Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem główny wątek. Można tej grze wiele zarzucić jak fatalne sterowanie płotką, jakieś bugi typu Geralt przepełniony mimo, że ma 50% obciążenia, nie chce nurkować, strzelać z kuszy. zawiesza się w dziwnych miejscach takie typowe techniczne. Co mnie jeszcze trochę boli to rozwój postaci Geralta. Kończąc grę na 38 poziomie mam 20 punktów umiejętności, których nie ma na co wydać bo wszystkie sloty zapełnione.

Z drugiej strony gra jest wspaniała. Nawet zadania poboczne robi się z przyjemnością. Postaci wykreowane bardzo dobrze, dialogi na świetnym poziomie, polski dubbing kozacki. Historia wielowątkowa i wciągająca. Nie brakuje misji typu pójdź, zabij, wróć, ale niektóre poboczne są po prostu genialne.

Wszystkie możliwe misje poboczne, które miałem zrobiłem, poza gwintem i poszukiwaniami schematów wiedźmińskich szkół.

Z resztą każdy kto przeszedł choć raz ma swoje zdanie o grze.
Oprawa dobra po łatce na PS5 mnie zadowalała w zupełności.

 

Jedna z najlepszych gier ever i nie miałem jeszcze okazji zagrać w CP2077, ale to chyba opus magnum CDPR i liczę na to, że podobne będą kolejne planowane gry z uniwersum wiedźmina.

Myślałem, że po finale Ciri

Spoiler

zginęła, ale okazało się, że została wiedźminką

 

Dużo emocji w finale gry, a teraz zostały mi jeszcze do ogrania oba dodatki, których nie miałem okazji nigdy ograć, a wiele opinii o nich bardzo dobrych.
I znów ten lekki smutek, że przygoda się skończyła :(

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Temat wywołany do tablicy - więc podzielę się swoją, raczej niepopularną w odniesieniu do Wieśka opinią. Kompletnie nie podeszło mi sterowanie, a raczej mechanizm walki w Wiedźminie 3. W poprzednich częściach zresztą też. Może to kwestia manualnych zdolności? Podchodziłem więc do W3 kilka razy i mimo uwielbienia dla uniwersum (książkowego!) nie mogę się przekonać. Dla mnie stracony tytuł. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie z walką to sprawa jest taka, że ja się dopasowuję do typu walki po jakimś czasie. Walka nie jest jakaś wybitna czy system rozwoju postaci, ale jak trochę pograłem to po prostu się do tego przyzwyczaiłem. Zasady są dość proste na ludzi blok i atak, na potwory lepiej się sprawdza unik/turlanie i atak czasem czar. Reszta dla mnie nieprzydatna z petard korzystałem tylko do gniazd potworów, oleje rzadko, odwary w ogóle.

 

A jak się już przestawię to jest fajnie, podobają mi się finishery w walkach z ludźmi. Jak ograłem nioha i sekiro,a wskoczyłem do DS3 pomyślałem wtf jak można walczyć w tak mizernym tempie? Ale jakiś czas głowa się przestawia i grało mi się świetnie. Więc może u Ciebie też trzeba więcej czasu i warto dać szansę.

Nadrabia klimatem, wykreowanym światem, bohaterami, historią, nawet podoba mi się historia Geralta i Yenn jako zakochanych. Doskonała gra mimo swoich bolączek.

 

Poza tym dla Ciri można by było poświęcić więcej miejsca, jest ona centralną postacią całej gry i wokół niej jest oparta cała historia, ale to co dostajemy można by było rozwinąć. Osobna historia dla samej Ciri byłaby ciekawym pomysłem.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mario10 napisał:

Skończyłem główny wątek. Można tej grze wiele zarzucić jak fatalne sterowanie płotką, jakieś bugi typu Geralt przepełniony mimo, że ma 50% obciążenia, nie chce nurkować, strzelać z kuszy. zawiesza się w dziwnych miejscach takie typowe techniczne. Co mnie jeszcze trochę boli to rozwój postaci Geralta. Kończąc grę na 38 poziomie mam 20 punktów umiejętności, których nie ma na co wydać bo wszystkie sloty zapełnione.

Z drugiej strony gra jest wspaniała. Nawet zadania poboczne robi się z przyjemnością. Postaci wykreowane bardzo dobrze, dialogi na świetnym poziomie, polski dubbing kozacki. Historia wielowątkowa i wciągająca. Nie brakuje misji typu pójdź, zabij, wróć, ale niektóre poboczne są po prostu genialne.

