Skocz do zawartości

W co teraz grasz..?


Siara_iwj

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wiedzmin 3: Dziki Gon miedzy 21, a 23:30 codziennie. Piękna gra. Czasem mam tak, ze po ciężkiej walce śnią mi sie koszmary XD

:) Ja wciaz uparcie czekam na GOTY, ale pozniej nie bedzie przebacz

 

Jak wyjdzie GOTY to kiedyś kupię jeszcze raz, żeby znów przejść całość i wbić drugą platynę - tak uwielbiam ten tytuł :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Skończyłem właśnie i oceniam.

 

 

Uncharted 4

 

Grafika: 7- (technicznie 9, ale obraz zabił grafike  :angry2:)

 

+ wykonanie twarzy, powiedzmy nr.2 tej generacji za Until Dawn 

+ ogromna ilość detali, chapter 14 :obama:

+ jakość tekstur, gdzienigdzie :shok:

+ fizyka

+ animacja postaci

+ widoki

+ wybuchy

+ mgła

+ rozległe otoczenie

+ błoto

+ roślinność i jej animacja = nowy poziom w grach :banderas: 

 

 

 

- OBRAZ :yucky: (Dla porównania jego jakość U4 1/10 vs Metal 5 10/10) wygląda jak coś pomiędzy 600p a 720p a w nim główni przedstawiciele: Paćka, Smużenie, Okropne Ziarno  :facepalmz: (główny winowajca) nałożony na wszystko i wszędzie :frog: 

- kiepskie cienie

- postać główna podczas celowanie to paćka pozbawiona całkowitej ostrości. Ja rozumie, że głębia ostrości hehe no, ale bez przesady  :facepalmz:

- gorsze wykonanie postacie w gameplayu niż na scenkach real time (to widać). A brak obracania kamerą na wstawkach w foto to tylko potwierdza :reggie:

- brak możliwości polepszenia ostrości i likwidacji cholernego ziarna w grze :joe: Ostrość patrząc na tryb foto mamy w grze właściwej na -100 a ziarno pomimo tego, że jest na 0 to bez możliwości jego korekty nawet na foto do -100. Paranoja.

 

- woda gorsza niż w U3, nie wszędzie, ale w takim chapterze 12 to widać

- statyczne morze w Szkocji podczas rozpoczęcia etapu

- światło latarki dużo gorsze niż w TLOUR

- deszcz też bez rewelacji 

 

Na starszych braviach Model 40W5500 (drugie przejście gry) z dobrym procesorem, który znacznie polepsza płynność i pozbywa się cholernego smużenia (dzienne etapy mocno nasłonecznione), ziarno też nie jest aż tak widoczne, ekran mniejszy i lcd to grafika na 7+. Na nowych 50W829 (pierwsze przejście gry) które pragną aby wykorzystać ich potencjał grafa :whyyy: . Za dużo niedoskonałości w obrazie jest widocznych aby dać wyżej, praktycznie nie da się grać.

Więc średnia nie może być inna niż 7-.

 

Jak PS4Pro otrzyma aktualizację w której otrzymamy 60klatek (min. zlikwiduje to smużenie na nowych Braviach) i nastąpi całkowita likwidacja ziarna oraz polepszona zostanie ostrość, wówczas wizualnie 9 można będzie wystawić. Na domiar złego ND zachwalało jak to oni zrobią lepsza grafike niż trailer z muchą hehe chyba w swoich marzeniach :boredom: . Tam z miejsca można było 10 wystawić a w grze właściwej do tego poziomu jednak odległość spora. W grze zabrakło też śnieżycy i zasp z prawdziwego zdarzenia oraz ulewy w dżungli podczas akcii, strzelania co sprawiłoby, że giera jeszcze bardziej nabrałaby atrakcyjności wizualnej. No ale PS4 od tego natłoku wrażeń mogłoby się spalić, ponieważ konsola podczas tej gry nawet teraz zbyt podejrzanie chodzi.

 

 

Dźwięk: 8

 

+ fajna muzyczka podczas strzelania

+ odgłosy wybuchów

 

 

Grywalność: 8 

 

+ kapitalne strzelania 

+ dobre skradanie

+ w miarę fabuła

+ widowiskowość (szkoda tylko, że tego strasznie mało jak na Uncharted)

+ poziom hard i crushing znacznie podnoszą grywalność, od razy proponuje grać na hard bo na normal to nuda i zero wyzwań. Na tym ostatnim trochę się męczyłem w 13 (skradanie pełną gębą) a w 20 chyba zeszło jakieś 2-3h aby go zaliczyć..musiałem własną strategie stworzyć :dance2: . Żadne etapy w poprzednich częściach na crushing nie były tak wymagające jak ten 20 w U4. Super sprawa szkoda, że takich akcji było za mało w grze.

 

+ odpowiednia liczba zagadek

+ walka wręcz wreszcie robi i sprawia przyjemność, głównie dlatego, że dużo jest animacji.

 

- gra za wolno się rozkręca, chociaż jest lepiej niż w trójce to jednak wypada ponarzekać. W paru chapterach (np.12, 16) praktycznie spałem a za drugim razem już mnie denerwowały bo sztucznie wydłużają rozgrywkę min. trzeba poczekać aby coś się wydarzyło np. kompan się odezwał itd. 

- za dużo nudnego skakania, przesuwnie skrzyń (przesadzili z tym na całego...ileż można)

- ostatni boss, o ile jest to fajna postać w fabule to jednak walka z nim to wielkie rozczarowanie

- za mało epickości jak na Uncharted a za dużo TLOU, ktoś tam chyba w NG zapomniał z czego słynie ta seria lub je pomylił.

- tzw. dwie ścieżki, odnogi na drodze, które powodują wybór u graczy lubiących zwiedzanie zakamarków tzn. wejdę sobie w nieodkryte miejsce czy pchnę fabułę do przodu i będę musiał wczytać zapis na nowo?  :unsure:

 

 

Ocena ogólna: 8+

 

Gra jest bardzo dobra :thumbsup: , bawiłem się świetnie głównie podczas akcji na wyższych poziomach, ale do poziomu mega hita jakim był Uncharted 2 to jednak jej wyraźnie brakuje. Ciekawe co tam w dlc wymyślą, no ale co by to było to i tak oceny nie podniesie a co najwyżej wzmocni już wystawioną.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 2
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...