Skocz do zawartości

Far Cry 3


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dylemat, czy nabyć FC3. Far Cry 2 kompletnie mi się nie podobał, dlatego się waham. Z tego, co widzę na trailerach i gameplay'ach to gra wydaje się ekstra... no ale nie wiem. Miał ktoś podobnie ?

Ja, w 2 wielktotnie próbowałem, sle nie dałem rady. 3 a kolej jest świetna, aczkolwiek nie podzielam podjary osób krzyczących goty. Ot bardzo dobra giera, ale pare rzeczy pozostawie niedosyt
Odnośnik do komentarza

Także zastanawiam się nad tą gierką. Po niewypale (jak dla mnie) jakim był FC2 jestem dość sceptycznie nastawiony. Słyszałem, że w grze trzeba zabijać zwierzęta i szukać roślinek - często i fajne to ot czy zwykły zapychacz? Może być sięgnął po tą grę, bo w sumie nic ciekawego teraz już nie ma.

Odnośnik do komentarza

Także zastanawiam się nad tą gierką. Po niewypale (jak dla mnie) jakim był FC2 jestem dość sceptycznie nastawiony. Słyszałem, że w grze trzeba zabijać zwierzęta i szukać roślinek - często i fajne to ot czy zwykły zapychacz? Może być sięgnął po tą grę, bo w sumie nic ciekawego teraz już nie ma.

Zbieranie roślin, jest ciut na siłę. Polowanie na zwierzęta ma początkowo cel i jest fajnie wplecione w całość.

Gra mega miodna w przeciwieństwie do 2, gdzie poprawiono każdy błąd.

Bierz śmiało, w tym roku nie było nic lepszego ;)

Odnośnik do komentarza

powiedzcie czy opłaca się zbierać skóry tygrysa i niedźwiedzia bo zajmują miejsce a nie widzę żeby były potrzebne. Fakt że jestem we wczesnej fazie gry.

Luknij w opcjach jakie i ile futrzaków musisz jeszcze ustrzelić. W sumie ja pierwszych godzinach gry tak się wkręciłem w polowanie, posterunki i przekaźniki, że zanim dotarłem do naćpanego doktorka ( 3 misja?) to brakowało mi w sumie tylko kilku specjalnych okazów ( do ustrzelenia na " ścieżkach łowcy") żeby wymaxować mój plecak, kabury itd. Generanie polowanie po tym się średnio opłaca bo skórki warte są grosze.

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie zacząłem od początku klepać fabułę ale zatrzymałem się po akcji z plantacją marychy i jadę teraz posterunki, ekwipunek itd. Kurna wciąga ta gra okropnie. Powiedzcie fabularnie jest lepiej potem? Bo na razie jest tak sobie po fajnym początku tak troche lipa. Dobre akcje które wychaczyłem - skill podwajający upolowane skórki oraz snajperka + tłumik + zoom - od razu życie staje się prostsze :>

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

najlepsza misja w grze. nic przed ani po nie wrzuca już takiego banana na twarz. po zrobieniu pierwszej wyspy gra mocno spuszcza z tonu i wkrada się monotonia. żadne GotY tylko bdb gra na 8+.

btw - stealth w tej grze jest zrobiony wybornie, podobnie zresztą AI przeciwników (fajnie się ich kiwa). liczę na to, że crytek zgapi ten element gry w C3, bo jest to największy atut FC3

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

u innych też na 360 wystepuje spore(co mocno przeszkadza w odbiorze bo gra min dobra a mozliwe ze bedzie lepiej) rwanie obrazu,klatkowanie???(nie znam sie specjalnie na technicznych kwestiach),bo dawno sie nie spotkalem zeby wysokobudźetowy tytuł mial z tym taki problem.W TV odswiezanie 100 Hz wiec problem nie powinien byc po tej stronie.Chyba ze to jest kwestia indywidualna i inni tego tak nie odczuwaja ale dla mnie to w****iajaca sprawa

Odnośnik do komentarza

u innych też na 360 wystepuje spore(co mocno przeszkadza w odbiorze bo gra min dobra a mozliwe ze bedzie lepiej) rwanie obrazu,klatkowanie???(nie znam sie specjalnie na technicznych kwestiach),bo dawno sie nie spotkalem zeby wysokobudźetowy tytuł mial z tym taki problem.W TV odswiezanie 100 Hz wiec problem nie powinien byc po tej stronie.Chyba ze to jest kwestia indywidualna i inni tego tak nie odczuwaja ale dla mnie to w****iajaca sprawa

