Skocz do zawartości

Targi: E3, GC, TGS


Rekomendowane odpowiedzi

Wspólna historia, tożsamość, tradycja xd

 

Po prostu dostali solidny kwit. Square Enix nie prowadzi biznesu kierując się sentymentami, jak Sony daje kasę to daje im eksy, jak M$ sypie hajsem to ich gry lądują w game Passie w dzień premiery (Outriders, Octopath Traveler), proste

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

Wspólna historia, tożsamość, tradycja xd

 

To normalne, że pracujesz z tymi którzy są dla Ciebie gwarantem sukcesu, a dla square jest nim właśnie PlayStation. 

 

MS to mógłby się nauczyć akurat takie deale robić, bo jak zobaczymy po wynikach sprzedaży, gracze są skłonni płacić full price za wyśmienite jakościowo produkty. :) 

Odnośnik do komentarza

 

 

7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

MS to mógłby się nauczyć akurat takie deale robić, bo jak zobaczymy po wynikach sprzedaży, gracze są skłonni płacić full price za wyśmienite jakościowo produkty. :) 

No jak Microsoft ostatnio zawarł umowę ze Square Enix na ekskluzywną grę to nie skończyło się dla nich zbyt dobrze wizerunkowo (Tomb Raider).

Wtedy też były gadki o tradycji xd

Odnośnik do komentarza

Za to mogliby zrobić taką umowę z From za Otogiego czy Tecmo na Ninja Gaiden. Są marki które gdzieś się tam z Xboxem kojarza.

 

A czemu dla Sony takie umowy wychodzą dobrze, a MS kończą się jak się kończą?

 

Spoiler

Nie wiem , choć się domyślam. - YouTube

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

MS to mógłby się nauczyć akurat takie deale robić, bo jak zobaczymy po wynikach sprzedaży, gracze są skłonni płacić full price za wyśmienite jakościowo produkty. :) 

Chciałbym zwrot pieniędzy za te ich ostatnie wyśmienite jakościowo...

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ASX napisał:

 

 

No jak Microsoft ostatnio zawarł umowę ze Square Enix na ekskluzywną grę to nie skończyło się dla nich zbyt dobrze wizerunkowo (Tomb Raider)

Tylko że TR stał się exem jakiś czas po zapowiedzi, niebiescy byli wściekli.

 

6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

To normalne, że pracujesz z tymi którzy są dla Ciebie gwarantem sukcesu, a dla square jest nim właśnie PlayStation. 

 

MS to mógłby się nauczyć akurat takie deale robić, bo jak zobaczymy po wynikach sprzedaży, gracze są skłonni płacić full price za wyśmienite jakościowo produkty. :) 

Wolę opcje że te czasowe exy PS/PC lądują później w XGP  ;)  

a co do jakości SE to :yao:  

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Daddy napisał:

Wolę opcje że te czasowe exy PS/PC lądują później w XGP

 

Pomimo tego, że dalej nie doczekaliśmy Finala VIIR (a wpadnie pewnie bazowy :smutas:) mam nadzieję, że Octopath to nie był jednorazowy wyskok. :lapka: 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Za to mogliby zrobić taką umowę z From za Otogiego czy Tecmo na Ninja Gaiden. Są marki które gdzieś się tam z Xboxem kojarza.

 

A czemu dla Sony takie umowy wychodzą dobrze, a MS kończą się jak się kończą?

 

MS już miał umowy na Dead or Alive i Ninja Gaiden i chyba Tecmo nie było zbytnio zadowolone a MS nie był zainteresowany dalszą współpracą skoro NiOh omija Xa a DoA wychodzi też na PS (a podseria Xtreme jest chyba całkiem popularna na PS). Jest też kwestia tego że takie Tecmo, From czy SE nie chcą zbytnio zrezygnować z rynku japońskiego (szczególnie w znanych markach) a z tym się wiąże bycie czasowym exem na Xa.

Odnośnik do komentarza

No, ale w zasadzie jedno z najpopularniejszych IP MS zaczęło jako czasowo podkupione IP third party (Gearsy), a deale takie jak KotOR, Mass Effect, Bioshock, Splinter Cell  przyczyniły się do budowania tożsamości i popularności marki XBOX.

Nie rozumiem też jak można być jednocześnie zadowolonym z dużych zakupów i konsolidacji rynku, a narzekać na czasowe exy - obie te rzeczy to po prostu część biznesu, obie mają przede wszystkim zadowolić podmioty biorące udział w transakcji, a nie nas, odbiorców.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

@Hendrix pisze jak jest a @ASX jak zwykle swoje.

 

Też uważam, że takie deal mogą wyjść tylko na dobre SONY to wie i robi to dobrze, a przy okazji klepie grę za grą, a MS co tam? rekrutuje teamy? no i fajnie niech to robi ale w między czasie trzeba zadbać o gry od thirdparty tym bardziej, że są na etapie, dam pracę...

Edytowane przez Lord Protector
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, lpcl napisał:

Jeszcze lepiej mieć grę third party day one w gpu. I na to liczę przy okazji e3 i zapowiedzi. 

dla mnie jako GRACZA gra debiutująca w game passie znaczy o wiele więcej i daje wymierne korzyści niż czasowy ex, który co najwyżej może posłużyć do walki w CW fanboyom jednej lub drugiej strony.

