Skocz do zawartości

Targi: E3, GC, TGS


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, lpcl napisał:

Nie wiem też czemu bethesda ustami peters hinesa przeprasza za ekskluzywność Starfielda tj. czy insomniac przepraszał za ekskluzywność spidermana albo jakiejś innej gierki? No wiecie szef mi kazał ale ja nie chcę sorry. Dziwny to przekaz daje bo to w końcu ms mu płaci więc nie wiem w jakiej on tam drużynie gra. 

"I don't know how to allay the fears and concerns of PlayStation 5 fans other than to say, well, I'm a PlayStation 5 player as well and I've played games on that console and there's games I'm gonna continue to play on it, but if you want to play Starfield, PC and Xbox, sorry. All I can really say is 'I apologize', because I'm certain that's frustrating to folks. But there's not a whole lot I can do about it."

 

No, ale Spider-Mana czy innych gierek nie zapowiadali 2 lata wcześniej jako hit na wszystkie możliwe sprzęty. Jest tu pewna różnica. ;)

 

Zresztą Bethesda to wielki zespół i raczej jest jakaś część zespołu, której niezbyt podoba się fakt, że taki Starfield ominie Playstation, bo w końcu czyjaś praca prawdopodobnie poszła z tego powodu do kosza. Jeżeli premiera ma być tego 2022 to na pewno jakiś build na Plejkę istnieje i ktoś musiał się nad nim napracować. 

 

Ale to tylko gdybanko. Osobiście zagram na Xboxie/PC i tyle. 

Odnośnik do komentarza

na pewno istniał,

 

wiadomo szkoda że nie będzie wersji na Playstation, ale na pocieszenie można powiedzieć że dzięki temu że M$ kupił Bethesde posiadacze Playstation będą mogli ograć ich gry w game passie za przysłowiowe 4 zł bez potrzeby kupowania konsoli i nie będą zmuszeni kupować gier 250 zł, więc jak mawiał klasyk są plusy dodatnie i plusy ujemne

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Te exy Xboxa też są takie mocno naciągane bo ich gry wychodzą na wiele platform a sam Spencer mówi że nie chce zmuszać graczy do kupowania nowych sprzętów.

 

Dlatego śmieszy trochę jak ktoś pisze że ta czy inna konferencja xboxa nie wywołała u niego potrzeby chęci kupienia XSX, bo prawda jest taka że może nigdy nie doczekać takiego momentu? bo strategia M$ jest taka żeby nigdy nie trzeba było zmuszać graczy do kupowania konsoli xd

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ma_niek napisał:

Ogólnie dla mnie przejmowanie studiów i IP które wychodziły na inne platformy jest mega chujowe.Wolalbym żeby taki Microsoft i sony inwestował w nowe studia i IP. No ale jak już pisałem taki series s to będzie niedługo koszt dwóch nowych gierek na ps5 więc polecam kupić :-)

 

Chujowe, nie chujowe taki jest biznes. Final Fantasty, Spiderman, Street Fighter i pewnie mnóstwo innych gier było swojego czasu multiplatformami, ale jakoś tak sobie Sony je przygruchało. Przecież Bethesdzie też nikt nie przykładał pięści do brody, a została kupiona w wyniku negocjacji. Gdy studia się sprzedają rozmowy prowadzone są między wieloma potencjalnymi nabywcami i tam każdy w chuju ma jakieś śmieszne skojarzenia, tradycje i podobne bzdury o duszy.

 

Gry to biznes i każdy patrzy siebie. Swoją drogą, MS też już dostarczył sporo nowych IP, a i kilka studiów też otworzył. Sony zaczyna inwestować bardziej w multiplayer, więc dywersyfikują.

 

Tylko Nintendo klepie reskiny Mariana grającego w golfa, siatkę, piłkę nożną, majującego obrazy i srającego na kiblu, a swoich studiów nie rozwijają chyba od czasu GBA. :pawel: 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Final Fantasty, Spiderman, Street Fighter i pewnie mnóstwo innych gier było swojego czasu multiplatformami, ale jakoś tak sobie Sony je przygruchało.

