Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

No mi nie chodziło o wydajność, tylko o sam fakt,  ze karta byla używana przez 24h na dobę - 7 dni w tygodniu przez ostatnie 15 miesięcy...

No ja bym takiej karty raczej nie kupił, ale wiem, ze są ludzi co kupią i będzie im działać kolejne lata.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, easye napisał:

No mi nie chodziło o wydajność, tylko o sam fakt,  ze karta byla używana przez 24h na dobę - 7 dni w tygodniu przez ostatnie 15 miesięcy...

No ja bym takiej karty raczej nie kupił, ale wiem, ze są ludzi co kupią i będzie im działać kolejne lata.

Na poprzedniej stronie napisałem ze nie ma praktycznie to żadnego znaczenia ze grafa chodzi 24/7 ale nie będę się już powtarzać. 
Druga sprawa to to ze producenci deklarowali ze nie ważne do czego używasz grafikę, zawsze podlega ona gwarancji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Karta koparkowa, to jak sprzęt serwerowy - przede wszystkim zadbany. Dobrze chłodzony i undervolted dla oszczędności energii i karty. O inwestycje się dba.

Ja bym się bardziej bał kupić kartę od jakiegoś dzieciaka, co miał podkręconą do granic możliwości i w badziewnej obudowie, gdzie się ładnie gotowała. 

Z drugiej strony przy dzisiejszych cenach, to nic się nie chce kupować. 

 

 

A tutaj trochę na temat kolejnej premiery na niby według Moore's Law is Dead. Tych 3050 ma być podobno bardzo mało puszczonych na rynek.  Koleś coraz częściej jest cytowany przez innych, bo miał w przeszłości sporo racji.

 

 

Odnośnik do komentarza

Panowie, czy znacie jakiś sklep który nie leci w chooya jeśli chodzi o gotowce? Morele wycenia na ok. 4K zestaw z i5 11400 bez GPU  PurePC wycenia na ok. 2.6k. Zależy mi na czymś skrojonym pod renderowanie 3D w domowym zaciszu, V-Ray + SketchUp.

Odnośnik do komentarza

1660 Ti miałem przed 3080, jedna z lepszych budgetowych (w tamtym czasie) kart do 1080p wiec tylko się cieszyć i grac (a dobrze za optymizowane gry jak n.p. Forza Horizon 4 to nawet 55-59 klatek w 4K utrzymała)

 

pamiętam sprzedałem za 800zl 

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Ja sprzedałem swoją budę z 2060S gdzie koszt złożenia w 2019 wyszedł mnie 4100 dwa lata później bez gwarancji za 5000 zł :reggie: Kupiłem za to legiona z 3060, i 5800H, 165Hz 100%sRGB i 1TBSSD. Gdzie po prawie roku ten laptop kosztuje 7000 zł a jest zdecydowanie wydajniejszy niż moja stara buda. 

 

Teraz na spokojnie czekam na unormowanie cen i 3070S albo 4070 - nie wiem co tam zieloni planują. 

Odnośnik do komentarza

A sorry, ja zawsze zapominam za 99% ludzi gra w rozdzielczości z 2006r.

No ja nie po to inwestuje w PC by grac w full hd z ustawieniamim z konsol.  Od lat gram w 1440, 4K teraz przeszedłem na QHD i jest sporo gier, w których na 3070 jakos nie szaleje.

 

Halo Infinity ultra maks 75klatek.

Forza nowa ultra 60.

Nowy BF to nawet poniżej 60 potrafi spaść.

A gdzie tu RT włączać.

 

Wiec sorry, ale na PC często jest na odwrót 

"Devi to widza, wiedza ze najlepsze karty ma garstka" i maja to totalnie w dupie bo tworzą gry na najlepszych kartach na rynku i jak chcesz grac płynne w najlepszej jakości to kup sobie nowa kartę.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, easye napisał:

tworzą gry na najlepszych kartach na rynku i jak chcesz grac płynne w najlepszej jakości to kup sobie nowa kartę.

Nie, oni nie tworzą opcji graficznych pod karty, tylko karty są tworzone pod zajeżdżające je opcje graficzne, których normalny, nieprzeżarty pecetozą gracz nie potrzebuje o pełni radości.

Odnośnik do komentarza

No napisałeś dokładnie to samo. Te opcje graficzne skąd sie biora? To nie developer je wymysla? Kto tworzy grafike w grach, komu zależy na tym by kazda prezentacja nowej gry wywolywala opad szczeny? To jak z MFS ktory powstał chyba by sprzedawać przyszłe uklady graficzne. Jak tak stawiamy sprawę to po chuj komuś PC, zamiast obniżać ustawienia graficzne, rozdzielczość i grac w 1080p nie lepiej kupić konsole za 1/3 ceny. Każdemu normalnemu powinna wystarczyć taka grafika do pełni szczęścia.

 

No ja sam nie mam potężnego sprzętu, ale wybrałem PC właśnie przez jakość i uwazam, ze jak tylko wyjdą karty z serii 40XX to będziemy mieli cały festiwal niezoptymalizowanych gier, w które pograsz wyłącznie na na nowych modelach.

Odnośnik do komentarza

A jakby developer zrobił grę pod 3 x RTX 3090 to byś kupił 3 karty żeby grać? Te problemy z jakością i wydajnością to często są w głowie a nie na ekranie, bo często dodatkowe efekty są niewspółmierne do zapotrzebowania, a ich wyłączenie lub zredukowanie ma nikły wpływ na przyjemność obcowania z grą dla gracza, a nie entuzjasty sprzętowego.

Na dobrą sprawę mógłbyś już narzekać, że mamy rodzielczość 8K, a ty musisz się męczyć w 4K i 4K to przeżytek. No ale 8K jeszcze nie jest standardem, więc ci to nie przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza

No ok, masz racje, kończąc temat RTXy to był spory skok w bardzo solidnej płynności, do tego RT mocno poprawił grafikę, dlatego ja czekam na nowe karty z niecierpliwością, jakby plotki sie potwierdziły to czeka nas znowu niesamowity skok jakościowy.

 

Te moje przykłady z Halo i Bfem jednak słabe, bo w sumie developerzy partacze i nieudacznicy.

Odnośnik do komentarza

@krzysiek923 - zgadzam się. 

Poruszyłeś dwa aspekty grania na PC, które są w naszej głowie i trzeba je ogarnąć u siebie, by nie zwariować.

 

Jeden to ten ból dupy, że gra nie chodzi w 8K 120fps na maxa. 

To przesuwanie suwaków w lewo boli :(

Wciąż się uczę z tym żyć. Śmieszne, bo w konsoli ze znacznie gorszą grafą tego bólu nie mam. Tzn nie ma suwaków i nie czuje bólu pogarszania jakości i pójścia na kompromis. 

 

Drugi aspekt to niedosyt mocy i nowości w swoim PC. Ta świadomość, że w 2 lata mamy przestarzały sprzęt. Można więcej myśleć przez to o sprzęcie, niż o graniu. Teraz mamy wyjątkową sytuację z cenami, ale normalnie może nieźle boleć, że nasz PC marzeń za kilka tysiaków jest po dwóch/trzech latach wart połowę tego i już nie jest taki super zajebisty, a tylko średniaczek. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Popatrzcie na TDP nowych kart graficznych, 4090 przypuszczalnie będzie ciągnął 600w, a tu jeszcze trzeba zasilić resztę podzespołów, trochę sztuka dla sztuki dlatego śmiechami pod wąsem jak widzę posty cirexa o czekaniu na 90 terafankow. Konsolowy plebs musi się zadowolić poborem na poziomie 200w w szczycie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...