Skocz do zawartości

DC Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

SPOILERY

 

 

Czy najlepszy film o Batmanie? Chyba nie. Czy najlepszy klimat w filmie o Batmanie? Oj zdecydowanie tak. Przynajmniej na poczatku. A poczatek to po prostu Batman + Siedem. Jest gesto, jest niespiesznie, jest "noir". Bardzo dobrze, ze oszczedzono nam genezy i gacek dziala tutaj juz od dwoch lat. Do tego uzywa podstawowych gadzetow z czego oczywiscie moj ulubiony to WYCIAGARKA, ktorej jest tutaj troche. I fajny patent na batarang w logo na cycach. Batmobil tez super chociaz ja nienawidze scen poscigowych bo sa zawsze totalnie z dopy. Tutaj tez jest pasciarsko, ciecia szybkie, kamera zbyt blisko i oczywiscie zawsze ku.rwa uciekajacy to mistrz kierownicy kimkolwiek by nie byl. Odrzuca mnie to. Ale musze przyznac, ze final ze skokiem przez plonoce tiry byl satysfakcjonujacy mimo, ze oparty calkiem na fuksie. I zaspoilowany w trailerze zreszta jak wiele koncowych ujec.

 

I niestety jest jest kilka scen, ktore podniosly mi obie brwi. Pierwsza to przezyty wybuch bomby na pogrzebie. Nie jestem specem od materialow wybuchowych ale tam bylo dobre 10 lasek dynamitu. Juz pomijajac, ze mogly miec mniejsza moc to typowi uje.balo glowe a Batman chyba nawet wstrzasu mozgu nie mial nie mowiac o osmleniu czy oparzeniach na twarzy. Druga z kolei glupia scena zadziala sie zaraz po pierwszej jak lezal na stole a policjanci debatowali czy mu zdjac maske. No nie wiem, ale moze powinni go poslac do szpitala albo chociaz wezwac lekarza na miejsce zamiast przenosic na posterunek. Ale nic to, Batman wstaje i biega jak nigdy. Pozniej podobny schemat bedzie jak wylapie strzala z dwururki ale wstrzyknie sobie venoma i zaraz bedzie jak zdrow. A, tego ladowania ze spadochronem to tez nie powinien przezyc c'nie.

 

Nie podobala mi sie tez narracja. O ile mielismy powolne sceny to dialogi byly dla mnie za wszybkie. Gubilem sie w tych mafijnych powiazaniach, kto z kim, kogo wych.ujal itd. Bohaterowie cos objasniaja w dwoch zdaniach i nara, lecimy dalej. Nie wiem do teraz skad gacek znal imie Seliny. Albo jak rozwiazali ten pierwszy szyfr. "Wez zrob to, tu odwroc ale wez nie tamto, o patrz dziala" xD. Nie pomagalo tez tlumaczenie. Upraszczalo kwestie no i przez spolszczenie zagadek Riddlera gubilem sie bo co innego czytalem a co innego slyszalem (ale oczywiscie musialo tak byc bo inaczej po polsku nie mialyby sensu). Chyba w takich akcyjniakach trzeba przejsc po prostu na sluch. Batman tez jest niby detektywem a jedyne co slyszymy w sumie to "odcieli mu palca jak zyl bo wysiek" a wszyscy zaskoczeni mimo ze na sali sami ku.rwa zawodowi policjanci i patolodzy. Niby szukamy portu usb ale dlaczego to nie wiem, tylko Batman wie bo jest super detektywem. Gordon przegladajacy pendrive'a w nieodizolowanym srodowisku to degradacja na krawezniokowego. Albo scena jak Bruce namalowal sprajem na podlodze znak zapytania laczacy ofiary z czego nic nie wyniknelo. Ot scena dla sceny. Mamy 2021 rok, smartfony, karty micro a Batman ma laptopa wielkosci walizki. No ludzie kochani.

 

Batman jako postac w tym filmie podobal mi sie. Jest opryskliwy w stosunku do Alfreda co w sumie wyplaca pozniej. Kobieta kot no ok chyba. Pingwin spoko ryj tylko szkoda, ze 2m wzrostu. Riddler bardzo udany, morda dziecka a nie 50 letniego faceta, szkoda ze jest po prostu sierota randomem (juz mogli go zrobic synem tego zabitego reportera), Joker to chyba wyjety z tym irokezem z gierek Rocksteady.

