Skocz do zawartości

Mad Max


Pryxfus

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz lecieć fabułę bez robienia znajdek i zabijania bossów w twierdzach. Z finałowym bossem też dasz sobie radę. Ale! Ominie ciebie wiele ciekawych smaczków tego post apo świata.

 

Wydaje mi się że jak zaczniesz grać a lubisz uniwersum Mad Maxa to i z małym zbieractwem sobie dasz radę. 

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

Ja najpierw zacząłem wątek poboczny, a teraz ruszam trochę fabułę i w sumie robiąc wątki poboczne jest mi łatwiej, bo mam odpicowaną brykę, a i zwiększone zdolności Maxa.

Ja z kolei mam pytanie, jak to jest z tymi twierdzami:

Każda z twierdzy ma osobne updejty? jak np. robię rozbudowę jednego (zdobyłem już odnowienie ammo i fuel), to w innej twierdzy mi się to nie odnowi? Czy może jest jeden updejt dla wszystkich twierdz? No i też mam pytanko, jak to jest z tymi celami, potrzebnymi do updejtu twierdzy, czy jadąc spokojnie po pustkowiu, zabiję kolesi z obozu, to mi zaliczy, mimo nieodkrytych punktów na mapie?

Odnośnik do komentarza

Możesz lecieć fabułę bez robienia znajdek i zabijania bossów w twierdzach. Z finałowym bossem też dasz sobie radę. Ale! Ominie ciebie wiele ciekawych smaczków tego post apo świata.

 

Wydaje mi się że jak zaczniesz grać a lubisz uniwersum Mad Maxa to i z małym zbieractwem sobie dasz radę. 

Dzięki!

Fabuła jest głupia lepiej kup sobie inną grę jsk ci na fabule zależy :)

Tu nie chodzi o fabułę tylko po prostu mam możliwość ogrania MM na koncie steam kolegi i generalnie jak czasem sobie gram na jego koncie w jakieś produkcje to lubię sobie je szybko i sprawnie przejść, żeby mu nie zabierać niepotrzebnie konta(tak już mam, że mimo, że mam nieograniczony dostęp bo dobry kolega to jednak nie lubię komuś czegoś blokować, a jak już zacznę to będę miał z tyłu głowy, że przydałoby się skończyć(takie mam zboczenie). :P ). 

A jak po tym starczy czasu i chęci to sprawdzę poboczne aczkolwiek nie chciałbym mieć przesytu, bo jednak w grudniu wychodzi bardzo podobna gra od tego samemu studia i zwyczajnie nie chciałbym poczuć, że sporo elementów jest kopiuj-wklej. :)

Odnośnik do komentarza

Ta, używam Family Sharing czasami, ale nie ze wszystkimi grami to działa dlatego to jest taki pół-środek w sumie. Jednemu znajomemu w ogóle nie pokazywało CoD-ów od jego znajomego, ale jak ja mu udostępniłem bibliotekę to już moje dwa cody były dostępne. Dziwne. :dunno:

No i to nie działa z grami, które wymagają innych programów jak Uplay/Origin/inne. 

 

Mój problem został rozwiązany. Dzięki panowie. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

W grze zabijesz przeciwnika to ten zostawia czasami amunicje / scraps czyli złom

Zniszczysz auto przeciwników to zostają po nim scraps / czasami też kanister z paliwem o ile nie zniszczysz auta za mocno. 

Rozwalisz totemy przeciwnika to zostają po nim scraps.

 

Można tez te scraps znaleźć w wielu miejscach na mapie. I za te scraps powiedzmy kupujesz ulepszenia dla Auta, oraz wzmacniasz Maxa. Pasek energii robi się dłuższy, podczas picia wody i jedzenia puszek z psim żarciem regenerujesz więcej energii. Zadajesz mocniejsze ciosy, itp. Kupujesz też lepsze rękawice, którymi zadajesz więcej obrażeń, albo lepsze wzmocnienie pancerza. 

 

Tak to wygląda, ale nie jest wymagane do robienia postępu w grze bo przeciwników można w walce wręcz pokonać bez większości tych ulepszeń.

Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin, zrobiłem z 5 misji głównych i troszkę sobie połaziłem, pozbierałem złomu i jestem totalnie rozczarowany.

 

Pomijam, że fabuła to słabizna, ale świat jest pusty i nudny. Tam nie ma nic ciekawego do roboty oprócz zbierania złomu, bo przejmowanie twierdz i tak kończy się na jednym: zbieraniu złomu. Tak więc trzeba grindować, żeby przechodzić kolejne misje, bo bez tego tylko wk*rwienie będzie rosnąć, bo to za słabe, to za słabe, tego nie ma itp. 

Max to jeden wielki kloc, sterowanie nim jest w ch*j nieprecyzyjne, kamera też jest źle zrobiona, bo gdy walczymy to powinna być oddalona, żebym widział cały grunt walki jak w batmanie, a tu nie, tutaj widzi się tylko część przez co bardzo często dostaję zza ekranu i nie mogę na to zareagować. A co do walki to jest według mnie bardzo niedorobiona. Przy batmanie to to w ogóle nie stało, tam wszystko działa perfekcyjnie. Batman kończy atak i płynnie przechodzi do kolejnego, nie ma sytuacji, że kończy się animacja, a ty chcesz kliknąć kontrę, ale postać nie reaguje, w Maxie mi się to zdarza ciągle. Atakuję typa, widzę, że ktoś mnie atakuje, wciskam w odpowiednim momencie Y, ale postać nie reaguje, bo nie skończyła się jakaś wcześniejsza animacja przez co dostaję hita, potem drugiego, trzeciego, czwartego i padam, a przy tym się wk*rwiam. Uniki Max wykonuje jak postać z dark soulsów z najcięższym pancerzem w grze, strasznie wolno, no jak jeden, wielki, j*bany kloc. 