No ale to tylko moje zdanie :dunno:

  • Plusik 2
  • Haha 4
  • WTF 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

XDDDDDD tylko że w premiery w XGP to najczęściej raczej indyczyna, a tutaj mówimy o podkupowaniu  potężnych tytułów od najlepszych w branży

 

no ale jak Ci to pasuje to twoja brocha, jak dla mnie amplituda skalu starań o gracza jest tutaj astronomiczna 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, ASX napisał:

Czasowy ex jest tylko czasowy i tak prędzej czy później wyląduje na inne platformy więc :dunno:

Jak pokazuje sytuacja z FF7 remake nawet ogłoszony termin końca ekskluzywności się zmienia i na dzień dzisiejszy ktoś kto cierpliwie czekał to może jednak się zdenerwować i albo się obrazić (śmieszne), czekać dalej, albo lecieć po PS5.

W dzisiejszym świecie ekskluzywność wydaje się ważna np. z powodu youtube'a. Zanim np. kupiłem re8 już widziałem propozycje na youtube filmików z walkthrough - niestety większość jako tła początkowe miało spoilery. I nie pomaga odpinanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Lord Protector napisał:

@Hendrix pisze jak jest a @ASX jak zwykle swoje.

 

Też uważam, że takie deal mogą wyjść tylko na dobre SONY to wie i robi to dobrze, a przy okazji klepie grę za grą, a MS co tam? rekrutuje teamy? no i fajnie niech to robi ale w między czasie trzeba zadbać o gry od thirdparty tym bardziej, że są na etapie, dam pracę...

 

Tylko przypomnę, że według kilku źródeł, min. Imran Khana, Sony wydało bardzo dużo pieniędzy na gry third party. Podobno są to bardzo duże i znane marki. 

 

Podobno Microsoft także planuje wydać pieniądze na gry od zewnwetrzychy ekip, zwłaszcza że ze swoimi ma obecnie problem. 

Odnośnik do komentarza

Czasowe exy są bardzo ważnym czynnikiem w szczególności przy znanych markach. Najlepszymi przykładami jest GTA3/VC/SA które wychodziły pół roku wcześniej na PS2, a jak MS podpisał umowę na wydanie GTA4 w tym samym czasie na PS3 i X360 (plus czasowa ekskluzywność na dodatki) to to było jedno z największych ogłoszeń na E3 2006 (tatuaż Petera Moore'a). No i umowa między Sony a Core Design/Eidos na to żeby Tomb Raidery od 97 do 2000 były konsolowymi exami PS1 też popchnęła miliony konsol.

Odnośnik do komentarza

Krótka piłka SE daje exy w postaci nowych FF, teraz plotka o kolejnym za którego odpowiada Team Ninja, a tym czasem  ASX dostaje Octopath Trvelera ze switcha w GP i UWAGA jest zadowolony i ogólnie jest DOBRZE. iXDeeeeeee

 

14 minut temu, YETI napisał:

 

Tylko przypomnę, że według kilku źródeł, min. Imran Khana, Sony wydało bardzo dużo pieniędzy na gry third party. Podobno są to bardzo duże i znane marki. 

 

Podobno Microsoft także planuje wydać pieniądze na gry od zewnwetrzychy ekip, zwłaszcza że ze swoimi ma obecnie problem. 

 

Podobno, zobaczymy, co z tego będzie, wiem, że kasę na to trzeba wyjebać i to nie małą tak było, jest i będzie, GP też ich pewno kosztuje sporo.

Mnie jako gracza interesują gry, a od kogo one będą i w jakiej postaci je dostanę, to już mniej mnie interesuje.

 

Edytowane przez Lord Protector
  • Plusik 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl

W sumie nie wiem w czym problem? I tak te kilka gier na ps5 się uzbiera i kto będzie chciał to kupi i sobie ogra. Nie trzeba tutaj robić kolejnego cw i wylewać żali. Ms też miał przecieki o dużym IP na premierę w tym roku. Poza tym umowy na 3 gry od third party. Ten Souls od square też nie wjedzie za 2 miesiące przecież. xd Ciekawe kiedy w ogóle tego nowego ff wydadzą? Przyszły rok? 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Lord Protector napisał:

Krótka piłka SE daje exy w postaci nowych FF, teraz plotka o kolejnym za którego odpowiada Team Ninja, a tym czasem  ASX dostaje Octopath Trvelera ze switcha w GP i UWAGA jest zadowolony i ogólnie jest DOBRZE.

spokojnie Soul oddychaj, nie napisałem że jest dobrze tylko że czasowe exy mnie nie ruszają.

Weźmy na przykład takiego Deathloopa, Stalkera 2 czy Kene za które $ony  czy M$ opłaciły czasową ekskluzywność, ale co mi po tych pieniądzach wyrzuconych przez korporacje, skoro te gry wychodzą też na PC i mogę ją ograć w dzień premiery?

Wiadomo to ich pieniądze i niech sobie robią te korporacje co z nimi chcą, ale dla mnie jako GRACZA to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...