Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Redmitsu napisał:


Ja tez kopie na swojej 3080 gaming x trio ale pamięci grzały sie do 108 stopni. Po zmianie termopadow (w tym modelu już były) grzeją się do 104 wiec szału ni ma.

A zmieniles termodpady koło GPU? Gwarantuje że będziesz w szoku. Zostaw te pod backplate i zmień te koło GPU tylko na vram. 

Tak to u mnie wyglądało 

IMG_20210329_221405.jpg

Zmieniłem to co zaznaczone i mam 95mh/s przy maks 84 st na vram. Goście z Suprimami mają podobne rezultaty. Nie warto nic więcej robić. 

A no i paste nałóż od nowa XD

U mnie przez to że vram jest chłodniejszy backplate już tak nie parzy a przy tym GPU jest parę stopni chłodniejsze. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@mozi zmieniłem na start tylko te pod backplatem, widzę ze muszę kupić jeszcze jeden zestaw i wymienić tu gdzie pokazujesz, jakie termopady stosowałeś? Kurde żałuje ze jak miałem okazje wymienić na 3080 suprim to stwierdziłem ze nie warto dopłacać :(

edit: w przypadku wymiany termopadow pod gpu nie naruszam plomby?

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

@Redmitsu I dlatego nie ma poprawy. Wymiana pod backplate nic nie daje dlatego nawet tego nie robiłem mimo że była to kwestia 4 śrubek. 

Pady to gelidy extreme 2mm grubości - szukaj:

Gelid GP-Extreme Thermal Pad 2mm 80x40mm 12W/mK

U mnie z jednego zestawu 80x40 brakło bo źle docialem ale sugeruje tak czy inaczej kupić 2 jak coś źle pójdzie. 

Zasadniczo tracisz gwarancję jak są uszkodzone plomby. U mnie w Gigabyte nie ma plomb ale do końca nie wiadomo czy zdjęcie chłodzenia powoduje utratę czy nie. Da się podobno w msi zdjąć jakoś te plomby żeby nie uszkodzic. Oczywiście trzeba stare termopady zachować w razie ew RMA. Wg mnie nawet do grania warto. Tak to jest jak karty projektują księgowi.

Sugeruje wejść na forum pclab i poczytać wątek o 3080 lub kopaniu. Tam sporo ludzi zrobili taka akcje i każdy jest zadowolony. Ostatnio gość z Suprimem pisał że po wymianie ma 100mh/s i 78 st na pamieciach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@mozi użyłem tych samych termopadow pod backplatem tylko ze 3mm. Patrzę na ta grafe i nie widzę absolutnie innej drogi żeby zdjąć chłodzenie nie odrywając plomby. 
czytałem ze w USA jest inne prawo i nawet po zdjęciu plomby musza ci naprawić sprzęt wiec tam lecą i się nie szczypią. Poszukam i zobaczę czy można to obejść, dzięki! 

Odnośnik do komentarza

@mozi

Napisałem do MSI w sprawie plomb gwarancyjnych i odpisali ma na maila (z działu wsparcia technicznego) ze zerwanie plomby NIE wiąże się z utratą gwarancji i ze moge wymienic termopady. 

Szczerze to jestem w szoku, nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. No cóż, chyba czas zamowic Gelidy Extreme i nałożyć pod gpu zeby wycisnąć maxa podczas kopania. Aktualnie zjechałem na 80mhs zeby pamięci nie przekraczały 98 stopni by unikać degradacji kości. Jaka paste polecasz? Mam jakaś pastę silentiuma zwykłą szarą, ale mysle ze jak juz zamawiam to moglbym w jakas lepsza zainwestowac ;p

Odnośnik do komentarza

Ja nałożyłem Thermal Grizzly Kryonaut. Działaj i daj znać jakie efekty. Uważaj tylko przy montażu chłodzenia żeby nie uszkodzić układu. Niestety przy prockach jest ihs a tutaj jest odsłonięty rdzeń więc trzeba uważać. 

