Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kumpel chce kupić słuchawki do PC (siedzę w konsolach tak więc wolę dopytać was), nauszne, może być kabel, źródło Integra, cena 500-700. Jakie typy? Ja bym mu polecił steelseries arctisy 7-9, bo mam i jestem zadowolony, ale może na pc z kablem coś lepszego w tych pieniądzach jest.:dunno:

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, creatinfreak napisał:

Panowie kumpel chce kupić słuchawki do PC (siedzę w konsolach tak więc wolę dopytać was), nauszne, może być kabel, źródło Integra, cena 500-700. Jakie typy? Ja bym mu polecił steelseries arctisy 7-9, bo mam i jestem zadowolony, ale może na pc z kablem coś lepszego w tych pieniądzach jest.:dunno:

 

Artctis 7p

 

Jak chcesz sobie do obu urządzeń wykorzystywać

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, creatinfreak napisał:

Panowie kumpel chce kupić słuchawki do PC (siedzę w konsolach tak więc wolę dopytać was), nauszne, może być kabel, źródło Integra, cena 500-700. Jakie typy? Ja bym mu polecił steelseries arctisy 7-9, bo mam i jestem zadowolony, ale może na pc z kablem coś lepszego w tych pieniądzach jest.:dunno:

 

Steelseries arctis prime:lapka: używam od niedawna i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

Sytuacja na rynku kart zmusiła mnie bym kupił gotowca. Zestaw wydawał się niegłupi, nawet jeśli dałem się oskalpować, to raczej niewiele. Główne skrzypce gra tu oczywiście ten RTX3090, który w wersji SUPRIM X jest jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) wersją tej karty (lepszą od wersji GAMING X TRIO). Dzięki tej karcie cena zestawu wydawała się dobra, nawet przez gruby pryzmat obecnej sytuacji rynkowej, bo model ten domyślnie kosztuje sporo więcej od MSRP. Wydajnościowo nie muszę pisać jak to wygląda, każdy może łatwo poszukać testów. Temperatury są w normie, chociaż domyślam się, że większa/lepsza obudowa zbiłaby je do bardzo fajnych wartości. Z obecnego komputera przełożę jeszcze NVMe Samsunga oraz myślę jeszcze nad wymianą ramu na 32GB z lepszymi opóźnieniami. Pełna specyfikacja, jeśli kogoś to interesuje i dwie foteczki bebechów.

 

Spoiler

Intel Core i7 11700K
MSI Mag CORELIQUID 240R AIO

MSI Mag Z590 Tomahawk WiFi

16GB G.Skill Trident Z Neo 3600Mhz CL18

GeForce RTX 3090 MSI Suprim X 24G

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN850

MSI MPG A850GF 80 GOLD

MSI SEKIRA 100P

 

Spoiler

LZmdqHD.jpeg

 

gCxYfEx.jpeg

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Co prawda mam 3080 a nie 3090 ale różnica to +/-10% w wydajności w grach , zapomnij że ci ta karta wystarczy na te generacje (no chyba że masz na myśli generacje kart to wtedy do rtx 4xxx nic lepszego nie znajdziesz) . Sam miałem brać 3090 ale różnica w cenie była prawie 2 krotna (pomijam fakt że teraz moja 3080 jest warta tylko co msrp 3090 co jest żartem) i wiem że ani 3080 ani 3090 za 2-3 lata nie pozwoli na granie w 3440x1400 na pełnych detalach. 

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę coraz większą popularność DLLS to ta karta spokojnie obskoczy całą generację. Karta ma prawie 36 TFLOPS do tego jest od zielonych, 24GB VRAM i ponad 10k rdzeni CUDA. jest 3 krotnie mocniejsza na papierze od obecnie najmocniejszej konsoli a to jest ta sama architektura więc można spokojnie przeliczać 1:1. Plus ma o wiele lepsze wsprcie RT niż karty AMD. Problemem dla tej karty mogą być nowe technologie od zielonych których ta karta nie obskoczy. Ale to dopiero przyszłość, zresztą wsparcie od strony sterowników ma spokojnie na 8-9 lat bo taki jest standard więc jeszcze trochę rzeczy w niej poprawią. 

 

Jednak czy utrzyma 4k na pełnych detalach przez całą generację? Na to akurat nie ma szans. 

Odnośnik do komentarza

Przy 4k i wszystkim na maxa za te 3-4 lata jak/jeśli wyjdą PS5Pro/XSX2 może przy jakimś sztosie graficznym trochę zabraknie mocy. Tylko że 3440x1440 (mw 4.95mln pixeli) a 4k (8.3 mln) to całkiem duża różnica więc powinno być ok. No chyba że kolega MarekCol zrobi upgrade monitora, ale to już inna gadka.

Odnośnik do komentarza

Na razie ta technologia nie stała obok DLSS, mydło na obrazie. Tragicznie to wygląda na małym ekranie a co dpiero jak bym miał odpalić gierkę w domu i to uruchomić. 

 

 

https://www.purepc.pl/test-amd-fidelityfx-super-resolution-sprawdzamy-wydajnosc-i-jakosc-obrazu-czy-to-realna-konkurencja-dla-nvidia-dlss

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MarekCol napisał:

Sytuacja na rynku kart zmusiła mnie bym kupił gotowca. Zestaw wydawał się niegłupi, nawet jeśli dałem się oskalpować, to raczej niewiele. Główne skrzypce gra tu oczywiście ten RTX3090, który w wersji SUPRIM X jest jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) wersją tej karty (lepszą od wersji GAMING X TRIO). Dzięki tej karcie cena zestawu wydawała się dobra, nawet przez gruby pryzmat obecnej sytuacji rynkowej, bo model ten domyślnie kosztuje sporo więcej od MSRP. Wydajnościowo nie muszę pisać jak to wygląda, każdy może łatwo poszukać testów. Temperatury są w normie, chociaż domyślam się, że większa/lepsza obudowa zbiłaby je do bardzo fajnych wartości. Z obecnego komputera przełożę jeszcze NVMe Samsunga oraz myślę jeszcze nad wymianą ramu na 32GB z lepszymi opóźnieniami. Pełna specyfikacja, jeśli kogoś to interesuje i dwie foteczki bebechów.

 

  Ukryj zawartość

Intel Core i7 11700K
MSI Mag CORELIQUID 240R AIO

MSI Mag Z590 Tomahawk WiFi

16GB G.Skill Trident Z Neo 3600Mhz CL18

GeForce RTX 3090 MSI Suprim X 24G

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN850

MSI MPG A850GF 80 GOLD

MSI SEKIRA 100P

 

  Ukryj zawartość

LZmdqHD.jpeg

 

gCxYfEx.jpeg

 

 

 

Jak patrzę na tą bude to mam wrażenie że to się gotuje. Jakie masz temperatury i kulture pracy jak docisniesz GPU na 100%?

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Ja mam MSI sekire r i temperatury niższe na karcie. Ale w 3070 nie mam temp na memory więc w sumie nie wiem ile mam bo co najwyżej hot spot. Hot spot podczas grania na monitorze ultrapanoramie w jakieś wymagające gry ok 80 stopni a przy kopaniu coina to nawet do 70 nie dochodzi. A sama obudowa dla mnie mega bo i spoko wygląda i dużo miejsca.  A cpu mam max 60 na ryzenie ale mam wiatrak be quiet i nowa pastę wsadzoną. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...