W gry nie gra się na 100hz

Odnośnik do komentarza

u innych też na 360 wystepuje spore(co mocno przeszkadza w odbiorze bo gra min dobra a mozliwe ze bedzie lepiej) rwanie obrazu,klatkowanie???(nie znam sie specjalnie na technicznych kwestiach),bo dawno sie nie spotkalem zeby wysokobudźetowy tytuł mial z tym taki problem.W TV odswiezanie 100 Hz wiec problem nie powinien byc po tej stronie.Chyba ze to jest kwestia indywidualna i inni tego tak nie odczuwaja ale dla mnie to w****iajaca sprawa

 

Dziwne bo u mnie nic nie klatkuje.Jaki masz tv ?

Odnośnik do komentarza

LG 42LK530, dodam tylko ze gram z odleglosci kilku metrow takze nie siedze z nosem w ekranie i specjalnie sie nie doszukuje.Jedyny tytul jaki pamietam ze bardziej pod tym wzgledem mnie irytowal to silent hill downpour, ale tam nie wiem czy to byla kwestia rwanie obrazu szczegolnie przy ruchach prawym analogiem(jak w FC3) bo w Downpour to juz byly momentami slajdy(nigdy z czyms takim sie nie spotkalem na konsoli) jakbym gral na PC ktory jest duzo slabszy niz minimalne wymagania.Oczywiscie z Far Cry tak tragicznie nie jest bo gra sie nie wiesza nawet na sekunde,ale te migniecia ekranu jednak przeszkadzaja

Odnośnik do komentarza

LG 42LK530, dodam tylko ze gram z odleglosci kilku metrow takze nie siedze z nosem w ekranie i specjalnie sie nie doszukuje.Jedyny tytul jaki pamietam ze bardziej pod tym wzgledem mnie irytowal to silent hill downpour, ale tam nie wiem czy to byla kwestia rwanie obrazu szczegolnie przy ruchach prawym analogiem(jak w FC3) bo w Downpour to juz byly momentami slajdy(nigdy z czyms takim sie nie spotkalem na konsoli) jakbym gral na PC ktory jest duzo slabszy niz minimalne wymagania.Oczywiscie z Far Cry tak tragicznie nie jest bo gra sie nie wiesza nawet na sekunde,ale te migniecia ekranu jednak przeszkadzaja

 

Nie znam tego modelu LG ale myśle ze to polepszacze obrazu dają taki efekt.U mnie na Sony 55 HX 850 praktycznie nie widać tego problemu ( no ale ten model ma najlepsza płynność obrazu na świecie .Co wykazały testy.)Zmien na inny tryb w tv i zobacz te same sceny .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

dzieki za rady, ale probowalem juz roznych trybow(w TV jak i konsoli )i lipa.Mozliwe ze przy jakims kozackim TV z konkretnym odswiezaniem problem by znilkl, bo tak naprawde te truemotion to moze byc oszukane 100Hz(podejrzewam ze jest 50 i sztucznie jakos wykreca do 100, ale w trybie gra i tak nie moge korzystac z tych polepszaczy nawet jakbym chcial, a jak dam inne tryby i wlacze truemotion to sa tak zwane duchy przy szybkich obrotach dookola wlasnej osi,pewnie w fifie to bylaby smuga za pilka.No nic bedzie trzeba kiedys ogarnac jakis lepszy TV chodz jak wspomnialem w innych tytulach raczej sie to nie zdarza.Ale tez mozliwe ze jest cos na rzecz z gra,bo tutaj znalazłem fajne,chyba fachowe porownanie technicznych kwestii http://www.eurogamer.pl/articles/digitalfoundry-far-cry-3

Odnośnik do komentarza

po zrobieniu pierwszej wyspy gra mocno spuszcza z tonu i wkrada się monotonia.

 

wiem, że to kwestia gustu i o tym nie powinno się dyskutować ale druga wyspa dla mnie była o wiele lepsza niż pierwsza. początkowy etap to typowe from zero to hero i robienie madafaki z gościa, który niemal się zrzygał na widok killa nożem. później jądra mu stępują i przypomina sobie, że jest facetem. no kurna.

druga wyspa to niezłe wstawki, wydarzenia, parę zwrotów akcji i ogólnie poczucie spełniania swojej misji. nasz nowy kumpel jak dla mnie jest zaraz za Vaasem jeżeli chodzi o wyrazistość postaci.

druga część gry to praktycznie kulminacja i rezultat tego wszystkiego, co do tej pory robiliśmy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

po zrobieniu pierwszej wyspy gra mocno spuszcza z tonu i wkrada się monotonia.

