Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Bigby napisał:

3060 to poziom mojej 2060 Super, czyli porównywalnie do XSX, może odrobinę gorzej jeśli nie bierzemy pod uwagę DLSS i RT.

dużo zależy od gry, raz na równi z 2060 super raz mocniejsza od 2070. ogólnie wyszły teraz stry pod Elden Ring i w wielu grach jest mniej fps przez nie

Odnośnik do komentarza

@Bigby No wiesz dałeś dwa przykłady a wiadomo jak jest. Jedna gierka lepiej druga gorzej. w MFS to jest 6-8 klatek, w FH4 10-15 a w niektórych na równo. W Doom Eternal była duża różnica, aż na 3060 jeszcze raz gierkę skończyłem tym razem z włączonym RT co na 2060S kompletnie nie miało sensu. Z RT ON cały czas leciałem ponad 100 klatek aż do DLC. Tam to już gorzej wyglądało :) 

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu, sam sprawdź te sterowniki, bo przy każdej jednej nowej wersji pojawia się feedback, że fpsów jest w jakimś tytule mniej, a równie dobrze może to być bałagan w systemie takiego użytkownika. Zawsze czytam przed pobraniem komentarze użytkowników na forach Nvidii i zawsze ktoś ma jakiś problem.

 

Nie wierzcie takim jutubowym filmom od anonimów, bo to ma się klikać, a gdyby nie było różnic na niekorzyśc to kogo by taki filmik obchodził.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Bigby napisał:

3060 to poziom mojej 2060 Super, czyli porównywalnie do XSX, może odrobinę gorzej jeśli nie bierzemy pod uwagę DLSS i RT.

 

Chciałem kupić 3060, ale olałem wymianę właśnie z 2060S. Dla kilku FPS nie ma sensu. A cena 3090 odstrasza, a to sensowna wymiana i skok który ma sens. 

Poczekam :) 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, iluck85 napisał:

 

Chciałem kupić 3060, ale olałem wymianę właśnie z 2060S. Dla kilku FPS nie ma sensu. A cena 3090 odstrasza, a to sensowna wymiana i skok który ma sens. 

Poczekam :) 

3080Ti  ma wydajność z 1-2 fpsy mniej niż 3090, a kosztuje sporo mniej. Na 3090 poza kopaniem albo pracą nie ma sensu patrzeć.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, tjery napisał:

Szkoda jedynie, że się nie dogadali o dwie poprzednie części, bo 1 i 2 mam na steamie i wyczekując nowego mortal empires mimo posiadania GP i tak musiałem wybulić na steamie.

wiesz większość graczy i tak by grała tylko w nową częśc więc to było nie opłacalne. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ukukuki napisał:

Te 3 są połączone i mając poprzednie masz pełniejszą gierkę i wiecej zawartości.

yhy wiem co to jest ja bym nawet na steam z tego nie korzystał bo sam w3 daje mega dużo zawartości a życia szkoda na tyle. I pewnie 99% graczy robiłaby podobnie.  Mi się podoba co z recek wynika że w  końcu w Warhammerze jest duzo zawartości na start bo warhammer 2 mnie wkurzył tam było niby ok ale ewidentnie gra cięta pod dodatki. Tutaj jest jak z three kingdoms. Ok dodatki jak najbardziej bedą ale sama podstawka styknie na długo. A ja np nigdy w dlc się nie bawie. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, iluck85 napisał:

 

A cena 3090 odstrasza, a to sensowna wymiana i skok który ma sens. 

 

Na cholerę Ci 3090? Dla mnie totalnie szkoda kasy jeżeli ktoś nie planuje grać w więcej, jak 4k.. Obecnie mam RTX3060Ti i gdybym kupił 3080, to miałbym to na zakup na naprawdę długie lata. Niebawem przenoszę się do innego miejsca, gdzie w końcu będę mógł podłączyć monitor 3440x1440 (jest to dla mnie górna granica opłacalności Cena/Jakość) i zobaczę, jak ta moja karta się sprawdzi, ale rozważam sprzedaż i dopłacenie do 3080 jak nie będzie zadowalająco.

Odnośnik do komentarza

Dla wielu ludzi "opłacalność" przejścia oznacza co innego. Sam mam 5700xt i na tamten moment to był max od AMD. 

Nie ciśnie mnie na aktualną serię kart bo:

A) ceny są od czapy 

B) nie potrzebuję więcej mocy, bo praktycznie żadna nowa gra mnie nie kręci. Tylko Elden Ring wjedzie, ale ta wydaje się mieć dość niskie wymagania.

C) mam wysoki próg bólu i jak zmniejszę z ultra na high, to wciąż mnie gra cieszy. 

D) za kilka miesięcy premiera nowych kart i nie chce mi się za często bawić w wymianę sprzętu i sprzedaż starego. Wolę przeskoczyć tą generację. 

 

Wydać około 7000zł na samą kartę to naprawdę sporo. Zwłaszcza, jak aktualna karta wciąż daje radę. Za te pieniądze można dokupić duży TV do grania lub mega wypas system audio. Ewentualnie dwie nowe konsole. Albo zupełnie wyjść poza granie i kupić używane auto lub motocykl.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, easye napisał:

No porównanie że z 2060s opłaca się przejść dopiero na 3090 jest totalnie z czapy.


Byla mowa o przejściu z 2060S na 3060 co jest dopiero z czapy. Zyskanie 5 fps nie jest warte zachodu i dopłacania do tej karty.

Fakt, umknęła mi 3080Ti i to by miało sens. Ale nie będę dokładał cegiełki do tego zjebanizmu cenowego. Poczekam na spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...