 

Nie zabraklo woke agendy bo mamy jakas wrzutke o tym, ze wszystkie ofiary to bogaci biali, Gordon jest czarny ("aa.. aaa ale nikt nie widzial Gordona, to postac fikcyjna jak elfy"), kandydatka na burmistrza mloda, czarna, dynamiczna. Ale moze tak nie jest, tylko przez to lewackie skomlenie jestem juz na takie rzeczy wyczulony.

 

Koncowka jest troche zwalona przez te gadke o nadziei i ckliwa scene z dziewczynka na noszach. W ogole smiechlem jak nikt nie chcial Batmanowi podac reki mimo, ze ratowal ludzi i oczywiscie musial sie przelamac chlopiec. Przez caly film nie bylo podstawy do tego zeby zwykli ludzie sie mieli go obawiac a ciorna pani burmistrz wygladala jakby wolala w tej wodzie siedziec wiecznie gdzie sam instynkt powinien jej podpowiadac inaczej. Ale ch.uj moze znow to jakis symbol opresji czarnych chociaz pewnie nie bo to tylko zje.bany scenariusz.

 

Podsumowujac to dobry film o Batmanie ale dla mnie nienajlepszy. I nie przez postac ale przez glupoty pojawiajace sie na ekranie. I do ponownego obejrzenia bo jak pisalem, jest niespieszno w ujeciach ale fabularnie wszystko rwie do przodu. No i czekam na dwojke z Jokerem. 7+/10.

  • Plusik 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

45 minut temu, XM. napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy tylko jedna rzecz 

  Ukryj zawartość

Batman i Joker to inne światy/uniwersum? Niby były jakieś ploty o Joker2, a tu znowu kto inny go gra w Batmanie.

 

To co - każdy jeden film DC to inny świat/multiwersum?

 

Tak i nie. Joker to osobny film, bez połączenia z nowym Batmanem (i dobrze), ale filmy Snydera, czy te wszystkie Aquamany i Flashe, to jedno uniwersum.

Odnośnik do komentarza

Obejrzane. Na pewno lepsze podejście do "urealnienia" Batmana niż nolanowska trylogia. Natomiast jako stand alone film jednak lepiej zrobił mi Joker, któremu można to i owo zarzucić, ale który bardziej od nowego Batka wiedział czym chce być. Rozumiem zamysł oparcia fabuły na powoli rozwijającym się śledztwie, no ale tutaj to śledztwo jest poprowadzone w średnio interesujący sposób i po prostu się dłuży, a ganianka za Riddlerem spychana jest na dalszy plan przez ten mało porywający wątek mafijny. Romans międzygatunkowy też dość grubo ciosany i średnio przekonujący. Poważne, "realistyczne" podejście do zagadkowego złola wyszło całkiem okej, chociaż Dano w parę razy poszedł jednak trochę full retard. No i przy zwieńczeniu jego wątku trzeba mocno zawiesić niewiarę, że 

Spoiler

zgraja piwniczaków followująca jakiegoś creepa na soszialach odpierdala taką akcję i w ogóle okazuje się być oddziałem wyszkolonych komandosów

A i po co

Spoiler

ten kolejny Joker

na koniec?:unknown:

 

Obsadowo wszyscy trafieni w punkt, za wyjątkiem

Spoiler

Sarkisa, który za cholerę mi na Alfreda nie pasował. 

Najlepszy oczywiście Robercik jako wciąż początkujący widżilanti, który w przeciwieństwie do Bale'a wie jak ma się zachowywać również pod maską. 

 

Ogólnie jak najbardziej okejka, ale czegoś mi tu do pełni szczęścia zabrakło. Jakby film próbował łapać zbyt wiele srok za ogon. Niby kryminał, ale jednak trochę film gangsterski, no ale romans, musi być romans, a na końcu jeszcze przypomina sobie, że to adaptacja komiksu, więc włączamy tryb akcyjniaka. Trochę więcej spójności by nie zaszkodziło.

