Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

czekaj czekaj, czy ty na tym AIO nie masz czasem źle wentów zainstalowanych
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(pipi)a oczywiście że tak, zamiast wyciągać ciepłe powietrze to je wdmu(pipi)e do obudowy
Tak. Na tej focie są odwrotnie, ale nie przez przypadek tylko celowo. Ogólnie jak by ktoś się zastanawiał nie ma żadnej różnicy w stresie dla procka czy wentyle są tak czy odwrotnie. Jedynie dyski się szybciej grzały. W ogóle to aio jest dziwne, totalnie nie jestem w stanie ogarnąć manualnych nastaw pompy która lubi sobie pohałasować. W BIOS pokazuje jedno, pod win 11 co innego. Ciężko stwierdzić kto ma rację. Przełącznik na pompie mam wrażenie, że w ogóle nie daje żadnej reakcji. Ogólnie wziąłem to chłodzenie z innego kompa które kupiłem wcześniej używanego i było tam zamontowane, co ciekawe gość mówił, że jest zalane płynem do chłodnicy aut.

EDIT: Ogólnie nawet na zdjęciach producenta jest odwrotnie bo też mnie to zastanawiało jak kupiłem.



751484b8bfec7aa7c0d5a2a24ab82ab7.jpg
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, easye napisał:

A jaka to obudowa @PiPoLiNiO

Szukam czegoś co pozwoli mi włożyć kartę 340cm, ale nie za tysiące...

 

Może ktoś coś polecić?

bequiet 500dx/fx, fractal torrent, corsair 4000D albo nowy lian li lancool 216 

 

ta obudowa savio wydaje się spoko ale jak wywaliłeś wszystkie wentylatory i dałeś silent wingi to nie lepiej było wziąć od razu obudowę bequiet gdzie już byś miał je w zestawie i przy okazji budę z lepszych materiałów i lepszy przepływ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
bequiet 500dx/fx, fractal torrent, corsair 4000D albo nowy lian li lancool 216 
 
ta obudowa savio wydaje się spoko ale jak wywaliłeś wszystkie wentylatory i dałeś silent wingi to nie lepiej było wziąć od razu obudowę bequiet gdzie już byś miał je w zestawie i przy okazji budę z lepszych materiałów i lepszy przepływ?
Jak pisałem wyżej, przerabiałem inny sprzęt. Opcja zmiany byłaby gdyby 4090 się nie zmieściła. A niewiele brakowało
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Tak. Na tej focie są odwrotnie, ale nie przez przypadek tylko celowo. Ogólnie jak by ktoś się zastanawiał nie ma żadnej różnicy w stresie dla procka czy wentyle są tak czy odwrotnie. Jedynie dyski się szybciej grzały.

Dla pracy temperatury procka to może bez różnicy, ale GPU i SSD ma gorzej, gdy wentylatory z AIO wdmuchują ciepłe powietrze z góry do środka obudowy. 

 

Jeśli odwrócisz wentylatory na górze o kilka stopni spadnie ci temperatura na karty. Ja bym tak zrobił.

 

Odnośnik do komentarza

No tak jak pisałem, na zdjęciu było stare ułożenie. Terez jesteś poprawnie, ale temperatura bez zmian. Ogólnie wolę takie małe obudowy. Nie wiem czy dużo większa by coś zmieniła w kwestii temperatur. Tu wentyle są blisko więc teoretycznie powinny lepiej chłodzić.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Tak. Na tej focie są odwrotnie, ale nie przez przypadek tylko celowo. Ogólnie jak by ktoś się zastanawiał nie ma żadnej różnicy w stresie dla procka czy wentyle są tak czy odwrotnie. Jedynie dyski się szybciej grzały. W ogóle to aio jest dziwne, totalnie nie jestem w stanie ogarnąć manualnych nastaw pompy która lubi sobie pohałasować. W BIOS pokazuje jedno, pod win 11 co innego. Ciężko stwierdzić kto ma rację. Przełącznik na pompie mam wrażenie, że w ogóle nie daje żadnej reakcji. Ogólnie wziąłem to chłodzenie z innego kompa które kupiłem wcześniej używanego i było tam zamontowane, co ciekawe gość mówił, że jest zalane płynem do chłodnicy aut.

