Skocz do zawartości

Mad Max


Pryxfus

Rekomendowane odpowiedzi

te wyzwanie 15 killi bez oberwania hita będzie miało następny poziom czy 15 to ostatni?

jejku tylko to mi zostało z walk i jak sie z tym mecze :/

na pustyni jezdzac autem zawsze musze spotkać kogoś kto we mnie przywali, oberwe kamienie czy inna pierdoła

zdaje sie, że nie można przy też save robić lub ładować poprzedniego bo sie kasuje liczba nabitych

 

To się zamieńmy, ty zrób mi Fury w 10 sekund a ja tobie położę 15 typa bez Hita. 

 

Tak czytalem i czytalem wasze posty o tych challengach i sie lekko przestraszylem, wczoraj odpalam gre i robie w przeciagu 10 minut oba te challenge XD

 

Pierwsze wpadlo nabicie furii w 10 sekund, wlaczylem gre, podjechal pickup z 4 typami na pace i od razu to nabilem, tutaj filmik:

 

 

Wiec tip taki, ze moze najlepiej wlaczyc gre i sprobowac to nabic? Poki masz pewnosc ze pasek furii jest na 100% na zerowym poziomie i na 100% prawidlowo czas nalicza wtedy.

 

Ten drugi challenge ze trzeba nabic 15 killi to zrobilem na Wasteland Mission w tym...

 

 

tunelu gdzie sie wagon wyrzuca dla stali, wczesniej na pewno tez kilku pojedynczych z samochodu wyciagnalem jak tam jechalem

 

 

Pogralem juz z 20 godzin i nawet mi sie podoba, klimat, model jazdy, walka - wszystko jest bardzo ok. Choc kilka rzeczy mnie mocno denerwuje:

 

-Krew na postaci ktorej nie da sie pozbyc, szczegolnie jego plecy, po oberwaniu 10 ciosow wygladaja jakby Max mial na nich miesiaczke i NIC z tym nie mozna zrobic

-Nie mozna wlaczac/wylaczac swiatel w aucie a i nawet kierownica sie nie rusza, tylko rece Maxa - grube niedopatrzenie w grze gdzie glowne skrzypce gra Magnum Opus

-Momentami ta gra jest za jasna, probowalem bawic sie ustawieniami w grze i TV ale nic to nie dalo, gdzie ma sie swiecic jak psu jajca piasek, tak bedzie sie swiecil, pewnie (pipi)y bloom tutaj jest glownym winowajca

-"Fabula"

-"Dialogi" - jedynie ten dzwonnik z notre dam ma fajnie napisane niektore teksty, choc to glownie krotkie monologi

 

Maksymalna ocena jaka moglbym dac tej grze na chwile obecna to 8+, wiec z recenzjami poki co sie nie zgadzam, nie jest to jakis hit na miare Wieska czy MGSa, ale na pewno nie jest to sredniak na 5/10 jak niektore portale ocenily.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

hehe wiem, że moje jest banalne przy Twoim, ale masakrycznie nie chce mi to wejść.

Po(pipi)ane są troche te wyzwania, bez odpowiedniej ilości typa nie zrobisz tego fury

 

Masz jeszcze te mały obóz w gas town lekko na prawo od środka, w którym znajduje sie część do ulepszenia twierdzy?

tam ich jest z 12-15, tylko już pewnie czysty masz?

 

Tam jest ponad 12 typów, po dwie grupki które się respawnują nawet jak zbierze się wszystkie Parts więc tam będę próbował. Skoro potrzeba ich tylko 4 to powinno wpaść ale na razie robię przerwę od Maxa. 

 

Bansai nieźle ci się przy-farciło. Teraz droga do platyny otwarta. 

