Skocz do zawartości

Until Dawn


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest za 109zł nówka w mediaexpert. Sam wziąłem za taką cenę. Zobaczymy czy warto.

Jak wyżej. Lubisz gierki Quantic Dream to będziesz mega zadowolony (tak jak ja), jak z nich śmieszkowałeś w CW to UD też będzie bekowy dla ciebie.

Slim na moje wybory w UD mają większy wpływ niż u Cage.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Fahrenheit mi się średnio podobał bo Cage od 3/4 gry totalnie ją przekombinował. Co tam się w końcówce odwalało to nie mam pytań. HR bardzo mi się podobało. Beyond już tak mniej przez niezbyt dobrze poprowadzoną narrację. 

Odnośnik do komentarza

Na pewno fajne jest to, ze w UD kazda postac może zginac(lub nie) jak w HR i zycie toczy się dalej, ale pamiętam, ze jak przeszedłem drugi raz pod rząd i robilem wszystko na odwrot to nie natrafiłem na żadna fajna, nowa scene, dlatego czulem się jakbym zmarnowal czas.

 

Fahrenheit mogl być piękny, ale Klatka odleciał w jakies dziwne rejony i spiep.rzyl caly efekt, z kolei taki Beyond(chociaż poruszal ciekawe tematy i miał mocne sceny np.

eutanazja matki lub zostawienie jej w takim stanie

 moim zdaniem został zniszczony przez brak zagrozenia i zbyt uproszczone sterowanie (w HR czasami się pociłem przy tych dziwacznych kombinacjach).

Odnośnik do komentarza

Cage ma tendencje do przekombinowywania. HR to najlepsza jego gra na poprzednią generację, choć Beyond mi się bardzo podobał i miło platynuje się jego gry to jednak kilka rzeczy w BTS jest ewidentnie zje.ba.nych.

 

Until Dawn od dawna mam na liście, zainteresowanie wzrosło jak dowiedziałem się że gra tam Remi Malik. Po seriach od Telltale i Life is Strange w końcu się za to zabiorę :)

Odnośnik do komentarza

Do 4 rozdziału było średnio no ale w 4 rozdziale dzieje się i

już mam pierwszego zgona bo wolałem wybrać bezpieczniejszą drogę. Jessica rip in pepperonies. [*]

 

Zobaczymy jak będzie dalej ale na razie jest całkiem ok tylko boję się, że już odkryłem całą otoczkę fabularną i jeżeli to prawda to trochę słaby motyw. :P

Odnośnik do komentarza

Jestem bardzo zadowolony. Co prawda trzy pierwsze rozdziały trochę zamulały i są jakieś takie średnie ale od czwartego rozdziału akcja się rozkręca i samo napięcie trzymało mnie do samego końca. Jak wiadomo całość jest stylizowana na horror klasy B i wychodzi to naprawdę świetnie. Fabularnie z początku wygląda na straszny banał i tylko pretekst dla samej gry, ale z czasem wszystko tak jakby składa się na jedną, większą całość. Dodatkowo jest sporo znajdziek, które rozszerzają naszą wiedzę na temat danego obszaru jak i też wydarzeń z przeszłości. Sam klimat jest niezwykle mroczny i horrorowaty co jest niewątpliwą zaletą. Wybory tutaj naprawdę mają znaczenie i cieszy to, że nie ma żadnego ostatniego checkpointa czy wyboru rozdziału (pojawia się dopiero jak skończymy grę) przez co jak coś się spieprzy to trzeba grać z konsekwencjami albo zaczynać przygodę od nowa. Podobały mi się również postaci, które nie są typowymi kukłami, ale jednak mają własną osobowość i niektóre lubiłem, niektóre były dla mnie obojętne, a niektórym to sprzedałbym porządnego bitchslapa na początek. 

 

Z minusów jak wspomniałem trzy pierwsze rozdziały chociaż to też może być kwestia preferencji. Sterowanie samymi bohaterami jest takie sobie, zalatuje trochę drewnem. Framerate siada bardzo często ale szybko o tym zapomniałem. O ile same twarze wyglądają bardzo dobrze to jakoś ich mimika, zęby, usta wyglądają trochę dziwnie, trochę sztucznie, plastikowo.

Myślę czy nie zrobić podejścia do platyny, ale na razie zbieram tylko pozostawione znajdźki.  

 

Aha, polskie tłumaczenie (napisy, bo dubbingu nie odważyłem się odpalać) jest mocno średnie. Można było to zrobić znacznie lepiej. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

przeszedłem.

 

na youtubie :rotfl:

 

i bawiłem się całkiem dobrze, lubię takie klimaty i filmy, a twórcy dość porządnie je odwzorowali. nieco przydługi wstępniak, potem część z "psychopatą" w stylu Piły (ta lepsza), potem całość zamienia się na coś w stylu "Zejścia" (tu już było nieco gorzej), ale i tak oglądało się okej. Kiedyś jak będę miał PS4 to przejdę i uratuję wszystkich, wierzę

Odnośnik do komentarza

Nie?

 

Odpaliłem z ciekawości jeden odcinek u jednego anglojęzycznego youtubera i tak jakoś zostałem dla samej fabuły bo chciałem wiedzieć jak to się skończy. Ja mam serio wyje.bane że to nie ja podejmowałem wybory, chyba z tego wyrosłem odkąd splatynowalem Hevi Rejna i zobaczyłem jak te wybory są płytkie xD Zresztą cała ta historia i postacie są tak płytkie i mało angażujące emocjonalnie że nie dało się tego traktować inaczej niż w kategorii popkorniaka, przynajmniej nie musiałem wykonywać tych chu.jowych QTE czy się męczyć z tą nudną eksploracją.

 

Możecie toczyć bekę czy minusować jak taki serius biznes jest dla was mega poważny, angażujący, ambitny horrorek o grupce nastolatków xD

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

To nigdy nie miała być poważna gra. To jest, można by rzec, hołd dla horrorów klasy B lub C. Grupa nastolatków w odizolowanym domku w środku zimy. Kupili mnie od razu, a fabularnie nawet jak na klasę B wypadło nadzwyczaj interesująco. 

Odnośnik do komentarza

wiem że to pastisz grany na oklepanych schematach, coś na styl Domu w głębi lasu w gierkowej wersji, z tego powodu właśnie obejrzałem na youtubie - dla rozrywki. Gdyby to był jakiś serio mroczny z założenia horror, to bym rozważył jednak przejście osobiście. Ale nie wiem kiedy będę miał ps4, nie mogłem się powstrzymać ;/

Odnośnik do komentarza

w przypadku tej gry to jeden chuy czy grasz czy oglądasz

Chuta tam. W gierki się gra, jak się nie podoba to się ogląda film, a nie gierkę. Nie przekonacie mnie nigdy do tego. Przecież tam są też monenty chodzenia, baktrakingu itp. chyba bym się zrzygał jakbym miał to oglądać.

 

Wy na serio, że to to samo? Przecież jeżeli chodzi o granie jest to spoko slasher na 7+ z fajną grafiką u dźwiękiem, natomiast jako film to jakieś 4/10?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

w przypadku tej gry to jeden chuy czy grasz czy oglądasz

W gierki się gra

 

ja se gierkę obejrzałem

 

jak się nie podoba

 

nie napisałem że mi się nie podoba

 

to się ogląda film

 

obejrzałem już dużo filmów a teraz grę

 

Przecież tam są też monenty chodzenia, baktrakingu itp. chyba bym się zrzygał jakbym miał to oglądać. 

 

zje.baną eksplorajcę przewijałem

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...