Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, easye napisał:

RTX 3070 Gigabyte Gaming OC na taki sam model 3080. Praktycznie ten sam czas zakupu / obydwie karty gwarancja na 4 lata.

Gdyby zszedł do 1200 zł to pewnie bym pojechał.

 

Gorzej że obecnie chyba nikt nie może być pewny jak będzie wyglądzać kwestia kart w 2022/2023 , gdyby wyglądało to jak przed pandemią bym odpuscił wymiane bo już na horyzoncie byłyby rtx 4xxx a teraz nawet jeśli je wypuszczą w 2023 to na 99% będą dostępne tylko dla scalperów i mało kto kupi karte. Jakbym miał siedzieć na obecnej karcie 2-3 lata to bym wymieniał ale tylko jakbym miał pewność sprzedawcy bo jeżeli karta okaże się wadliwa i odeślesz ją na gwarancje to dłuugo poczekasz na powrót karty.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, easye napisał:

Nowe karty dopiero w 2023? Myślałem, że w tym roku :(

Nawet jak wyjdą to wątpie abyśmy je zobaczyli na oczy. Sam przeczekam na 3080 do momentu aż rynek się ogarnie , zresztą jedyną bardziej wymagającą grą w tym roku wydaje mi się że będzie Stalker 2 . 

Odnośnik do komentarza

No 3080 to fajna karta i za 1300-1500zł w dziesiejszych czasach to nie jest zły deal. Nie ma się też problemu wystawiania swojej karty na allegro i ryzyka z tym związanego. 

 

A tak przy okazji, to wyciekły wyniki wydajności 3050. Wrzucam mały kanał, ale lubię kolesia za realistyczne podejście do rynku.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wyprzedaż kart graficznych w Morele.net – wybrane oferty

  1. Inno3D GeForce RTX 3090 iChill X4 24GB GDDR6X – 11999 zł (taniej o 2400 zł)
  2. Manli GeForce RTX 3060 Ti 8GB GDDR6 – 3849 zł (taniej o 450 zł)
  3. Manli GeForce RTX 3070 Ti 8GB GDDR6 – 5259 zł (taniej o 940 zł)
  4. MSI Radeon RX 6800 Gaming X Trio 16GB GDDR6 – 5699 zł (taniej o 1300 zł)
  5. MSI Radeon RX 6900 XT Gaming X Trio 16GB GDDR6 – 6849 zł (taniej o 700 zł)
  6. MSI GeForce RTX 3060 Ti 8GB GDDR6 – 3799 zł (taniej o 450 zł)
  7. MSI GeForce RTX 3080 Gaming Z Trio 10GB GDDR6 – 6799 zł (taniej o 1000 zł)

 

 

3060Ti jak zejdzie poniżej 3k to trzeba będzie się szarpnąć

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, C1REX napisał:

No 3080 to fajna karta i za 1300-1500zł w dziesiejszych czasach to nie jest zły deal.

No nie chce opuścić nawet stówki, dla mnie 1500 zł za taki upgrade to juz trochę dużo, zwłaszcza, że ceny zaczynają mocno spadać.

Na allegro ludzie wygrywają 3070 za 3600-3800.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, easye napisał:

No nie chce opuścić nawet stówki, dla mnie 1500 zł za taki upgrade to juz trochę dużo, zwłaszcza, że ceny zaczynają mocno spadać.

Na allegro ludzi wygrywają 3070 za 3600-3800.

Sam mam sporo słabszą 5700xt i czekam, bo mi jeszcze starcza w 99% gier. Teraz zbieram na nowy TV, a potem zacznę zbierać na GPU, ale sam pewnie wskoczę od razu w następną generację. Celuję w 7800xt lub 4080, bo te karty przy mocy około  60 teraflopów powinne starczyć do końca tej generacji konsol.

31 minut temu, mozi napisał:

Bo krypto leży i kwiczy wiec jak się to utrzyma się zacznie wyprzedaż. 

Trochę mało popularna opinia, ale cieszy mnie ta sytuacja i mam nadzieję, że ta masakra obruci się na naszą korzyść. Mam nadzieję, że ten mega popyt na GPU przełoży się w końcu na zwiększoną produkcję i szybszy rozwój technologiczny. Jeśli krypto będzie rosło, to dochodowość silnych GPU może przenieść ten rynek do mainstreamu. 

Nie wiem czy tak będzie, ale wolę myśleć pozytywnie, niż się teraz dołować. 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś robił to amatorsko i cena BTC pikuje to pewnie się zastanawia nad odzyskaniem kasy za sprzęt i bedzie sie pozbywał. Jak bedzie tego duzo to cena poleci. Inna sprawa ze w dystrybucji lezy tych kart pewnie sporo a zainteresowania brak bo nikt zdrowy nie da 6500 za 3080. 

Od dawna tyle tego nie lezało:

image.thumb.png.78a31b036645f1393cb53ca5810d8300.png

image.thumb.png.ff40971375fc30208ab91768f36911de.png

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

A co maja kryptowaluty obecnie do kart, jak 99% to albo TI, albo z zabezpieczeniami LHR?

Jeśli krypto zabiera wszystko co się da, to zostaje mało dla graczy po normalnych cenach. NVIDIA zrobiła nawet karty tylko do krypto o czym było dość cicho. Pewnie by nie psuć sobie PR wśród graczy. 

 

https://www.nvidia.com/en-us/cmp/

 

W sieci można znaleźć wykresy kursów krypto i cen GPU i jak mocno to idzie w parze. Tutaj jeden z przykładów. 

