Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, C1REX napisał:

Nowa Forza chodzi w 4K/60fps na najtańszej nowej karcie reklamowanej jako do 1080p. 

Niesamowite co robi dobra optymalizacja gry.

 

 

 

Karta jaka byla tutaj testowana to jest amd rx 6600, czyli wyższa półka. 

 

Także materiał z doopy, bo ta karta większość gier odpala w takich rozdzielczościach z tym klatkarzem i detalami. 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, oFi said:

 

Karta jaka byla tutaj testowana to jest amd rx 6600, czyli wyższa półka. 

 

Także materiał z doopy, bo ta karta większość gier odpala w takich rozdzielczościach z tym klatkarzem i detalami. 

 

 

Karta jest reklamowana przez samo AMD jako do 1080p.

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6600

 

Jest to aktualnie najtańsza nowa karta. Najniższy model z serii 6000 od AMD. Jedna z nielicznych, które można dostać normalnie w sklepie. 

To oznacza, że karta jest około 3x tańsza od realnych cen 3080. 

 

Oczywiście to jest PC, więc wszystko drogie. Najtańsza nowa karta to i tak cena ps5 lub XSX (3300zł). Mimo wszystko lepiej, niż 8000zł za 3080 lub 16.000 za 3090.

Co ciekawe, to jest tańsza od starszej 5700xt. 

 

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-aorus-rtx-3080-xtrem-gv-n3080aorus-x-10gd-11048026070

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-rtx-3090-ventus-3x-24g-11133202853

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figuś napisał:

 

2 godziny temu, Figuś napisał:

 

 

No chyba dla mnie wiadomość roku, ile mnie ta aplikacja nerwów zżarła. W końcu będzie można normalnie modować, zainstalować reshade plus może w końcu uruchomię Forzę 4, która nigdy się nie dała uruchomić, nawet na czystym windowsie, zawsze crash na openingu (chociaż trochę późno, ale będzie grane naprzemiennie z 5 ;) )

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak z napięciami ale zawsze myslalem ze 700w spokojnie wystarczy do jednej karty graficznej.

 

Co do producentów kart to ja rok temu jak kupowałem swoje 1660 super to zależało mi na głośności wiatraków oraz trzech różnych portach (dvi, hdmi i display port). Oczywiście padlo na Palit, który byl najdroższym wyborem jeśli chodzi o producenta, ale posiada wszystko co potrzebuje. 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, estel napisał:

Hej,

 

czy do 3080 Ti albo 3070 Ti wystarczy 850 W, czy jak zmieniam zasilacz to już powinienem celować w 1000 W przyszłościowo?

 

Czy jacyś producenci tych kart są preferowani? Sam patrzę na Gigabyte, ale w grze jest jeszcze MSI, Gainward, Palit.

Gigabyte nie polecam. Mam od nich RTX 2070 i czuć że to jest budżetowy produkt ale może ich droższe karty nie są wyraźnie gorsze w kwestii wykonania. Moc jest dobra ale no jakość wykonania pozostawia troszkę do życzenia. Ludzie z tego co pamiętam bardzo sobie chwalą MSI czy właśnie Palita ale najlepiej obejrzeć jakieś testy gdzie poza testem wydajności są też testy głośności oraz temperatury. 

 

W kwestii zasilacza fajnym drogowskazem jest sugerowana moc zasilacza prezentowana na kartach produktów (w tym wypadku kart graficznych) w sklepach internetowych. Z tego co pamiętam są to rekomendacje samego producenta i tak w przypadku 3070Ti rekomendowany jest zasilacz 650W, a przy 3080Ti 750W. Oczywiście to też zależy jakie masz pozostałe podzespoły ale można sobie sprawdzić testy poszczególnych kart i zobaczyć jakie są platformy testowe (często są to procki z wysokiej półki oraz dobre zasilacze). 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, suteq napisał:

Gigabyte nie polecam. [...] Ludzie z tego co pamiętam bardzo sobie chwalą MSI czy właśnie Palita

Ja z kolei miałem kilka kart od Gigabyte (zawsze wersja Gaming OC/Gaming G1) i byłem z nich zadowolony, hałas był na wystarczająco niskim poziomie, natomiast obecnie mam 1660 Ti od MSI w topowej wersji i jest po prostu głośna pod większym obciążeniem (plus głośny start z trybu pasywnwego). Nie sugerowałbym się tylko marką, bo każda ma w swojej ofercie głośniejsze modele.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 650W, więc i tak muszę wymienić, ale to zainteresuje się bardziej 850W w takim razie. Dzięki.

 

Co do firm i kart graficznych - poczytam jeszcze. Teraz mam Gigabyte i rzeczywiście też na początku nie byłem zadowolony bo słyszałem jakieś cykanie, ale przeszło to wraz z eksploatacją. O Palicie słyszałem dobre opinie tutaj na forum od was, ale też czytałem że ogólnie firma postrzegana jest jako niska półka. Może coś mieszam, muszę doczytać.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem konferencje AMD i nVidii no i nadal lipa z GPU. Prawie 3 lata temu kupiłem RX 580 za 750 zeta i dostałem do tego dwie gierki (RE2 i DMC5) a teraz za 200$ (cena w sklepach będzie dużo wyższa) proponują 6500XT który będzie miał wydajność bardzo podobną do prawie 4 letniej karty. nVidia pokazała RTX 3050 (250$) i tutaj to wygląda lepiej, pewnie się zakręcę za tą kartą jeśli da radę wyrwać w sensownej cenie, ale znając życie będzie kosztowała nie 1000zł a powyżej 2000.

Odnośnik do komentarza

 

2 godziny temu, łom napisał:

@Figuś Tak, za to ten 6500XT ma 4GB.

 

Też bym w końcu chciał RX580 8GB na coś wymienić, ale 4GB to byłby regres mimo wszystko - tym bardziej, że celuję w więcej niż w 1080p:frog:
Ten RTX3050 kuszący, ale jak @Figuś mówi, w cenie poniżej 2k, co w dzisiejszych czasach wydaje się baardzo mało realne. No nic, będę polował

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...