EDIT: Ogólnie nawet na zdjęciach producenta jest odwrotnie bo też mnie to zastanawiało jak kupiłem.



751484b8bfec7aa7c0d5a2a24ab82ab7.jpg


 

Może głupie pytanie ale podłączyłeś pompę pod pump na płycie głównej? A wentylatory pod złącze PWM?

 

Przy małych płytach czasem brakuje złącz, ja musiałem kupować dodatkowy rozdzielacz do went PWM bo mi brakło jednego złącza.

Odnośnik do komentarza

Mam 10 złącz na płycie. Tak, od pompy jest do pump. Wentylami normalnie steruję, a obroty pompy w bios pokazuje koło 2k, a już w systemie ciągle 500-600 i żadne obciążenie ich nie zmienia. I nie wiem czy coś z nią nie tak, czy po prostu Windows źle odczytuje.

Sprawdzałem inne wejście pump i to samo. Ta pompa ma w sobie obrotowy przełącznik PWM/Auto i też to samo na każdym ustawieniu. Nie wiem, może jest walnięta Ale działa, więc raczej nie.



Odnośnik do komentarza

  

2 hours ago, easye said:

Wracając do tematu Radoenów - przez 5 lat korzystania z Nvidia nie miałem tylu problemów z kartą, co przez 3 miesiące uzytkowania Radeona.

Kumpel teraz kupił 6950 i od 2 dni próbuję w ogóle ją zainstalować na Intelu. xD

Nie chce robic spamu w temacie o upgrade pc, wiec odpowiem tu. Z jednej strony jebal nvidie bo ceny maja z kosmosu a z drugiej strony to kupi czlowiek radeona za +/- 1000€ i bedzie mial problemy co chwile 

Odnośnik do komentarza
Pipolino nie odwracaj wiatrakow, wystaw kompa za okno na balkon czy zamontuj na scianie jak klimatyzacje i bedziesz mial mega chlodzenie w zime dla wszystkich podzespolow.
279912877_507725467494830_4979486805556797981_n.gif?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=041f46&_nc_ohc=4p1Pm7BVztAAX_MbUZ_&_nc_ht=cdn.fbsbx.com&oh=03_AdQv4oj6_FJPdFqwg3o9e13RSjSzZVJ9ws4DjSk7GODHLA&oe=6384C427
A wiesz, że kiedyś tak zrobiłem w mrozie za czasów Athlona? Chciałem sprawdzić ile pójdzie
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Ukukuki napisał:

Dziwne w sumie, ja krzywe pracy ustawiłem w biosie do wszystkiego i gra tak jak chcę. Mam tanie AIO za 400 zł z tej marki własnej xkomu. 

A nie jest tak, że lepiej dla pracy i żywotności AIO ustawić stałą wartość pracy pompy (najlepiej na 100%) bez zabawy w żadne ustawianie krzywych?

Odnośnik do komentarza

Gratuluję tym co chcą teraz upgrady robic.

Dość, że seria 4XXX to cenowo odlot na Andromedę, to jeszcze dopiero teraz przy kartach 4080 i 4090 w testach, te karty przy 4K osiągaja w Cyber Punk u 60+ klatek.:banderas:

A ci z korpo zapowiadali przeszło 3-4 lata, że to będzie już standard w ich kartach graficznych. A wychodzi, że dopiero teraz jedna z najmocniejszych gier i to jeszcze 2 letnich może mieć 4K i60 stabilne i to od 8 tyś minimum złoty. Brawo! Nvidia!

To co wy przez ten czas od serii 1XXX robiliście?
Że o kartach z numerami XX50 w każdej serii to lepiej zapomnieć, bo to taki niewypał przy pracy, ani cenowo ani mocą są to nieopłacalne karty?

