Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

On 12/27/2021 at 10:12 PM, easye said:

Ja mam teraz 3070 Gaming OC i o ile pod względem hałasu wiatraków i temperatur jest cymesik, tak pierwszy raz w życiu słyszę cewki karty graficznej. Podobno bardzo popularne u Gigabyta.

 

750W w zupełności wystarczy.

Oh shit :shieeet: ja od pol roku zachodze w glowe, co to za odglos z wnetrza PC. Taki ni to pisk, ni to zgrzyt. Nie zdarza sie to czesto, ale tylko przy niektorych grach. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

 

https://wccftech.com/nvidia-ai-powered-dldsr-unveiled-marty-mcflys-depth-based-filters-including-ray-tracing-coming-to-gfe/

 

Kolejne dobroci dla posiadaczy RTXów. :obama:

 

Cytat

NVIDIA dropped some unexpected news on a few graphics-enhancing features that will go live with the next Game Ready driver, starting with DLDSR. It's exactly what it sounds like, an AI-powered version of the Dynamic Super Resolution or DSR that's been available via the Control Panel for several years.

According to NVIDIA, DLDSR could be up to twice as efficient while maintaining similar quality. In the example image, we can see Prey running at nearly the same frame rate of the native 1080p resolution, all the while actually rendering at 1620p resolution for crisper definition.

 

Cytat

DLDSR will be available to GeForce RTX owners, as it is powered by the Tensor Cores, and should work in 'most' games.

Cytat

 

Additionally, NVIDIA partnered with renowned ReShade modder Pascal Gilcher (also known as Marty McFly and often covered here on Wccftech) to implement modified versions of his depth-based filters through GeForce Experience's Freestyle overlay. That includes the popular ray-traced global illumination shader.

 

SSRTGI (Screen Space Ray Traced Global Illumination), commonly known as the “Ray Tracing ReShade Filter” enhances lighting and shadows of your favorite titles to create a greater sense of depth and realism.

 

SSAO (Screen Space Ambient Occlusion) emphasizes the appearance of shadows near the intersections of 3D objects, especially within dimly lit/indoor environments.

 

Dynamic DOF (Depth of Field) applies bokeh-style blur based on the proximity of objects within the scene giving your game a more cinematic suspenseful feel.,

 

 

nvidia-dldsr-ai-deep-learning-dynamic-su

 

HelloIMG1641911062155-scaled.jpeg

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

@LabtecNo raczej nie bo już jest w obiegu 3080 12 GB, chociaż bardzo rzadko spotykana i nadal dostępna. W wynikach jest raptem kilka % lepsza od zwykłej 10gb a dużo droższa. No i zapowiedź 3090TI co jest kolejnym skokiem na hajsy. Mogliby tych czipów użyć do 3070Ti albo zwykłych 3080 co obniżyło ich cenę. Ale woleli zrobić skok na hajsy w postaci 3080 12 GB….

To żeś mnie @Figuś pocieszył. I tak koszty wejścia w PC jak nie ma się podzespołów są duże to burdel z kartami nadal trwa w najlepsze a cierpią na tym gracze. Póki co plany są na złożenie PC z i7 12700K lub i5 12600K z DDR4 i właśnie RTX3080 

Edytowane przez Kaczi
Odnośnik do komentarza

Moja 5700xt chodzi używana za blisko 2x tyle, co z Amazona brałem w lutym 2020. Super szczęście, że decyzję o PC podjąłem na miesiąc przed problemami.

Nie jest to najnowszy sprzęt, ale i tak next gen względem ps4pro. 

Akurat gram w GodFalla i gra wygląda przecudownie. 

 

Konsol w UK i tak nie można normalnie kupić. Ps5 to coś około £595 (msrp £449). 

 

Sprzedanie mojego GPU i kupienie 6900xt wyszłoby podobnie, a sporo więcej mocy. Jednak nie chcę wpaść w pułapkę ciągłego ulepszania. Na spokojnie kupię, jak mi mocy zacznie brakować.

 

I moja skromna rada dla tych, co myślą o wejściu w PC, ale nie planują grać w esporty w 480fps - nie przepłacajcie za CPU. Do 60fps, czy nawet 120/144fps taki Ryzen 3600 spokojnie powinien starczyć.

Odnośnik do komentarza

No ja mam 3600 i nie mam zamiaru go zmieniać nawet przy kartach 40XX. Od 1440p praktycznie 90% mocy przejmuje karta  ja gram albo w QHD albo w 4K.

 

CPU przydaje się jedynie jak ktos gra w 1080p, wszystko powyżej nie daje praktycznie żadnego boosta - parę fpsow na krzyz.

Odnośnik do komentarza

Panowie, blast from the past - mam zamiar wycisnąć tyle na ile pozwala płyta główna i chce zmienić procesor z i5 3570 na i7 3770k. Czy wystarczy tutaj stockowy cooler z i5 3570 czy jednak dobrze zamontować oddzielny wiatrak?