 

wiem, że to kwestia gustu i o tym nie powinno się dyskutować ale druga wyspa dla mnie była o wiele lepsza niż pierwsza. początkowy etap to typowe from zero to hero i robienie madafaki z gościa, który niemal się zrzygał na widok killa nożem. później jądra mu stępują i przypomina sobie, że jest facetem. no kurna.

druga wyspa to niezłe wstawki, wydarzenia, parę zwrotów akcji i ogólnie poczucie spełniania swojej misji. nasz nowy kumpel jak dla mnie jest zaraz za Vaasem jeżeli chodzi o wyrazistość postaci.

druga część gry to praktycznie kulminacja i rezultat tego wszystkiego, co do tej pory robiliśmy.

 

 

 

Prawda ,ale tego gościa co pisał story FC3 i tak ...pewne postacie ,posłałbym na dwa lata bezpłatnej pracy w Biedronce.

 

 

Edytowane przez Piwo_HD
Odnośnik do komentarza

dzieki za rady, ale probowalem juz roznych trybow(w TV jak i konsoli )i lipa.Mozliwe ze przy jakims kozackim TV z konkretnym odswiezaniem problem by znilkl, bo tak naprawde te truemotion to moze byc oszukane 100Hz(podejrzewam ze jest 50 i sztucznie jakos wykreca do 100, ale w trybie gra i tak nie moge korzystac z tych polepszaczy nawet jakbym chcial, a jak dam inne tryby i wlacze truemotion to sa tak zwane duchy przy szybkich obrotach dookola wlasnej osi,pewnie w fifie to bylaby smuga za pilka.No nic bedzie trzeba kiedys ogarnac jakis lepszy TV chodz jak wspomnialem w innych tytulach raczej sie to nie zdarza.Ale tez mozliwe ze jest cos na rzecz z gra,bo tutaj znalazłem fajne,chyba fachowe porownanie technicznych kwestii http://www.eurogamer...undry-far-cry-3

 

Ta gra po prostu przez większość czasu "chodzi" z płynnością w okolicach 20 fps - nic się z tym nie zrobi,

ale po kilku godzinach można się przyzwyczaić do takiej niepłynności; wg. mnie to i tak cud że ta gra, TAKA gra,

chodzi względnie płynnie na X360.

Jednej rzeczy nie zrobili w gameplayu (względem FC2 i "wogóle") : nie można wchodzić przez okna (na parterze)

i wspinać się na/przez większość blaszaków/baraków/niskich budynków/płotów.

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

dzieki za rady, ale probowalem juz roznych trybow(w TV jak i konsoli )i lipa.Mozliwe ze przy jakims kozackim TV z konkretnym odswiezaniem problem by znilkl, bo tak naprawde te truemotion to moze byc oszukane 100Hz(podejrzewam ze jest 50 i sztucznie jakos wykreca do 100, ale w trybie gra i tak nie moge korzystac z tych polepszaczy nawet jakbym chcial, a jak dam inne tryby i wlacze truemotion to sa tak zwane duchy przy szybkich obrotach dookola wlasnej osi,pewnie w fifie to bylaby smuga za pilka.No nic bedzie trzeba kiedys ogarnac jakis lepszy TV chodz jak wspomnialem w innych tytulach raczej sie to nie zdarza.Ale tez mozliwe ze jest cos na rzecz z gra,bo tutaj znalazłem fajne,chyba fachowe porownanie technicznych kwestii http://www.eurogamer...undry-far-cry-3

 

Ta gra po prostu przez większość czasu "chodzi" z płynnością w okolicach 20 fps - nic się z tym nie zrobi,

ale po kilku godzinach można się przyzwyczaić do takiej niepłynności; wg. mnie to i tak cud że ta gra, TAKA gra,

chodzi względnie płynnie na X360.

Jednej rzeczy nie zrobili w gameplayu (względem FC2 i "wogóle") : nie można wchodzić przez okna (na parterze)

i wspinać się na/przez większość blaszaków/baraków/niskich budynków/płotów.

W tym temacie nie chodzi o płynność gry(klatki)a o rwanie górnej części ekranu przy szybkich ruchach na boki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.