 

 

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj byłem i oprócz tego że w moim lokalnym kinie są okropne fotele i bolało mnie dupsko to bawiłem się super. Emo wampir w roli batmana dał radę, reszta obsady w sumie też

Podoba się nowe gotham i ogólnie cała strona audiowizualna.  Te batmany nolana są fajne ale nie podobało mi się że przedstawiały gotham jak pierwsze lepsze miasto i w ogóle wszystko szło w stronę pseudo realizmu, tutaj jest wszystko legancko wyważone 

Odnośnik do komentarza

Mi sie tak co jakis czas przypominaja kolejne watki i dochodze do wniosku, ze ten film jest po prostu przeokrutnie glupi.

Spoiler

Jak z tym el rata sr.ata tata. Ej to pingwin, ej to golab, ej to sr.ajacy golab wiec pingwin, <kilanascie trupow na autostradzie pozniej>, ej to nie pingwin to co? ej to nietoperz, ej nie to w sokol bo tez ma skrzydla xDDD A MOZE KU.RWA ROBIN (rudzik). I jeszcze ich gangus wyjasnil, ze nie umieja w hiszpanski.

 

Odkrycie z pomoca randomowego policjanta do czego sluzy pierwsze narzedzie zbrodni tez bylo przednie. Ale szczerze to ja sie Batmanowi nie dziwie, ze sie nie skapnal, nikt by sie nie skapnal oprocz scenarzysty. Niby jaka poszlake zostawil zielony zeby w ogole interesowac sie tym narzedziem?

 

I jeszcze mi powiedzcie o co chodzilo z tym, ze Riddler zna tozsamosc Batmana ale w AA nagle gacek sie kapnal ze chyba jednak nie i zaczal wyzywac go od swirow. Troche zapachnialo koncowka z Batman Forever.

 

 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Masorz napisał:

Pupcio, ale pamiętaj że Batman Begins pokazuje świetne i klimatyczne Gotham.

Dopiero kolejne części zepsuły ten aspekt.

Możliwe, możliwe. Tę część oglądałem tylko raz i średnio ją pamiętam chyba wleci rewatch dopóki jestem na gackowej fali.

 

aa wytłumaczy mi ktoś jedną rzecz bo nie wiem czy mrugnąłem i przez to nie ogarnąłem

Spoiler

Jak to się stało że batman znalazł się w batmobilu skoro chwilę wcześniej leżał postrzelony obok kocicy?? Autentycznie nie zauważyłem jakiejś sceny jak przestał leżeć i czmychnął do auta?

 

Odnośnik do komentarza

Odnosząc się do tego co Mejm napisał w spoilerze 

 

Spoiler

To mnie najbardziej wkurzało w tym filmie. Batman Niemka za każdym razem przegrywa :/ Pingwin rozwiązują za niego zagadkę za ktoryms razem, od ludkow Jokera na początku tez lekki wpierdziel zebrał, Riddler wygrywa zalewając miasto, a sam Batman prawie ginie z rąk jego ludzi  

 

nie czułem w tych filmie stawek w ogóle 

 

Odnośnik do komentarza

Może dla tego Batman tak obrywa, bo jest początkującym Batmanem? I tu jest to w dobry sposób pokazane, że nie jest rozpierdalatorem kompletnym (tak samo detektywem), tylko dopiero się uczy, nabiera doświadczenia. Jak przeciwnik ma przewagę liczebną, to oczywistym jest, że Batman może otrzymać ciosy i nie pójdzie mu łatwo. Jakby ich likwidował bez problemu, to pisalibyście, że to nierealistyczne xd

 

Tak samo zawsze mnie śmieszą narzekania, że coś się dzieje przypadkiem, że przez przypadek podsuwane są rozwiązania itp. No kurwa xd Życiem każdego człowieka rządzi przypadek, a do tego to jest film, film. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Rozi napisał:

Może dla tego Batman tak obrywa, bo jest początkującym Batmanem? I tu jest to w dobry sposób pokazane, że nie jest rozpierdalatorem kompletnym (tak samo detektywem), tylko dopiero się uczy, nabiera doświadczenia. Jak przeciwnik ma przewagę liczebną, to oczywistym jest, że Batman może otrzymać ciosy i nie pójdzie mu łatwo. Jakby ich likwidował bez problemu, to pisalibyście, że to nierealistyczne xd

 

Tak samo zawsze mnie śmieszą narzekania, że coś się dzieje przypadkiem, że przez przypadek podsuwane są rozwiązania itp. No kurwa xd Życiem każdego człowieka rządzi przypadek, a do tego to jest film, film. 