Muszę powiedzieć, że testy Morele, X-Komu, Liptona są robione na grach 5-7 letnich, lub MMO, albo remasterach lub z patchami o wyższych teksturach. A na żadnej grze nowej stworzonej od podstaw, od 0 specjalnie pod nowe układy.
Jak takie testy maja być wiarygodne, pokazujące Faktyczną moc tych kart?
Dla mnie teraz to jest istna fikcyjna BAŃKA marketingowców. Te karty są mocne dziś na rok minimum, one po 3 latach padną przy nowych produkcjach. Trzeba też wziąć pod uwagę, brak nowych, z bajerami gier AAA na PC, typu Wiesiek 3 w 2015, które wyciskały z układów w dniu jego premiery wszystkie poty.
Teraz to mamy do testów oprócz wymienionych gier, gry korytarzowe, albo średnie graficzne, zatrzymane w roku chociaż 2018.

Najciekawsze, że w 2020/2021 ludzie tak się jarali kartami z powodu ich braku, że kupiliby tekturę z naklejką top karty i to nawet w cenie przekraczającej 3 albo 4 razy wartość samej karty.

Ja wiedziałem ,że ludzkości brak rozumu i to gatunek tak stadny, że owcą d ostrzyżenia tylko jest, ale nie wiedziałem, że tak bardzo:banderas:

Edytowane przez Soyokaze
  • Plusik 1
  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza

Gratuluję żyć w bańce:unknown:

Ja nie dostrzegasz rynku gier na przestrzeni 10 lat, co przez 10 lat oferowały, w jakich cenach i na jaki okres ci starczały, i wciąż trwasz w przekonaniu, że obecne karty są takie super, wow i wyprzedzają prędkość światła, to sobie żyj.

Ja ktoś nie umie dostrzec, że więcej jest kłamstw od firm produkujących karty graficzne, bo liczy sie hajs i sprzedaż, a nie rozwój technologii, no to trudno. Bo to, że dana karta o ileś % jest mocniejsza od poprzedniej, to w żaden sposób przekłada sie na faktyczną moc danej karty.

Życzę dalszego zachwytu nad serią 4XXX i wynikami np Wiedźmina 3 z 2015, który osiąga oszałamiające wyniki w ilości klatek 4K. No iście to jest MOC, żeby 7 letnia gra w 4K miała 100 FPS:banderas:

Ja bym mówił poważnie, że to dobre karty 4080 i 4090, które wyszły, gdyby Cyber Punk osiąnął w 4K 100 klatek, a tego nie osiagają, a to powinien być jak na TOP karty tego roku jednak jakiś standard.
Jak ktoś nie widzi, że krzywa mocy kart z roku na rok spada, a cenowo rośnie wykładniczo, no to trudno. Ja komuś Blinderów z oczu nie zdejmę, by ujrzał prawdę.

Ale growo, technologicznie, wszystko się zatrzymało w miejscu, a im dłuzej stać tak będzie, tym bardziej zacznie się cofać. A na papierze, to wszystko moze być piękne. Mocniejsze zegary, wiecej RAMU na kartach, a faktycznie w praktyce wychodzi jak wychodzi.

My nie mamy nowych zaj**tych tytułów do przetestowania nowych kart GPU. Jak wspomniałem ,to co mamy i na czym testują nowe karty, nie jest wiarygodnym testem ich faktycznych mozliwości.
A testowanie 4080 ana MMO jak WoT, to chyba tylko dla picu, by słupki były, że przekracza 200 FPS:P

Edytowane przez Soyokaze
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale z tymi tytułami do testowania jest sporo prawdy. Bo wszystkie testy są w tytułach sprzed roku, dwóch, trzech. No ale jednak pisanie o braku progresu jest uber słabe. 2 lata temu miałem 2070S, teraz 4090 i to jest totalna przepaść. Fakt, finansowo też, ale no dałem za kartę 11k i patrząc na gry, wiem za co zapłaciłem. A rzadko mi się to zdarza. W zasadzie jedynym minusem karty są cewki, ale no to już od wielu lat w kartach jest nie do ogarnięcia. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...