przez te parę lat zauważyłem to mocne spadki fpsow jak włączę nagrywanie wszystkiego w tle. Tutaj rozumiem procesor mógłby pomoc? 

 

Przykładowo gram w grę z ustawieniami 4k/ultra i mam średnio 80-100 fpsow, włączę nagrywanie w tle i jest nagle 60 fpsow...

 

Te filmiki, o których piszesz to sam dawałem podczas dyskusji z tym od "młodego" i sam polecałem tani 3600 do 2070s zamiast 3700x + 2060s. Ale to zupełnie inna kwestia, bo 3600 jest lepszy od 8400, nowszy, posiada smt i wyższe zegary, a konkurencją dla tego drugiego był ryzen 1600.

 

Te +5 fps dalej piszesz o średniej. Ja piszę o 0.1 i 1℅ low. Jak w 1080p te wartości są niższe niż 60fps to w 1440 i 4k dalej będą niższe, nieważne, że średnie zużycie procka jest ogólnie małe - jak pojawią się spike'i podczas mocnych zadym, klatki polecą, stutter zauważysz. Cyberpunk zabija nawet 8700k, a jest dużo gier, które mocniej potrafią usiąść na procu.

Odnośnik do komentarza

No ale Cyberpunk to słaby przykład bo gra jest jedną z gorzej zoptymalizowanych gier ostatnich lat. Mając kartę za 9k tez będziesz miał dropy, więc nie ma o czym rozmawiać. Ja od 2017 r nie grałem w żadna grę, która wyświetlałaby poniżej 60 fpsow, a gram zawsze w najwyższych ustawieniach. Jasne nie jest tak, że wszystkie tytuły chodzą natywne, ale na PC masz jeszcze skalowanie rozdzielczości jak na konsolach i w grach kiepsko zrobionych z reguły gram np. w skalowanym 4k w 80% Ultra. 

 

3600 w wielu testach nie wychodzi lepiej niż 8400, a w rozdzielczosxi 1440p / 4k różnic nie ma praktycznie żadnych. Dlatego należy zwracać uwagę jakie rozdzielczości porównujesz, 1080p najbardziej obciąża procesor, wszystkie rozdziałki wyższe przejmuje już GPU. Jak sam mówisz, na papierze procesor nowszy, szybszy, lepsze taktiwanie a porównaj jaks grę w 4k/1440p z tą samą karta graficzna. Nie wiem nawet czy w ogóle te 5% uzyskasz.

 

Możesz zerknąć zresztą sam w mój profil, mogę Ci wypisać ustawienia każdej gry i najniższy fps i sobie porównasz.

Odnośnik do komentarza

Dla przykładu obecnie średnia półką Intela polecany w zestawach dla graczy jest Intel Core i5-10400F. 

 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8400-vs-Intel-Core-i5-10400F/3939vs4079

 

No słabo bym powiedział, slaaabo.

 

Drozszy 10600KF też szału nie robi. Zastanawiałem się jakoś czas temu czy nie wymieniać płyty z procesorem, ale ostatnie lata te wszystkie procki że średniej półki jeżeli chodzi o gaming to niezła stagnacja.

Odnośnik do komentarza

Krótkie info odnosnie kopania etherium. Połączenie 2080ti i 3080 daje uzysk dzienny w okolicy 50 - 60 PLN (~160 mh/s). 

Oczywiście 3080 jest tak Zaprojektowany ze po czasie w każdej jednej sztuce grzeje się GDDR6X. 100 st i więcej. Wymienilem termopady i 30 stopni mniej. 

Ogólnie póki ma to sens warto odpalić  

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.03.2021 o 21:09, mozi napisał:

Krótkie info odnosnie kopania etherium. Połączenie 2080ti i 3080 daje uzysk dzienny w okolicy 50 - 60 PLN (~160 mh/s). 

Oczywiście 3080 jest tak Zaprojektowany ze po czasie w każdej jednej sztuce grzeje się GDDR6X. 100 st i więcej. Wymienilem termopady i 30 stopni mniej. 

Ogólnie póki ma to sens warto odpalić  


Ja tez kopie na swojej 3080 gaming x trio ale pamięci grzały sie do 108 stopni. Po zmianie termopadow (w tym modelu już były) grzeją się do 104 wiec szału ni ma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...