Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Finally, AMD announced FSR 3, promising up to double the frame-rate of FSR 2. Based on this wording - and the presentation endnote that references 'Fluid Motion Frames' - it seems a pretty safe bet that this is frame generation a la DLSS 3. This technology slightly increases input latency, but improves visual fluidity substantially as AI-generated frames are inserted between 'real' ones. As it doesn't appear that RDNA 3 hardware is used for this, the tech could be made available for older AMD GPUs as well - or even Nvidia/Intel models. That would give it a unique advantage against DLSS 3, which is exclusive to the expensive RTX 4090 (and its forthcoming 40-series counterparts) at present. FSR 3's release date was given as '2023', so presumably we'll see much more information about it over the next few months.

https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2022-amd-announces-7900-xtx-and-7900-xt-graphics-cards-with-fsr-3

Odnośnik do komentarza

Poza ceną to wciąż daleko za Nvidią, wydajnościowo 7900 XTX w rasterze cieńko, w CP 2077 w 4K bez RT podali, że 1,7 przyrostu względem 6950XT, na 4090 względem 3090 Ti jest 1,8 (a 3090Ti jest mocniejsze niż 6950XT), z RT to z FSR (i to nie wiadomo czy quality czy niżej, bo mówił tylko FSR) w DL2 tyle co 4090 ma natywnie w 4K. Dla mnie (patrząc z entuzjastycznej perspektywy ;)) ogólnie zawód, przynajmniej biorąc pod uwagę wcześniejsze niby pewne info, że ma powalczyć z 4090. I to FSR 3.0 pewnie klecone na szybko na przyszły rok, żeby mieć jakąś odpowiedź na DLSS3 :) Nvidia to chciwe hujki, ale jedno trzeba im przyznać, technologicznie są nie do złapania, AMD może tylko z generacji na generację próbować kopiować ich pomysły.

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Ukukuki napisał:

Zieloni z serią 4xxxx odlecieli z ceną. Korekta pewnie będzie ale niesmak pozostał.

 

Do tego oszczędzanie na ilości pakowanej pamięci do kart. 3070 z 8GB ma przez to problem w wielu grach, np. Doom Eternal. Przez to nie mogę wyciągnąć maksa z karty.

No ja się zdziwiłem że na 6800 mam ponad 100 klatek na Ultrakoszmarze z RT. Ale tam właśnie jest 16GB...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

No ja się zdziwiłem że na 6800 mam ponad 100 klatek na Ultrakoszmarze z RT. Ale tam właśnie jest 16GB...

 

Pamięć akurat w tym wypadku przy klatkach nie ma nic do rzeczy, jedynie ogranicza Cię pod względem tekstur i powiązanej z nimi rozdzielczości.

 

Ja za to mam beke z typów co wstawili śmieszki pod moim wcześniejszym komentarzem. Figuś najpierw beka, po czym wstawia film Owena, który mówi dokładnie to samo co ja napisałem, a więc zawód w rasterze, bo były leaki, że ma niby zmiażdżyć 4090, a jest sporo gorzej niż 4090, miazga na rzecz Nvidii z RT i te same podejrzenia co ja, że FSR 3 to na szybko klecona odpowiedź na DLSS3. Biorąc pod uwagę, że to normalny temat to lepiej się najpierw zastanowić nad reakcją jaką chce się dać pod wpisem. Nie, żeby mnie to jakoś specjalnie dotknęło, ale napisałem to co później sam wstawiłeś, także ten.

 

Co do samych kart to tak naprawdę nie ma co porównywać 7900XTX do 4090, bo to jest konkurent dla 4080, zarówno wydajnościowo jak i cenowo, jak i pod względem zużycia prądu. 1000 za Radeona, 1200 za 4080. Kwestia jak to będzie wyglądało w rasterze, bo z RT 4080 będzie sporo lepsze. Jakby Nvidia spuściła chociaż te 100$ z 4080 to myślę, że jednak warto się zastanowić nad 4080, bo pewnie w rasterze będzie podobnie, ale 4080 da o wiele lepszy RT, DLSS (który wciąż jest sporo lepszy niż FSR) no i DLSS3, który już teraz w ciemno można przewidzieć będzie sporo lepszy niż FSR 3.0 od AMD.

 

A, i żeby była jasność to ja nie mam nic do AMD ani nie jestem żadnym fanem Nvidii, i że kupiłem se kartę Nvidii to teraz szkaluje AMD. Oceniam tylko sprzęt i technologię, jakby nagle AMD wypuściło coś co by zmiotło 4090 w każdej kategorii to bez zastanowienia bym opylił 4090 i kupił Radeona. Za krótko jestem blacharzem, żeby mieć jakieś przywiązania do marki ;)

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ja to się chyba nigdy już do AMD nie przekonam. Miałem dwie karty od nich i zawsze były jakieś głupie problemy, głównie ze sterownikami. Czekanie na sterowniki w premiere nowych gier bo nie wyrabiali albo resetowanie ustawień 3 monitorów (jeden mam pionowo, nowe sterowniki zawsze ustawiały mi go horyzontalnie). Na R9 380 miałem tak, że grając w cokolwiek nawet jakiegoś indyka i mając filmik z yt odpalony na drugim monitorze gra dostawała stutterów co kilka sekund xd

 

No ale to było dawno, może coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza

dla mnie ten problem ze sterownikami AMD to taka miejska legenda, o której czytam od lat. Kiedyś faktycznie było tak że sterowniki do kart AMD zwłaszcza na premierę kulały i dopiero po czasie stawały się dopracowane, notując przy okazji wzrost wydajności. Ale dziś? Miałem wcześniej RX 6700xt, potem miałem RTX 3070ti i 3090 i nie zauważyłem żadnych różnic jeśli chodzi o sterowniki i wszystkie karty bezproblemowo działały na moim moim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

No chodzi głównie o nowe gry - przykład 1 z brzegu - Riders Republic, który np od roku nie działała na kartach AMD, w grze mam 40-80 klatek, bo moja karta jest w 40% wykorzystywana, wszedłem na forum - temat wałkowany od roku, nikt z tym nic nie zrobił.

Odnośnik do komentarza

Dobry materiał obnażający słabości polityki zielonych. 

 

AMD RX 7900 XTX który jest pozycjonowany jak anulowany RTX 4080 12GB konkuruje z 4080 16GB który jest 200 dolców droższy. Z czasem jak intel dopracuje swoje karty za 2-3 generacje GPU będzie jeszcze lepiej jeśli chodzi o konkurencję. 

 

Przy aż takich różnicach cenowych gracze będą mieli wywalone na moc RTXów w RT. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...