Skocz do zawartości

Nawyki, dziwadła i przyzwyczajenia w grach


Rekomendowane odpowiedzi

 

w sumie po kij ta instrukcja jak nikt i tak tego nie czyta.

A mi się zdarzało. W Halo 4 po raz 178423234 bez powodu zmieniono sterowanie, a że nie ma instrukcji to musiałem co chwilę do menu wchodzić. Wku.rwiające.

Co za róznica czy spauzujesz gre i wejdziesz w menu czy spauzujesz gre i będziesz czytał menu?

Odnośnik do komentarza

 

 

w sumie po kij ta instrukcja jak nikt i tak tego nie czyta.

A mi się zdarzało. W Halo 4 po raz 178423234 bez powodu zmieniono sterowanie, a że nie ma instrukcji to musiałem co chwilę do menu wchodzić. Wku.rwiające.

Co za róznica czy spauzujesz gre i wejdziesz w menu czy spauzujesz gre i będziesz czytał menu?

To zależy, nie zawsze trzeba pauzować grę, żeby popatrzeć do instrukcji. OK, instrukcja nie jest jakaś niezbędna, ale powinna być jakakolwiek - nawet jedna kartka z najważniejszym info.

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli podczas gry w przygodówkę podpatrzę gdzieś jak rozwiązać daną łamigłówkę to automatycznie przestaję w taką grę grać stwierdzając ,że dalsze granie nie ma sensu jeśli samemu nie rozwiązałem wszystkich zagadek w produkcji gdzie właściwie tylko o to chodzi. Dopada mnie również po takim zdarzeniu krótkotrwała furia i myśli w stylu " ale ze mnie cienki bolek". 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

"Ktos tu gada po polsku" znany tekst na mmo serwerach" ja zazwyczaj siedze tez cicho

 

Instrukcje gier wydawanych przez EA nie masz za bardzo co czytać już xD

 

W ostatnim wydaniu pudelkowym c&c kolekcji nawet plyty nie daja.tylko kod origin

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

W sumie jest to w pewien sposób dziwactwo . Chociaż w większość gier jestem w stanie pograć znośnie na komputerze i tak wolę okrojone wersję na konsolach.Nie mam pojęcia czemu , nawet po podpięciu kontrolera nie sprawia mi gra tyle radości co na konsoli.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja mam takie coś, że jeśli jestem napalony na grę w której jest free roaming (np. RPGi, GTA, Assassiny, Zeldy) to przed zakupem gry często wyszukuję w necie mapy świata tej gry i sobie je mniej lub bardziej dokładnie oglądam, studiuję. Jara mnie to. Potrafię to robić nawet codziennie. Lubię też oglądać sobie w Google Image mapy gier, które już przeszedłem. Np. włączam sobie Skyrim world map i przypominam sobie jak dana lokacja wyglądała z FPP.

Odnośnik do komentarza

Po skończeniu gry zawsze przeglądam w całości napisy końcowe, zwracając szczególną uwagę na artystów i wyłapując polskie nazwiska.

 

W RPGach wykorzystuje 3 sloty na aktualnego sejwa (różnica w zapisie zazwyczaj 5-10 minut), nauczona bugami blokującymi questy, plus zostawiam zapisy po każdym chapterze/ważniejszym wydarzeniu.

Odnośnik do komentarza

Po skończeniu gry zawsze przeglądam w całości napisy końcowe, zwracając szczególną uwagę na artystów i wyłapując polskie nazwiska.

 

W RPGach wykorzystuje 3 sloty na aktualnego sejwa (różnica w zapisie zazwyczaj 5-10 minut), nauczona bugami blokującymi questy, plus zostawiam zapisy po każdym chapterze/ważniejszym wydarzeniu.

 

Haha, mam dokładnie tak samo. No, może z tymi napisami to bardziej jak muszę obejrzeć ew. spodziewam się czegoś po nich (MGS anyone?).

 

 

 

nauczona

winner do boju! :ninja:

 

 

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Wystrzele 1 nabój w fps i zmieniam magazynek na nowy :)

To jest chyba największa głupota w strzelaninach odkąd powstał ten gatunek gier. W KAŻDEJ grze powinno być tak, że po przeładowaniu tracisz resztę amunicji w magazynku. Wprowadziłoby to jakiś element strategii, planowania.

