Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielam zdanie @C1REX. Z ultra na high i spoko.

Juz mam za sobą ustawianie suwaków na maxa i oglądanie liczników ile fps. Złapałem się swego czasu na tym ze zamiast grać, to uskutecznialem benchmarki….

Jakby cenę były normalne, bym się rzucił pewnie, ale 7/8k to dramat. Ale chętnych nie brakuje.

 

Edit 

Chociaz 3070Ti 4,5. To jeszcze ujdzie.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Panowie, mam kwotę ok. 2.5K na nową budę. Potrzebuję kompletnego PC-ta, bez systemu i karty, do zastosowań w renderingu 3D (wizualizacji), koniecznie 32GB RAMu.

 

Co najlepszego idzie wcisnąć w takim budżecie? Preferowałbym z Ryzenem, wydajność w grach jest drugo-, a nawet trzeciorzędna.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
On 3/7/2022 at 9:38 AM, Paolo de Vesir said:

Panowie, mam kwotę ok. 2.5K na nową budę. Potrzebuję kompletnego PC-ta, bez systemu i karty, do zastosowań w renderingu 3D (wizualizacji), koniecznie 32GB RAMu.

 

Co najlepszego idzie wcisnąć w takim budżecie? Preferowałbym z Ryzenem, wydajność w grach jest drugo-, a nawet trzeciorzędna.

Za tyle to można sam procesor kupić :D

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Czoperrr napisał:

Za tyle to można sam procesor kupić :D

 

Można i procesor za cenę dobrego auta, ale nie w tym rzecz. ;) Myślę, że górna granica to 3K, da się z pewnością coś już w tym budżecie upchać. 

Odnośnik do komentarza

Mam GPU, komputer ma służyć do renderowania wnętrz, więc zależy mi na mocnym procku i 32GB RAMu aby bez problemu zarządzać projektem w czasie realnym. 

 

Najbardziej interesują mnie Ryzeny, bo do takich zastosowań wypadaja najlepiej w stosunku jakosc/cena.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Mam GPU, komputer ma służyć do renderowania wnętrz, więc zależy mi na mocnym procku i 32GB RAMu aby bez problemu zarządzać projektem w czasie realnym. 

 

Najbardziej interesują mnie Ryzeny, bo do takich zastosowań wypadaja najlepiej w stosunku jakosc/cena.

Ryzen 5600X to jakieś 1300zł

32 GB Ram to jakieś 600zł

Płyta główna MSI x570 - 230zł

nvme 1TB - 500zł

Zasilacz (ja bym brał z dużym zapasem 850w) 200-400zł.

Obudowa? 100zł? 

 

Całość to jakieś 3000zł. 

Największe wyzwanie, to kupno procka.

Czy nowy, czy może używany, ale z większą liczbą rdzeni. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
14 hours ago, C1REX said:

Ryzen 5600X to jakieś 1300zł

32 GB Ram to jakieś 600zł

Płyta główna MSI x570 - 230zł

nvme 1TB - 500zł

Zasilacz (ja bym brał z dużym zapasem 850w) 200-400zł.

Obudowa? 100zł? 

 

Całość to jakieś 3000zł. 

Największe wyzwanie, to kupno procka.

Czy nowy, czy może używany, ale z większą liczbą rdzeni. 


ale po co mu x570 jak na B550 też da się podkręcić procek będzie nvme i będzie taniej

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

komputer ma służyć do renderowania wnętrz

To renderowanie wnętrz tyle zjada RAMu? Ja nie miałem problemu z renderowaniem wizualizacji  w Blenderze 75 mln pixeli przy 16GB. No i standardowo jak Ci się nie spieszy to pod koniec kwietnia AMD wypuszcza 'nowe' procki w tym 5700x który powinien lepiej działać niż 5600x jeśli ten program korzysta tylko z CPU podczas renderowania.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, łom napisał:

To renderowanie wnętrz tyle zjada RAMu? Ja nie miałem problemu z renderowaniem wizualizacji  w Blenderze 75 mln pixeli przy 16GB. No i standardowo jak Ci się nie spieszy to pod koniec kwietnia AMD wypuszcza 'nowe' procki w tym 5700x który powinien lepiej działać niż 5600x jeśli ten program korzysta tylko z CPU podczas renderowania.

 

Bardziej niż do renderowania to naprawdę duża ilość modeli 3D i tekstur szybciutko zapycha pamięć.

Odnośnik do komentarza

Można jakoś zmienić moduł bluetooth w pececie, żeby komp korzystał z tego z karty sieciowej Asusa? Bo ten na płycie głównej jest jakiś kijowy i nie widzi dwóch sprzętów. A i padzik 8bitdo też czasami głupieje na kilka sekund. W starym kompie nie miałem bluetooth więc kupiłem kartę sieciową Asusa z adapterem bluetooth i działało wszystko legancko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli @Paolo de Vesir pracujesz z domu, to rozważ laptopa. 

Wiadomo, że laptop droższy i/lub słabszy, ale przy nadchodzących drastycznych podwyżkach cen za energię, to w skali roku oszczędność prądu może mieć znaczenie. 

Do tej pory nikogo specjalnie nie obchodziło ile PC prądu zjada, ale to się może zmienić i jak można oszczędzić nawet 1000zł rocznie na prądzie, to może to też wpłynąć na decyzję o wyborze sprzętu. 

 

 

Policzyłem sobie, ile kosztuje granie na PC ciągnącym razem z TV 600W. 

Po aktualnej cenie prądu w UK £27.72 p/kWh i graniu 4h dziennie codziennie, to wychodzi jakoś £245.28 (1370,66zł). 

 

Myślę, że przy następnej generacji mocno prądożernych kart graficznych i nadchodzących podwyżkach za prąd ludzie zaczną powoli zwracać uwagę na pobór mocy. 

Ja jestem samozatrudniony i wiele rzeczy przeliczam w skali roku. W przupadku kart graficznych i wymianie co kilka lat to ten całkowity koszt prądu też się policzy razy trzy-pięć lat i być może takie Radeony okażą sie sporo tańsze do GeForców i nagle zacznie ta opcja mieć sens. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...