Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

U mnie Vivaldi działa super szybko z 1440P na yt. 

 

 

image.png.bfcf46e2199b02f207073b351e89d10a.png

 

No jaki jest sens tej 3070 jak już obecne gierki zapychają teksturami 8GB i nie ma marginesu na przyszłość :nosacz2:

 

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3080-super-geforce-rtx-3070-super-geforce-rtx-3060-super-wstepna-specyfikacja-kart-graficznych

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem jaki jest sens wydawania wersji super jeśli po dziś dzień jest wielu chętnych na zwykłe wersje , które są dalej nie do nabycia w sklepach w normalnych cenach. Kumpel czekał na 3080 lekko ponad rok czasu w kolejce gdy był już w okolicach 20 miejsca anulowano mu zamównienie więc jest zmuszony kupić jakiegoś starocia byle przetrwać do odrodzenia się rynku kart. Zresztą z reką na sercu posiadam 3080 i obecnie nie ma ani jednej gry która by zarzynała te karte w rozdzielczości 1440p , obecnie nie widzę nawet w zapowiedziach gry która byłaby tym crysis-em i pokazywała moc kart by był sens przesiadać się za rok na serię 4xxx . DLSS robi zdecydowanie robote i jak udoskonalą te technike jeszcze bardziej to karty będą wymieniane w blaszakach jeszcze rzadziej.

Odnośnik do komentarza

Sam projekt układu to nie jest też parę miesięcy roboty tylko pewnie minimum 2-4 lata więc planów nie zmieniają skoro kupa kasy poszła na badania. To jestem w stanie zrozumieć, niedobory kart też są dla nich problemem bo więcej graczy może przeskoczyć na konsole co nie jest korzystne dla producentów sprzętu na PC. 

Odnośnik do komentarza

Doszliśmy już do kresu opłacalności kupowania drogich CPU do gier, tak samo moim zdaniem zbliżamy się do kresu GPU, bo uważam, że wyższe rozdzielczości w grach na PC dla coraz większej liczby osób przestają mieć sens. Oczywiście, znajdą się pasjonaci chcący grać w UW 4K i więcej, ale dla mnie osobiście opłacalność kończy się na UWQHD, bo więcej jak 34 cale na biurku nie postawię.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shago napisał:

więcej jak 34 cale na biurku nie postawię.

 

hehe :D Od lat słychać to samo, trend jest jasny. Monitory jeszcze długo będą rosły a proporcje 21-9 będą zwiększał swoje udziały. Ja w pracy mam prawie 50 calowy monitor i jest w sam raz. Dziewczyna pracuje na 35 plus drugi 29, mój prywatny to 27 o klasycznych proporcjach i jest zdecydowanie za mały ale bardziej komfortowy niż 29 cali 21:9. 

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wymieniam 29 na 34. Jedyne co będę ewentualnie chciał, to jakiś mały dodatkowy 4:3 na pocztę/komunikator itp. Wszystko wskazuje na to, że ta 34 to jest u mnie TA granica, bo przy 29 faktycznie miałem poczucie, że jest super, ale ciut większy jeszcze by mógł być. Po 2 latach użytkowania dalej podtrzymuję tą opinię i myślę, że 34 zaspokoi moje potrzeby w 100%.

Odnośnik do komentarza

Ja mam obecnie UHD 28 cali i drugi 24 cale. Niby 28 cali wydaje się być wystarczający, ale pewnie i do większego bym się przyzwyczaił. Problem mam tylko, że często programy typu CAD, albo Microstation mi się krzaczą na tym monitorze 28. Okna się wywalają, albo nie wczytują, dziwna sprawa, jakby te programy nie ogarniały tak wysokiej rozdzielczości. Trochę pomogło jak główny monitor jest mniejszy, a duży dodatkowy, ale i tak nie jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, Kaczi napisał:

niestety według appki windowsa mój procek ( Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz   2.80 GHz ) nie jest supportowany przez nowy system, więc ja zostaje póki co przy 10 pro

W swoim lapku też mam procesor 7 generacji , zainstalowałem 11 omijając sprawdzenie podczas instalacji. Działa wszystko dobrze, a nawet są aktualizacje jak narazie. W necie są już wskazówki jak ominąć sprawdzanie wymagań np. poprzez podmianę na instalator z win 10.

Odnośnik do komentarza

The recent Tomb Raider trilogy of games on Steam just got updates that requires you to login with EGS just to get past the title screen

 

www.resetera.com/threads/the-recent-tomb-raider-trilogy-of-games-on-steam-just-got-updates-that-requires-you-to-login-with-egs-just-to-get-past-the-title-screen.502200/

 

 

 

 

PC gaming in a nutshell :pawel:

 

Odnośnik do komentarza
On 10/18/2021 at 3:06 PM, GearsUp said:

The recent Tomb Raider trilogy of games on Steam just got updates that requires you to login with EGS just to get past the title screen

 

www.resetera.com/threads/the-recent-tomb-raider-trilogy-of-games-on-steam-just-got-updates-that-requires-you-to-login-with-egs-just-to-get-past-the-title-screen.502200/

 

 

 

 

PC gaming in a nutshell :pawel:

 

 

According to ResetEra user Yas, the browser pop-up only appears when your Steam and Epic Games Store accounts are linked. We tested this and it does seem to be true. After unlinking our Steam and Epic Games Store accounts, we could load up a save without issue and play through the 2013's Tomb Raider.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...