Cos sie zmienilo na tym E3 ze FF i SF sa teraz exclusivami Sony?

 

FF do XIII nigdy nie byl multiplatforma.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Ukukuki napisał:

Ogólnie śmieszne jest nazywanie gry eksem jeżeli wychodzi na więcej niż jedną platformę. No ale to ludzie z CW wymyśliły więc nie może być mądre xd 

To nie ludzie z CW wymyślili. Nawet na forum jest zasada, że jeśli gra wyszła na konsolę X i PC to ląduje w dziale konsoli X. Dopiero gdy wyjdzie na konsolę Y, Z albo jeszcze inne temat jest przenoszony do multiplatform, i tę informację nie raz i nie dwa podawała sama administracja, więc żadne to ludki ze sztandarem CW.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mejm napisał:

Cos sie zmienilo na tym E3 ze FF i SF sa teraz exclusivami Sony?

 

FF do XIII nigdy nie byl multiplatforma.

 

FF to były od "zawsze" gry Nintendo, a potem weszło Sony. Gracze też pewnie byli wówczas wściekli na to, że oni mają tradycję (xddd) współpracy z Nintendo, a tutaj taki nóż w plecy. Street Fighter V też nie ukazał się na konsolach konkurencji mimo, że do tej pory każda inna część była multiplatformą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest spora różnica między podejściem sony gdzie zawsze zaznaczali, ze exy są dla nich ważne a xboxem gdzie szef xboxa:

 

https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/42796-phil-spencer-xbox-ekskluzywne-gry.html

 

Mówi jedno robi drugie:notbad: game pass widze zaczyna mieć jeszcze jeden minus gdzie ludzie nie zamykają się już tylko na xboxa czy playstation ale zaczynają się zamykać na jeden abonament. No i gadanie, ze ex to wyznacznik dobrej gry zaczyna śmiesznie brzmieć w momencie gdzie niektórzy wchodzą na nowe tory gdzie gra w passie to wyznacznik dobrej gry.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
Teraz, PanKamil napisał:

Jest spora różnica między podejściem sony gdzie zawsze zaznaczali, ze exy są dla nich ważne a xboxem gdzie szef xboxa:

 

https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/42796-phil-spencer-xbox-ekskluzywne-gry.html

 

Mówi jedno robi drugie:notbad:

wiem że chcesz dokopać xboxowi ale warto przeczytać całą wypowiedź, a nie tylko nagłówki na instalki.pl

1 minutę temu, PanKamil napisał:

game pass widze zaczyna mieć jeszcze jeden minus gdzie ludzie nie zamykają się już tylko na xboxa czy playstation ale zaczynają się zamykać na jeden abonament. 

Here's the Origins of the Nick Young Confused Face Meme | Confused face, What  meme, Black guy meme

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, PanKamil napisał:

Jest spora różnica między podejściem sony gdzie zawsze zaznaczali, ze exy są dla nich ważne a xboxem gdzie szef xboxa:

 

https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/42796-phil-spencer-xbox-ekskluzywne-gry.html

 

Dlatego masz możliwość ograć te gry na PC, Xboxie lub nawet w streamingu. Niedługo będzie to nawet TV. Nie będziesz musiał nawet Xboxa kupować, podłączasz pada pod smart TV albo wyciągasz tel i grasz. :) 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, ASX napisał:
9 godzin temu, Kmiot napisał:

Kwestię dodatków już pominę, bo możemy tutaj zaraz ponownie wejść w sferę przerzucania się liczbami, że SoT ma ileś milionów graczy, a tymczasem w temacie dedykowanym grze od czasu zapowiedzi nowego dodatku powstały cztery (4) posty, z czego połowa autorstwa ASXa. Tyle w temacie ekscytacji nowym dodatkiem do SoT

na szczęście świat nie kończy się na forumku więc nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków na podstawie jednego tematu, warto zobaczyć co się dzieje i jakie są reakcje na prezentacje w pozostałej części internetu ;) 

