Skocz do zawartości

DC Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, drozdu7 napisał:

Dla mnie świetny film. Klimat jest kapitalny, no dobrze sobie to Reeves wymyślił. Momentami czuć też mocny vibe Rocksteady. 

Cała intryga dała mi sporo frajdy. Pattinson wg mnie ma to coś, chociaż nie każdemu przypasuje i tego jestem pewien. 

 

Na gorąco to jestem w huj zadowolony, czuć że reżyser naprawdę włożył serce by ten film był jakiś. To zupełnie inne kino niż Trylogia Nolana i to też jest wielki plus. Ja czekam mocno na kolejną część

 

Z tym Rocksteady masz rację, pierwsza scena czy ostatnia finałowa walka czerpią z gier wyraźną inspirację i robią to dobrze. A cała stylistyka rewelacyjnie nawiązuje do The Animated Series. 

 

A wiecie, że Matt Reeves startował na casting do roli Gordona, ale studio obsadziło go jednak w roli reżysera? :Coolface:

 

Ale fakt, gość jest chodząca kopia komiksowego Gordona. 

475659937_Screenshot_20220305-092829_SamsungInternet.jpg.8759d8231c0322824e8a66ac21ec677c.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zamierzam iść z jednego powodu: jakikolwiek by ten Batman nie był to i tak będzie lepszy od tych spierdolin Nolana, który zeszmacił to uniwersum, podobnie jak Disney zeszmacił Star Warsy do tego stopnia, że ostatniego wypusku SW (nawet nie pamiętam i nie chcę pamiętać podtytułu) w ogóle nie obejrzałem i nie zamierzam tego robić. . Wiem, że to co napisałem jest kontrowersyjne, ale tak to widzę.

  • WTF 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ani trylogii Nolana, ani tego filmu (mimo, że bardzo dobre) nie uważam za filmy o Batmanie. Tak jak Joker z Phenixem, takie wariacje bardziej niż kino superbohaterskie. Ani Joker, Ani Nolany, ani ten Batman nowy nie są częścią uniwersum w żadnym stopniu. 

 

Dalej czekam na film o Batmanie, może kiedyś się doczekam, ale już chyba przed śmiercią, bo musi minąć z 40 lat, żeby wyparował smród po tej nieudanej próbie budowy uniwersum DC 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, gekon napisał:

Ani trylogii Nolana, ani tego filmu (mimo, że bardzo dobre) nie uważam za filmy o Batmanie. Tak jak Joker z Phenixem, takie wariacje bardziej niż kino superbohaterskie. Ani Joker, Ani Nolany, ani ten Batman nowy nie są częścią uniwersum w żadnym stopniu. 

 

Dalej czekam na film o Batmanie, może kiedyś się doczekam, ale już chyba przed śmiercią, bo musi minąć z 40 lat, żeby wyparował smród po tej nieudanej próbie budowy uniwersum DC 

To te burtonowskie + forever + robin sa prawilne?

Odnośnik do komentarza

Piękny ten nowy Batman, piękny :banderas: 3h w kinie zleciało moment, nie odczułem żadnego znużenia ani niepotrzebnych dłużyzn. O dziwo moja dziewczyna wytrzymała cały plus napisy do sceny po i stwierdziła, że nawet przez moment się nie nudziła - a to już o czymś świadczy. 
Dawno już nie wyszedłem z kina tak bardzo zadowolony jak po dzisiejszym seansie. 

:banderas:/10 

Edytowane przez _D23
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Mejm napisał:

To te burtonowskie + forever + robin sa prawilne?

 

7 godzin temu, Masorz napisał:

 

Stasek coś bredzi ostro.

 

The Batman jest zajebisty.

są...eehhh... komiksowe?

 

Burtonowski gacek to przecież nawet do kanonu wchodzi w przyszłym filmie o Flashu. 

 

Jokera i tego nowego Batmana to możnaby sprzedawać jako osobne marki. I tak chyba rozumieją je sami twórcy, bo nie ma mowy o włączeniu tego w kanon. To dobre filmy, ale jakby nie tytuł i imiona bohaterów to nikt by nie zauważył, że to Batman 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, gekon napisał:

 

są...eehhh... komiksowe?

 

Burtonowski gacek to przecież nawet do kanonu wchodzi w przyszłym filmie o Flashu. 

 

Jokera i tego nowego Batmana to możnaby sprzedawać jako osobne marki. I tak chyba rozumieją je sami twórcy, bo nie ma mowy o włączeniu tego w kanon. To dobre filmy, ale jakby nie tytuł i imiona bohaterów to nikt by nie zauważył, że to Batman 

No ja tez nie uwazam Jokera za kanon ale filmem jest bardzo dobrym. 