Wszystkie możliwe misje poboczne, które miałem zrobiłem, poza gwintem i poszukiwaniami schematów wiedźmińskich szkół.

Z resztą każdy kto przeszedł choć raz ma swoje zdanie o grze.
Oprawa dobra po łatce na PS5 mnie zadowalała w zupełności.

 

Jedna z najlepszych gier ever i nie miałem jeszcze okazji zagrać w CP2077, ale to chyba opus magnum CDPR i liczę na to, że podobne będą kolejne planowane gry z uniwersum wiedźmina.

Myślałem, że po finale Ciri

  Ukryj zawartość

zginęła, ale okazało się, że została wiedźminką

 

Dużo emocji w finale gry, a teraz zostały mi jeszcze do ogrania oba dodatki, których nie miałem okazji nigdy ograć, a wiele opinii o nich bardzo dobrych.
I znów ten lekki smutek, że przygoda się skończyła :(

 

To mogę Ci powiedzieć że cyber mesjasz trzyma poziom firmowy cdprojektu i questy też są złożone i fajnie napisane, ale to wiedzmin jest ich opus magnum jeśli chodzi o ilość tych fajnych questow pobocznych jak i konstrukcja velen i ard skelig. Do tego wiele unikatowych podkładów muzycznych podczas zwiedzania /walki sprawia że nie da się w tej grze nudzić mimo skali świata i powtarzalności która powinna się wkraść mimo wszystko. Ja tego nie odczułem. Tytaniczna praca devow. 

 

Nie mniej warto znać w3 i cp2077 bo takich gier nikt inny nie robi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cyber jest całkiem fajny i historię ma ciekawą, ale podejścia do Wiesława toto nie ma żadnego... ot, gra na raz przejść i zapomnieć. Do tego na konsolach grafika jest brzydka i to też mnie trochę odpycha. O ile jeszcze lokacje typu zamknięte budynki potrafią wyglądać pięknie i klimatycznie, tak zwiedzanie miasta samochodem wygląda okropnie, głównie przez to paskudne ziarno imitujące odbicia. 

 

Wracając do Wiedźmina, to podstawkę mam już za sobą i zacząłem Serca z Kamienia. Kuźwa... zapomniałem już jakie to dobre jest, bo przechodziłem to tylko raz i już niewiele pamietam. Wrażenia mam jakbym to ogrywał pierwszy raz.

Skleroza to jednak nie jest taka zła rzecz :leo:

 

Aha... i nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy te dodadki są jakieś bardziej dopracowane, bo grając ze 3 godziny nie trafiłem na żadnego buga utrudniającego rozgrywkę czy też powodującego graficzne babole. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem dodatki - w nich miałem sporo częściej glitche i bugi niż w podstawce przed next gen patchem. Świetna gra, naprawdę jestem pod wrażeniem. Ogólnie bardziej mi podeszło Krew i Wino niż Serce, ale still zabawa przednia, aż taka pustka została po zakończeniu. Świat ogromny, ilość contentu powala, historia wspaniała, no kurde gra kompletna.

 

Grając, wyobrażałem sobie, jak ci biedni devi siedzieli po godzinach, żeby stworzyć tyle dobra :obama:

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, mario10 napisał:

Co mnie jeszcze trochę boli to rozwój postaci Geralta. Kończąc grę na 38 poziomie mam 20 punktów umiejętności, których nie ma na co wydać bo wszystkie sloty zapełnione.

 

W "KiW" rób jak najszybciej quest z mutacją, wtedy szybko te punkciki zuzyjesz.

Ale fakt, generalnie system rozwoju postaci w jest mocno niedorobiony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiadomo już jakie zmiany są po łatce "complete edition" na starej generacji? Miałem ostatni możliwy patch i wyskoczyła mi łata 30GB na ONE X.

Na stronie CDP było gdzieś info, że lista zmian na stara genracje pojawi się za jakiś czas i tyle wiadomo.

 

Google coś wywaliło na ten temat, ale czy to prawdziwe to nie wiem:

 

Cytat

Improvements include improved grass, and nearly all of the foliage assets have been reworked. The majority of the textures have been changed and upgraded to a higher resolution as well. A large number of player-created mods have been integrated right into the game now.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...