Osoba, która tworzyła sterowanie w tej grze chyba pozamieniała się z ch*jem na łby. Tak idiotycznego rozłożenia klawiszy nie widziałem już dawno. Skok jest pod LT zamiast pod A. Szybki strzał z broni pod B zamiast pod szybkie 2xRT. Unik pod RB zamiast pod B albo analogiem. K*rwa, tak trudno było zrobić takie proste rzeczy? 

Na plus na pewno klimat pustkowi, to jest oddane świetnie(wraki statków, jakieś opuszczone budowle, kontenery w piasku, a pod nimi ukryta miejscówka). Niebo to istny majstersztyk, wygląda fenomelanie. Sterowanie samochodem jest spoko, pozytywne zaskoczenie, ale to chyba tylko tyle pozytywów znalazłem w tej grze. Naprawdę strasznie się cieszę, że sprawdziłem to na koncie kolegi, a nie kupiłem na XO, bo byłby to najgorszy zakup tego roku, a nawet i ostatnich lat. Strasznie się zawiodłem, mam nadzieję, że JC3 nie podzieli losu MM. 

 

@edit

Aha, optymalizacja jest świetna. Gierka mi chodzi naprawdę bardzo dobrze aczkolwiek są mankamenty jak z konsol, że nagle, nic z tego nic z owego klatki spadają do 10 i jedynym wyjściem jest restart kompa. Po restarcie wszystko śmiga już dobrze. Nie wiem czy jestem jakimś jednostkowym przypadkiem czy dalej tego nie poprawili no, ale mi się raz zdarzyło. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin, zrobiłem z 5 misji głównych i troszkę sobie połaziłem, pozbierałem złomu i jestem totalnie rozczarowany.

 

Pomijam, że fabuła to słabizna, ale świat jest pusty i nudny. Tam nie ma nic ciekawego do roboty oprócz zbierania złomu, bo przejmowanie twierdz i tak kończy się na jednym: zbieraniu złomu. Tak więc trzeba grindować, żeby przechodzić kolejne misje, bo bez tego tylko wk*rwienie będzie rosnąć, bo to za słabe, to za słabe, tego nie ma itp. 

Max to jeden wielki kloc, sterowanie nim jest w ch*j nieprecyzyjne, kamera też jest źle zrobiona, bo gdy walczymy to powinna być oddalona, żebym widział cały grunt walki jak w batmanie, a tu nie, tutaj widzi się tylko część przez co bardzo często dostaję zza ekranu i nie mogę na to zareagować. A co do walki to jest według mnie bardzo niedorobiona. Przy batmanie to to w ogóle nie stało, tam wszystko działa perfekcyjnie. Batman kończy atak i płynnie przechodzi do kolejnego, nie ma sytuacji, że kończy się animacja, a ty chcesz kliknąć kontrę, ale postać nie reaguje, w Maxie mi się to zdarza ciągle. Atakuję typa, widzę, że ktoś mnie atakuje, wciskam w odpowiednim momencie Y, ale postać nie reaguje, bo nie skończyła się jakaś wcześniejsza animacja przez co dostaję hita, potem drugiego, trzeciego, czwartego i padam, a przy tym się wk*rwiam. Uniki Max wykonuje jak postać z dark soulsów z najcięższym pancerzem w grze, strasznie wolno, no jak jeden, wielki, j*bany kloc. 

Osoba, która tworzyła sterowanie w tej grze chyba pozamieniała się z ch*jem na łby. Tak idiotycznego rozłożenia klawiszy nie widziałem już dawno. Skok jest pod LT zamiast pod A. Szybki strzał z broni pod B zamiast pod szybkie 2xRT. Unik pod RB zamiast pod B albo analogiem. K*rwa, tak trudno było zrobić takie proste rzeczy? 

Na plus na pewno klimat pustkowi, to jest oddane świetnie(wraki statków, jakieś opuszczone budowle, kontenery w piasku, a pod nimi ukryta miejscówka). Niebo to istny majstersztyk, wygląda fenomelanie. Sterowanie samochodem jest spoko, pozytywne zaskoczenie, ale to chyba tylko tyle pozytywów znalazłem w tej grze. Naprawdę strasznie się cieszę, że sprawdziłem to na koncie kolegi, a nie kupiłem na XO, bo byłby to najgorszy zakup tego roku, a nawet i ostatnich lat. Strasznie się zawiodłem, mam nadzieję, że JC3 nie podzieli losu MM. 

 

@edit

Aha, optymalizacja jest świetna. Gierka mi chodzi naprawdę bardzo dobrze aczkolwiek są mankamenty jak z konsol, że nagle, nic z tego nic z owego klatki spadają do 10 i jedynym wyjściem jest restart kompa. Po restarcie wszystko śmiga już dobrze. Nie wiem czy jestem jakimś jednostkowym przypadkiem czy dalej tego nie poprawili no, ale mi się raz zdarzyło. 

Z tym "pusty i nudny" przesadzasz. Z fabuła się zgodzę, aż prosi się by dokonywać jakichś dramatycznych wyborów moralnych. Jest zbyt grzecznie. Z sterowaniem się zgodzę.

 

Dlatego MGS odłożyłem, ponieważ nie szło się przestawić z jednej na drugą.

Ciekawą sprawą jest temat animacji. W cda i pe bowiem czytałem, że na PS4 gra zalicza dropy okrutne, gorsze niż Wiesław Trzeci. Przyznam, że przez ponad dwadzieścia godzin zabawy, zdarzyło mi się to w zasadzie dwa razy (z czego raz podczas burzy).

 

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...