 

Z tym ze burtowe batmany to tez kolo kanonu nie staly. To nie joker zabil starych Brucea a pingwin nie byl mutantem zyjacym w kanalach z banda cyrkowych odklejencow i pingwinami z madagaskaru.

 

Jak dla mnie to kazdy rezyser opowidal te historie inaczej. Nawet batman i robin tak mocno je.bany to po prostu hold serialowi z lat 60. Wiec tezy ze ktos cos spier.dolil sa nieakuratne. A twierdzenie czarka ze batmany nolana to poziom last jedi to juz niezla odklejka.

 

Ja sie wlasciwie ciesze ze co jakis czas ktos sie za te postac zabiera i robi to w lepszy czy gorszy sposob. Lepsze to niz bycie zakopanym gdzies na dnie skrzyni.

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mejm napisał:

Ja sie wlasciwie ciesze ze co jakis czas ktos sie za te postac zabiera i robi to w lepszy czy gorszy sposob. Lepsze to niz bycie zakopanym gdzies na dnie skrzyni.

Jak ma to miejsce z Supermanem. Filmy z Reveem w latach 80-tych, potem 2006 i Superman Returns, w 2013 Man of Steel, w 2016 ciąg dalszy w BvS i 2018 JL. No i wygląda na to, że teraz będzie kilka lat posuchy w temacie, bo WB nie wie jak ugryźć tę postać i szuka w dziwnych pomysłach jak np. czarnoskóry Superman. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, LukeSpidey napisał:

Jak ma to miejsce z Supermanem. Filmy z Reveem w latach 80-tych, potem 2006 i Superman Returns, w 2013 Man of Steel, w 2016 ciąg dalszy w BvS i 2018 JL. No i wygląda na to, że teraz będzie kilka lat posuchy w temacie, bo WB nie wie jak ugryźć tę postać i szuka w dziwnych pomysłach jak np. czarnoskóry Superman. 

 

Dlatego serial "Superman & Lois" świetnie wypełnia tę lukę serwując najlepszego Supka od dawien dawna. Tak jak przy tym Batmanie wychodzi, że naprawdę wystarczy być wiernym komiksowym pierwowzorom i gotowym wręcz scenariuszom i historiom. A kombinowanie odbija się tylko czkawką. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Obejrzalem pierwszy sezon tego Superman+Lois no i jak koledzy mowia, efekty specjalne ok, Tyler Hoechlin jako Clark/Superman top tier (kurde chyba nawet lepiej mi pasuje jak Hanry Cavil) Ale qrwa te dzieciaki i ich dramaty szkolne/rodzinne......strasznie irytujace postacie, zona i syn Waltera White nie byli w polowie tak irytujace jak ta dwojka. Podobno w drugim sezonie jeszcze bardziej sie skupiaja na nich i ich dramatach szkolnych ale juz nie mam tyle odwagi zeby to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rudiok napisał:

 

Dlatego serial "Superman & Lois" świetnie wypełnia tę lukę serwując najlepszego Supka od dawien dawna. Tak jak przy tym Batmanie wychodzi, że naprawdę wystarczy być wiernym komiksowym pierwowzorom i gotowym wręcz scenariuszom i historiom. A kombinowanie odbija się tylko czkawką. 

 

 

no przecież ta scena <3

Dużo Teen dramy w tym serialu, no ale w końcu to CW. Chyba HBO ma go wciągnąć - to powinno być lepiej.

 

A batman dziś na 19 :3

Odnośnik do komentarza

No ale klasyczny Supek to właśnie rodzina, poświęcenie, człowieczeństwo, "teen drama", to zawsze było wplecione w historię i całą otoczkę. Tyler zbiera najlepsze cechy wszystkich Supków i daje najwierniejszego pierwowzorowi bohatera, który walczy z różnymi dziwnymi niebezpieczeństwami, a przy tym stara się prowadzić normalne, ziemskie życie, często popadając w kryzys tożsamości. No chyba, że ktoś szuka tylko "pew", "pew" i laserów z oczu to faktycznie nie dla niego. 

 

Przecież pierwszy sezon i bawienie się z widzem postacią Luthora, a potem Steel i Eradicator to złoto. Drugi sezon jeszcze lepiej rozwija formułę bo przez pierwsze kilka odcinków mamy podobny zabieg, ale nie będę spoilerował, bo dali postać z najbliższego otoczenia Supka, której jeszcze w filmach/serialach nie było. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...