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

Bansai dobre miejsce trafiłeś, a ja wczoraj po2h prób to dobiłem do 14 snajper mnie trafił to kamień czy inne (pipi)ostwo, powiedziałem sobie, że zlewam to i skończe po prostu co mam na mapie. Został mi jeden obóz ale nie bede sie meczył aby zbierać te 15 killi, nie mam aż tyle czasu na gierki aby robić to siłe dla platyny

zlewka :dunno:

Odnośnik do komentarza

Gra jest znakomita. Jazda po pustkowiu daje ogromna frajdę. Wiesław zachwycał plastycznością lasu, tutaj natomiast świetnie bawimy się  sunąc sobie po cyfrowym piasku (piękne te pustkowia). Wybuchy są kapitalne, system walki jest tym co gracze lubią i cenią od lat.
Zabawy jest od groma. Uważam, ze gra niesprawiedliwie otrzymuje razy w starciu z MGS V. Oczywiście każdy sam ocenia, ale widząc średnią dla Maksa rzędu 7/10, i 9.4/10 dla Snejka, to można się zastanawiać tylko jacy fanatycy oceniają. Przecież to przepaść.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem Steelbooka, wyjmuję płytkę z pudełka wkładam do konsoli i słyszę jak się płytka kręci a ikona Mad Maxa na ekranie się nie uaktywnia. Więc klikam w ikonę płyty a tu wyskakuje komunikat że włożona zła płyta. O JEZU !!! tyle grania w pizdu! jedno małe trofeum, wystarczy tylko wbić Fury w 10 sekund i BAM! platyna a tu zła płyta, więc wyjmuję płytkę i wkładam ponownie i znów komunikat że włożona zła płyta ??? Co jest kod CUSA nie taki !!! ??? Bo jeśli np kody do siebie nie pasują to gra się nie uruchomi. 

 

Już miałem taki podobny problem z GTA 5 że mi save file z cyfrowej nie pasował do wersji na płycie. Ale tutaj nie chodzi tylko o save ale o informacje zainstalowane na HDD a save file dopiero w drugiej kolejności.

 

Siedzę i się zastanawiam. Hmmm i tak mam zamiar przejść te grę raz jeszcze tym razem po polsku. 

 

 

Patrze na menu w konsoli i widzę że mam język ustawiony na polski, wchodzę do ustawień zmieniam na Anglielski. Chwilę później ikonka się uaktywniła i włączyłem Mad Maxa. Knrwa ale się strachu najadłem

  :mellow:

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

Wątek główny ukończony, teraz pozostałe misje na pustkowiach, zmniejszanie zagrożeń do zera i rozbudowanie Magnum Opus i twierdz na maxa. 

 

Ale MM po Wiedźminie 3 spowodował u mnie dwugłos. 

Z jednej strony banalna i głupawa fabuła. Nie sam pomysł, bo motyw zemsty można zrobić dobrze. Z początku ciekawie zapowiadające się postacie później zaczynamy olewać, bo wychodzi na jaw ich sztampa. Jedynie Chum się tu wybija, 

  Misje to też standard- pojedź/wysadź/zabij/itp. itd. Podobnie jak niszczenie straszaków, gniazd snajperów, oczyszczanie obozów czy pól minowych. Dla jednych szybko stanie się to nudne, dla innych nie. 

  Reklamujący grę system przetrwania, też szybko przestaje być ważny, jeśli realizujemy projekty w twierdzach, które uzupełniają nasze zapasy. Jasne, można to olać i szukać amunicji, wody i benzyny. 

 

Z drugiej strony zaś

Rozbudowywanie Magnum Opus jest świetne. Mogłoby być więcej tych karoserii czy niektórych elementów, ale to apokalipsa, więc można to wybaczyć :D  Model jazdy daje radę, a montowane ulepszenia, to nie tylko sposób na pozbycie się złomu, a odczuwalne upgrade'y

 Walki w pojazdach to widowiskowość, której Michael Bay by się nie powstydził. Wybuchy są piękne, auta koziołkują jak szalone- pomysły z harpunem i grzmotami genialnie się sprawdziły. 

  KLIMAT!! nie sposób odmówić grze klimatu znanego z filmów. Mogłoby się wydawać, ze będzie monotonnie, ale tereny różnią się od siebie. Wschody i zachody słońca mogą się podobać. Fajnym smaczkiem są zbierane strzępy historii. 

  Burze piaskowe- nie będę opisywał, bo to trzeba zobaczyć. 