Ja absolutnie nie wyciągam żadnych ostatecznych wniosków, bo zdaję sobie sprawę, że gra w swojej klasie jest kapitalna, szeroko rozwijana i sam od dawna w sumie chętnie bym w nią popykał, choć multiplayer to nie moja domena. Ja wiem, że ma ileś milinów aktywnych graczy i że forum nie jest żadną wyrocznią w tej kwestii, tylko wciąż zastanawia mnie, dlaczego mimo wszystko tutaj mało kto poznaje się na fenomenie tej gry i ciekawy jestem Twojej opinii na ten temat. Siedzą tu stare zgredy, którym ten gameplay nie leży? Żal im poświęcić więcej czasu jednej grze, gdy w kolejce czekają setki innych, więc tylko sprawdzają, "fajne, fajne" i lecą dalej? Boom na te grę już minął i zostali tylko zapaleńcy? No nie wiem, nie siedzę "wewnątrz", ale co jakiś czas mnie to zastanawia. Bo jednak forum, forumkiem, ale paru graczy tutaj mamy, tematy innych gier potrafią furczeć od postów, a w SoT cisza jak na morzu.

 

I można się zżymać na exy, ujmować ich znaczeniu i traktować tylko jako amunicję do CW, ale po prostu często są decydujące. Ludzie mający Xboxa kupują PS5, by ograć tych kilka wartych uwagi exów, więc dlaczego nie może być na odwrót? Dlatego jakkolwiek to nie zabrzmi, to właśnie za nimi rozglądam się na takich konferencjach. I Launch Exclusive to trochę za mało. Kiedy masz jedną konsolę, to szukasz powodów, by ewentualnie kopić drugą, bardzo podobną. Ten dzień zapewne kiedyś nadejdzie, ale not today son, not today.

 

Nintendo jest dziwne, zacofane technologicznie, ale kurczowo trzyma te kilka ekskluzywnych marek i nie można powiedzieć, że ich założenia biznesowe się nie sprawdzają, bo nawet jebane Animal Crossing potrafili sprzedać w 30 milionach egzemplarzy, a pewnie kilka milionów konsol też dzięki tej grze się sprzedało. No, ale tam najwyraźniej dochodzi do głosu też jakiś pierwiastek MAGII, bo inaczej tego nie wytłumaczę xd

 

I pozdro Mordy, grajcie na czym chcecie i jarajcie się czym chcecie.

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

wiem że chcesz dokopać xboxowi ale warto przeczytać całą wypowiedź, a nie tylko nagłówki na instalki.pl

Here's the Origins of the Nick Young Confused Face Meme | Confused face, What  meme, Black guy meme

No przeczycztałem i mówi, że jest przeciwnikiem ekskluzywności a potem nagle gry przestają wychodzić na playstation czy nintendo. Nie nie chcę dokopać xboxowi ale patrząc wstecz i reakcje ludzi na posty kmiota to chyba wszyscy widzą kto z czym ma problem :) 

11 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Dlatego masz możliwość ograć te gry na PC, Xboxie lub nawet w streamingu. Niedługo będzie to nawet TV. Nie będziesz musiał nawet Xboxa kupować, podłączasz pada pod smart TV albo wyciągasz tel i grasz. :) 

Granie w chmurze(do tego na telefonie:sick:) to ostatnia rzecz jaką bym zrobił:reggie: świat dalej nie jest na to gotowy i pewnie jeszcze jakiś czas nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza

No jak FF7 potrzebował kilku CD, to nie wiem jakby miał wyjść na kartridża.

 

Mnie śmieszy jak ktoś uważa tą konferencje za najlepszą w historii E3, czyli najlepszą w ostatnim ćwierćwieczu, ale to może wynikać z braku obeznania. Było tak zajebiście, że trzeba ludziom wmawiać i cały czas o tym przypominać. Jeszcze te brandzlowanie się PR-owym bełkotem na twitterze.

 

Jeszcze jest taka kwestia, że jak kogoś w ogóle nie interesuje streaming z artefaktami/lagami tylko natywne granie, a PC nie jest jego docelową platformą, to oczywiste, że  głównie liczy się to, co na danej konsoli. Także czekam z niecierpliwością na dzień, w którym zostanę "zmuszony" do kupienia Xboxa. Na razie jest do tego daleko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...