Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

No w Pixelu raczej bez zmian, chociaż w recenzjach widzę poprawę, w sensie że ktoś serio grał, ukończył i ma ciekawe przemyślenia. Reszta to kultowe filmy, aktorzy (ostatnio było o Arnoldzie), jakieś kosmiczne technologie, stare gry z pieca, Amigi czy C64, czasem coś konsolowego się trafi. Z Pixelowych baboli najbardziej mnie bawią screenshoty z gierek, gdzie czasem widać kursor myszy :)

 

Ja od pewnego czasu kupuję co miesiąc wszystkie trzy gazetki o grach. PE jest najlepsze, wiadomo - konsolowi wojownicy. CDA i Pixel zawsze będą "PC lepszy, ważniejszy", ale przestało mnie to wkur.wiać, bo i konsolowych maniaków można tam spotkać (w obu pismach). Pozatym mogę tylko komuś współczuć jak czytam w podsumowaniu roku 2020, że ważne były nowe karty graficzne, Cyberpunk i jakieś early accessy. Albo jak Smuggler pisze od lat że kupi PS4 i zagra w exy jak się ich kilka uzbiera. Nie wiem czy facet pisze serio czy robi se jaja. Ale jak mówiłem wcześniej, wszystkie te pisma zawsze mają dla mnie coś ciekawego do przeczytania, recki, felietony czy duże teksty na jakiś temat. Albo wspominki jak w ostatnim CDA.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.04.2021 o 14:23, aux napisał:

Albo jak Smuggler pisze od lat że kupi PS4 i zagra w exy jak się ich kilka uzbiera. Nie wiem czy facet pisze serio czy robi se jaja.

Mejmoza złośliwa (łac. mejmosus markotnus). Ciężka przypadłość, nie ma dowodów, że ktokolwiek z tej choroby wyszedł. Z wiekiem się nasila i po osiągnięciu apogeum jest najprawdopodobniej nieuleczalna.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No ale ta stówka to dużo czy mało bo mam wrażenie, że w opinii Łoma to dużo właśnie. Ja tej makulatury to mam od groma w piwnicy i tylko kiedyś wymieniłem stare Neo (bez plusa jeszcze) na Zeldę BOTW na WiiU za moją dopłatą i uważałem to za mega dila ;)

Odnośnik do komentarza

100 zeta to bardzo dobra cena za 24 stare numery. @grzybiarz dorwałem na OLXie, tam zdarzają się rozsądne ceny tylko jest z tym problem że handlarze/janusze biznesu kupują hurtem i podbijają cenę tylko po to żeby wystawić tydzień później z masakryczną przebitką. Wiesz co jest na okładce tego PSX Fana 4/2001?

Edit: nie ważne, znalazłem (SSX)

Edytowane przez łom
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiedziałem czy wrzucić to do podcastów, czy tu. przypadkowo trafiłem na takie coś:

 

Cytat

Pod koniec lat 90tych na polski rynek weszły nowoczesne konsole do gier, w tym maszyna, która podbiła serca graczy na całym świecie PSX. W dzisiejszym odcinku przeprowadzamy wywiad z jednymi z pionierów na rynku gazet o grach konsolowych, pochądzącymi z Tarnowskich Gór, Remi i Sebą, współtwórcami magazynu GAMESTATION.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Gamestation, jeden z pierwszych magazynów o Playstation" - w sumie to raczej jeden z ostatnich xd W momencie ukazania się pierwszego numeru wszystkie liczące się pisemka o PlayStation już na rynku były (PSXE, PS+, N+, PS Magazyn, chyba też PSX Fan?) i nie przypominam sobie, żeby jakieś po '99 powstawały.

 

Miałem pierwszy numer tego GameStation i mimo młodego wieku jakoś od razu biło mi z tego pisemka biedą, potem pożyczyłem od kumpla późniejsze numery i trochę się rozwinęli (pojawiły się jakieś kąciki itp), ale jakiegoś specjalnego pomysłu na siebie, to nie wyglądało żeby mieli. Ale może się mylę, więc przesłucham ten podkast.

 

Btw, tam nie pisał przypadkiem Playman?

