Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Bardziej niż do renderowania to naprawdę duża ilość modeli 3D i tekstur szybciutko zapycha pamięć.

No to jak na teraz to combo Ryzen 5600x+32 GB. Z rzeczy na których możesz zaoszczędzić żeby dołożyć do 5800x/5700x to np. dysk twardy, jeśli pliki nie zajmują dużo miejsca to 512 GB powinno starczyć, tym bardziej że to nie ma być PC do gierek. I nie idź w lapki bo jeśli to ma być do grafiki komputerowej za którą będą Ci płacili to zarobki z powodu tego że będziesz 'szybciej' pracował opłacą wyższe rachunki za prąd z nawiązką.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie mam zamiaru iść w lapka, bo wiadomo, że chociaż cel zakupu jest czysto biznesowy to giereczki jednak najlepiej chodzą na desktopach. :potter: 

Ej no, czuję się oszukany. Miał nie być do gierek. 

A skoro do gier również, to nie bierz zasilacza słabszego niż 850W. Nowe karty mogą mieć absurdalny pobór, a trzeba mieć jeszcze zapas na jakieś skoki dla stabilności systemu. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, C1REX napisał:

Ej no, czuję się oszukany. Miał nie być do gierek. 

A skoro do gier również, to nie bierz zasilacza słabszego niż 850W. Nowe karty mogą mieć absurdalny pobór, a trzeba mieć jeszcze zapas na jakieś skoki dla stabilności systemu. 

 

bo nie będzie, tylko tyle co wowika - od grania mam konsole :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Radeon właśnie wypuścił dość ciekawą funkcję do swojego oprogramowania - Radeon Super Resolution. 

Upscaling, ale z poziomu sterowników, a nie samej gry, więc powinno działać w każdej jednej grze, czy nawet emulatorach i edytorach video. Super pomysł i już wersja 1.0 wydaje się działać bardzo dobrze. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.03.2022 o 12:39, Paolo de Vesir napisał:

Mam GPU, komputer ma służyć do renderowania wnętrz, więc zależy mi na mocnym procku i 32GB RAMu aby bez problemu zarządzać projektem w czasie realnym. 

 

Najbardziej interesują mnie Ryzeny, bo do takich zastosowań wypadaja najlepiej w stosunku jakosc/cena.

No trochę się rozminąłeś ze swoimi wymaganiami xd Wiedziałem że gierki będą górą.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, łom napisał:

No trochę się rozminąłeś ze swoimi wymaganiami xd Wiedziałem że gierki będą górą.

 

Człowiek wyjdzie z gierek, ale gierki z człowieka nigdy. :D Docelowo to wciąż sprzęt do pracy, bo na PC i tak gram tylko w MtG Arena i WoWika. ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.03.2022 o 09:41, Paolo de Vesir napisał:

 

Człowiek wyjdzie z gierek, ale gierki z człowieka nigdy. :D Docelowo to wciąż sprzęt do pracy, bo na PC i tak gram tylko w MtG Arena i WoWika. ;)

Procek gierkowy i mniej ramu, by na kartę graficzną do gier starczyło. Komputer do pracy. 

Też przymierzam się do kupna 4080 lub 7800xt by mi excel i word lepiej działał. :ragus:

Odnośnik do komentarza

Coś popierdoliłem wcześniej i generalnie to jest właśnie 5k i do odliczenia VAT, bo na firmę. Tak czy inaczej, sprawdzę i dam znać. Podjarany jestem nieziemsko, bo jednak są potężne zaległości w grach (zwłaszcza na Xboxa) i zwyczajnie nie chciałem tych gier męczyć na leciwym już XOS. :lapka: 

 

Jedyne czego się obawiam to, że procek w ciągu 2-3 lat będzie całkowicie do wymiany, a wraz z nim cała płyta i RAMy. No, ale zobaczymy, może pójdzie na części. Na razie mam spokój na najbliższy czas.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

FHD, docelowo 1440p 16:9.

 

Docelowo zdecydowanie polecam 3440 x 1440 :). Inna liga grania/pracy w porównaniu do 16:9. Też mam 3060Ti i daje radę przy tej rozdziałce póki co.

I w ogóle jakoś tak fajniej mi się gra na zestawie komputer + monitor 21:9 + padzik. Tylko lepszy fotel do pełni szczęścia muszę sobie kupić :obama:

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Czoperrr napisał:

Mam nadzieję, że pierwsze co zrobisz to nie będzie instalacja wowika :daddy:

 

BOŻE WYBACZ MI BO ZGRZESZYŁEM, ALE JEŚLI GRANIE W WOWIKA JEST ZŁE TO JA NIE CHCĘ BYĆ DOBRY

 

Spoiler

pierwszego zainstalowałem Steama i Halo Infinte :lapka: 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem monitor do kompa i jestem rozczarowany. Nawet nie chodzi o jakość samego monitora, co komfort i ogólny odbiór obrazu w porównaniu do mojego TV. Nie tyle zły monitor, co niepotrzebny zakup, bo nie jestem przyzwyczajony do monitorów. Nie wiem na co liczyłem, po prostu myślałem, że skoro to dedykowany sprzęt to jednak będzie lekkie "wow", odczuwalny progres, a tymczasem czuję, że niepotrzebnie wtopiłem kasę, bo na TV nie tylko lepiej mi się grało, ale po prostu robiło wszystko. 27 cali to trochę za dużo na normalne biurko, a jednocześnie mało, kiedy korzystało się z 49 cali. No i widać wszelkie mankamenty graficzne w grach, które na TV nie rzucały się w oczy, mimo dobrych detali zauważalnych na telewizorze. Matryca NanoIPS, a jednak mój TV IPS też ma bardzo ładne kolory. Ehh... :/

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, krzysiek923 napisał:

Kupiłem monitor do kompa i jestem rozczarowany. Nawet nie chodzi o jakość samego monitora, co komfort i ogólny odbiór obrazu w porównaniu do mojego TV. Nie tyle zły monitor, co niepotrzebny zakup, bo nie jestem przyzwyczajony do monitorów. Nie wiem na co liczyłem, po prostu myślałem, że skoro to dedykowany sprzęt to jednak będzie lekkie "wow", odczuwalny progres, a tymczasem czuję, że niepotrzebnie wtopiłem kasę, bo na TV nie tylko lepiej mi się grało, ale po prostu robiło wszystko. 27 cali to trochę za dużo na normalne biurko, a jednocześnie mało, kiedy korzystało się z 49 cali. No i widać wszelkie mankamenty graficzne w grach, które na TV nie rzucały się w oczy, mimo dobrych detali zauważalnych na telewizorze. Matryca NanoIPS, a jednak mój TV IPS też ma bardzo ładne kolory. Ehh... :/

 

Pytanie co za monitor kupiłeś, bo jednak naprawdę porządny sprzęt też swoje kosztuje. Swoją drogą na monitorze w FHD zaczynają wychodzić bolączki tej rozdzielczości, przy telewizorze tak to nie męczyło. Zawsze można wrzucić super-sampling który czyni te gry naprawdę pięknymi. 

Odnośnik do komentarza

Ano właśnie, jaki to monitor, jaką rozdzielczość, ja miałem całkiem spoko AOC 32 całe, ale wiele gier wyglądało gorzej niż na TV, głównie przez brak wsparcia HDR, wymieniłem na UW z HDREm i pomimo tego że nie ma stref wygaszania to odbiór gier zmienił się diametralnie, do tego stopnia, że kompa już pod TV naprawdę rzadko przenoszę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...