Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się oficjalna notka od nvidia. Na 120 tys sprzedanych sztuk, 50 się stopiło. Wszystkie przez źle włożony kabel. Nie dochodził do końca. Wszystkie wymieniają, bez względu na to jaki kabel był używany. Bo wcześniej była gadka, że jak ktoś używał innego niż adapter z zestawu to nie uznają gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Jaki monitor kupiłeś?
 
Dałbyś specyfikację komputera i cenę?
To do mnie? Do rts, fps online i managera wziąłem iiyama 27 2k 144hz TN, a do reszty gier oled 77C1.

Co do specyfikacji, i7 11700k, 16gb ddr4 3600, aorus master z590, 4090, zasilacz bequiet! Straight Power 11 1000W, dysk 512b samsung 980 na system i 2TB Kingston KC3000 na gry. Do tego wentyle 1x120 i 3x140 silent wings 4, i w stresie jest ciszej niż na ps5
Odnośnik do komentarza

No ale i tak masz skręcony kabel i według zaleceń jest źle. Ale domyślam się, że lepiej się nie da. Te przejściówki to jest największy badziew jaki mogli stworzyć. Sztywne i wielkie w cholere. Kupiłeś osobny kabel czy tak zostawiasz?

Daj konkretny link do obudowy, bo widzę że z tą nazwą jest kilka modeli.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest ok, bo jest naturalnie zagięty w sporej odległości od wtyczki. To nie chodzi o to, że masz mieć kabel na prosto, tylko żeby nie zaginać na chama od razu za samą wtyczką, tam gdzie jest ta owijka za plastikiem. Kabel mam ten, który dał Asus razem z kartą, żadnych problemów. 

Co do obudowy to nie jestem teraz w domu i nie chcę Cię wprowadzić w błąd, który dokladnie model mam (najpewniej ten Mid Tower, nie XXL, ale może coś pozmieniali od czasu kiedy kupowałem 1,5 roku wstecz). Będę w poniedziałek to sprawdzę, ale na 99% to jest ten 

https://www.scan.co.uk/products/fractal-design-meshify-2-black-solid-mid-tower-chassis-3x-140mm-fans-usb-31-type-c?gclid=Cj0KCQiA99ybBhD9ARIsALvZavWa0Sdk2nFuCwmSR6Bzz5Zh2B8B3fak7aY_QgVNsineAziZ8_8rPo4aAmjaEALw_wcB

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z tym skręconym kablem to ładny LOL, jakoś każde poprzednie wtyczki mogłeś wykręcać na wszystkie strony i nigdy nie było problemów, to se wymyślili przejściówkę i pierdola że kabel nie prosty.

 

No i dziwne że do BigTower karta na szerokość nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza

Ale to nie kabel stanowi problem tylko ludzie debile. Ten kabel jest spoko, malutki i zgrabniutki. A w testach przewodzi bez problemu nawet ponad 1000W. Problemem jest konstrukcja wtyczki która daje za mały feedback i niektórzy nie ogarniają, że jeszcze nie podłączyli.

Tak to wygląda w przypadku adaptera Bequiet! którego zamówiłem. Powinien pozwolić zamknąć mi obudowę. Problemem póki co jest znikoma ilość zasilaczy z tym wyjściem. A same adaptery całościowe ciężko dostać. Ja mam zamówiony od tygodnia, i może dojdzie w kolejny piątek.

52521130d19483fc96db276e484a08da.jpg

Odnośnik do komentarza

Szczerze wątpię by te kable paliły się że względu na brak docisku, no ale widzę że jak w temacie Oledow, opinia wydana, ludzie debile.

 

Nowe zasilacze z końcówkami też już wstawiali spalone, no szkoda, dobrze, że AMD znalazło na to sposób po prostu nie zmieniajac bezsensownie standardu, który działa.

Odnośnik do komentarza

Możesz wątpić. Są już wyniki badań nvidia i niezależnych ludzi i widać po końcówkach ,że nie były wsadzone do końca bo odznacza się miejsce topienia plastiku. 4mm nie do końca i w kilka min masz 150 stopni na wtyku, a potem zaczyna się topienie.

Także to co uważasz nie ma znaczenia. Zresztą od kilku dni jak ludzie ogarnęli, nie ma na reddit żadnego nowego zgłoszenia o awarii. I niech tak zostanie, bo sam chodziłem obsrany kilka dni

Odnośnik do komentarza

Nic nie bada już. https://www.purepc.pl/nvidia-wydala-oficjalne-oswiadczenie-zwiazane-z-wtyczka-12vhpwr-w-karcie-graficznej-geforce-rtx-4090 . Od wczoraj jest podane oficjalne info. Powinien być już koniec tematu i tyle. 

 

Nie ruszył żaden zbiorowy proces, ruszył proces jednego typa w USA. Także powodzenia jak mu wykażą nie do końca wpięty kabel. 

Odnośnik do komentarza

 

 

20 minutes ago, easye said:

A jaka to obudowa @PiPoLiNiO

Szukam czegoś co pozwoli mi włożyć kartę 340cm, ale nie za tysiące...

 

Może ktoś coś polecić?

Obudowa to https://saviogaming.com/en/produkt/savio-prime-x1-argb-case-glass/

wyglada,ze na styk wejdzie 
Maximum VGA lenght: 340 mm (vertical)
 

4 hours ago, ASX said:

Co to za AIO?

https://www.amazon.co.uk/Fractal-Design-Celsius-Cooling-500-2000/dp/B0719DHG5Y

Edytowane przez Wolfie_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
A jaka to obudowa [mention=65235]PiPoLiNiO[/mention]
Szukam czegoś co pozwoli mi włożyć kartę 340cm, ale nie za tysiące...
 
Może ktoś coś polecić?
Kolega już wyżej podał model. Samą obudowę mega polecam. Skromna, tania, mała, z szybą na zawiasach. Wentyle od razu do wyrzucenia, chyba że lubisz rgb. Ja mam wsadzone 3x Bequiet Silent Wings 4 140 i 1x 120. Max karta 340, ale chyba nie ma na rynku dłuższych.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...