Odnośnik do komentarza

Jeśli pisał to nie był zbytnio zadowolony bo na początku 2000 roku wysłał zgłoszenie do PSXE na redaktora. Wg tego podcastu pracował tam Cox który był w PSXE przez może rok, pamiętam że miał skalę ocen 3-5 albo 8-10, albo gra mu się podobała i dawał 8-10 albo nie i wtedy 3-5. A odnośnie tego podcastu to przesłuchałem go no i bida straszna, o magazynie może 10 minut, wspomnienia im się mylą (tekst że Shenmue to pierwsza wysokobudżetowa produkcja xd) jakoś nie czuć tego że jarali się gierkami.

Odnośnik do komentarza

Ja sobie puściłem w tle do przeglądania neta i po przesłuchaniu ok. połowy nie zgodzę się z tym, co napisałeś na końcu. Ja to odczułem bardziej tak, że to tacy boomerzy, których znajomość branży zatrzymała się te dwie/trzy generacje temu, wspominają sobie luźno, no i trochę rzeczy może się im już mieszać/mylić ze względu na to, ile minęło lat. Ale ogólnie nie znam tych ludzi xD. Ten ze ślunskim zaciąganiem to nie ten, co dzwonił do niego Hiv?

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś wśród zgromadzonych pamięta może Game Network będące swojego czasu dostępne na platformie Cyfra+? Numer 168 na pilocie jeśli dobrze pamiętam. Latały tam w kółko recki, jakieś klipy muzyczne z podłożonymi grami (wciąż pamiętam Silent Hill 4 z "Paint it Black" Stonesów :fsg: ). Mogłem oglądać na okrągło, piękne czasy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gamebox :banderas: Ale było oglądane, zamiast do kościółka na poranną mszę, to zasiadałem w fotelu i odpalałem tę namiastkę Hypera. Najbardziej mi zapadł w pamięci odcinek, w którym pokazywali San Andreas. A gruby (Sońta) był ostatnio w Faux Paux

 

Spoiler

 

 

Edytowane przez kazetwu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Mejm napisał:

Musialem to ogladac bo pamietam tego dlugowlosego i grubasa

ja pamiętam grubasa, chyba że był też w innym programie.

 

Bardziej pamiętam Tilt na TV4:

 

A czasów kiedy byłem już dorosły, to leciał na YT High Score, był to bardziej program biznesowy: notowania na giełdzie, spółki, ale były też wyjazdy na targi. Z tego co widzę na ich fejsie, usunęli filmiki z YT :(( https://www.facebook.com/highscorepl/

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.05.2021 o 18:17, philipo napisał:

Ogladał ktoś ?

 

Taa, oglądałem, chociaż już mi się mylą te programy, bo jeden na pewno był na TV4 i bodajże w obu występował ten gruby. W każdym razie pamiętam trudne pobudki w niedziele o 10:00 z samego rana, żeby popatrzeć, jak w TV o giereczkach mówią. Jeśli mnie pamięć nie myli, to jeden z tych programów leciał w okolicach 2002-2003 (była recka Vice City), więc czasy dla mnie jeszcze z grubsza przedinternetowe, ergo-takie materiały były rarytasem. Pamiętam też, że stosunkowo dużo czasu poświęcali typowo blaszakowym produkcjom, na czele z RTSami na kiju, których pojawienie się na ekranie zawsze wywoływało u mnie niesmak. No i strasznie krótkie to było. Ale mimo wszystko pojawienie się w telewizji w miarę cywilizowanego i profesjonalnego (co prawda gimba wychowanego na N+ i PE niektóre mądrości redaktorków trochę mnie śmieszyły, no ale nie było tragedii) programu o grach było jakimś tam wydarzeniem, tym bardziej, że Hypera nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza

https://www.cdaction.pl/news-63675/cd-action-rusza-nowy-oficjalny-kanal-youtube.html

Właśnie ruszył nowy kanał CD-Action na YouTubie. Można (a nawet zaleca się!) subskrybować go TUTAJ. Materiały pojawiać się będą na razie dwa razy w tygodniu, ale to dopiero początek podróży. Spodziewajcie się więc, że z czasem będzie tylko lepiej, więcej i bardziej różnorodnie.

Życzę miłego oglądania! Zostawiam was z krótkim FAQ i wracam do pracy nad nowym numerem magazynu.

 

ty no trochę jak gryonline. A jutub sam mi wyświetlił wczoraj miniaturę i myślałem, że to gryonline :obama:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...