Skocz do zawartości

Mass Effect: Andromeda


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

http://kotaku.com/the-story-behind-mass-effect-andromedas-troubled-five-1795886428

 

Ciekawy artykuł opisujący kulisy powstawania Andromedy. W skrócie wyglądało to tak: na początku były plany stworzenia gry z setką generowanych losowo planet (na wzór No Man's Sky, o którym w tamtym czasie nikt jeszcze nie słyszał) i fabułą powiązaną z trylogią Mass Effect (poszukiwanie nowego miejsca dla ras Drogi Mlecznej po inwazji Żniwiarzy). Głównym winowajcą porzucenia tych planów był silnik Frostbite, który nie był kompletnie przystosowany do stworzenia rozbudowanej gry RPG. Stopniowo to wpływało na kolejne problemy BioWare: odejścia kluczowych pracowników, konflikty na linii Edmonton - Montreal, przestoje w pracy innych działów. Finalny koncept Andromedy powstał w ciągu ostatnich 18 miesięcy tworzenia gry, co było okupione nieustannymi nadgodzinami wśród pracowników BW i glitchami, które nie były możliwe do usunięcia w tak krótkim czasie.

Edytowane przez Vexilium
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pojawiły mi się w końcu opcje romansu i tu trochę pies pogrzebany, bo nie ma z kim romansować. Cora wygląda jak babka z mema "can i speak to the menager", Suvi lubi tylko dziewczyny, a reszta to kosmici i pedały. Ryder nie porucha w tym odcinku.

Ja polecam core jedna z lepszych scenek w grze z nią  :) Dupka lepsza od mirandy a to już plus :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Za wypuszczenie zgliczowanego bubla - batogi i tytuł żenady roku. Aktualna wersja śmiga znakomicie i nie doświadczyłem żadnych bugów. Co więcej, gra mi się świetnie. Zbliżam się pomału do końca, platyna coraz bliżej. Jestem zadowolony, że zainwestowałem w tego szpila, a tym, którzy się wahali i czekali m.in. na patche, gorąco polecam zagrać i nie słuchać hejterskiego nasienia. Ten rok jest wyjątkowo dobry, jeśli chodzi o gry, a nowe ME jest naprawdę bardzo dobrą grą, która przez premierowe niechlujstwo zostanie zapamiętana przez debilne mordy postaci i tym podobne rzeczy.

 

 

aa5a405691c5826c.jpg

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

 

Mass Effect: Andromeda miało otrzymać kontynuacje i być może rozszerzenia fabularne rozwijające kilka nieskończonych wątków. Tak się jednak nie stanie. Electronic Arts jest bardzo rozczarowane grą i odsyła serię na przedwczesną emeryturę.

Mass Effect: Andromeda zadebiutowało na rynku 21 marca i stało się internetowym pośmiewiskiem ze względu na koszmarne i naprawdę dziwne animacje postaci. Produkcja zebrała też dużo niższe oceny niż oczekiwano i chociaż sprzedaż nie była zła, to Electronic Arts było najwidoczniej rozczarowane efektem końcowym. Studio BioWare Montreal został pomniejszone a znaczna część pracowników oddelegowano do innych projektów.

 

Mass Effect: Andromeda rozczarowało wielu graczy i wydawcę. Dlatego seria pójdzie na odpoczynek i planowana kontynuacja została porzucona. Tytuł nie otrzyma też żadnego fabularnego DLC a wsparcie produkcji ograniczy się do kolejnych łatek i nowości zmierzających do trybów wieloosobowych, tworzonych przez niewielki zespół. Większość pracowników została z kolei przeniesiona do prac nad innymi, ważniejszymi projektami. Mowa tutaj o takich produkcjach jak: Star Wars: Battlefront 2, Anthem oraz rzekomo nowy Dragon Age

 

Mass Effect: Andromeda powstawało głównie przez zespół nowych ludzi, którzy mieli wnieść do serii powiew świeżości. Niestety, efekt końcowy pod wieloma względami wyglądał na parodię i w niczym nie przypominał wielomilionowego projektu tworzonego przez 5 długich lat. Chociaż część graczy była zadowolona z tytułu, to w internetowej społeczności brylowała opinia produktu wręcz zepsutego. Niestety, przypieczętowało to przyszłość serii.

http://www.pssite.com/news/57482/mass-effect-andromeda-zabilo-serie-tytul-nie-otrzyma-fabularnych-dlc.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czyli jeszcze troche spadnie cena i napewno sprawdzę. Bałem się że zrobili takie gufno jak w DA i trzeba będzie zbierać rzodkiew by popchnąć fabułe.

To jest czerniak współczesnego gejmingu. Aż mnie telepie gdy dziennik mam zawalony toną śmieci, a jeszcze gorzej, gdy bez nich nie da się zrobić głównego questa.

 

Tutaj chcę przejść fabułę, a side questy tylko, gdy się coś nawinie po drodze.

Odnośnik do komentarza

Kolejna planeta i kolejne "przeskanuj 10 ciał", "znajdź 10 skrytek". Oh you Bioware.

 

Dobrze ze chociaz gameplay jest spoko, mozna sie szybko poruszac dzieki jetpackowi i fast travel, widoki na planetach też sympatyczne

 

No i poki co brak syndromu "zrob jeszcze 10 questow pobocznych, by aktywowac glowny" (Mad Max brrr).

Odnośnik do komentarza

Zaczynam przygodę z Andromedą, trochę się jaram bo czytałem że mimo wszystko to całkiem solidna gierka. Kupiłem używkę i teraz szybkie pytanko, czy coś tracę na używce, jakieś super DLC czy coś? Widziałem sporo dodatków w sklepiku, ale chyba wszystko pod multi?

 

Żadnego fabularnego DLC nie było i nie będzie, więc bez spiny. To nie ME2 albo 3, gdzie same ważne z punktu widzenia fabuły DLC kosztują chyba więcej, niż nowa gra xd. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja mam na dniach platynę, wycisnąłem prawie wszystko z tej gry i nie miałem żadnych bugów. Premierowe cyrki to oczywiście skandal, ale nie zmienia to faktu, że boli mnie odstawienie serii na półkę przez hejt januszy, którzy w większości w grę nie grali lub nie poświęcili jej wystarczającej ilości czasu. Grunt to robić jakieś g.ó.w.na typu MMO i inny chłam bez fabuły lub jej szczątkami. Jak przeczytałem o tym Anthem, czy jak to się tam zwie, to aż mnie rozbolał łeb.

Warto zagrać, polecam na przekór gdakaniom januszy i tym, którzy w to nie grali.

Odnośnik do komentarza

Ja już trochę pograłem i jest w miarę ok, raz tylko trafiłem, że robiąc misję musiałem zabić wszystkich typów i jak został jeden to się okazało, że był za ścianą poza mapką :reggie: Całe szczęście miałem moc falę uderzeniową, która przechodzi przez ściany to typ uwaliłem po kilku strzałach. A poza tym twarze nadal mają dauna i Pionier biega jak kaczka z nogami od krasnala i gameplay przynajmniej dla mnie poszedł w złą stronę w porównaniu z poprzednimi częściami.

Ale ogólnie gra mi się podoba dzięki fajnej eksploracji. Lecim ze znanymi już rasami do odległej galaktyki by znaleźć nowy dom i mieć różne przygody. No fajne.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...