Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 3080 Master na biosie performance trzyma za wszelką cenę 65 st na GPU. 

Wgole te karty to nie jest jakas super konstrukcja. Nie kosztuje to mało a okazuje się że albo głośno albo gotujące się termodpady na pamieciach itd. Jedyne co wyszło to Asusowi tuf i strix ale znowu w strixie piszczą cewki. 

Wydawało mi się że 2080ti który bierze 270w to już jest piekarnik a teraz mam bez uv w3080 pobór 340w a Twoja 3090 to pewnie z 380w albo lepiej. To jest bez sensu bo bez dobrze wentylowanej budy i aio to wogole te karty nie pożyją za długo do tego są głośne. 

Czy czeka nas za chwilę standard w postaci gotowych bloków wodnych do kart i cpu? Jak tak dalej będą pompować moc przez dodanie W to coś czuję że tak się skonczy. 

Odnośnik do komentarza

Chłopak, RTX2080Ti w słabej plastikowej budzie Korsarza podczas load miał zawsze u mnie 90+, 90-100 stopni. Wył, ale ale robił robotę. 81*C to jest dla mnie dorwanie dobrego egzemplarza. Ile Twoim zdaniem karta ma mieć podczas obciążenia? 60 stopni? 90 stopni tych kart nie niszczy, one to lubią.

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza

Nabyłem dzisiaj Palita 3070 TI, za kasę ze sprzedanej 3070tki, którą jak kupowałem za 3k to wszyscy się pukali w głowę w temacie.

Polecałem wtedy niezdecydowanym by sprzedali swoje stare karty, przez totalny zastój na rynku kart nawet za stare crapy można było wyciągnąć sporo pieniędzy i wymiana mimo wysokich wtedy cen nie była aż tak bolesna (za RTX 2070 Super wziąłem nie wiele mniej...)

 

3070tke sprzedałem 1.5 m temu za 6k, dzisiaj TI odkupiłem za 4300, ale ciągle się zastanawiam czy czasami teraz te ceny nie polecą mocno w dół. Ktoś coś czytał o napływie kart na rynek EU?

Szoda też że wydajnościowo ta wersja TI taka nie za MOCNA. 

 

Odnośnik do komentarza

W chinach po wygaszeniu kopalni ceny poleciały na ryj i 3060 jak śmigały po 1200$ teraz są po 700$, za jakiś czas dojdzie i do nas, już można zauważyć znaczny spadek cen. mimo wszystko to jeszcze nie ten moment :)

Może w okolicach sierpnia da sie upolować 3060Ti w rozsądnych pieniądzach :)

Odnośnik do komentarza
49 minutes ago, Paolo de Vesir said:

Z dedykowaną kartą graficzną godną chociażby poprzendiej generacji nie znajdziesz nic w tej kwocie. To byłby raczej komputer biurowy.

 

Dzieki za info, jak bym chcial zlozyc jakiegos przenosnego to ile by wazyl i jakich rozmiarow (bede wdzieczny za jakis link) bylby do takiej kwoty? Jakas mala obudowa tez wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza

Komp do grania za troche ponad 2k - tylko jeżeli gdzieś znajdziesz używanego/ bądź w dobrej cenie GTX 1650 Super  

 

Intel Core i3-10100F
ASRock H410M-HDV
ADATA 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 XPG Gammix D10
MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS 
SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze
KIOXIA 480GB 2,5″ SATA SSD EXCERIA
KRUX Trek

 

koło 2300 zł

 

Na tym pograsz w COD w ustawieniach High/Ultra w 60-80 fpsach.

 

Najtańszy obecnie komputer do mało wymagających gier, bądź dobrze zoptymalizowanych:

AMD Ryzen 3 1200 AF
ASUS TUF B450-PLUS GAMING II
ASUS GeForce GT 1030 SL 2GB GDDR5
Patriot 8GB (2x4GB) 3200MHz CL16 Viper 4 Blackout
Apacer 480GB M.2 PCIe NVMe AS2280P4
MODECOM ARIEL czarna USB 3.0
SilentiumPC 450W Elementum E2 SI 85+

 

https://www.x-kom.pl/lista/tatdexr96?utm_medium=zestawy-komputerowe-202106&utm_source=techlipton&utm_campaign=lipton-zestaw-za-1750

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2021 o 18:45, mozi napisał:

81 GPU? To wogole trzyma zegar jakiś sensowny? Dużo strasznie. Patrzyłeś pamięci ile mają np w quake rtx? 

 

Od czasu kupna pobawiłem się nową zabawką już trochę. Przekatowałem trzy wyniszczające podzespoły gierki, CB2077, Metro Enhanced, Q2 RTX. Riva i HWMonitor miały nieco inne pomiary, ale najgorzej było w Q2 RTX faktycznie. 92 stopnie na VRAM. Na procu zmieniłem pastę na Arctic Silver 4, 77 stopni max w gierkach, nie będę go katował jakimiś innymi programami co go ugotują. GPU zegar waha się od 1860 do 1950Mhz (ten mój Suprim X jest z tego co wiem kręcony sporo fabrycznie). Można pisać, że gorąco, ale takie części kupiłem świadomie, 11700k w gierkach rządzi, nie można się nie zgodzić. Dla mnie to jest logiczne, że jak coś jest bardzo wydajne to bierze dużo prądu i emituje dużo ciepła. Mogłem do 3090 kupić 11400F, ale brzmi to jak strzał w kolano. Sam 3090 zasługuje na osobny akapit, ale nie chce mi się enter naciskać. Karta po prostu zjadła te 3 gry. Nie gram w pełnym 4K tylko 3440x1440, ale Metro to było zupełne max detali i DLSS quality w średnio ponad 120 klatkach oraz grafika taka, że łapałem się co chwię za głowę; CB2077 z absolutnie wszystkim na max, DLSS quality to przedział 55-70 klatek, Quake 2 co prawda zabił, bo path tracing to najczystsza forma ray-tracingu, ale tam też można ustawić skalowanie rozdzielczości, żeby klatki poniżej 60 nie schodziły. Jako ciekawostka, bez skalowania wszystko na absolutne max, na 3090 Suprim X i 11700k miałem zawrotne kinowe 24 fps średnio w tej grze. Odnośnie tej temperatury... 92 stopnie na pamięciach brzmi dużo, ale szczerze niech ktoś wybije mnie z przekonania, że lepiej wentylowana obudowa zdziała w tej kwestii cudo (bo to chłodzenie od MSI to chyba najlepsze jeśli chodzi o powietrze). Czytałem reddita i tam ludzie, którzy siedzą na 3090 mają w Q2 RTX po 100-110 stopni. Tj max tych pamięci to chyba 110-115, nie twierdzę, że wszystko gra i jest zimno, tylko, że moim zdaniem niepotrzebne jest spinanie się o każdy stopień Celsjusza, kiedy świadomie kupiło się grzałkę (a Rocket Lake i Ampere grzałkami są). Będę monitorował te temperatury, ale jak nie ma zwiech i blue screenów to czym tu się przejmować? Wyższymi rachunkami za prąd? Czy faktem, że jak karta zacznie umierać to będzie już RTX6090Ti?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...