 

Gdybym  musiał wystawić ocenę, dałbym 8/10.  Gra ma trochę niedociągnięć, wóz potrafi czasem się zaklinować, a ilość złomu magicznie się zmniejszyć, ale tych 37 godzin, które dotychczas spędziłem przy grze, absolutnie nie zaliczę do zmarnowanych.  

Edytowane przez PiotrekP
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Zmieniam zdanie o grze mad max. Na początku ten grind przeraża ale jak już złapiesz co warto zebrać a co można olać (ja większość olałem) to robi się przyjemna gra. Grunt to zebrać zlomiarzy i sprzątaczy w każdej twierdzy no i ammo aby się odnawialo a gra robi się przyjemna i łatwa. Grę oceniam na takie 7 + na 10.

 

 

Czemu nie 8? Bo poziom trudności jak dopakujemy maxa leci na łeb. Ja lubię łatwe gry ale bez przesady:). To nawet assasyn był trudniejszy;)

Odnośnik do komentarza

Ej halo, halo. Na początku trzeba grindować? W jakim celu? 

To zależy co lubisz w grach jak lubisz zbierać to grindowaniem bym tego nie nazwał. Ja nienawidzę wręcz zbieractwa a aby podlevelować postać i samochodzik na początku trzeba zbierać śmieci. Na szczęście w miarę szybko znajdujesz do tego ekipę sprzątającą i złomującą :D Wtedy ty rozwalasz autka a oni sami zbierają plus za zdobyte obozy dostajesz przypływ złomu co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Ale ugniatarka to był tylko przykład, bo jest więcej tych wyścigów ze specyficznymi autami + specyficzne auta trzeba zniszczyć/ określone frakcje 20 aut etc etc

Jakaś mapa/poradnik/ cokolwiek by sie przydało gdzie one występują.

 

Ussr - widziałeś może coś takiego czy po prostu detective mode on i szukałeś po mapie i wyścigach?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Te auta które już rzadko pojawiają się na mapie niszczyłem w wyścigach. Bo w sumie mało mi ich zostało do zniszczenia, gdzieś w połowie gry zacząłem pilnować tych wyzwań w autach. 

 

A jeśli masz zniszczyć auto przeciwnika jakimś Archaniołem to robiłem tego archanioła w Garażu, wybierałem auto przeciwnika które mam zniszczyć, wyjeżdżałem nim z twierdzy, przywoływałem Archanioła, BAM! i wyjeżdżałem do twierdzy. I znów to samo i tak aż do zaliczenia wyzwania. 

 

Edytowane przez ussr
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiesz że gdyby nie trofea to nie zobaczyłbym w tej grze 70% lokacji. A tak miałem motywacje pojechać na pustynie na terminal lotniska tam gdzie jest gniazdo kolczaków ale nie terminalem ale na powierzchni. Tam gdzie jest kopuła ! Niezły szok jak próbowałem dostać się do środka szukając reliktów przeszłości. Bo tam było zaznaczone na mapie a okazało się że ten relikt jest właśnie w terminalu a nie na pustyni. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

spoko nie rozumiem ale każdy gra jak chce :)

 

 

Wracając do tematu mam jeden minus (a raczej następny) gdzieś w połowie gry wymaksowałem maxa i teraz ta gra jest naprawdę za łatwa. Konwoje niszczę one shotem każdy samochód. Przeciwnicy są na 3 strzały a bossowie to śmiech na sali :D.

 

GRa się fajnie ale przy dłuższym posiedzeniu nudzi. Gram 1-2h max dziennie to nie mgs który mnie przyssał do ekranu i nie chciał puścić do końca. Tutaj cały czas coś innego ogrywam w czasie grania w mad maxa skończyłem Some, pillarsy (dodatek), prawie skońćzyłem gearsy na insane w co opie, gram w forze 6 no i przeczytałem Marsjanina.  Dobra gra jak wiesiek 3, bloodborne czy mgs5 jak mmnie wciągną nic innego nie robię póki nie skończę.

 

Myślę że mogę wystawić już ocenę końcową jako Road Warrior.  6/10 - dobry średniak do ogrania między lepszymi gierkami czyli w sam raz na październik przed wysypem hitów i jako rozgrzewka przed falloutem 4.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...