 

7chm180jsr671.png

 

 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, easye napisał:

Ale górnicy nie są zainteresowani kartami LHR...

Popatrz na rynek z drugiej strony. 

Gracz chce kupić normalną kartę i tych nie ma, bo górnicy kupili wszystko prosto od producenta. Używane też kupili. 

Zostaje kilka milionów graczy licitujących garstkę nowych kart LHR. Po prostu kart dla graczy zostało za mało. LHR, czy bez limitów. 

NVIDIA też jak widać woli produkować karty bez limitów po wyższych cenach. 

 

Jalby górnicy zaczęli sprzedawać swoje karty, to ceny by szybko spadły. 

 

Odnośnik do komentarza

Tylko ze od paru miesięcy 99% kart jakie trafią na rynek to LHR.

Nie wiem, który gracz chciałby wyżyłowana kartę z koparki, dlatego nie do końca rozumiem obecnej sytuacji w kontekście kryptowalut, bo dla mnie to po prostu Nvidia mocno ograniczyła dostawy sztucznie zawyżając ceny. Żaden górnik nie kupi 3070-3090 z LHR bądź TI bo mu się to w ogóle nie opłaca.

Odnośnik do komentarza

Kwestie LHR w kopaniu mozna ominąć, sa krypto tez takie ktore LHR w ogóle nie ruszają i kopią pełna parą, zreszta LHR to blokada praktycznie tylko do kopania ETH xd 

Druga sprawa, kupowanie kart 3060ti/3070/3080 po górnikach to wciąż są dobre karty. Nie są one zajechane, chyba ze robią to totalni amatorzy. W przypadku ETH podczas kopania grzeją się praktycznie same pamięci, gpu core praktycznie nie bierze w tym udziału to jedno. Jezeli wszystko było z głowa robione (dobra wentylacja w kopalni, lepsze termopady, ogarniete volty) to ta grafika moge stwierdzic ze moze miec wieksza zywotnosc niz u takiego typowego gracza, zreszta tak naprawde to skoki temperatur szybciej niszczą podzespoły niz to ze chodzą 24/7 w tych samych temperaturach ;)

Edytowane przez Redmitsu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to baaaardzo dziwne. Praktycznie kazdy gornik omija karty LHR szerokim lukiem, gdy non LHR kupowali od 6 do 15k od ręki jak tylko gdzieś się pojawiała na OLX czy allegro, czy w zestawach komputerowych. TI i LHR wisiały a często były 1000-1500 zł tańsze.

Odnośnik do komentarza

Bo najbardziej opłacalne jest kopanie eth, sam trochę kopałem i miałem swoją mini kopareczke składająca się z 7 grafik 3070 ;) to każdy casual chciał i mógł robić z bardzo mała wiedzą. Inne coiny typu raven itp byly mniej opłacalne ale ludzie poprostu je kumulowali i liczyli na wzrosty na giełdzie żeby potem je na dużej hossie sprzedać. Kilku moich ziomków kopali te shitcoiny na lhr ale kiedy ceny są takie duże nawet za grafiki lhr to po prostu jest to za bardzo ryzykowna inwestycja, która miała moze przy dobrych wiatrach zwrócic się po roku przy czym crypto nie moze w tym czasie byc dead ;)

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Redmitsu napisał:

 sam trochę kopałem i miałem swoją mini kopareczke składająca się z 7 grafik 3070 ;) to każdy casual chciał i mógł robić z bardzo mała wiedzą. 

Miałem Cię o to pytać. 

Miałeś to normalnie w domu podpięte do PC, czy jak? 

 

Prąd normalnie do rachunku domowego?

 

Da się w ogóle przy tych cenach za energię normalnie zarobić, czy trzeba mieć alternatywne źródło prądu?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, C1REX napisał:

Miałem Cię o to pytać. 

Miałeś to normalnie w domu podpięte do PC, czy jak? 

 

Prąd normalnie do rachunku domowego?

 

Da się w ogóle przy tych cenach za energię normalnie zarobić, czy trzeba mieć alternatywne źródło prądu?


Trzymałem koparkę u siebie w domu przez jakieś ponad pół roku, zima pieknie ogrzewalo całe mieszkanie ze grzejników wcale nie miałem włączone, latem pokój był zamknięty xd koparka z 7x3070 wciągała mi 1kw na godzine wiec można sobie w łatwy sposób policzyć ile żarła prądu miesięcznie ;) 

Dało się zarobić, w zależności po ile je się kupowało. Miałem dojście i kupowałem rtx 3070 po około 3600zl za sztukę to inwestycja przy tamtym kursie (8k pln za 1eth) zwracała się po około pół roku (z opłaconym prądem) i zostajesz na czysto z grafami ;) trochę się na bierząco sprzedawało eth żeby chociaż prąd opłacić, trochę sie sprzedało a teraz resztę eth holduje na lepsze czasy ;) 

koparka to jest osobny komp, stelarz drewniany (safety first) zrobiony z szwagrem (safety first x2) płyta główna z 7 wyjściami, byle jaki proc i byle jaki ram, koniecznie dobry zasilacz serwerowy (jeden mi sie zaczął sie kopcić na chacie xD) bądź dobre zasilacze od normalnych kompów żeby miały odpowiednia ilosc wtyczek do graf i moc żeby zasilić, hiveos na linuxie i jazda. 

Edytowane przez Redmitsu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...