Sprawdzałeś jaka jest grubość padów na pamięciach? 2mm?

Odnośnik do komentarza

@mozijak zakładalem pod backplatem to wydawały mi sie delikatnie chudsze niz te moje nowe gelidy (3mm), natomiast kwestia ze pewnie byly docisniete i pod siłą nacisku pewnie 1mm się schował. Gelidów tez nie widze 2mm więc wezme 3mm (zresztą w necie wiekszosc ludzi piszę zeby brac 3mm i tez duzo upgradów stosują własnie na tych)

Odnośnik do komentarza

U mnie na 3080 i 2080ti jest teraz za ostatnie dni tak:

Screenshot_20210403_105729_com.android.chrome.jpg

Jedna 3080 to pewnie bezie jakieś 70% tej kwoty per day. 

Ztcp masz 3070 więc ja bym zapuscil i kopał eth. Teraz co chwilę idzie w górę. I tak się kroi power limity na 65%i karta bierze 140w. Wg netu pownnoCi to dać dziennie 25-30pln.

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i jestem po zmianie termopadow na gelidy exteme pod gpu a nie tylko pod backplatem. Na początku był problem bo zakupiłem 2mm (takie stosuje się w kartach gigabyte) i okazały się za grube bo nie miałem styku pomiędzy rdzeniem a chłodzeniem wiec karta się przegrzewala. Zakupiłem 1,5mm i wszystko wróciło do normy oczywiście z nowymi lepszymi temperaturami, chociaż nie tak super oczekiwanymi jakbym sobie chciał. Zmiana termopadow obniżyła mi temperatury na pamięciach z 102-104 stopnie na 96-98 stopni. 

Cytujac klasyka: „not great but not terrible”, wiec bawiąc się bezpiecznie (nie przekraczać 100 stopni) osiągam 90mhs wiec w sumie jestem zadowolony natomiast spodziewałem się znacznie lepszych wyników patrząc po osiągach @mozi :) 

Ps: na rtx 3070 żeby osiągnąć 60mhs wystarczy tylko 120w prądu

 

Odnośnik do komentarza

Ogolnie jest koles, ktory tez na swojej 3080 Gaming X Trio zmieniał termopady na te same i temperatury bardzo podobne (~2 stopnie roznicy) 

https://www.reddit.com/r/EtherMining/comments/lmp005/replacing_thermal_pads_on_msi_rtx_3080_gaming_x/

Więc ogólnie widze ze Gaming X Trio ma tak zbudowane chłodzenie. Wniosek jest prosty: jak chcecie kopac na 3080, to nie kupujcie MSI (chyba ze Suprim) a Gigabyte xd

Odnośnik do komentarza

W gierkach samo gpu chyba spadło o około 5 stopni, na vramy nie zwracałem nigdy uwagi ile było wcześniej, teraz podczas Gierek pamięci chyba były maxymalnie 88-90 stopni, ale ogólnie msi ma taki profil ustawiony ze temperatury ma większe kosztem większej kultury pracy 

 

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Te karty to i tak grzałki i warto zrobić uv. Teraz mi leci np na 0,85v przy 1950 mhz i jej nie słychać. 

Najlepsze jest to że 2080ti mógłbym sprzedać dzisiaj za tyle ile kupiłem. Jak wystawiłem ją po zakupie za 2500 to pies z kulawą nogą się nie zainteresował. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Rozbudowa taśm produkcyjnych albo nowi gracze na rynku półprzewodników mogą tylko rozwiązać problem. TSMC i Samsung to za mało.

No i tak jak @Hendrix wspominał branża motoryzacyjna ma coraz większe zapotrzebowanie

 

fsafaf.jpg

 

https://www.purepc.pl/tsmc-sytuacja-z-niedoborem-chipow-poprawi-sie-dopiero-za-kilka-lat-intel-twierdzi-podobnie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...