No nie jest poczatkujacym bo jak Kalel napisal, dziala juz 2 lata. Zreszta cala ta scena na miejscu pierwszej zbrodni jest wlasnie po to zeby pokazac te detyktywistyczna strona Batmana (a ze robi to tak se to juz inna sprawa, "to wysiek" xD). Gordon nie zabral go tam bo ten sie doskonale bije. Stad co chwile ten dysonans jesli chodzi o jego role detektywa. Jeszcze to ostatnie odkrycie moge zrozumiec bo nic nie wskazywalo na to, ze powinno sie tego narzedzia uzyc ale z el to juz byla sroga beka.

 

A co do walki to jak dla mnie nawet batman z 15 letnim doswiadczeniem moglby dostawac pare kopow na pi.zde. Daje to lepszy efekt w dobiorze postaci niz perfect combo bo mimo, ze obrywa to jest w stanie i tak kontrolowac i wygrac pojedynek. Ten lokiec na morde w metrze smakowal wybornie. Do walk nie moge sie przyczepic. Moglbym do strzelania tylko w jego pancerz, nawet z broni automatycznej, ale ten film ma wiecej razacych niedoskonalosci gdzie indziej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i uj @Mejm mi skwasił ostateczny odbiór filmu :sapek:

A tak poważnie to faktycznie po dłuższych przemyśleniach film był trochę głupszy niż z początku mi się wydawało, ale z drugiej strony to chyba nie kojarzę żadnej ekranizacji o Gacku, która dowozi realizm i logikę w 100%, więc chyba pozostanę przy braniu poprawki na pewne 'niedociągnięcia'  i niezmiennej ocenie. 

Odnośnik do komentarza

Ja się nie spodziewam że całość filmu będzie mega realistyczna, logiczna i bez dziur logicznych. Cholera, to film o kolesiu co się przebiera za nietoperza i jest konsultatnem dla policji. I tak dalej mu daleko do poziomu głupotek w nowym Spider-Manie, ale no niektóre rzeczy trochę rażą.

 

Dzisiaj seans numer 2, liczę ze publika w tygodniu będzie lepsza niż ta na premierze i poprawi odbiór filmu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, MaZZeo napisał:

Dodam tylko od siebie że Riddler > Bane

Jakkolwiek mi się podobał Riddler, to jednak Bane jest dla mnie fajniejszym złolem, ale zyskałby dużo bardziej gdyby nie skończył w tak szmaciasty sposób. Riddler z kolei jest o tyle straszny, że nie trudno sobie wyobrazić takiego wariata w dzisiejszych czasach, gdzie każdy odklejeniec może w internecie zebrać rzeszę fanów-naśladowców.

 

Z seansu wyszedłem zachwycony. Podobało mi się jak spokojny był to film, skupiony na budowie suspensu, a jak już pojawiły się sceny akcji to były porywające. W zeszłym roku Diuna pokazała, że nadal można stworzyć wielkie kino dopieszczone na ostatni guzik i cieszę się, że Batman podtrzymuje ten wysoki poziom blockbusterów. Stawiam te filmy obok siebie, bo obydwa dały mi również wrażenie bycia w świecie przedstawionym na ekranie. W obydwóch klimat był wręcz namacalny. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Rudiok napisał:

 

Gdyby tylko istniał jakiś sposób na nie psucie sobie przyjemności z filmu.... Hmm... 

 

Łamiąca wiadomość - A może tak nie oglądać trailerów? 

 

Gdyby tylko istniał jakiś sposób na zmontowanie trailera bez umieszczania w nim absolutnie WSZYSTKICH efektownych scen filmu. I mowa tu o jakimś zwykłym trailerze sprzed paru miesięcy, a nie final trailer wrzuconym tydzień przed premierą, który streszcza cały film.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...