Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, easye napisał:

Skąd wziąłeś re 600w? Chodzą plotki o 400, a to i tak byłoby już 40% więcej niż obecnie topowe karty!

 

nie chce mi się wierzyć w 600 watowe karty...

Sporo jest w necie takiego info. 600W i 12 + 4 pin złącze do zasilacza. Minimum 1000W zasilacz, ale lepiej 1200W. 

 

I mowa jest tu tylko o Founder Edition. Karty 3rd party z OC mogą pobierać jeszcze więcej mocy. Wtedy może być potrzeba nawet 2x 12 pin nowe złącze do zasilania 

 

Z takim poborem mocy, to jak płacić abo za używanie swojego własnego PC. :reggie:

 

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-4090-pobor-energii-tdp

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, C1REX napisał:

Sporo jest w necie takiego info. 600W i 12 + 4 pin złącze do zasilacza. Minimum 1000W zasilacz, ale lepiej 1200W. 

 

I mowa jest tu tylko o Founder Edition. Karty 3rd party z OC mogą pobierać jeszcze więcej mocy. Wtedy może być potrzeba nawet 2x 12 pin nowe złącze do zasilania 

 

Z takim poborem mocy, to jak płacić abo za używanie swojego własnego PC. :reggie:

 

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-4090-pobor-energii-tdp

 

 

 

Jest też sporo artykułów że maksymalny pobór będzie między 400-450 i to przy 4090, o wiele bardziej mozliwy scenariusz niż te bajki o których piszecie.

6 minut temu, krzysiek923 napisał:

Jaki monitor do 2000 moglibyście polecić lub polecić do sprawdzenia (jeśli przewinął wam się jakiś w internecie)? Oczywiście przede wszystkim do grania.

32 cale Samsung G7

34 cale Dell S3422DWG

 

Przynajmniej do niedawna kosztowały w granicach 2k. XD

 

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, easye napisał:

Jest też sporo artykułów że maksymalny pobór będzie między 400-450 i to przy 4090, o wiele bardziej mozliwy scenariusz niż te bajki o których piszecie.

Już 3090Ti ma TDP 450W. 

Founder Edition. OC pewnie będą miały więcej. 

 

Nowe karty mają pobierać więcej mocy. Jak będzie, to zobaczymy.

Oczywiście 3090Ti i przyszłe 4090 to karty z dupy dla wariatów i bogatych. Przy cenie ponad 10 000zł, to se mogą nawet i 1000W pobierać. :yao:

 

 https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3090-ti.c3829

Odnośnik do komentarza

Ja porwałem się jednak na wymianę, ale wynegocjowałem jeszcze lepszą cenę za jedną z lepszych kart na rynku!

1a.thumb.jpg.a0d8cdd9f7b652b07e467c6283b60b4c.jpg

 

Różnica w wykonaniu i wielkości między 3070 a 3080 jest ogromna!

Nie wiele brakowało by nie weszła w obudowę.

1.thumb.jpg.c319fe6f43785c7d46492fe150cda106.jpg

Boost wiekszy niz myslalem, najbardziej wymagajace gry, badz te z RT odpalam bez uzycia DLSS :asax:

Kosztowało mnie to ciut ponad 1500 zł, więc trzeba będzie się pozbyć jakiś elektrośmieci zalegających w szafie.

 

Zrobiłem parę benchamrków i jest lepiej niż się spodziewałem, czy widzę różnicę między Horizon 5 na ustawieniach EKSTREMALNYCH względem Ultra? Nie wiem po prostu lubię przesuwać te paski na maksa na prawo!

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.01.2022 o 16:22, easye napisał:

Skąd wziąłeś te 600w? Chodzą plotki o 400 i to właśnie w najwyższych modelach, które dla 99% będą pewnie poza zasięgiem cenowym. To i tak byłoby już 40% więcej niż obecnie karty.

 

nie chce mi się wierzyć w 600 watowe karty...

Moja 3080 Ti Supreme X od MSI ma 400 TDP ;)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

czy widzę różnicę między Horizon 5 na ustawieniach EKSTREMALNYCH względem Ultra? Nie wiem po prostu lubię przesuwać te paski na maksa na prawo!

Nie ma znaczenia, czy widać różnicę. Jedziesz ze świadomością, że lepiej się nie da z bananem na twarzy. 

Gratki i zazdro. :ragus:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, Figuś napisał:

Setup ukończony i pierwsze testy nie wiem na ile to miarodajne ten benchmark w FH5 ale kurwa jak to wygląda :obama: jeszcze trochę trzeba się pobawić ale muszę iść spać :/

 

obraz.thumb.png.5e3798fa415c2cb4467884d4408f15d9.png

 

Coś jeszcze zrzuć (zobacz tą analizę DF z tymi optymalnymi ustawieniami), bo będziesz miał momenty, gdzie będzie Ci leciało poniżej 50 fps w gameplayu, lepiej mieć trochę zapasu w stosunku do tego benchmarka (chociaż wiadomo z jak ciężkim sercem i oporem idą te opcje w lewo ;)).

 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Figuś napisał:

Setup ukończony i pierwsze testy nie wiem na ile to miarodajne ten benchmark w FH5 ale kurwa jak to wygląda :obama: jeszcze trochę trzeba się pobawić ale muszę iść spać :/

 

obraz.thumb.png.5e3798fa415c2cb4467884d4408f15d9.png

Trochę offtop, ale ten PC to taki trochę odpowiednik XSX jeśli chodzi o moc, przynajmniej teoretyczną, to też pojawia się pytanie czemu to na konsoli tak samo nie wygląda i działa tylko trzeba wybierać między trybami wydajności, czuję się ładnie ogolony :/ 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Bielik napisał:

Trochę offtop, ale ten PC to taki trochę odpowiednik XSX jeśli chodzi o moc, przynajmniej teoretyczną, to też pojawia się pytanie czemu to na konsoli tak samo nie wygląda i działa tylko trzeba wybierać między trybami wydajności, czuję się ładnie ogolony :/ 

Bo to dalej są sprzęty na laptopowych podzespołach, urzędowe limity poboru mocy itp itd. ten PC przez te zjebane czasy wyszedł mnie w okolicach 5.5k gdzie ze starego kompa przełożyłem zasilacz i SSD na SATA, cała rezzta bez tych dwóch rzeczy wyszła mnie 2.5k i GPU 3K. Licząc po ludzkich cenach i MSRP powinienem się zmieścić z nim w okolicach 4K PLN

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bielik napisał:

Trochę offtop, ale ten PC to taki trochę odpowiednik XSX jeśli chodzi o moc, przynajmniej teoretyczną, to też pojawia się pytanie czemu to na konsoli tak samo nie wygląda i działa tylko trzeba wybierać między trybami wydajności, czuję się ładnie ogolony :/ 

 

No nie do końca, 3060 jest jednak trochę mocniejsze niż GPU w XSX. Doliczając DLSS i RT to już odjazd mocny 3060. Do tego jak kolega piszę ładujesz w gary ile zasilacz i płyta pozwoli. W konsolach jednak masz to wszystko ograniczone jak w laptopach do gierek do tego wszystko na APU więc i ciepło trudniej odprowadzić. Plus PC mają zdecydowanie więcej pamięci operacyjnej. 

 

Do tego inflacja i ta nieszczęsna blokada marketingowców na 500 dolców. Jak na tą cenę to moim zdaniem konsole i tak są bardzo mocne. Wyjdą jeszcze wersje pro to te 4k natywnie i 60 klatek będzie realną opcją. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...