 

Dziwię się, że nikt na to nie wpadł do tej pory. Twórcy gier od siedmiu boleści. Jeśli nie będzie się zwracać uwagi na takie detale to gry nie będą się rozwijać.

W sumie jest to w pewien sposób dziwactwo . Chociaż w większość gier jestem w stanie pograć znośnie na komputerze i tak wolę okrojone wersję na konsolach.Nie mam pojęcia czemu , nawet po podpięciu kontrolera nie sprawia mi gra tyle radości co na konsoli.

To nie jest żadne dziwactwo. Po prostu z każdą kolejną grą coraz bardziej zaśmiecasz Windowsa co przybliża cię do nieuknionej reinstalacji systemu. NIby można wszystko usunąć ręcznie lub użyć odpowiednich progamów ale i tak zawsze coś zostanie. Do tego gry PC zacinają się ze 2 razy częściej.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

 

Dziwię się, że nikt na to nie wpadł do tej pory. Twórcy gier od siedmiu boleści. Jeśli nie będzie się zwracać uwagi na takie detale to gry nie będą się rozwijać.

 

Są takie gry, ale swoją drogą w każdym razie może Cię to zainteresuje:

 

 

Brothers in Arms:Hells Highway także posiada ten ficzer 

 

Wygląda na to,że jednak paru twórców na to wpadło ;d 

Odnośnik do komentarza

Moze to nie jakis nawyk, ale jesli mam jakas lepsza gre, lub jeszcze na nia czekam to lubie troche o niej poczytac - nie chodzi tu o fabule, ale historie jej powstania, jakies ciekawostki i informacje od developerow.

Lubie jak w grach sa materialy dodatkowe takie jak artworki czy szkice koncepcyjne - moim zdaniem cos takiego powinno byc dodawane do kazdej gry zeby gracze mogli zobaczyc prace jej tworcow.

Odnośnik do komentarza

Żeby wogóle zacząć grać muszę mięć wysprzątany pokój. Jeśli biorę się za granie w burdelu to po paru minutach przez rozpraszanie się się a następnie denerwowanie niepożądkiem włączam pauzę i zaczynam ogarniać syf i wracam do gry. Podobnie nie lubię grać jak mam coś do zrobienie tego dnia. Wolę wszystko sobie wcześniej porobić i mieć spokój. Z jednym i drugim wiąże sie pewnie też to, że nie włączam konsoli/kompa na 5 minut tylko minimum godzinka.

Edytowane przez dawdi17
Odnośnik do komentarza

Żeby wogóle zacząć grać muszę mięć wysprzątany pokój. Jeśli biorę się za granie w burdelu to po paru minutach przez rozpraszanie się się a następnie denerwowanie niepożądkiem włączam pauzę i zaczynam ogarniać syf i wracam do gry. Podobnie nie lubię grać jak mam coś do zrobienie tego dnia. Wolę wszystko sobie wcześniej porobić i mieć spokój. Z jednym i drugim wiąże sie pewnie też to, że nie włączam konsoli/kompa na 5 minut tylko minimum godzinka.

 

O, mam to samo. Musi być czysto, posprzątane i na karku nie mogę mieć żadnych poważniejszych zadań.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

We wszelkiego rodzaju RPGach, strategiach i innych grach gdzie postacie lub jednostki mają statystyki, wszystkie parametry muszę mieć w liczbie parzystej. Nie mogę mieć np. STR na 15. Albo zostawiam na 14, albo daję od razu 16. Nie wiem czemu, ale nie ma bata - prędzej nie przyznam punktu do skilla wcale, niż po dodaniu zostawię go w liczbie nieparzystej...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też tak mam. A z innych dziwnych rzeczy - może nie jest to dziwactwo, ani przyzwyczajenie, a raczej jakaś dziwna koślawość. W każdym rpgu, gdzie mam do wylizania jakiś system korytarzy, to zawsze, ale to zawsze pójde najpierw tam gdzie trzeba według fabuły lub zadania i muszę wtedy zaiwaniać całą mapę do tyłu, odkrywać to, co zostawiłem :/ No nie pamiętam żebym kiedykolwiek zaliczył najpierw wszystko, co jest do zwiedzenia. Podejrzewam, że to nie tylko moja przypadłość ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...