Odnośnik do komentarza

no ja właśnie z tą myslą kupiłem Samsunga G7 żeby grać 2560x1440. Bo zabawa w 4K jest droga, więc rozważam 3070TI albo właśnie 3080 zawsze to trochę na dłużej wystarczy mocniejsze gpu + nowe intele są do grania spoko nawet ten 12600K chociaż między dużo bardziej uniwersalnym 12700K w UK jest tylko 100 funtów różnicy. Chyba że nowe Ryzeny z nowym socketem AM5 znowy wyjdą przed szereg 

@Paolo de Vesir pewnie, niewielkim kosztem  tani air cooler zrobi różnice niz stockowy

Edytowane przez Kaczi
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś już jest zdecydowany na kupno PC, ale nie chce od razu kupować wszystkiego na raz, to może zacząć od kupna tych elementów, które nie tracą na wartości. W pewnym sensie rozłożyć sobie kupno na raty.

Sam kupowałem przez 4 miesiące i najpierw było:

- obudowa

- Zasilacz

- Chłodzenie 

- nvme + HDD

- Ram

- CPU (Ryzen 3600 lub podobny. Nie polecam przepłacać)

- i na sam koniec GPU 

 

Najgorszy aktualnie element, to jest GPU. Jednak całą resztę można kupić za w miarę OK kasę i czekać na obniżkę cen podzespołów.  Obudowa, zasilacz i chłodzenie praktycznie nie jest dotknięte problemem niedoborów.

 

Oczywiście takie kupowanie na raty wymaga dyscypliny i cierpliwości, ale na koniec mamy lepszy sprzęt za mniej.

Odnośnik do komentarza

czy ja wiem. Jakbym tak kupował to miałbym PC na Ryzenie3600 gdzie w tej samej cenie nowa i5 jest po prostu lepsza do grania. Wiadomo że nigdy nie jest dobra pora na kupno PCta, taki klimat. Zresztą nie miałbym gdzie trzymać tego wszystkiego.
EVGA zablokowali możliwość zapisania się w kolejce po GPU w miarę normalnej cenie 

Odnośnik do komentarza

Na przełomie 2020/21 zacząłem składać kompa na R5 3600 MSI B550 Mortar 16GB Ram 3200Mhz, bo mi płyta główna w starym kompie zaczęła wywijać numery, szkoda że nie w połowie listopada bo miałbym wtedy pewnie też i 3060Ti w budzie bo były jeszcze do dostania w normalnych pieniądzach, ale w połowie grudnia 2020 było już po ptokach i dalej siedzę na HD7870 XD :[ może zrobię przyczajkę na 3050Ti ale jak będzie do 1.5k w co szczerze wątpię po dzisiejszej premierze 6500XT za 1700zł XD :/

 

Odnośnik do komentarza

Ja się mega ciesze że na olx kupiłem UŻYWANY   (w maju 2021) pół roczny komp. W cenie takiej w jakiej pan kupił wszystko w grudniu 2020.  Miałem jego paragony z morele i xkom a tam karta 3070 oc gigabyte vision za 2700 zł xD piękne czasy. I to też pokazuje jak przerażające są obecnie ceny. Mam kompa całego za 7k z ryzenem nowym , rtx i 16 gb ramu jedyne co wymieniłem to zasilacz ale ten stary oddałem na rękojmi więc 0 zł :P Jak teraz znajomy pyta się co kupić to polecam mu .... laptopa albo składaka ze sklepu (ale w tym drugim polowanie na dobre promo). Niestety nie widzę szansy poprawy w 2022 i myślę że to dojebie rynek pc (po mocnym renesansie). Bo dużo osób po prostu ZREZYGNUJE z kupna pc i kupi konsole. Jeden mój znajomy zatwardziały PC'towiec który nigdy w życiu nie miał w dłoni pada tylko myszka i klawiatura kupił xboxa 3 miesiące temu bo sie poddał. I przeklinał tego pada na starcie a teraz napierdziela we wszystko nawet far kraja na padzie :D

Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam jak w grudniu poprzedniego roku kupowałem 3070 za troche ponad 3k i sporo osób w temacie pisało, że jestem z lekka pojebany, że tak przepłacam xD 

 

@Kaczina 3070 też spokojnie pograsz w 4K, TI się srednio opłaca, przyrost mocy znikomy, karty są zdecydowanie glosniejsze, pobierają więcej prądu, jeżeli będzie w tej samej cenie co zwykla to ok, w przeciwnym wypadku kompletnie się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza

Za 3k z 3 lata temu kupiłem nowego PCta z Ryzenem 1700, 16 GB RAMu i RX580 4GB i do tego dostałem RE2 Remake i DMC5 na Steama. Jak by były normalne ceny to w tym momencie za tą samą kwotę miał bym z 2x mocniejszego kompa. Spróbuje zapolować na tego 3050Ti ale jak będzie w dziwnej cenie to dam sobie spokój bo do pracy spokojnie mi starcza to co mam, a do samych gierek bym wolał konsolę za 2.5k niż same GPU za podobną cenę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...